Φοιτητική ζωή στη Σπάρτη

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Εγω θελω να κανω μια χαζη ερωτηση, χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν, μιας και θεωρω το επαγγελμα σας απαραιτητο στην κοινωνια και η σχολη ηταν μεσα στις επιλογες μου.

Αναφερατε καπου πως τελειωνοντας τη νοσηλευτικη δε γινεσαι νοσοκομα. Ε τοτε, τι σκατα γινεσαι; Μπαλαρινα;
Και επισης, αν δε θελατε να εργαστειτε ως νοσοκομοι/ες, τοτε γιατι τη δηλωσατε τη σχολη? Ολοι στοχευετε σε διοικητικες θεσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ δε στοχεύω σε διοικητική θέση. Μου αρέσει η ιδέα του να φροντίζω τους αρρώστους και να συνεργάζομαι με τους γιατρούς. Κύριως στόχος μου είναι η χειρουργική νοσηλευτική. Δε με ενδιαφέρει πως και τι θα με ονομάζουν οι άλλοι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

camperis_94

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω θελω να κανω μια χαζη ερωτηση, χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν, μιας και θεωρω το επαγγελμα σας απαραιτητο στην κοινωνια και η σχολη ηταν μεσα στις επιλογες μου.

Αναφερατε καπου πως τελειωνοντας τη νοσηλευτικη δε γινεσαι νοσοκομα. Ε τοτε, τι σκατα γινεσαι; Μπαλαρινα;
Και επισης, αν δε θελατε να εργαστειτε ως νοσοκομοι/ες, τοτε γιατι τη δηλωσατε τη σχολη? Ολοι στοχευετε σε διοικητικες θεσεις?




Κοιτα να δεις...Ολοι πιστευω ,εκτος καποιων περιπτωσεων, δηλωσαν την συγκεκριμενη σχολη επειδη την ειχαν ψαξει πριν την δηλωσουν στο μηχανογραφικο και ηξεραν τι θα γινουν και με τι ακριβως θα ασχοληθουν στο μελλον.Προσωπικα,εμενα δεν με ενδιαφερει τι θα με πουν ειτε αυτο ειναι νοσοκομος ειτε νοσηλευτης ειτε οτιδηποτε αλλο.Εμενα αυτο που με ενδιαφερει ειναι αυτο που κανω να το κανω καλα και να προσφερω σε οποιον εχει αναγκη ..Γι αυτο αλλωστε την διαλεξα .Κι ας σταματησουν τα στερεοτυπα στα επαγγελματα με οποιον δεν ειναι γιατρος η δικηγορος να τον κοιτανε ολοι υποτιμητικα.Ελεος βαρεθηκα με αυτην την μαλακια.Οι περισσοτεροι που διαλεγουν αυτες τις δυο σχολες τους εχουν πιεσει οι γονεις τους να τις δηλωσουν ,ενω οι περισσοτεροι δεν θελουν, μονο και μονο για το κυρος της σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παντως η νοσηλευτικη Αθηνας απ΄ οτι ακουσα ξεκιναει αυριο

Την Δευτέρα 1 Οκτωβρίου ξεκινάμε στην Νοσηλευτική ΕΚΠΑ.

Α : Νοσηλευτής γίνεσαι γιατί θέλεις να προσφέρεις στον συνάνθρωπο. Όχι για τα λεφτά.

