10%: Συμφωνείτε ή όχι με την ύπαρξη του;

10%: Συμφωνείτε ή όχι με την ύπαρξη του;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Ναι

    Ψήφοι: 24 43.6%
  • Ναι,αλλά με τροποποιήσεις

    Ψήφοι: 21 38.2%
  • Οχι

    Ψήφοι: 7 12.7%
  • Με αφήνει αδιάφορο

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Είμαι κουμπάκιας

    Ψήφοι: 2 3.6%

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν είμαι ...υπουργός, τη γνώμη μου λέω όπως όλοι μας εδώ. Η άποψή μου στηρίζεται στο ποιος βλέπω ότι πρέπει να είναι ο σκοπός του ποσοστού χωρίς ξανά εξετάσεις. Το ξαναγράφω: "να δώσει μια 2η ευκαιρία σε όσους έκαναν λάθος επιλογή στο μηχανογραφικό τους". Με βάση αυτό το στόχο διατύπωσα την πρότασή μου. (Αν κάποιοι θεωρούν ότι σκοπός του 10% είναι έτσι γενικά να ανοίγουν για κάποιους παράθυρα, δικαίωμά τους). Ξέρω άτομα με πολλά μόρια που έκαναν 10% ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ και έκλεψαν θέσεις. Το βρίσκει κάποιος αυτό σωστό?

Για το 3ο, πολύ εύκολα αφού το μηχανογραφικό είναι ηλεκτρονικό, μπορεί να μη δέχεται τις σχολές αυτές. Ο λόγος που το προτείνω είναι ακριβώς για να έχει το Χ% το πραγματικό του νόημα και όχι "δεν μπήκα εκεί πέρυσι, ας δούμε μήπως πέσει η βάση του 10% φέτος".


ναι ρε συ..αλλά πες ότι ένας αρκετά καλός μαθητής, για κάποιους χ ψ λόγους γράφει λίγο χαμηλότερα από ότι υπολόγιζε οπότε περνάει π.χ Βιολογία Αθήνας η οποία ήταν η 5η επιλογή..και οι πρώτες 4 ήταν Ιατρικές, η οποία Ιατρική ήταν το όνειρο του..ε δεν γίνεται να του αποκλείσεις 4 σχολές...ακόμα και να ήταν και Φαρμακευτικές οι 2...δεν μπορέις να ξέρεις γιατί έχει γίνει έτσι το μηχανογραφικό του μαθητή! Είναι υπερβολικό το μέτρο...το 4ο μέτρο το οποίο ανέφερες το θεωρώ ως και απαραίτητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γιατί δε σχολιάζεις την πρώτη παράγραφό μου; :confused:
δεν εχω να σχολιασω τιποτα στην πρωτη σου παραγραφο.απ'οσο γνωριζω και εχει αναφερθει και σε αλλες συζητησεις,οταν περνας σε μια αλλη σχολη ειτε με κατατακτηριες ειτε με το 10% κανεις αιτηση για να διαγραφεις απο την προηγουμενη σχολη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
δεν εχω να σχολιασω τιποτα στην πρωτη σου παραγραφο.απ'οσο γνωριζω και εχει αναφερθει και σε αλλες συζητησεις,οταν περνας σε μια αλλη σχολη ειτε με κατατακτηριες ειτε με το 10% κανεις αιτηση για να διαγραφεις απο την προηγουμενη σχολη σου.

Βασικά, τί λες; Καταλαβαίνεις τι έχω στηρίξει στα παραπάνω ποστ; :worry:
Νιώθω ότι ό,τι γράφω εδώ πάει στράφι. Άλλο λέω-άλλο λέτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μα κάτσε ρε συ, κάνεις μία φορά μηχανογραφικό και κάνεις λάθος. Κάνεις 2η φορά μηχανογραφικό, ε τι σταδιάλα πάλι λάθος έκανες; 3 χρόνια σκέφτεσαι, ψάχνει, διαβάζεις για όλες τι σχολές που υπάρχουν και εν τέλει δεν μπορείς να αποφασίσεις; :confused:

Ώχου.:P Μη μου τα αλλάζεις τώρα.

Είπαμε για έναν φοιτητή που κάνει 10% για τους λόγους που προαναφέρθηκαν.

