Φοιτητικές Σημειώσεις

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εχω παρατηρησει το φαινομενο , οπου διαφοροι φοιτητες ζητουν σημειωσεις απο αλλους , οταν οι πρωτοι την παιζανε ολο το εξαμηνο ,και οι δευτεροι παρακολουθουσαν. Σας εχουν ζητησει ποτε δικες σας σημειωσεις? και αν ναι ποια ειναι η σταση σας?Δεν νοιωθεις λιγο μαλακας οταν εσυ δουλεψες και ερχετε ο αλλος να σου παρει τη δουλεια?

Υγ .Δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
πολυ σπανια μου εχουν ζητησει.Εγω δεν ζηταω ευκολα γιατι ντρεπομαι..δεν θεωρω σωστο επειδη δεν πηγαινεις σε μια παραδοση να ζητας απο τους αλλους λες και οι αλλοι ειναι κοροιδα.Πολυ λιγες φορες εχω ζητησει και οταν ζηταω ειναι απο μια φιλη που κανουμε πολυ παρεα,και παει πολυ συχνα στα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ωραίο θέμα και γω έχω απορία,βασικά αν μου κουνηθεί κανένα γκομενάκι θα δώσω!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
πολυ καλο θεμα...απαντηστε οι παλιοτεροι...την ειχα και εγω αυτην την απορια...οντως πολυ αδικο για αυτους που προσεχουν


προσωπικα εγω θα εδινα μονο σε ατομα που προσπαθουσαν και ηταν ενταξει και που επισης τα γνωριζω, ειναι φιλοι μου δηλαδη, και οχι σε οσους κ***βαρουσαν και με κανουν παρεα μονο για κατι τετοιο...
bitch ε???:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και να ζητησουν,τα γραμματα μου μονο το αρχαιολογικο τα βγαζει,και ετσι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Και να ζητησουν,τα γραμματα μου μονο το αρχαιολογικο τα βγαζει,και ετσι...:P

και σε εμενα ισχυει αυτο,γιαυτο δεν δινω ευκολα χαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
βασικα εχω ακουσει οτι δινουν οι παραταξεις, οποτε καπου θα βρουν την ακρη τους ενδιαφερομενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μόνο σε φίλους δίνω σημειώσεις.
Ε όχι και να μην κάνει τίποτα ο άλλος και να πάρει και έτοιμη δουλειά.
Επίσης πλέον στις ασκήσεις είμαι κατηγορηματική.

Τους λέω:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Γενικά δίνω, κυρίως σε φίλους/γνωστούς. Τώρα αν ερχόταν κάποιος που δεν έχει πάρει το μάτι μου στη σχολή από το πουθενά, δεν είμαι σίγουρη πώς θα αντιδρούσα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Και να ζητησουν,τα γραμματα μου μονο το αρχαιολογικο τα βγαζει,και ετσι...:P
να τον τον ομοιοπαθουντα...να φανταστεις,οταν εδωσα Πανελληνιες,για το γραπτο μου στη Λογοτεχνια,μου ειπαν οτι ο εξεταστης μετα βιας το γλυτωνει το εγκεφαλικο ή κατι τετοιο ή ισα-ισα που τα βγαζει τα γραμματα ή κατι τετοιο:clapup:

Στο θεμα μας τωρα.Εγω δινω αμα μου ζητησουν,δεν κοστιζει τιποτα,ουτε χαζος νιωθω,ισα-ισα,που κι εγω σε μαθηματα που δεν μπορεσα να παω εχω ζητησει.Α,και αμα δεν προλαβω πραγματα απο μια παραδοση συνηθως μετα,παω καθομαι διπλα σε ατομο(συνηθως κοριτσι) που δεν ξερω,κι ετσι και τις σημειωσεις παιρνω,αλλα και ανοιγω κουβεντα,κανοντας μια νεα γνωριμια.:whistle::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σε φίλους θα έδινα σίγουρα, όπως έχουν δώσει και αυτοί. Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό..δεν σε δυσκολεύει εσένα από το να διαβάσεις!
Σε κάποια μαθήματα που είχα γενικά αρκετά καλές σημειώσεις, ρώτησα και από μόνος αν τις θέλουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δίνω σε όποιον φίλο μου ζητήσει με την προϋπόθεση τα μου τις επιστρέψει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Δεν περίμενα ότι επικρατεί τόσο πολύ στο πανεπιστήμιο αυτή η γυμνασιολυκειακή άποψη "Γιατί να σε βοηθήσω? Εγώ βλάκας ήμουν που πήγαινα?"