Όποιος πάει για το δεύτερο, έχει χάσει την μπάλα με την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iloveyou

Νεοφερμένος

Η iloveyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Hello there!! Κ εγω πρωτοετης ειμαι και θελω να ρωτησω αν εμαθε κανεις ποτε ξεκιναμε!? Εγω παντως θα παω την επομενη δευτερα ή τεταρτη να εγκατασταθω κ ολας γιατι βαρεθηκα την αναμονη!!!!!! :/: τωρα αν ξεκιναμε πιο μετα θα ξαναγυρισω τι να γινει! Επισης θα ψαξω κ καμμια δουλιτσα, ελπιζω να βρω κατι. Χαρηκα που στη σχολη δεν υπαρχουν "κομματοσκυλα" (απ οτι διαβασα στα προηγουμενα σχολια), γιατι στην περσυνη μου, μας τα ειχαν κανει <<ΝΑ>>. Θελω να ρωτησω τις 2ετεις+ κοπελες αν τα μαθηματα ειναι πολυ τεχνο-θετικα (γτ ειμαι αστερι της θεωρητικης :redface: κ φοβαμαι μη δυσκολευτω γτ δεν θελω να εγκαταλειψω!! Μου αρεσει πολυ η σχολη). Αυτα! Αμα ειναι στειλτε μου φεισμπουκ να σας κανω αντ. Φιλια σι γιου!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζοβαννα

Νεοφερμένος

Η Τζοβαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πηρα τηλεφωνο σημερα στη σχολη και μου ειπαν πως ξεκιναμε τα μαθηματα την Δευτερα 1 Οκτωβρη και πως αυριο θα ανακοινωθει απο το site της σχολης και το προγραμμα των μαθηματων..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ευχαριστούμε Τζοβάννα! :D
Άντε να δούμε τώρα παιδιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μπαινω στο site της σχολης αλλα δεν εχουν βαλει το προγραμμα ακομη...οταν το μαθετε γραψτε αν μπορειτε ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Παιδες, συμφωνω με ολους σας και χαιρομαι που κουβαλατε τετοια μυαλα.

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι το νοσοκομος σας ακουγεται υποτιμητικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

camperis_94

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ρε παιδια αν δεν μας το ανακοινωσουν και σημερα ποτε θα μας το ανακοινωσουν;Tην Κυριακη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι το νοσοκομος σας ακουγεται υποτιμητικο...
Κοίτα τι μπορείς να γίνεις:
Οι Νοσηλευτές Πανεπιστημιακής Μόρφωσης μπορούν να απασχοληθούν σε Νοσοκομεία, Κέντρα Υγείας και γενικά σε όλες τις υπηρεσίες Υγείας του ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ως ανώτερα στελέχη. Επίσης, έχουν τη δυνατότητα να καταλάβουν θέσεις διοικητικών στελεχών σε Υπηρεσίες Υπουργείων, που ασχολούνται με το σχεδιασμό, την εφαρμογή και τον έλεγχο της Πολιτικής για την Υγεία. Στον ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ μπορούν να εργαστούν σε Ιδιωτικά Νοσοκομεία, κλινικές κ.ά. Επιπλέον, τους παρέχεται και η δυνατότητα απασχόλησης ως ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ.
ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ: Πληροφορικός Υγείας, Διοίκηση Νοσηλευτικών Μονάδων
Πηγή.

Αυτό κάνουν οι νοσηλευτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

Επιτελους!!!Αρα ξεκιναμε με βιολογια,αντε καλη αρχη guys!!!και μετα πληροφορικη..δεν μου αρεσει :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αναστασια κα.

Νεοφερμένος

Η αναστασια κα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ποτε θα πατε σπαρτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ την Κυριακή.

Πρώτη σκέψη μόλις είδα το πρόγραμμα: Ποιος ξυπνάει στις 8; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εγώ την Κυριακή.

Πρώτη σκέψη μόλις είδα το πρόγραμμα: Ποιος ξυπνάει στις 8; :whistle:

η δικια μου :καλα που ειναι στις 9 τουλαχιστον και οχι 8 :whistle: εχουμε καλη σχεση με τον υπνο απο οτι φαινεται :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αναστασια κα.

Νεοφερμένος

Η αναστασια κα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ενταξει εγω μετην ωρα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα! εγω λεω να παω το σαββατο!να μαθω και λιγο καλυτερα τν πολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιάννα

Νεοφερμένος

Η Λιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγω θελω να κανω μια χαζη ερωτηση, χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν, μιας και θεωρω το επαγγελμα σας απαραιτητο στην κοινωνια και η σχολη ηταν μεσα στις επιλογες μου.

