Τι γίνεται αν γραφτείς στην σχολή σου και δεν πας;

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Παρατήρηση:

Αυτό που λες ισχύει μόνο για Πανεπιστήμια και για τμήματα που δεν έχουν μαθήματα αλυσίδες. Επομένως, για να πάρεις την Μηχανική εδάφους 2 (π.χ.), πρέπει να έχεις περάσει την 1. Ενώ σε εμάς, για να πάρεις την Πολιτική 3, δεν πρέπει να έχεις περάσει την 1.:P

Κατάλαβες;
Naι κατάλαβα, αλλα ο ενδιαφερόμενος δεν πρόκειται να δώσει κανένα μάθημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Naι κατάλαβα, αλλα ο ενδιαφερόμενος δεν πρόκειται να δώσει κανένα μάθημα:P

Άρα, αν το τμήμα του έχει μαθήματα «αλυσίδες», κάποιο από τα οποία ξεκινάει από το 1ο εξάμηνο, τότε, όντως, θα μείνει στο πρώτο εξάμηνο σε αυτό το μάθημα. Αν, όμως, δεν περάσει κανένα μάθημα γενικά, τότε, ναι, ουσιαστικά, θα είναι στο 1ο εξάμηνο.

Δατς ιτ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas55

Νεοφερμένος

Ο kostas55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
χαχα όντως :P να σας πω,ξέρετε αν τα οικονομικά στο Αριστοτέλειο έχουν υποχρεωτικά μαθήματα ; και δεν πηγαίνεις στα υποχρεωτικά τι γίνεται ξανά από την αρχή το εξάμηνο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Το πανεπιστημιο δεν ειναι σχολειο,να σου βαλουν απουσια αν δεν πας,κωστα55.
Μονος σου λοιπον,πρεπει να γραφτεις και να δεις τι ισχυει στα υποχρεωτικα της σχολης.Το καθε ενα απο αυτα εχει τα δικα του.Δηλαδη:

1)ενα μαθημα μπορει να εχει μονο αμφιθεατρα και καθολου υποχρεωτικα,αρα το δινεις ετσι
2)ενα μαθημα μπορει να εχει εργαστηρια στα οποια καλεισαι να πας καθε φορα(δινονται 1-2 απουσιες το πολυ) και αφου τα ολοκληρωσεις μπορεις να το δωσεις.
3)ενα μαθημα μπορει να απαιτει παρακολουθησεις εργαστηριων και γραπτη προοδο (με βαθμο πανω απο 5) για να το δωσεις.

Αρα,εξαρταται απο το καθε μαθημα.Το εξαμηνο απο την αρχη δεν ξεκιναει.Απλα,εσυ θα εισαι στο επομενο ετος .οταν και αν παρεις το μαθημα, αντι στο κανονικο ετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas55

Νεοφερμένος

Ο kostas55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δηλαδή αν έχει (λέμε τώρα) πχ εργαστήρια και μάθημα που πρέπει υποχρεωτικά να παρακολουθήσω και ξεπεράσω τις 2 απουσίες συνεχίζω κανονικά στα επόμενα εξάμηνα απλά πρέπει το άλλο εξάμηνο να πηγαίνω στα εργαστήρια για να μπορώ να το δώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δεν γίνεται δηλαδή να είμαι εγγεγραμμένος σε δύο σχολές ταυτόχρονα ; Είχα την εντύπωση πως γίνεται δεδομένου ότι η μια είναι στο εξωτερικό..

Ο αδερφός μου στην Ελλάδα είναι στο ΗΜΜΥ Ξάνθης και σπουδάζει στο εξωτερικό. Γίνεται κανονικά αυτό, δε μπορεί κανείς να σου πει τίποτα! Απλά πηγαίνει κάθε χρόνο, κάνει εγγραφή ώστε να παίρνει το πάσο, και για να ανήκω εγώ στην κατηγορία "κοινωνικά κριτήρια" για τις πανελλαδικές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas55

Νεοφερμένος

Ο kostas55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αυτό θέλω και εγώ να έχω και το πάσο ^^ , ξέρεις όμως αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
αυτό θέλω και εγώ να έχω και το πάσο ^^ , ξέρεις όμως αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ;
Αν έχεις εργαστήρια, θα κόβεσαι σε αυτά.