Κι εγώ που δεν έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα στη σχολή μου, ακόμη σε δίλημμα είμαι, γιατί ήμουν διχασμένος.:P Τι να κάνουμε τώρα; Θα το ξεπεράσω.:P
Μπορείς να με πεις ανεύθυνο από αυτή μου την επιλογή; Όοοοοχι.:D
Μπορείς να με πεις αναποφάσιστο κατά κάποιον τρόπο.:)

Αυτάαα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Βασικά, τί λες; Καταλαβαίνεις τι έχω στηρίξει στα παραπάνω ποστ; :worry:
Νιώθω ότι ό,τι γράφω εδώ πάει στράφι. Άλλο λέω-άλλο λέτε.
καταλαβαινω απλα δε συμφωνω.δεν ειναι και τοσο κακο αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Παλαιότερα που υποψήφιοι με το 10% μπορούσαν να ήταν όλοι (κι όταν λέμε όλοι εννοούμε όλοι) όσοι είχαν βεβαίωση πρόσβασης στα χέρια τους (από το 2000), ο θεσμός του 10% είχε ξεφτιλίσει κάθε έννοια αξιοκρατίας, δικαιοσύνης και εισαγωγής στην ανώτατη εκπαίδευση.

Μιλάμε για την εποχή που οι πανελλήνιες ήταν συγκρίσιμες με τα μαρτύρια του Ιώβ...
ξεκόλλα, μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ώχου.:P Μη μου τα αλλάζεις τώρα.

Είπαμε για έναν φοιτητή που κάνει 10% για τους λόγους που προαναφέρθηκαν.

Κι εγώ που δεν έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα στη σχολή μου, ακόμη σε δίλημμα είμαι, γιατί ήμουν διχασμένος.:P Τι να κάνουμε τώρα;
Θα το ξεπεράσω.:P Μπορείς να με πεις ανεύθυνο από αυτή μου την επιλογή; Όοοοοχι.:D
Μπορείς να με πεις αναποφάσιστο κατά κάποιον τρόπο.:)

Αυτάαα.:P
Αν δεν σου αρέσει η σχολή σου θα το καταλάβεις γρήγορα, σε 2-3 μήνες θα'λεγα. Πες ότι κάνεις μηχανογραφικό για 10%. Θα το κάνεις τον Ιούλιο, ε πως στο διάλο θα αλλάξεις πάλι γνώμη τον Αύγουστο; :P
καταλαβαινω απλα δε συμφωνω.δεν ειναι και τοσο κακο αυτο
Focus. Όταν κάνεις μηχανογραφικό βάζεις 1,2,3... επιλογές. Είσαι στο φυσικό και περνάς στην πρώτη σου επιλογή το μαθηματικό (επειδή δεν το γουστάρεις πια το φυσικό, είπαμε). Γιατί να μην διαγράφεσαι αυτόματα από το φυσικό;; Το'πιασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αν δεν σου αρέσει η σχολή σου θα το καταλάβεις γρήγορα, σε 2-3 μήνες θα'λεγα. Πες ότι κάνεις μηχανογραφικό για 10%. Θα το κάνεις τον Ιούλιο, ε πως στο διάλο θα αλλάξεις πάλι γνώμη τον Αύγουστο; :P

Focus. Όταν κάνεις μηχανογραφικό βάζεις 1,2,3... επιλογές. Είσαι στο φυσικό και περνάς στην πρώτη σου επιλογή το μαθηματικό (επειδή δεν το γουστάρεις πια το φυσικό, είπαμε). Γιατί να μην διαγράφεσαι αυτόματα από το φυσικό;; Το'πιασες;
σου λεω για δευτερη φορα πως καταλαβα.απλα περα απο την αυτοματη διαγραφη ειπωθηκαν και αλλα διαφορα περι ανευθυνοτητας και ειπα τη γνωμη μου.υστερα εθεσες την προσωπικη εμπειρια για την οποια δεν ειχα τιποτα,οπως προειπα,να σχολιασω και ενα παραδειγμα το οποιο δε θεωρησα αντικειμενικο και το ειπα.πιστευω να εγινα επιτελους αντιληπτη.δεν επιθυμω λογομαχιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
όπως αναφέρετε οι περισσότεροι είναι μεγάλο το θέμα της ευθύνης.Πολλοί διαμαρτυρόμαστε ότι στα 18 δεν είμαστε αρκετά ώριμοι να αποφασίσουμε τη θέλουμε να γίνουμε, ε νομίζω μετά από ένα χρόνο ως φοιτητές έχοντας κάνει ήδη μια επιλογή, και δεν σκοπεύουμε να ξαναδώσουμε, ε δεν γίνεται να ζητάμε και 3η ευκαιρία!! Το πρόβλημα τελικά γίνεται δικό μας και όχι αυτών που μας βάζουν να επιλέξουμε στα 18 μας κάτι! Είμαστε πλέον εμείς οι ανεύθυνοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Όμαγκαντ. Καληνύχτα σας. Κουράστηκα να εξηγώ και να μου γυρνάτε τη συζήτηση από το ένα θέμα στο άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι μόνο το 10%, αλλά γενικά η νοοτροπία που λέει "δηλώνω ό,τι να' ναι αρκεί να περάσω κάπου κι ας μη πατήσω ποτέ".
Είναι άδικο προς όλους τους άλλους που θέλουν μια θέση.