Καταρχάς, υπάρχουν ένα σωρό λόγοι που κάποιος μπορεί να μην παρακολουθεί τις διαλέξεις, τόσο χαζοί (βαριέται, δεν μπορεί να ξυπνήσει νωρίς) όσο και πιο σοβαροί (δουλεύει, μένει στου διαόλου το κέρατο και δεν μπορεί να ανεβοκατεβαίνει κάθε μέρα στη σχολή).
Στο κάτω κάτι, δε σου ζήτησε κάτι τραγικό (να του δώσεις έτοιμη την εργασία σου να την αντιγράψει πχ). Σου ζήτησε απλά αυτά που παρέδωσε ο καθηγητής μέσα στο αμφιθέατρο. Big deal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ είμαι παλιά καραβάνα (35 χρονών) και έχω φάει τα χρόνια μου στα θρανία. Έχω δει, λοιπόν, πολλά. Θα σας πω δύο εμπειρίες μου:
1) Μια φορά είχα δώσει σε μια συμφοιτήτριά μου σημειώσεις γραμμικής άλγεβρας και δεν μου επέστρεψε ποτέ το τετράδιο μου.
2) Μια άλλη φορά είχα δανείσει σημειώσεις διοικητικού δικαίου σε μια άλλη συμφοιτήτριά μου και μου έκανε παρατήρηση ότι δεν είναι καλά τα γράμματά μου. Μάλιστα μου είπε να της τα καθαρογράφω. :eek:Αυτό κι αν ήταν ευτράπελο. Φυσικά δεν το έκανα.

Συμφωνώ με όλα όσα ειπώθηκαν από τους/τις συνομιλητές/τριές μου. Κάποια άτομα τα περιμένουν όλα έτοιμα. Υπάρχουν, όμως, και περιπτώσεις που κάποιος/α μπορεί να λείπει απ' τη σχολή για σοβαρούς λόγους. Εγώ ήμουν πάντα πολύ συνεπής στις υποχρεώσεις μου και παρακολουθούσα όλα τα μαθήματα. Το ίδιο και τώρα που εργάζομαι. Ευτυχώς είναι απογευματινά τα μαθήματά μας. Ωστόσο, δίνω πάντα σημειώσεις για να τα έχω καλά με τη συνείδησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Παντως σε ΔΑΠιτες και ΠΑΣΠιτες ειμαι καθετος.Οχι μονο σημειωσεις δεν δινουμε,αλλα και να ψοφουσε δεν θα τον βοηθουσα :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Δεν περίμενα ότι επικρατεί τόσο πολύ στο πανεπιστήμιο αυτή η γυμνασιολυκειακή άποψη "Γιατί να σε βοηθήσω? Εγώ βλάκας ήμουν που πήγαινα?"

Καταρχάς, υπάρχουν ένα σωρό λόγοι που κάποιος μπορεί να μην παρακολουθεί τις διαλέξεις, τόσο χαζοί (βαριέται, δεν μπορεί να ξυπνήσει νωρίς) όσο και πιο σοβαροί (δουλεύει, μένει στου διαόλου το κέρατο και δεν μπορεί να ανεβοκατεβαίνει κάθε μέρα στη σχολή).
Στο κάτω κάτι, δε σου ζήτησε κάτι τραγικό (να του δώσεις έτοιμη την εργασία σου να την αντιγράψει πχ). Σου ζήτησε απλά αυτά που παρέδωσε ο καθηγητής μέσα στο αμφιθέατρο. Big deal.

ναι αλλα υπαρχουν περιπτωσεις που σε εκμεταλευεται και σε κανει παρεα στον πανεπιστημιο για τις σημειωσεις.Και παλι πιστευεις οτι να το να βαριεσαι να ξυπνας για να πας στο μαθημα σου ειναι δικαιολογημενων λογος να ζητας συνεχεια σημειωσεις;Το να ζητησεις καμποσες φορες δεν ειναι κακο,ομως το να τα ξινεις και να ζητας συνεχεια δεν ειναι ωραιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παντως σε ΔΑΠιτες και ΠΑΣΠιτες ειμαι καθετος.Οχι μονο σημειωσεις δεν δινουμε,αλλα και να ψοφουσε δεν θα τον βοηθουσα :devil:

μου αρέσει που νομίζεις πως θα περιμένουν εσένα αυτοί για να πάρουν σημειώσεις χαχααχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
μου αρέσει που νομίζεις πως θα περιμένουν εσένα αυτοί για να πάρουν σημειώσεις χαχααχ

Ναι,ισχυει και αυτο :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παντως σε ΔΑΠιτες και ΠΑΣΠιτες ειμαι καθετος.Οχι μονο σημειωσεις δεν δινουμε,αλλα και να ψοφουσε δεν θα τον βοηθουσα :devil:
αυτοι εχουν πιο ''εκλεκτες'' σημειωσεις,τις οποιες δινουν γενικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
αυτοι εχουν πιο ''εκλεκτες'' σημειωσεις,τις οποιες δινουν γενικα:P

Εκλεκτές; Όσο ήμουν στην Ασοεε, έπεσε στα χέρια μου ένα φυλλάδιο σημειώσεων Πασπ, μιλάμε έφριξα! Λάθη παντού!
Τις δίνουν για να θεωρούνται καλοί και να τους έχεις υποχρέωση, αλλά οι σημειώσεις τους ταιριάζουν μόνο στο καλάθι των αχρήστων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top