Ι.ΙΕΚ ΣΒΙΕ ή Ι.ΙΕΚ ΑΚΜΗ;

Stavroula00

Νεοφερμένος

Η Stavroula00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπον εχω αυτο το θεμα να θεσω και να με συγχωρεσετε για τα ορθογραφικα μου. Θα ηθελα να ζητησω την αποψη σας πανω σε ενα θεμα. Προσωπικα ενδιαφερομαι για τον τομεα της αισθητικης εχω επισκευτει τα ιεκ σβιε και τα ιεκ ακμη αφου εχω ακουσει οτι ειναι τα καλητερα . Και τωρα το ερωτημα μου : Απο την μια τα ιεκ ακμη εχουν αριστα εργαστηρια πληρος εξοπλισμενα καλο προγραμμα σπουδων πολλες αναγνωρισεις κρατικες επιχορηγηση απο την ΕΕ αλλα καποια μαθηματα τα οποια τα σβιε τα προσφερει δωρεαν τα ακμη τα εχουν σαν εξτρα εξιδηκευση. Ενω τα ιεκ σβιε εχοθν ποιο παλια εργαστηρια τα οποια ηταν και ποιο μικρα σε συγκριση με τα ιεκ ακμη αλλα εχουν ειδικευμενους καθηγητες για το καθε μαθημα πολλα σεμιναρια εκδρομες σημμετοχες σε ολα τα συνεδρια και σε διαγωνισμους και σιγουρα ειναι ποιο πολλα χρονια απο οτι ειναι η ιεκ ακμη καθως επισης ανηκει στον ιδιο συλλογο με τα IST COLLEGE. Eσεις τι θα προτειμουσατε απο τα δυο ??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
ΙΕΚ Ακμή εγώ θα πήγαινα. Ξέρω άτομα που έχουν πάει (σε άλλες ειδικότητες βέβαια), και είχαν μείνει αρκετά ευχαριστημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Εχω τελειωσει ιεκ ακμη μουσικη παραγωγη στο παρελθον , μην σε εντυπωσιαζουν οι υποδομες του ιεκ ακμη πολλοι ετσι την πατανε στην θεση σου θα πηγαινα σε αυτο που ειναι πιο οικονομικο και που προσφερει περισσοτερα σε θεματα επιμορφωσης, οι υποδομες ειναι για τα ματια του κοσμου δηλαδη πηγαινε στο ΣΒΙΕ κατα την αποψη μου,επισης κανονισε για δωρεαν συγγραμματα γιατι στο ιεκ ακμη τα πληρωναμε και αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Το ΣΒΙΕ συνεργάζεται με πανεπιστήμιο του εξωτερικού;
To ΑΚΜΙ συνεργάζεται με το East London, και πχ μπορείς να πάρεις bachelors στην πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
το τριτο ετος bachelor δεν ειναι υποχρεωτικο λιγοι το κανουνε και εαν δεν εχεις βρει δουλεια μεχρι τοτε μπορεις να γραφτεις στη συνεχεια στο ιεκ ακμη για bachelor εαν δεν στο παρεχει το ΣΒΙΕ εχω την εντυπωση πως γινεται αλλα τα ιεκ δεν ειναι για πολλες σπουδες ειναι να αποκτησεις βασικες γνωσεις και να βρεις δουλεια οσο πιο συντομα γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδια θελω να παω στο ιεκ ΣΒΙΕ για οδοντοτεχνικη εσεις τι λετε αξιζει η ΣΒΙΕ ειναι καλη??επισης τους ρωτησα αν μπορω να παρω αδεια ασκησεως επαγγελματος και μου ειπαν οτι συνεργαζονται με ενα ινστιτουτο στην ιταλια και οτι γινεται..βεβαια ειναι αρκετα τα λεφτα αλλα υπαρχει και αυτο σαν λυση..εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Παιδια θελω να παω στο ιεκ ΣΒΙΕ για οδοντοτεχνικη εσεις τι λετε αξιζει η ΣΒΙΕ ειναι καλη??επισης τους ρωτησα αν μπορω να παρω αδεια ασκησεως επαγγελματος και μου ειπαν οτι συνεργαζονται με ενα ινστιτουτο στην ιταλια και οτι γινεται..βεβαια ειναι αρκετα τα λεφτα αλλα υπαρχει και αυτο σαν λυση..εσεις τι λετε?

