Πρωτοετείς φοιτητές του Οικονομικού Παν. Αθηνών

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Ακόμα να κάνετε κατάληψη εσείς ; Εδώ ο κόσμος καίγεται , τα ελληνικά ΑΕΙ καταρεουν , η ανεργία των νέων έχει φτάσει στο 65% , σας παραβίασαν το άσυλο και εσείς εκεί ...αγώνας για ενα πτυχίο δίχως μέλλον στην χώρα σας και με πιθανή εργασία στο εξωτερικό σε έναν υπερκορεσμενο τομέα όπως τα οικονομικά . Ααα ρε πασπαρα ριζοσπαστική !
Vikam η πασπ ειναι ριζοσπαστικη και δεν εχει κομματικες ταμπελες,τα μελη τους ειναι κατα των καταληψεων επειδη δεν θελουν να χανουν και να χανουμε πολυτιμες ωρες μαθηματος,ειδικα δεν θελουν να χανουν.
Η υποκρισια σε ολο της το μεγαλειο,αλλα δυστηχως κανουν οτι θελουν στην ΑΣΟΕΕ.
Στο θεμα μας,πιστευω οτι μια καταληψη δεν θα λυσει πολλα,συλλογικες κινησεις απο ολους τους φοιτητες χρειαζονται αλλα οποιος βολευτει σε αυτη τη χωρα δυστηχως κανει την παπια ,σκεφτομαι οτι αν ειχα πιασει την πρωτη και οχι την δευτερη επιλογη μου στο μηχανογραφικο,θα καθομουν ακομα,θα εχανα εξεταστικη,θα εβλεπα να ξευτιλιζεται η πρωτοβαθμια εκπαιδευση.Τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Vikam η πασπ ειναι ριζοσπαστικη και δεν εχει κομματικες ταμπελες,τα μελη τους ειναι κατα των καταληψεων επειδη δεν θελουν να χανουν και να χανουμε πολυτιμες ωρες μαθηματος,ειδικα δεν θελουν να χανουν.
Η υποκρισια σε ολο της το μεγαλειο,αλλα δυστηχως κανουν οτι θελουν στην ΑΣΟΕΕ.
Στο θεμα μας,πιστευω οτι μια καταληψη δεν θα λυσει πολλα,συλλογικες κινησεις απο ολους τους φοιτητες χρειαζονται αλλα οποιος βολευτει σε αυτη τη χωρα δυστηχως κανει την παπια ,σκεφτομαι οτι αν ειχα πιασει την πρωτη και οχι την δευτερη επιλογη μου στο μηχανογραφικο,θα καθομουν ακομα,θα εχανα εξεταστικη,θα εβλεπα να ξευτιλιζεται η πρωτοβαθμια εκπαιδευση.Τι να πω.

1) φαντάζομαι ειρωνικά το είπες αυτο για την πάσπ
2) μια κατάληψη πρώτον θα ισχυροποίησει το αντιστασιακό μέτωπο και θα ενισχύσει την δημιουργία ενός πιο μαζικού κινήματος . Δεύτερον θα δώσει την ευκαιρία στους φοιτητές του όπα να γνωρίσουν το γιατι οι άνθρωποι αυτοί απεργούν αλλα και να συμμετέχουν σε κινητοποιήσεις χωρις να πρέπει να χάσουν ώρες διδασκαλίας .

Όσο για το αν η κατάληψη ειναι αποτελεσματική τι να σου πω . Αυτο το μέσο έχουμε , αυτο κάνουμε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
ΔΑΠιτης χθες στην ΑΣΟΕΕ μου κανει: Κωστα σημερα εχουμε καραμελα,το πλεον φοιτητικο μαγαζι και λοιπα.
του λεω εχω διαβασμα και πρωινο μαθημα οποτε δεν και μ απανταει
ελα ρε συ,φοιτητης εισαι πια...
Ειχα τοσα πραγματα να του πω αλλα τα κρατησα μεσα μου.
Ρε Vikam ποια καταληψη,βλεπεις πρωτοετεις να κανουν κολλητηλικια με πασπιτες,να καθονται να πινουν μπυρες σε διαδρομους της σχολης,να λενε το μακρι τους και το κοντο τους αρχιζοντας καθε προταση με αυτο το ''συναδελφοι''
Ορισμενα πραγματα εχουν καταντησει γραφικα και στεναχωρα,για ποιες αλλαγες μιλαμε.Το προβλημα εχει δημιουργηθει καιρο τωρα απλα αργησαμε να το δουμε και τωρα αντιμετωπιζουμε τις συνεπειες.
Καληνυχτα κιολας και καλο μηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
H καταληψη στο 99% ειναι κατι ανουσιο και ασκοπο

