[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
σε ποια σχολη θα περασω δυσκολες ωρες?
στη λογιστικη??
τα παω τα μαθηματικα ομως δεν εχω μεγαλο προβλημα
λογιστικη εχει αλλα πραγματα που πρεπει να ανυσηχεις..για να πας στατιστικη πρεπει να σου αρεσει παντως ο συγκεκριμενος κλαδος γιατι αποτι ακουω στην ΑΣΟΕΕ τουλαχιστον εμβαθυνουν ΠΟΛΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Παιδια απορια!!! Ξερει κανεις τι παιζει με τον χρονο αποφοιτησης στις σχολες απο του χρονου....
Απο οτι ξερω μεχρι τωρα ισχυε το 2ν (δηλαδη αμα ειναι ν τα προβλεπομενα ετη φοιτησης της σχολης, εσυ πρεπει να αποφοιτησεις το πολυ σε 2ν χρονια, αλλιως διαγραφεσαι)....Απο του χρονου ακουσα οτι ισχυει το ν+2....Μπορει να λεω και βλακειες αλλα ετσι ακουσα....Εσεις ξερετε τι ισχυει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
εκει θα κανεις προχωρημενες λογιστικες,χρηματοοικονομικα και θα χει βεβαια και λιγα μαθηματικα σαν ξεχωριστο μαθημα.μπες και δες τα προγραμματα σπουδων(τα μαθηματα δηλαδη) των σχολων που σε ενδιαφερουν και επιλεγεις μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
οχι οτι ειναι πολυ δυσκολα ομως...
με κανονικο διαβασμα λογικα μπορεις να παρακολουθησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ρε npb συγνώμη αλλα το μαθηματικο με ποιο προγράμμα σπουδών εμβάθυνει σε αυτα που λες ; Γιατι με αυτο που εχει δεν νομίζω . Μάλλον εννοείς σε μεταπτυχιακό επίπεδο ( ; ) .

Όταν αναφέρομαι στην «προπτυχιακή» εμβάθυνση εννοώ ότι επιλέγεις κάποια κατεύθυνση / ειδίκευση η οποία σου δίνει την ευκαιρία να μελετήσεις προχωρημένα μαθηματικά και κάποιες επιλεγμένες βασικές εφαρμογές των μαθηματικών όπως για παράδειγμα τεχνολογία λογισμικού ή ασφαλιστικά μαθηματικά ή κβαντομηχανική ή στατιστική ανάλυση δεδομένων ή αριθμητική επίλυση συνήθων διαφορικών εξισώσεων..τέτοιου στυλ μαθήματα. Εννοείται ότι με κάποιες επιπλέον σπουδές εμβαθύνεις πιο ακαδημαϊκά με σαφώς άλλους στόχους (διδακτορικό, ελεύθερη αγορά, παράταση φοιτητικής ζωής, διατήρηση ερωτικής σχέσης με γκόμενα φοιτήτρια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Παιδια απορια!!! Ξερει κανεις τι παιζει με τον χρονο αποφοιτησης στις σχολες απο του χρονου....
Απο οτι ξερω μεχρι τωρα ισχυε το 2ν (δηλαδη αμα ειναι ν τα προβλεπομενα ετη φοιτησης της σχολης, εσυ πρεπει να αποφοιτησεις το πολυ σε 2ν χρονια, αλλιως διαγραφεσαι)....Απο του χρονου ακουσα οτι ισχυει το ν+2....Μπορει να λεω και βλακειες αλλα ετσι ακουσα....Εσεις ξερετε τι ισχυει ?
απ'οσο ξερω, αυτο ισχυει ηδη!!εγω που περασα το 2007 ειχα δικαιωμα να την τελειωσω μεσα σε 8 χρονια!οι επομενοι απο μενα υποχρεουνται να τελειωσουν στα 6 χρονια κ οσοι ανηκουν στους παλαιοτερους εχουν το απεριοριστο!!τωρα, ο θεος κ η ψυχη τους στο κατα ποσο θα εφαρμοστουν ολα αυτα στο ελλαδισταν ,που ακομα αναρωτιεμαι ποιο το νοημα της υπαρξης νομικων σχολων κ δικαστικου συστηματος γενικοτερα, απο τη στιγμη που η δικαιοσυνη, η ισονομια κτο υπαρχουν μονο ως οροι στο λεξικο...!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
απ'οσο ξερω, αυτο ισχυει ηδη!!εγω που περασα το 2007 ειχα δικαιωμα να την τελειωσω μεσα σε 8 χρονια!οι επομενοι απο μενα υποχρεουνται να τελειωσουν στα 6 χρονια κ οσοι ανηκουν στους παλαιοτερους εχουν το απεριοριστο!!τωρα, ο θεος κ η ψυχη τους στο κατα ποσο θα εφαρμοστουν ολα αυτα στο ελλαδισταν ,που ακομα αναρωτιεμαι ποιο το νοημα της υπαρξης νομικων σχολων κ δικαστικου συστηματος γενικοτερα, απο τη στιγμη που η δικαιοσυνη, η ισονομια κτο υπαρχουν μονο ως οροι στο λεξικο...!!!!!!