Άλλος ένας λόγος που οι πανελλήνιες πρέπει να καταργηθούν, γιατί έχουμε κολλήσει στη τριτοβάθμια εκπαίδευση ως τίτλο μόνο, χωρίς να ψάχνουμε τι θέλουμε, χωρίς να ψάχνουμε τα ΑΕΙ/ΤΕΙ ένα ένα να δούμε τι παίζει και ποιο μας καλύπτει, χωρίς να σκεφτόμαστε λίγο σοβαρά για κάτι που αφορά το μέλλον μας και έχουμε καταντήσει να εκμεταλλευόμαστε τα πάντα και παραπονιόμαστε κιόλας από πάνω.

Αλλά οκ, μέσα σε όλα τα σκατά αυτής της χώρας, υπάρχει κι αυτό, big deal. Δε μου κάνει αίσθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasokanatas

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά η λύση είναι πολύ απλή τσάμπα συζητάτε. Αναδιανομή των θέσεων που έμειναν κενές μετά τη λήξη των εγγραφών σύμφωνα με τα υπάρχοντα μηχανογραφικά. Θέλει λίγη δουλειά και κάποιες λεπτομέρειες για να γίνει το μέτρο εφαρμόσιμο χωρίς να είναι άδικο, αλλά πιστεύω πως είναι πραγματικά η μόνη λύση στην αδικία αυτή (για την οποία όμως ευθύνονται οι μαθητές, οι γονείς και οι καθηγητές που φτιάχνουν τα μηχανογραφικά και όχι η πολιτεία, μια φορά που δεν φταίει αυτή η ρημάδα ας το παραδεχτούμε :confused: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Το 10% είναι μια 2η ευκαιρία. Νομίζω ότι δεν πρέπει να στερηθεί. Μία ακόμη πιθανή λύση για το γεγονός ότι διαγωνίζονται υποψήφιοι 2 διαφορετικών ετών, θα μπορούσε να είναι η εξής: να δέχεται το τμήμα στο 5% των θέσεων υποψήφιους της μίας χρονιάς και στο άλλο μισό υποψήφιους της άλλης. Έτσι διαγωνίζονται οι υποψήφιοι με τα ίδια θέματα μεταξύ τους και όχι με υποψήφιους διαφορετικών θεμάτων που μπορεί να ήταν ευκολότερα ή δυσκολότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Γιατί να μην υπάρχει το 10%;;; Αφού έχει βοηθήσει πολλά παιδιά. Δε καταλαβαίνω που κολλάτε.

Όμως, τη θέση κάποιου που ήθελε το μαθηματικό, την έφαγες. Να ένας (ακόμα) λόγος που το 10% πρέπει να καταργηθεί.
Στις πανελλαδικές κοιτάς το τομάρι σου, και χέστηκες αν ο άλλος απο την άλλη άκρη της Ελλάδας ή ο γείτονας σου έχασε τη σχολή επειδή πέρασες εσύ εκεί.
Σιγά εγώ μην χάσω τη θέση επειδή τη θες εσύ πχ. Και κολλητός σου να είναι ο άλλος, σκέφτεσαι εσένα και μόνο. Το δικό σου μέλλον αφορούν οι πανελλαδικές, οχι του άλλου.