Ωραια κανεις καταληψη, οσοι πρεπει να πληρωνονται, αμοιβονται κανονικα, οποιοσδηποτε φορεας (πχ υπουργειο παιδειας) στα απαυτα του

Ο μονος που πλήττεται είναι ο φοιτητής (για την ακρίβεια ο συνεπής φοιτητης)

Εχουμε την ταση να λεμε οτι η καταληψη των πανεπιστημιων/σχολειων, ειναι μεσο πιεσης, και ειμαστε τοσο κοντοφθαλμοι που δεν σκεφτομαστε οτι ο μονος που πιεζεται ετσι, ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος

Λες και ενδιαφερετε ο καθενας αν εμεις ή ο αλλος κανει καταληψη στο ΟΠΑ, η ζωη του δεν θα αλλαξει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παρατάξεις = Καρκίνος του Πανεπιστημίου

Ειδικά η ΠΑΣΠ-ΔΑΠ ΑΣΟΕΕ είναι ότι πιο fail υπάρχει έβερ.
Το χειρότερο αντιπροσωπευτικό δείγμα φοιτητών της ΑΣΟΕΕ που μπορείς να πάρεις.

Απορώ πότε θα τους διώξει κάποιος από εκεί!

Πόσο μου την σπάνε που σε λένε και συνάδελφο κιόλας και αρχίζουν και παπαγαλίζουν τα μαλακισμένα ψέμματά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
καταληψη στο 99% ειναι κατι ανουσιο και ασκοπο

Ωραια κανεις καταληψη, οσοι πρεπει να πληρωνονται, αμοιβονται κανονικα, οποιοσδηποτε φορεας (πχ υπουργειο παιδειας) στα απαυτα του

Ο μονος που πλήττεται είναι ο φοιτητής (για την ακρίβεια ο συνεπής φοιτητης)

Εχουμε την ταση να λεμε οτι η καταληψη των πανεπιστημιων/σχολειων, ειναι μεσο πιεσης, και ειμαστε τοσο κοντοφθαλμοι που δεν σκεφτομαστε οτι ο μονος που πιεζεται ετσι, ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος

Λες και ενδιαφερετε ο καθενας αν εμεις ή ο αλλος κανει καταληψη στο ΟΠΑ, η ζωη του δεν θα αλλαξει καθολου
Να ξερεις Βασιλη ομως οτι αν γινοταν μια καταληψη φοιτητες απο ενεργα πανεπιστημια(πχ ΑΣΟΕΕ) θα μορουσαν να συμμετεχουν σε φοιτητικες διαμαρτυριες σχετικα με την ξεφτιλα που εχει υποστει η πρωτοβαθμια εκπαιδευση,χωρις να χανουν ωρες μαθηματος.Δεν ειπαμε να κλεισει η ΑΣΟΕΕ απλα αυριο μεθαυριο ακομα και αν δεν αλλαξει κατι,θα μπορεις να πεις οτι εγω εκανα αυτο που επρεπε,υποστηριξα τα πιστευω μου,υποστηριξα τα παιδια της ηλικιας μου και τους συμφοιτητες μου ωστε να επιτευχθουν τα αυτονοητα οταν καποιοι αλλοι(η πλειοψηφια δυστηχως) θα πινουν καφεδες,θα βαφουν τα πανεπιστημια και τα λοιπα γνωστα εκμεταλλευομενοι την καταληψη.
Το λαθος σου ειναι οτι μενεις στους πολλους και ξεχνας αυτους τους λιγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Αγαπητε δεν σου λεω οτι γινεται ή δεν γινεται, για σωστο λογο