Για να παίρνεις το πάσο που σε ενδιαφέρει, αρκεί να εγγράφεσαι στην σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
αυτό θέλω και εγώ να έχω και το πάσο ^^ , ξέρεις όμως αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ;

Και να έχεις υποχρεωτικά, δε σε επηρεάζει καθόλου!
Το οτι κόβεσαι σε ένα μάθημα, δε σημαίνει οτι σε πετάνε έξω απ' τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν έχω την εξής απορία.Πέρασα σε μια σχολή εδώ στην Ελλάδα αλλά θα φύγω στο εξωτερικό για σπουδές.Με την σχολή εδώ πέρα τι ακριβώς θα γίνει αν δεν πηγαίνω ούτε για να δώσω; θα μένω πάντα στο πρώτο εξάμηνο ή θα περνάω στο επόμενο εξάμηνο και θα χρωστάω όλα τα προηγούμενα μαθήματα; Ευχαριστώ

Ο νόμος απαγορεύει σε κάποιον φοιτητή να είναι εγγεγραμμένος ταυτόχρονα σε δύο ή περισσότερα προγράμματα προπτυχιακών σπουδών ιδρυμάτων της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης σε Ελλάδα και Κύπρο. Άρα αν είσαι εγγεγραμμένος σε μία σχολή σε Ελλάδα ή Κύπρο και σε άλλη στο εξωτερικό (εκτός Ελλάδας και Κύπρου) τότε είσαι νόμιμος.

Ο νέος νόμος για την ανώτατη εκπαίδευση προβλέπει την αυτόματη διαγραφή όσων προπτυχιακών φοιτητών δεν εγγραφούν για δύο συνεχόμενα εξάμηνα στο τμήμα που είναι εγγεγραμμένοι καθώς στην αρχή κάθε εξαμήνου πρέπει να γίνεται η εγγραφή του προπτυχιακού φοιτητή στα αντίστοιχα μαθήματα του προπτυχιακού κύκλου σπουδών. Αν εγγράφεσαι κανονικά στην αρχή κάθε εξαμήνου, τότε θα προχωράς στα εξάμηνα αλλά θα χρωστάς όλα τα μαθήματα των προηγούμενων εξαμήνων και αυτό εφόσον το τμήμα σου δεν περιλαμβάνει προαπαιτούμενα μαθήματα. Σε κάποια τμήματα δεν μπορείς να εγγραφείς σε κάποια μαθήματα αν δεν έχεις εξεταστεί επιτυχώς σε συγκεκριμένα μαθήματα προηγούμενων εξαμήνων, τα λεγόμενα "μαθήματα αλυσίδες" ή "προαπαιτούμενα μαθήματα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν έχω την εξής απορία.Πέρασα σε μια σχολή εδώ στην Ελλάδα αλλά θα φύγω στο εξωτερικό για σπουδές.Με την σχολή εδώ πέρα τι ακριβώς θα γίνει αν δεν πηγαίνω ούτε για να δώσω; θα μένω πάντα στο πρώτο εξάμηνο ή θα περνάω στο επόμενο εξάμηνο και θα χρωστάω όλα τα προηγούμενα μαθήματα; Ευχαριστώ

λοιπόν.... τόσα άτομα απάντησαν και κανείς δεν είπε αυτό που (πρέπει να) κάνουν όλοι...:worry::worry:

Αν θες να παρακολουθήσεις στο μέλλον τη σχολή, πας, εγγράφεσαι κανονικά και λες στη γραμματεία ότι θα φύγεις έξω, οπότε ζητάς να κάνεις αναστολή σπουδών. Έτσι μένεις στο εξάμηνο που πέρασες και όποτε θες να πας στη σχολή αναιρείς την αναστολή σπουδών και αρχίζεις τις σπουδές σου, χωρίς να χρωστάς μαθήματα ή να θεωρείσαι φοιτητής-φάντασμα.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ:
Σύμφωνα με το νέο νόμο για τα ΑΕΙ:

Οι φοιτητές ή σπουδαστές έχουν το δικαίωμα να διακόψουν, με έγγραφη αίτησή τους στη Γραμματεία του οικείου Τμήματος, τις σπουδές τους για όσα εξάμηνα, συνεχόμενα ή μη, επιθυμούν, και πάντως όχι περισσότερα από τον ελάχιστο αριθμό εξαμήνων που απαιτούνται για τη λήψη πτυχίου σύμφωνα με το ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών. Τα εξάμηνα αυτά δεν θα προσμετρώνται στην παραπάνω ανώτατη διάρκεια φοίτησης. Οι φοιτητές ή σπουδαστές, που διακόπτουν κατά τα ανωτέρω τις σπουδές τους, δεν έχουν τη φοιτητική ή σπουδαστική ιδιότητα καθ’ όλο το χρονικό διάστημα διακοπής των σπουδών τους. Μετά τη λήξη της διακοπής σπουδών οι φοιτητές ή σπουδαστές επανέρχονται στο Τμήμα.