Αυτο δεν ειναι αδικο για ορισμενες σχολες που ειναι εκ των πραγματων πιο δυσκολες π.χ μαθηματικο, φυσικο, πολυτεχνικες κ.τ.λ?
Στους μηχανολογους για παραδειγμα απο οτι διαβασα ο μεσος ορος φοιτησης μεχρι τωρα ηταν 7.5 χρονια.....
Τωρα ερχεται το κρατος και μου λεει να την τελειωσω στα 7 αλλιως διαγραφομαι??
Και αμα πεσω σε μαλακα καθηγητη που δε με περναει σε ενα μαθημα τι γινεται? Χανω τη σχολη για ενα μαθημα?
Ελλαδισταν οπως το πες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
σε ποια σχολη θα περασω δυσκολες ωρες?
στη λογιστικη??
τα παω τα μαθηματικα ομως δεν εχω μεγαλο προβλημα

Στην στατιστική.

Παιδια απορια!!! Ξερει κανεις τι παιζει με τον χρονο αποφοιτησης στις σχολες απο του χρονου....
Απο οτι ξερω μεχρι τωρα ισχυε το 2ν (δηλαδη αμα ειναι ν τα προβλεπομενα ετη φοιτησης της σχολης, εσυ πρεπει να αποφοιτησεις το πολυ σε 2ν χρονια, αλλιως διαγραφεσαι)....Απο του χρονου ακουσα οτι ισχυει το ν+2....Μπορει να λεω και βλακειες αλλα ετσι ακουσα....Εσεις ξερετε τι ισχυει ?

Βασικά από φέτος ισχύει το ν+2, όπου ν τα χρόνια φοίτησης της σχολής.Γι'αυτό έχουν αρχίσει από φέτος και μια extra εξέταση που λέγεται "πτυχιακή εξεταστική".Εκεί δικαίωμα έχουν να δώσουν εξέταση μόνο όσοι έχουν συμπληρώσει το ν-οστό έτος φοίτησης.Αυτή είναι ξεχωριστή εξεταστική σε σχέση με τις άλλες (του Σεπτεμβρίου,του χειμερινού και του Εαρινού εξαμήνου) και εξαρτάται πότε θα γίνει από το κάθε τμήμα ξεχωριστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Στην στατιστική.



Βασικά από φέτος ισχύει το ν+2, όπου ν τα χρόνια φοίτησης της σχολής.Γι'αυτό έχουν αρχίσει από φέτος και μια extra εξέταση που λέγεται "πτυχιακή εξεταστική".Εκεί δικαίωμα έχουν να δώσουν εξέταση μόνο όσοι έχουν συμπληρώσει το ν-οστό έτος φοίτησης.Αυτή είναι ξεχωριστή εξεταστική σε σχέση με τις άλλες (του Σεπτεμβρίου,του χειμερινού και του Εαρινού εξαμήνου) και εξαρτάται πότε θα γίνει από το κάθε τμήμα ξεχωριστά!

