Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,232 εγγεγραμμένα μέλη και 2,448,481 μηνύματα σε 77,527 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 179 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Hipsters: Ποια η άποψή σας;

PieMaker (Φιλοποιμην)

Πτυχιούχος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής (ΑΕΙ/Βόλος) . Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O PieMaker 8/2009 - 7/2013~ 4 χρονια μια ζωη έγραψε: στις 15:59, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mr. Crowley
Γενικά είσαι hipster τύπος,θες να πεις
Κοιταξε να δεις και δε σε ειχα για ανθρωπο που βαζει ευκολα ταμπελες στους αλλους.
Μαθατε μια λεξη και την πιπιλατε ολοι. Ειλικρινα, τι σκατα ειναι για σενα hipster?? Και συγκεκριμενα, τι σου φανηκε hipster στις παραπανω φωτογραφιες??

Τεσπα, μια μικρη παρενθεση και συνεχιζουμε.

Σημείωση συντονιστή
Το θέμα προήλθε από το θέμα : Οι δικές μας pics I
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δαλιδά : 28-08-12 στις 21:24.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,870 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 16:09, 28-08-12:

Νε έχει καταντήσει μλκία αυτό με το χίπστερ και χίπστερ.
ΓΚΕΤ Ε ΛΑΙΦ.
1
1
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 16:12, 28-08-12:

Σορρι ρε παιδια αλλα εδω στην επαρχια δεν το λεμε το χιπστερ.
Τι ειναι αυτο?
Κιτσ
6
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 16:14, 28-08-12:

Εδώ φοράνε γυαλιά επίτηδες
Ξέρετε κύριοι τι είναι να είσαι όλη σου τη ζωή θεόστραβος; Ακους εκεί...
9
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 16:15, 28-08-12:

Κι εμένα με λένε hipster επειδή έχω tumblr.
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Πτυχιούχος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 16:19, 28-08-12:

hipster δεν σε κάνει μόνο η εμφάνιση, παίζει ρόλο και το attitude
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,870 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 16:20, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Κι εμένα με λένε hipster επειδή έχω tumblr.
Αυτό.
Μάλλον.
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 16:21, 28-08-12:

Οντως πολυ μοδα αυτο το hipster.
1
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 16:24, 28-08-12:

Το hipster ειναι το τόόότε emo. Ίδια καραμέλα. Άσε που και οι περισσότεροι που τότε ήταν emo τώρα είναι hipsters.
2
Παράθεση

Τίτης

Φοιτητής

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ευελπίδων (ΣΣΕ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Τίτης έγραψε: στις 16:28, 28-08-12:

Πείτε και σε μας που είμαστε από χωριό,τι είναι το hipster?
6
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε: στις 16:31, 28-08-12:

Ορίστε.
1
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,767 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 16:33, 28-08-12:

Το hipster ειναι το τόόότε emo. Ίδια καραμέλα. Άσε που και οι περισσότεροι που τότε ήταν emo τώρα είναι hipsters.
Sooooooooooo mainstreeeaaaaaam!

4
Παράθεση

Τίτης

Φοιτητής

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ευελπίδων (ΣΣΕ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Τίτης έγραψε: στις 16:34, 28-08-12:

Νιώθω σαν ιθαγενής που είδε Η/Υ Χεχε
1
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 00:03, 30-08-12:

Ομολογώ πως, μέχρι πριν μπω σε αυτό το θέμα, δεν είχα ιδέα τι είναι τα hipsters.
Το άκουγα παντού. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι είδος μουσικής, αλλά ποτέ δεν έψαξα να μάθω τι παίζει.

Λίγο πολύ, αρκετός κόσμος ακούει εναλλακτικό ροκ και indie, ρε παιδιά. Εντάξει, αυτό που έλεγε το άρθρο «Πάρε το πουλόβερ της γιαγιάς σου, τα τάδε ρέι-μπαν κλπ», δε μου αρέσει σαν τρόπος ντυσίματος, αλλά όποιος έχει μυωπία ή οτιδήποτε, και φοράει αυτά τα γυαλιά-μάσκα οξυγονοκόλλησης είναι hipster;

Στο σχολείο μου μερικά κορίτσια φορούσαν τέτοια γυαλιά με πλαστικό φακό, έτσι για το στυλ. Χαχαχα. Τραγικό.

Υγ. Ευτυχώς είμαι υγιής με τα μάτια μου και δε βάζω καλύμματα.
5
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε: στις 00:07, 30-08-12:

Οι hipsters ,ξανά λέω, είναι μία ολόκληρη φιλοσοφία. Είναι ένας τρόπος να φέρεσαι, να μιλάς, ακόμη και να τρως/πίνεις. Δεν σε κάνουν τα κοκάλινα γυαλιά hipster.
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 00:15, 30-08-12:

Οι hipsters ,ξανά λέω, είναι μία ολόκληρη φιλοσοφία. Είναι ένας τρόπος να φέρεσαι, να μιλάς, ακόμη και να τρως/πίνεις. Δεν σε κάνουν τα κοκάλινα γυαλιά hipster.
Έτσι όπως τα λες θεωρώ, προσωπικά, ότι αυτό είναι ένα είδος υποκουλτούρας, και, τέλος πάντων, ένα ρεύμα το οποίο κάνει μια μερίδα ανθρώπων να θεωρούν πως ξεχωρίζουν από την ολότητα και ότι είναι ξεχωριστοί. Θεωρώ πως τέτοιες «θεωριές» (συγγνώμη για τη λανθασμένη χρήση της λέξης, δε βρήκα κάποια πιο κοντά σε αυτό που σκέφτομαι) τις ασπάζονται άνθρωποι οι οποίοι αισθάνονται μειονεκτικά απέναντι στους συνανθρώπους τους, πράγμα που δημιουργήθηκε είτε από συμπεριφορές που δέχθηκαν από το περιβάλλον τους, είτε δεν ξέρω κι εγώ από τι, θέλοντας έτσι να καλύψουν άλλα κενά.

Είναι η προσωπική μου άποψη.
Εγώ προτιμώ να είμαι ο εαυτός μου. Αυτό είναι αληθινό.
Όχι η μαζοποίηση του υποσυνόλου, που, εν τέλει, και αυτή γίνεται ακόμη πιο mainstream.
3
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε: στις 00:16, 30-08-12:

Bασικά, είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Όλο αυτό. Το έπιασες το νόημα.
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε: στις 00:22, 30-08-12:

Bασικά, είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Όλο αυτό. Το έπιασες το νόημα.
Ειρωνικά το λες;
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε: στις 00:23, 30-08-12:

Όχι, ειλικρινά το λέω.
1
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 00:24, 30-08-12:

Επιτέλους! Η εκδίκηση του μικρού Αργύρη που στο δημοτικό τον κορόιδευαν γιατί φορούσε γυαλάκια!
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΥΩΠΙΑ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ! ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ.

Άλλοι θα πουλούσαμε την ψυχή μας στο διάολο για να βγάλουμε τα γυαλιά μυωπίας και τη μυωπίας από πάνω μας!

Τέλοσπάντων. Τουλάχιστον τα χιπστεράκια είναι μες τα χρώματα και τη χαρά και την ανεμελιά.
Όχι σαν τα εμο που ήταν με την μαυρίλα και την καταχνιά.
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    PrograMark

Βρείτε παρόμοια