Με βάση τα παραπάνω σας ενημερώνουμε ότι:

- Ο/Η φοιτητής/τρια υποβάλλει αίτηση διακοπής φοίτησης στη Γραμματεία του οικείου Τμήματος/Σχολής ή στο ΚΕΦ για όσα εξάμηνα, συνεχόμενα ή μη, επιθυμεί και πάντως όχι περισσότερα από τον ελάχιστο αριθμό εξαμήνων που απαιτούνται για τη λήψη πτυχίου σύμφωνα με το ενδεικτικό Πρόγραμμα Σπουδών. Τα εξάμηνα αυτά δεν προσμετρώνται στην ανώτατη διάρκεια φοίτησης, όπως αυτή προβλέπεται στο άρθρο 80 παραγρ. 9, υποπαράγρ.α,β και γ του Ν. 4009/2011.

- Η αίτηση διακοπής φοίτησης υποβάλλεται στη Γραμματεία του οικείου Τμήματος/Σχολής ή στο ΚΕΦ κατά την περίοδο των εγγραφών των πρωτοετών φοιτητών/τριών ή ανανέωσης εγγραφών των φοιτητών/τριών των παλαιοτέρων ετών και πάντως το αργότερο εντός 15 ημερών από τη λήξη των παραπάνω αναφερομένων προθεσμιών, όπως αυτές τίθενται από το Υπουργείο Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων ή την Γραμματεία του οικείου Τμήματος/Σχολής αντίστοιχα.

αυτό θέλω και εγώ να έχω και το πάσο ^^ , ξέρεις όμως αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ;
πάσο αφού θα έχεις από τη σχολή σου! θα βγάλεις διεθνή φοιτητική ταυτότητα και θα σαι καλυμμένος, ακόμα και σε αεροπορικά εισητήρια! Δες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas55

Νεοφερμένος

Ο kostas55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ο νόμος απαγορεύει σε κάποιον φοιτητή να είναι εγγεγραμμένος ταυτόχρονα σε δύο ή περισσότερα προγράμματα προπτυχιακών σπουδών ιδρυμάτων της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης σε Ελλάδα και Κύπρο. Άρα αν είσαι εγγεγραμμένος σε μία σχολή σε Ελλάδα ή Κύπρο και σε άλλη στο εξωτερικό (εκτός Ελλάδας και Κύπρου) τότε είσαι νόμιμος.

Ο νέος νόμος για την ανώτατη εκπαίδευση προβλέπει την αυτόματη διαγραφή όσων προπτυχιακών φοιτητών δεν εγγραφούν για δύο συνεχόμενα εξάμηνα στο τμήμα που είναι εγγεγραμμένοι καθώς στην αρχή κάθε εξαμήνου πρέπει να γίνεται η εγγραφή του προπτυχιακού φοιτητή στα αντίστοιχα μαθήματα του προπτυχιακού κύκλου σπουδών. Αν εγγράφεσαι κανονικά στην αρχή κάθε εξαμήνου, τότε θα προχωράς στα εξάμηνα αλλά θα χρωστάς όλα τα μαθήματα των προηγούμενων εξαμήνων και αυτό εφόσον το τμήμα σου δεν περιλαμβάνει προαπαιτούμενα μαθήματα. Σε κάποια τμήματα δεν μπορείς να εγγραφείς σε κάποια μαθήματα αν δεν έχεις εξεταστεί επιτυχώς σε συγκεκριμένα μαθήματα προηγούμενων εξαμήνων, τα λεγόμενα "μαθήματα αλυσίδες" ή "προαπαιτούμενα μαθήματα".

Εάν όμως το τμήμα περιλαμβάνει προαπαιτούμενα μαθήματα δεν προχωράω εξάμηνο και μένω στο ίδιο; γιατί πιο πριν κάποιος είπε ότι δε μπορώ να μείνω σε ίδιο εξάμηνο στο πανεπιστήμιο. ή προχωράω εξάμηνο και ξανά έχω το απαιτούμενο μάθημα στο επόμενη εξάμηνο και όλα καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πηγαίνεις να γράφεσαι (γιατί με τα νέα δεδομένα αν δεν γραφτείς για δύο συνεχόμενα εξάμηνα? διαγράφεσαι) τότε θα περνάνε τα χρόνια κι εσύ θα φαίνεται ότι χρωστάς μαθήματα. Όταν δεν πας να δώσεις μαθήματα τότε δεν σημαίνει ότι κόβεσαι. Απλά δεν πήγες να τα δώσεις.
Αν έχεις εργαστήρια , σε αυτά κόβεσαι.