Eχω ακουσει οτι και να ξεπερασεις το οριο (ν+2) παλι δε σε διωχνουν κατευθειαν....Γινεται θεμα στη διευθυνση και αποφασιζουν αμα θα σε κοψουν απο τη σχολη η αμα θα σε κρατησουνε....Παντως εγω αυτο το ν+2 το θεωρω μεγαλη βλακεια..... Το οτι ξεπερασες αυτο το οριο δε σημαινει απαραιτητα οτι δεν ενδιαφερεσαι η οτι εισαι αιωνιος φοιτητης....Μπορει απλα να δυσκολευεσαι σε μερικα μαθηματα....
Ειναι αυτος λογος για να σε διωξουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Eχω ακουσει οτι και να ξεπερασεις το οριο (ν+2) παλι δε σε διωχνουν κατευθειαν....Γινεται θεμα στη διευθυνση και αποφασιζουν αμα θα σε κοψουν απο τη σχολη η αμα θα σε κρατησουνε....Παντως εγω αυτο το ν+2 το θεωρω μεγαλη βλακεια..... Το οτι ξεπερασες αυτο το οριο δε σημαινει απαραιτητα οτι δεν ενδιαφερεσαι η οτι εισαι αιωνιος φοιτητης....Μπορει απλα να δυσκολευεσαι σε μερικα μαθηματα....
Ειναι αυτος λογος για να σε διωξουν?

Εντάξει θα δεις ότι είναι εφικτό να τελειώσεις σε ν+2 χρόνια,όποια σχολή και αν περάσεις.Απλά θέλει διάβασμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelcross

Νεοφερμένος

Ο angelcross αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
τελευταια απο οτι διαβαζω στον ιντερνετ καταληγω κι εγω σε αυτη την αποψη
το τει του πειραια ειναι καλο?
Κοίτα για λογιστική για μένα το τεί πειραιά είναι ένα από τα καλύτερα , παίρνω πτυχίο τώρα απο εκεί και έχω φίλους που σπουδάζουν σε αντίστιχα τμήματα της επαρχίας και δεν ακούω και πολύ καλά λόγια .Τώρα στο ερώτημα σου λογιστική ή στατιστική εγώ θα σου πρότεινα λογιστική , βέβαια σε σένα είναι ή απόφαση το τη θές να κάνεις στη ζωή σου :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Κοίτα για λογιστική για μένα το τεί πειραιά είναι ένα από τα καλύτερα , παίρνω πτυχίο τώρα απο εκεί και έχω φίλους που σπουδάζουν σε αντίστιχα τμήματα της επαρχίας και δεν ακούω και πολύ καλά λόγια .Τώρα στο ερώτημα σου λογιστική ή στατιστική εγώ θα σου πρότεινα λογιστική , βέβαια σε σένα είναι ή απόφαση το τη θές να κάνεις στη ζωή σου :) .

Ευχαριστω
Θα δηλωσω λογιστικη αφου ακουω καλα λογια και με ενδιαφερει κιολας

ειδα πως το πανεπηστημιο του πειραια εχει και πληροφορικη
τι παιζει εκει? :hmm:
ξερει κανενας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για το ΤΕΙ Ηλεκτρονικης κυριως στην Θεσσαλονικη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Γεια σας γεια σας. Και εγω ειχα μπει παλια σε καποια φαση στο site, μαλλον να συζητήσω για proficiency :P
Ιατρικη στοχευω εγω. Αθήνα ή όπου αλλού..
Καλή μας δύναμη παιδιά.!

Αχου μωρέέέέ! Να που τα κατάφερα τελικά :) Στη 2η επιλογή μου μετά την Αθήνα, το Πατράκι! Άξιζε τελικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Στη Σεμφε . Έχω ακούσει γαμάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Στη Σεμφε . Έχω ακούσει γαμάει

Μη κανεις προπαγανδα στο θεμα: [Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Αργησες ενα χρονο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Τι προπαγάνδα ρε φραπέ ; Απλά ήθελα να γελάω λίγο γιατι καιρό έχει να ανοίξει τέτοιο θέμα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top