Πχ, με το 90% που ήμασταν φέτος, πολλά παιδιά απο την πόλη μου πέρασαν στη σχολή που ήθελα και στην πόλη που ήθελαν κατα τύχη, επειδή έχασαν τη σχολή που ήθελαν. Δικαίωμά τους. Μαγκιά τους που έγραψαν καλύτερα απο 'μενα και πέρασαν εκεί. Σιγά μην κάτσουν να σκάσουν (και με το δίκιο τους), αν εγώ θέλω τη σχολή ή όχι.


Είναι απλά τα πράγματα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στις πανελλαδικές κοιτάς το τομάρι σου, και χέστηκες αν ο άλλος απο την άλλη άκρη της Ελλάδας ή ο γείτονας σου έχασε τη σχολή επειδή πέρασες εσύ εκεί. Σιγά εγώ μην χάσω τη θέση επειδή τη θες εσύ πχ. Και κολλητός σου να είναι ο άλλος, σκέφτεσαι εσένα και μόνο. Το δικό σου μέλλον αφορούν οι πανελλαδικές, οχι του άλλου.
Δεν είναι αυτό το θέμα που συζητάμε. Αυτά που γράφεις ισχύουν αν κάποιος θέλει πραγματικά να διεκδικήσει μια θέση. Η συζήτηση είναι για αυτούς που με το 10% δηλώνουν σχολές έτσι, για πλάκα, στις οποίες το ξέρουν ότι δεν πρόκειται να πάνε. Τι πιο λογικό από το να ισχύει ότι η επιτυχία σε ένα τμήμα με το 10% να συνεπάγεται την αυτόματη διαγραφή από αυτό στο οποίο κάποιος ήδη φοιτά?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Δεν είναι αυτό το θέμα που συζητάμε. Αυτά που γράφεις ισχύουν αν κάποιος θέλει πραγματικά να διεκδικήσει μια θέση. Η συζήτηση είναι για αυτούς που με το 10% δηλώνουν σχολές έτσι, για πλάκα, στις οποίες το ξέρουν ότι δεν πρόκειται να πάνε. Τι πιο λογικό από το να ισχύει ότι η επιτυχία σε ένα τμήμα με το 10% να συνεπάγεται την αυτόματη διαγραφή από αυτό στο οποίο κάποιος ήδη φοιτά?

Ε κι εγώ ξέρω άτομα που για πλάκα κάνουν 10%. Δε μπορείς να τους πεις κάτι. Δικαίωμα τους - μαγκιά τους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου σωστό αυτό που γίνεται.
Εγώ υποστηρίζω το εξής :

Όποιος κάνει 10% και μπαίνει σε ένα τμήμα, να διαγράφεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ απο το παλαιό του τμήμα.

Τότε θα δούμε πόσοι θα κάνουν 10% και τι τμήματα θα δηλώνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Με την ίδια λογική, όποιος δηλώνει μια σχολή στις πανελλαδικές και την πιάνει, θα πρέπει να πηγαίνει, αλλιώς χάνει τη θέση και την παίρνει κάποιος άλλος.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ε κι εγώ ξέρω άτομα που για πλάκα κάνουν 10%. Δε μπορείς να τους πεις κάτι. Δικαίωμα τους - μαγκιά τους! :)

Δικαίωμά τους είναι. Μαγκιά τους όμως όχι.

Αυτός που τρώει μία θέση για πλάκα (απλά για να έχει πάσο ή να παίρνει δωρεάν βιβλία για τη βιβλιοθήκη του χωρίς να έχει καμία αξίωση να τελειώσει την σχολή που πέρασε) από κάποιον άλλο που ήθελε να περάσει σε αυτήν την σχολή με σκοπό να την τελειώσει δεν είναι καθόλου μάγκας. Είναι τζάμπα μάγκας.

Ό,τι είναι νόμιμο δεν είναι και ηθικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
To 10% ειναι ακομα ενα βδελυγμα στο ελαττωματικο εκπαιδευτικο συστημα της Ελλαδας.Εκτος απο το γεγονος ,οτι εισαγονται σε σχολες χωρις να ξαναδωσουν πανελλαδικες,οι φοιτητες με 10% δεν δινουν την πρεπουσα σημασια στο συστημα,και ετσι πολλα τμηματα γεμιζουν με αδιαφορους φοιτητες.Αυτο φυσικα μονο θετικο δεν ειναι για την τριτοβαθμια εκπαιδευση της χωρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top