Να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ρε φιλε να σε ρωτησω κατι..εχω περασει ηλεκτρονικη στη λαμια και αρχικα σκεφτομουν να πηγαινωερχομαι στα εργαστηρια γιατι δεν μπορουσαν οι γονεις μου να μου δινουν 500-600 ευρω για σπιτι αλλα αφου το εκανα 2 φορες αυτο καταλαβα οτι ειναι δυσκολο ειναι 3ωρες ταξιδι και τωρα ειναι καλος ο καιρος αλλα το χειμωνα με τα χιονια αν κλεινουν οι δρομοι θα χανω τσαμπα τα εργαστηρια..αλλα δεν ειναι και κατι το οποιο με τρελενει κιολας να πω οκ αφου μ αρεσει θα το κανω..εγω ηθελα οδοντοτεχνικη αλλα επειδη υπαρχει μονο στο τει αθηνας δεν καταφερα να την πιασω τη σχολη και λεω να παω στη σβιε..εσυ τι θα εκανες στη θεση μου αξιζει το ιεκ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Εφόσον και απο το ΤΕΙ,και απ' το ΙΕΚ παίρνεις πτυχίο με τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα, ποιος ο λόγος να μην πας στο ΙΕΚ:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
αυτο σκεφτομαι και εγω...οκ απο το τει περνεις απευθειας την αδεια στο ιεκ θελει 18,000 ευρω..αλλα αν δουλευεις σε ενα εργαστηριο και μετα απο καποια χρονια αφου εχεις μαζεψει τα λεφτα και εχεις και την αναλογη πειρα πας και την περνεις..σε αυτο το επαγγελμα επειδη ειναι και ο αδεφος μου αλλα εκεινος ειναι απο τει μου λεει οτι οι πιο πολυ ειναι απο ιεκ και εφοσον εισαι καλως στη δουλεια σου δεν του ενδιαφερει απο που εισαι..εγω αναρωτιομουν επειδη ειναι το τει ειναι καλυτερο να πηγαινα στο τει μονο και μονο επειδη ειναι τει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Οντως, σε τέτοιες δουλειές καλή δουλειά θέλει να κάνεις. Δεν έχει σημασία αν τελείωσες ΙΕΚ ή ΤΕΙ.
Τα 18.000 είναι για τα δίδακτρα ; Αυτό δε κατάλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μου ειπαν απο τη σχολη οτι θα κανω 2 δεκαπενθημερα ταξιδια το χρονο για δυο χρονια..και ολο αυτο παει 18,000..μου ειπαν οτι πηγαινω με εναν καθηγητη απο τη σχολη και μου μαθαινουν και ιταλικα ισα ισα για να συνεννοούμαι..αλλα αυτο δεν σκοπευω να το κανω τωρα αμεσα..αργοτερα απλα το λεω σαν λυση για να μην ειμαι υπαλληλος συνεχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
18.000€ για να παρεις μια αδεια; Αν καταλαβα σωστα τοτε ξαναδωσε πανελληνιες ή φυγε για Βουλγαρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δεν ειναι μονο η αδεια μαθαινεις και αλλα πραγματα πανω στο τομεα αυτο..και σου λεω οτι αυτο ειναι για το μελλον τωρα δεν υπαρχουν αυτα τα λεφτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Και γιατι δεν ξαναδινεις ωστε να πιασεις το τει της αθηνας οπου θα εχεις τον αδερφο σου και αν μη τι αλλο και σημειωσεις;
Για να μαζεψεις 18 χιλιαρικα θα χρειαστουν πολλα χρονια...ασε που μολις τελειωσεις το τει αν εχεις θεληση μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο στο εξωτερικο...
Αλλος ενας χρονος ειναι,κατσε διαβασε.
Η βαση ειναι 13784...οποτε με ενα συστηματικο διαβασμα τα βγαζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δεν ξαναδεινω ηδη ειμαι 20χρονων εχω δωσει 3 φορες 2κανονικα και 1 με το 10%..το θεμα μου ειναι μηπως αξιζει τελικα να πηγαινωερχομαι στη λαμια επειδη ειναι πτυχειο τει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
:eek: 18.000 είναι πολλά!!!!!!! για ΙΕΚ πάρα πολλά!!!