Σου λεω οτι γενικα σαν πραξη ειναι ανουσια

Το να κανεις κατι, για να πεις οτι το εκανες, δεν ειναι συνετο.
Ειναι σαν να πηγαινεις να αναψεις φωτια με βρεγμενα σπιρτα, να μην αναβει και μετα να λες "ΑΑΑΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ", εγω λεω, τι προσπαθησες, ηξερες οτι θα αποτυχεις και το εκανες, για να λες μετα κακοπροαιρετα οτι προσπαθησες

Σε ρωταω, καλα και δικαια, υπερβολικο σεναριο, αλλα, αν κανουν καταληψη ΟΛΑ τα πανεπιστημια της ελλαδας,
ποιος θα νιαστει?
αρχικα κανεις
μετα θα μπουν τα διεθνη μεσα ΑΜΑ καει η μιση αθηνα, και τοτε, ΙΣΩΣ εισακουστουν
(φυσικα τοτε, θα εχουμε τον παραλογισμο του αιωνα...αναδρομικα ολη η βλακεια του νεοελληνα φοιτητη μαζεμενη
και απο τα 15 αιτηματα, τα 2 θα ειναι νορμαλ)
καταλαβαινεις, ΠΟΣΟ ακραιο πρεπει να γινει για να εχει καποιο αποτελεσμα

Τωρα, στατιστικη ξερεις, οι φοιτητες της ασοεε ειναι ποσοι? 7-8 χιλιαρικα, διαιρεσε τους με τους φοιτητες ολης της ελλαδας

τοτε θα καταλαβεις οτι αμα κλεισουν 1-2 πανεπιστημια δεν αλλαζει τιποτα
τον εαυτο σου βλαπτεις

απλως υπαρχει μια ομαδα φοιτητων που τους αρεσει να παιζουν ξυλο με αστυνομικους και θελουν μια αφορμη να παιξουν κλεφτες και αστυνομους
(για να προλαβω τους πονηρους, δεν ειπα οτι οποιος θελει καταληψη ειναι τετοιος, αλλα η πλειοψηφεια αυτων στα αμφιθεατρα αυτο θελουν)
εχω περασει απο συνελευση
εριξα μια ματια...αυτο που ΔΕΝ ειδα, ειναι ο μεσος φοιτητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Αγαπητε δεν σου λεω οτι γινεται ή δεν γινεται, για σωστο λογο

Σου λεω οτι γενικα σαν πραξη ειναι ανουσια

Το να κανεις κατι, για να πεις οτι το εκανες, δεν ειναι συνετο.
Ειναι σαν να πηγαινεις να αναψεις φωτια με βρεγμενα σπιρτα, να μην αναβει και μετα να λες "ΑΑΑΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ", εγω λεω, τι προσπαθησες, ηξερες οτι θα αποτυχεις και το εκανες, για να λες μετα κακοπροαιρετα οτι προσπαθησες

Σε ρωταω, καλα και δικαια, υπερβολικο σεναριο, αλλα, αν κανουν καταληψη ΟΛΑ τα πανεπιστημια της ελλαδας,
ποιος θα νιαστει?
αρχικα κανεις
μετα θα μπουν τα διεθνη μεσα ΑΜΑ καει η μιση αθηνα, και τοτε, ΙΣΩΣ εισακουστουν
(φυσικα τοτε, θα εχουμε τον παραλογισμο του αιωνα...αναδρομικα ολη η βλακεια του νεοελληνα φοιτητη μαζεμενη
και απο τα 15 αιτηματα, τα 2 θα ειναι νορμαλ)
καταλαβαινεις, ΠΟΣΟ ακραιο πρεπει να γινει για να εχει καποιο αποτελεσμα

Τωρα, στατιστικη ξερεις, οι φοιτητες της ασοεε ειναι ποσοι? 7-8 χιλιαρικα, διαιρεσε τους με τους φοιτητες ολης της ελλαδας

τοτε θα καταλαβεις οτι αμα κλεισουν 1-2 πανεπιστημια δεν αλλαζει τιποτα
τον εαυτο σου βλαπτεις

