Πείτε μας τον αγαπημένο σας ήρωα!

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Η ερώτηση απλή! Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας comic/manga/ταινίας/κινουμένων σχεδίων/βιβλίου;

ποιος σας εμπνέει περισσότερο και έχει σημαδέψει κάπως τη ζωή σας και τις αντιλήψεις σας;
ποιος σας έκανε να χαίρεστε και να γελάτε στις ωραίες του στιγμές, και να κλαίτε στις ατυχίες του;


*ήθελα να δημιουργήσω δημοσκόπηση, αλλά στη συνέχεια συνειδητοποίησα ότι είναι τόσοι πολλοί οι ήρωες που δεν μπορώ να τους χωρέσω σε 24 επιλογές! (συν του ότι αρχικη μου ιδέα ηταν να δημιουργήσω μια αναμέτρηση ανάμεσα στους σουπερ ήρωες της μαρβελ και της dc αλλά μου φαινόταν πολύ προχώ:Ρ)

Ας ξεκινήσουμε!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • You_are_my_hero_by_HaloOnASidewalk_large.jpg
    You_are_my_hero_by_HaloOnASidewalk_large.jpg
    34.7 KB · Εμφανίσεις: 216

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,054 μηνύματα.
Μόνον ένας σούπερ ήρωας σαν αυτόν θα μπορούσε να φοράει το βρακί πάνω από το κολάν. (Αλήθεια, στην τουαλέτα δεν τον δυσκολεύει αυτό?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
H Πίπη Φακιδομύτη!!!!Είχα διαβάσει όλα τα βιβλία της σειράς!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Δεν μπορώ να διαλέξω μόνο 1,αλλά θέλω να σχολιάσω κάτι.

Δεν γίνεται να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ ανομοίων πραγμάτων.


MARVEL > DC
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.

Το φάντασμα της όπερας είναι ένας χαρακτήρας που με έχει στιγματήσει και είναι από τους λίγους χαρακτήρες που πραγματικά είχα ταυτιστεί καθώς διάβαζα/έβλεπα την ιστορία.


Το ίδιο (αλλά όχι τόσο έντονα) και με τον Sweeney Todd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ντόναλντ Φωντλιροϋ Ντακ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
V for Vendetta!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • images (5).jpg
    images (5).jpg
    5 KB · Εμφανίσεις: 1,004

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Δεν μπορώ να διαλέξω μόνο 1,αλλά θέλω να σχολιάσω κάτι.

Δεν γίνεται να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ ανομοίων πραγμάτων.


MARVEL > DC
πρόσεξε προβλέπω κόντρες αν αρχίσουμε να απαντάμε.... :Ρ όπως έχω διαβάσει, dc και marvel ειναι οπως το πρασινο με το κοκκινο μηλο. αλλοι αγαπουν το 1, αλλοι το 2. και τα 2 καλα ειναι :Ρ

η δική μου επιλογη είναι superman :D
εχω πολλους αγαπημενους ηρωες αλλα ειναι ο μοναδικος που με εχει στιγματισει.

(οπως επισης και ο batman, μονο που η επιδραση του πανω μου ειναι παντα η ιδια: με βαζει σε σκεψεις...:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμμμ δεν ξέρω...

Αλλά ως "ήρωας του έργου" ... ο Light από το Death Note :P haha! (Όχι ότι έχω δει πολλά ή είμαι καμμένη με τα anime!!! :) Καμία σχέση! Απλά είχα ακούσει τόσα πολλά για το συγκεκριμένο που είπα να το τσεκάρω και μία μόνη μου!) ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.

Αν και προτιμο το αρχικο Hollow form!!!(λιτο και απερριτο!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samaritan

Νεοφερμένος

Ο Samaritan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Fight for justice and good! Superman, V for Vendetta, Michael Moore, Martin Luther King & Nelson Mandela.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ο ροζ πανθηρασ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Μπομπ Σφουγγαράκης:redface: τον έβλεπα πριν βγει στα μεγάλα κανάλια και στο πολύ κοινο, από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Για όσους θυμούνται ήταν στο tv cosmopolis :P Επίσης, μου άρεσαν και μου αρέσουν πολύ ο Ντόναλντ Ντακ και ο Σκρουτζ μακ Ντακ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπομπ Σφουγγαράκης:redface: τον έβλεπα πριν βγει στα μεγάλα κανάλια και στο πολύ κοινο, από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Για όσους θυμούνται ήταν στο tv cosmopolis :P Επίσης, μου άρεσαν και μου αρέσουν πολύ ο Ντόναλντ Ντακ και ο Σκρουτζ μακ Ντακ. :)


ΗΑΗΑ! Εγώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου έβλεπα ΠΟΚΕΜΟΝ!! :Ρ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
ΗΑΗΑ! Εγώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου έβλεπα ΠΟΚΕΜΟΝ!! :Ρ
δε μ' άρεσαν τότε...Τα έβλεπε ο αδερφός μου και μου έσπαε τα νεύρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
I love Goofy! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Δεν μπορώ να διαλέξω μόνο 1,αλλά θέλω να σχολιάσω κάτι.

Δεν γίνεται να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ ανομοίων πραγμάτων.


MARVEL > DC

Wtf man,η DC έχει βγάλει Superman,Batman,Flash,Green Lantern,Wonder Woman και τη θεωρείς τόσο κατώτερη της Marvel?Fail.

On topic,τον δικό μου τον ξέρετε:

Επίσης και ο Joker:

Και ο Rorschach:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.


suck on that bitches 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.


:D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top