Γιατί δεν αφήνεις τα εργαστήρια του ΤΕΙ τελείως?
Μπορείς να δίνεις όλα τα υπόλοιπα μαθήματα και τον 5ο χρόνο να πας να μείνεις λαμία.
Κάνεις όλα τα εργαστήρια και δίνεις κι όσα μαθήματα σου μένουν.
Θα σου έρθει πολύ πιο φθηνά έτσι. άντε 6.000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
τα 18,000 δεν ειναι για το ιεκ..ειναι για το ινστιτουτο στην ιταλια το οποιο λεγετε enrico fermi τα λεφτα εκει θα πανε..οταν βρεθουν γιατι τωρα δεν υπαρχουν και αυτο το αναφερω σαν λυση για το μελλον δεν ειπα οτι θα το κανω τωρα υπαρχουν και οδοντοτεχνιτες υπαλληλοι που περνουν αρκετα λεφτα και δεν τους νοιαζει να ανοιξουν δικο τους εργαστηριο..οσον αφορα τωρα τα εργαστηρια ειμαι 20 και 5-6 χρονια 25-26 χρονων θα πηγαινω για τα εργαστηρια θα ειμαι σαν παππους εκει μεσα και ποτε θα παρω πτυχειο και ποτε θα βγω στην αγορα εργασειας..ασε που μου ειπε μια γνωστη μου οτι σχετικα δεν ειναι και ευκολη σχολη δηλαδη χωρις να παρακολουθω θεωριες θα τις περναω με διαβασμα μονο στο σπιτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Χμμμμ... δεν ξέρω! Θα σου έλεγα να πας στο ΙΕΚ προσωρινά και το βλέπεις μετά για Ιταλία. Τελείωσε, δες αν μπορείς να βρείς κάπου δουλειά εδώ και αν δεν βρείς κάτι τότε ναι, πήγαινε Ιταλία.

Πάντως, μην ακούς τους άλλους που λένε ότι μια σχολή, ή μάλλον τμήμα είναι δύσκολο. Επηρεάζεσαι χωρίς να το ξέρεις!
Επειδή κάποιοι λένε ότι κάτι είναι δύσκολο, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καταλαβαινω τι λες,μαλιστα εχω ρωτησει 4 ατομα για τη συγκεκριμενη σχολη και οι 3 μου ειπαν οτι ειναι σχετικα ευκολη αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι 3 ωρες να πας και αλλες τοσες να ερθεις για 4 χρονια τουλαχιστον δεν ξερω κατα ποσο βγαινει πηγαινελα και πες εσυ οκ οτι αντεχεις να το κανεις,το χειμωνα αν κλεινουν οι δρομοι απο τα χιονια τι θα γινεται εκει, θα χανω αδικα τα εργαστηρια και περυσι χιονιζε για εβδομαδες..και δεν ειναι κατι το οποιο με ξετρελενει κιολας να πω οκ αυτο ειναι που ηθελα παντα θα τα υποστω ολα.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι το ενα ειναι ΤΕΙ και το αλλο ΙΕΚ μονο και μονο για αυτο αξιζει να παω στο ΤΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top