απλως υπαρχει μια ομαδα φοιτητων που τους αρεσει να παιζουν ξυλο με αστυνομικους και θελουν μια αφορμη να παιξουν κλεφτες και αστυνομους
(για να προλαβω τους πονηρους, δεν ειπα οτι οποιος θελει καταληψη ειναι τετοιος, αλλα η πλειοψηφεια αυτων στα αμφιθεατρα αυτο θελουν)
εχω περασει απο συνελευση
εριξα μια ματια...αυτο που ΔΕΝ ειδα, ειναι ο μεσος φοιτητης


δηλαδή μέσα στη σχολή σου, υπάρχει μια ομάδα χοολιγκάνων, η οποία παίζει ξύλο με την αστυνομία ?
ή μία ομάδα φοιτητών που δείχνει την αλληλεγγύη της στους μετανάστες μικροπωλητές ?
ντάξει ο μέσος φοιτητής ενδιαφέρετε μόνο για τα μαθήματα του, αυτό το κρίνουμε ως θετικό ? όταν γαμιέται το σύμπαν και ο μέσος φοιτητής το μόνο που κάνει είναι να διαβάζει λογιστική, μάλλον εκείνος έχει το πρόβλημα κ όχι τα χοολγκάνια που λες παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
καθε τι στον χωρο του και χρονου

ως φοιτητης αδιαφορω παντελως για μερικα πραγματα, ως ανθρωπος οχι

το πανεπιστημιο δεν το αφορα τι στο καλο κανουν οι παρανομοι απεξω

ως ανθρωπος πιστευω οτι η βια δεν ειναι η λυση
αλλα αλιμονο ο καθε ακυρος να μπαινει στο πανεπιστημιο
και οι παραταξεις να "αγωνιζονται" για οτι θυμουνται

γιατι δεν πανε να κανουν καταληψη στον οτε πιο κατω

ο μεσος φοιτητης ειναι ελευθερος οσο δεν προσβαλλει τους αλλους και τα δικαιωματα τους να κανει οτι θελει
οταν καποιος μου αφαιρει φασιστικα το δικαιωμα στην μαθηση (δεν το λεω ειρωνικα) επειδη "η πλειοψηφια θελει καταληψη" ειναι προσβολη δικαιωματος

εξω απο το πανεπιστημιο ας κινητοποιειται ο καθενας οπως θελει, (εφοσον ειναι νομιμος και δεν αντιβαινει στο κοινωνικο συνολο)
το πανεπιστημιο ομως μεσα, εχει ενα σκοπο
δεν θα αμαυρωνουμε το πανεπιστημιο για δικες μας επιδιωξεις


τι σχεση εχει το πανεπιστημιο με τους μεταναστες

ολοι εχουμε ανησυχιες, το θεμα ειναι να μην συγχεουμε τις διαφορες πτυχες της ζωης
το να χρησιμοποιεις το ασυλο, για δικους σου προσωπικους σκοπους αμαυρωνει το πανεπιστημιο και ειναι αηδιαστικο
υποβιβαζεις την εννοια της ελευθεριας ιδεων

τελος μιλαω χωρις ειρωνια

αν καθε φορα που ειχα μια κοινωνικη ευαισθησια εγω (ή οποιοσδηποτε απο εμας) καναμε καταληψη, δεν θα ειχαμε ποτε μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
ή αν σε έφτυνε καμία γκομενοφοιτήτρια. Εκεί να δεις κοινωνική ευαισθησία...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εκει θα εκλεινα την σχολη και θα εκανα απεργια πεινας απο κατω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ειπανε τιποτα στη συνελευση για το αν θα κλεισει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για να μαζεύονται τα newbies του '96

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Εγώ θα είμαι στο λοχρη κανένας συμφοιτητής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Συγχαρητήρια Νίκο, εγώ θα είμαι στο στατιστικής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosstalos

Νεοφερμένος

Ο manosstalos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και εγω στο λοχρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Κανείς δεν αγαπάει το τμήμα οικονομικής επιστήμης :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top