Μαθητικές προτεραιότητες

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ε,οκ,αν έχεις την υγεία σου,κάτσε σε μια σπηλιά και μην κάνεις τίποτε άλλο,η ζωή σου ολοκληρώθηκε.
Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο μήνυμά μου, σε τέτοια ηλικία προέχει η υγεία και είναι πολύ σημαντικό να αποκτήσει και κάποια εξωσχολική δραστηριότητα. Το επεσήμανα κιόλας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο μήνυμά μου, σε τέτοια ηλικία προέχει η υγεία και είναι πολύ σημαντικό να αποκτήσει και κάποια εξωσχολική δραστηριότητα. Το επεσήμανα κιόλας.:)

Τίποτε δεν προέχει,και δεν προέχει.Εμείς ορίζουμε τις προτεραιότητές μας,κανείς άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τίποτε δεν προέχει,και δεν προέχει.Εμείς ορίζουμε τις προτεραιότητές μας,κανείς άλλος.
Χωρίες υγεία μπορείς να υπολοποιήσεις κάποια απο τις επιθυμίες σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο μήνυμά μου, σε τέτοια ηλικία προέχει η υγεία και είναι πολύ σημαντικό να αποκτήσει και κάποια εξωσχολική δραστηριότητα. Το επεσήμανα κιόλας.:)

Τίποτε δεν προέχει,και δεν προέχει.Εμείς ορίζουμε τις προτεραιότητές μας,κανείς άλλος.

Προφανώς η κοπέλα εννοεί οτι δεν πρέπει να γίνεται εμμονή το να αριστεύσεις στο σχολείο σου.
Ναι εμείς ορίζουμε τις προτεραιότητές μας αλλά πες μου πόσο φυσιολογικό είναι ένα παιδί 16-17 χρονών να κάθεται συνεχώς κλεισμένο σπίτι κι αφοσιωμένο στο διάβασμα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Προφανώς η κοπέλα εννοεί οτι δεν πρέπει να γίνεται εμμονή το να αριστεύσεις στο σχολείο σου.
Ναι εμείς ορίζουμε τις προτεραιότητές μας αλλά πες μου πόσο φυσιολογικό είναι ένα παιδί 16-17 χρονών να κάθεται συνεχώς κλεισμένο σπίτι κι αφοσιωμένο στο διάβασμα του.
Απλώς θεωρούμε ορισμένα πράγματα δεδομένα και μπορεί μετά απο χρόνια να αναρωτηθούμε γιατί απο την Α' Λυκείου είχα ως στόχο να γίνω ο καλύτερος μαθητής, αντί του να κάνω κάτι άλλο για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Χωρίες υγεία μπορείς να υπολοποιήσεις κάποια απο τις επιθυμίες σου;

Εξαρτάται τι επιθυμίες έχεις.

Και,γενικότερα,το concept "προέχει η υγεία",ισχύει μόνο εφ'όσον δεν την έχεις.Απ'τη στιγμή που είσαι υγιής,παύει να προέχει,καθώς the goal is reached,όπως όταν πας να αγοράσεις ψωμί,αφού το αγοράσεις,παύει πια να είναι στη λίστα,προχωράς παρακάτω,στα επόμενα ψώνια.

Προφανώς η κοπέλα εννοεί οτι δεν πρέπει να γίνεται εμμονή το να αριστεύσεις στο σχολείο σου.
Ναι εμείς ορίζουμε τις προτεραιότητές μας αλλά πες μου πόσο φυσιολογικό είναι ένα παιδί 16-17 χρονών να κάθεται συνεχώς κλεισμένο σπίτι κι αφοσιωμένο στο διάβασμα του.

Και αυτό θέμα επιλογών είναι,αλλά anyway,είναι τελείως off topic.Λες και τον ξέρουμε τον άλλον προσωπικά,ώστε να γνωρίζουμε αν υπερβάλλει,ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Απλώς θεωρούμε ορισμένα πράγματα δεδομένα και μπορεί μετά απο χρόνια να αναρωτηθούμε γιατί απο την Α' Λυκείου είχα ως στόχο να γίνω ο καλύτερος μαθητής, αντί του να κάνω κάτι άλλο για μένα.

Ε καλά,για πολλές επιλογές που έχεις κάνει αναρωτιέσαι αν δεν έκανα αυτό κι έκανα κάτι άλλο μήπως να ήταν τελικά καλύτερα για μένα.
Σημασία για μένα τουλάχιστον είναι οι επιλογές που κάνεις,έτσι όπως της κάνεις και με συγκεκριμένες προϋποθέσεις να είναι οι πιο ευνοϊκές για σένα.Δεν νομίζω οτι το θέμα εδώ είναι η αυτοκριτική κι η αυτογνωσία.
Αλλά αυτή η εμμονή που μας έχει πιάσει όλους να έχουμε το απόλυτο 20 δεν νομίζω οτι είναι υγιής.Θα συμφωνήσω μαζί σου στο οτι θα πρέπει να έχει κι άλλες ασχολίες πέρα απο το να αποκομίσει ένα καλό βαθμό στη Γεωγραφία για να διευρύνει λίγο τους οριζοντές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εξαρτάται τι επιθυμίες έχεις.

Και,γενικότερα,το concept "προέχει η υγεία",ισχύει μόνο εφ'όσον δεν την έχεις.Απ'τη στιγμή που είσαι υγιής,παύει να προέχει,καθώς the goal is reached,όπως όταν πας να αγοράσεις ψωμί,αφού το αγοράσεις,παύει πια να είναι στη λίστα,προχωράς παρακάτω,στα επόμενα ψώνια.
Νομίζω πως ήταν λίγο ατυχές το παράδειγμά σου. Την μια στιγμή μπορεί να είσαι υγιής και την άλλη να μην είσαι. Αυτό ισχύει και για εσένα τον ίδιο και για τους οικείους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Νομίζω πως ήταν λίγο ατυχές το παράδειγμά σου. Την μια στιγμή μπορεί να είσαι υγιής και την άλλη να μην είσαι. Αυτό ισχύει και για εσένα τον ίδιο και για τους οικείους σου.

Τη μία μπορεί να έχεις ψωμί,και την άλλη να σου πέσει στο δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Σε χαζες ερωτησεις ,η απαντηση ειναι απλη.
Oποιος διαβαζει,ειναι καλος μαθητης.Αν και δεν ξερω κατα ποσο αυτος ο ορος υφισταται.
Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος, θέλει να γίνει Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ μαθητής, όχι μόνο καλός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top