Αναφερατε καπου πως τελειωνοντας τη νοσηλευτικη δε γινεσαι νοσοκομα. Ε τοτε, τι σκατα γινεσαι; Μπαλαρινα;
Και επισης, αν δε θελατε να εργαστειτε ως νοσοκομοι/ες, τοτε γιατι τη δηλωσατε τη σχολη? Ολοι στοχευετε σε διοικητικες θεσεις?

Το έιχα αναφέρει σε προηγούμενα σχόλια και προφανώς κάποιοι ενοχλήθηκαν>Νοσηλευτές είναι μόνο όσοι έχουν αποφοιτήσει απο ΑΕΙ και ΤΕΙ.Νοσοκόμος είναι βοηθός του νοσηλευτή και συνήθως είναι απο σχολές διετούς φοίτησης κλπ.Δεν ασχολούμαι περαιτέρω όσοι απο τα παιδιά έχουν περάσει στη σχολή στς πρώτους μήνες θα γνωρίσουν πολύ καλά ποιά η διαφορά.Οι υπόλοιποι φροντίστε να μάθετε γιατί δυστυχώς το κράτο ς μας έχει γράψει στα παπάκια του και νομίζετε όλοι οτι "αλλάζουμε πάπιες".Ευχαριστώ :)

Hello there!! Κ εγω πρωτοετης ειμαι και θελω να ρωτησω αν εμαθε κανεις ποτε ξεκιναμε!? Εγω παντως θα παω την επομενη δευτερα ή τεταρτη να εγκατασταθω κ ολας γιατι βαρεθηκα την αναμονη!!!!!! :/: τωρα αν ξεκιναμε πιο μετα θα ξαναγυρισω τι να γινει! Επισης θα ψαξω κ καμμια δουλιτσα, ελπιζω να βρω κατι. Χαρηκα που στη σχολη δεν υπαρχουν "κομματοσκυλα" (απ οτι διαβασα στα προηγουμενα σχολια), γιατι στην περσυνη μου, μας τα ειχαν κανει <<ΝΑ>>. Θελω να ρωτησω τις 2ετεις+ κοπελες αν τα μαθηματα ειναι πολυ τεχνο-θετικα (γτ ειμαι αστερι της θεωρητικης :redface: κ φοβαμαι μη δυσκολευτω γτ δεν θελω να εγκαταλειψω!! Μου αρεσει πολυ η σχολη). Αυτα! Αμα ειναι στειλτε μου φεισμπουκ να σας κανω αντ. Φιλια σι γιου!!!!!!!

Γειά σου και να έχεις καλή χρονιά.Μην ανησυχείς δεν θα δυσκολευτείς πάρα πολύ.Αν τ προβλημά σου είναι τα μαθηματικα θα σ πώ οτι είναι ελάχιστα τα μαθήματα π έχουν μαθηματικά και βασικά όχι μαθηματικά στατιστική.Βιοστατιστική επιδημιολογία και κανα δυο άλα ίσως.Μην τρομοκρατείσαι αν βλέπεις βιοφυσικές κλπ δεν έχουν καμμιά σχεση με φυσικη μαθηματικα και οτι άλλο ήξερες απο το λύκειο.Θα δυσκολευτείς λίγο και στη βιολογία,βιοχημεία όχι επειδή είσαι απο θεωρητική απλά είναι απαιτητικά μαθήματα αλλα είναι βατά>Το βασικότερο είναι να βρέις ένα ρυθμο και όλα καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ενταξει εγω μετην ωρα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα! εγω λεω να παω το σαββατο!να μαθω και λιγο καλυτερα τν πολη!
το σαββατο να ρθειτε!:)εχει και το σπαρταθλον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top