Άμα λέω μαλακίες να με διορθώσετε. Αλλά συνήθως δεν λέω ποτέ μαλακίες. Παρ'ολα αυτά άμα λέω να με διορθώσετε. Δεν είμαι τόσο εγωίστρια ώστε να μη δεχτώ το λάθος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εάν όμως το τμήμα περιλαμβάνει προαπαιτούμενα μαθήματα δεν προχωράω εξάμηνο και μένω στο ίδιο; γιατί πιο πριν κάποιος είπε ότι δε μπορώ να μείνω σε ίδιο εξάμηνο στο πανεπιστήμιο. ή προχωράω εξάμηνο και ξανά έχω το απαιτούμενο μάθημα στο επόμενη εξάμηνο και όλα καλά;
Το "προχωραω εξαμηνο" σημαινει οτι απλα αυξανεται ο αριθμος του εξαμηνου που εισαι.Δεν ειναι οπως στο Λυκειο, δηλαδη αν εισαι 5ο εξαμηνο πχ δεν σημαινει οτι μπορεις να δηλωσεις ολα τα μαθηματα μεχρι τοτε, αν δεν εχεις περασει τις αλυσιδες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas55

Νεοφερμένος

Ο kostas55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
έχω μπερδευτεί λίγο , δηλαδή αν δεν έχω περάσει τις αλυσίδες τους τι γίνεται ή αν είναι υποχρεωτικά και ξεπεράσω το όριο των 2 απουσιών; Υπάρχει δηλαδή σε οποιαδήποτε περίπτωση το ενδεχόμενο να μην προχωρήσω εξάμηνο ή προχωράω ΠΆΝΤΑ εξάμηνα και απλά χρωστάω τα μαλλιά της κεφαλής μου ότι και αν συμβεί ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
έχω μπερδευτεί λίγο , δηλαδή αν δεν έχω περάσει τις αλυσίδες τους τι γίνεται ή αν είναι υποχρεωτικά και ξεπεράσω το όριο των 2 απουσιών; Υπάρχει δηλαδή σε οποιαδήποτε περίπτωση το ενδεχόμενο να μην προχωρήσω εξάμηνο ή προχωράω ΠΆΝΤΑ εξάμηνα και απλά χρωστάω τα μαλλιά της κεφαλής μου ότι και αν συμβεί ;

παιδί μου, σου έχω απαντήσει στο τι μπορείς να κάνεις χωρίς να σε νοιάζουν τα μαθήματα.... γύρνα στη σελίδα 2 και μην αγχώνεσαι για χαζομάρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
έχω μπερδευτεί λίγο , δηλαδή αν δεν έχω περάσει τις αλυσίδες τους τι γίνεται ή αν είναι υποχρεωτικά και ξεπεράσω το όριο των 2 απουσιών; Υπάρχει δηλαδή σε οποιαδήποτε περίπτωση το ενδεχόμενο να μην προχωρήσω εξάμηνο ή προχωράω ΠΆΝΤΑ εξάμηνα και απλά χρωστάω τα μαλλιά της κεφαλής μου ότι και αν συμβεί ;
Χρωστάς τα μαλλιά της κεφαλής σου.

Βρε παιδί μου για να πάρεις το πάσο που σε ενδιαφέρει , αρκεί η εγγραφή. :P

Πές ότι έχουμε αυτή την αλυσίδα μαθημάτων:Φυσιολογία I, II , III , πρέπει πρώτα να δώσεις την Φυσιολογία I. μετά την Φυσιολογία II και μετά την Φυσιολογία III. Δεν είναι όμως όλα τα μαθήματα αλυσίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas55

Νεοφερμένος

Ο kostas55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ok ευχαριστώ πολύ.Ναι πέρα από το πάσο που με ενδιαφέρει ρωτούσα για τα υποχρεωτικά κτλ για ένα ακόμα παιδί που θα πάει εξωτερικό και θέλει να ξέρει αν το μετανιώσει τι γίνεται μόλις γυρίσει την επόμενη χρονιά για αυτό.Ευχαριστώ για όλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτό με την αναστολή σπουδών? γιατί με ενδιαφέρει.
Εγώ που έχω κάνει κανονικά τον 1ο χρόνο μπορώ να κάνω αναστολή? Και για πόσα χρόνια μπορεί να το κάνει κάποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτό με την αναστολή σπουδών? γιατί με ενδιαφέρει.
Εγώ που έχω κάνει κανονικά τον 1ο χρόνο μπορώ να κάνω αναστολή? Και για πόσα χρόνια μπορεί να το κάνει κάποιος?

μπορείς. λεπτομέρειες έχω παραθέσει στο σπόιλερ της προηγούμενης σελίδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top