Ντροπαλότητα: κατά πόσο επηρεάζει την ζωη σας;

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Καταρχήν καλησπέρα σε ολα τα παιδια του i-school..!! Eιμαι θα ελεγα σχετικα καινουργιο μελος εδω στο φορουμ και χωρις να το πολυσκεφτω ειπα να ανοίξω αυτο το θέμα..!! Η ερώτηση θεωρώ οτι ειναι σχετικα πολυ απλή.
Ειστε ντροπαλα ατομα? Χαμηλων τονων? Η συμπεριλαμβανεστε στην κατηγορια του τυπου: χαλαρά και μια χαρά? Εγω προσωπικα ανηκω στην πρωτη, δηλαδή ειμαι πολυ ντροπαλό παιδι, δεν ανοιγομαι ευκολα στον αλλο..!! Γενικα ειμαι κλειστος σαν χαρακτηρας, και πρεπει να το γνωρισω τον αλλο για να του ανοιχτω..!!:redface:
Μερικες φορες οταν μιλαω με κοπελες, χωρις να το θελω βεβαια νιωθω μια εξαψη, και αρχιζω και κοκκινιζω...!! Ειναι κατι που μου εχει κουσουρι..!! Το παλευω ειναι η αληθεια, αλλα...!!
Σας εχει συμβει ποτε να παθετε τιποτα απο τα παραπανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Πόσο χρονών είσαι; Στο σχολείο τι παιδί ήσουν; Συμμετείχες σε δραστηριότητες ή καθόσουν μόνος σε ενα παγκάκι πχ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Καταρχήν καλησπέρα σε ολα τα παιδια του i-school..!! Eιμαι θα ελεγα σχετικα καινουργιο μελος εδω στο φορουμ και χωρις να το πολυσκεφτω ειπα να ανοίξω αυτο το θέμα..!! Η ερώτηση θεωρώ οτι ειναι σχετικα πολυ απλή.
Ειστε ντροπαλα ατομα? Χαμηλων τονων? Η συμπεριλαμβανεστε στην κατηγορια του τυπου: χαλαρά και μια χαρά? Εγω προσωπικα ανηκω στην πρωτη, δηλαδή ειμαι πολυ ντροπαλό παιδι, δεν ανοιγομαι ευκολα στον αλλο..!! Γενικα ειμαι κλειστος σαν χαρακτηρας, και πρεπει να το γνωρισω τον αλλο για να του ανοιχτω..!!:redface:
Μερικες φορες οταν μιλαω με κοπελες, χωρις να το θελω βεβαια νιωθω μια εξαψη, και αρχιζω και κοκκινιζω...!! Ειναι κατι που μου εχει κουσουρι..!! Το παλευω ειναι η αληθεια, αλλα...!!
Σας εχει συμβει ποτε να παθετε τιποτα απο τα παραπανω?
Προσωπικά δεν ξέρω κατά πόσο η ντροπαλότητα συνάδει απόλυτα με το προφίλ του ατόμου "χαμηλών τόνων"... Είμαι (νομίζω:P) άνθρωπος χαμηλών τόνων, αλλά δεν νιώθω ότι είμαι ντροπαλή ή κάτι τέτοιο...Μια χαρά χαλαρή είμαι:PΑπλά με άτομα που δεν γνωρίζεις πολύ καιρό, είναι λογικό να μην έχετε και πολλά να πείτε (μερικές φορές συμβαίνει και το αντίθετο:P)...Και σε μένα ισχύει το "πρέπει να γνωρίζω πολύ καλά τον άλλο για να του ανοιχτώ", αλλά δεν βρίσκω κάτι κακό σ'αυτό.:P Ίσα-ίσα, σε σώζει κιόλας:P
Όσον αφορά τις σχέσεις μου με το άλλο φύλο, δε νομίζω να αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πόσο χρονών είσαι; Στο σχολείο τι παιδί ήσουν; Συμμετείχες σε δραστηριότητες ή καθόσουν μόνη σε ενα παγκάκι πχ;

μόνος*:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania96

Νεοφερμένος

Η Stefania96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι στην δεύτερη περίπτωση :P
Βέβαια μερικές φορές ντρέπομαι όταν συναντάω κάποιον που μου αρέσει................ντρέπομαι.....απλά δεν αισθάνομαι τόσο άνετα...κατά τα άλλα όλα εντάξει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.

Οντως! Είδα αυτό το ροζουλιάρικο avatar και υπέθεσα οτι θα είναι κορίτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Πόσο χρονών είσαι; Στο σχολείο τι παιδί ήσουν; Συμμετείχες σε δραστηριότητες ή καθόσουν μόνη σε ενα παγκάκι πχ;
παω στα 21...!! Κοιτα αυτο που λεω αρχισε να μου συμβαινει απο την το τελος της β' προς γ'΄λυκειου, παλιοτερα ουτε ειχα ολα τα θεματα και γενικα που ημουν οσα πανε και οσα ερθουν..!! Δεν ξερω ομως μεγαλωνοντας αρχισα να αποκτω ολες αυτες τις ανασφαλειες...!!! Απο μικρος ημουν παιδι, και μεσα σε ολα ημουν, και τις βλακειες μου εκανα, αλλα τωρα νιωθω περισσοτερη ανασφαλεια..!! Ορισμενες φορες και αμηχανα..!! δεν ξερω πως να το εξηγησω..!!! Γιάυτο και ειπα να ανοιξω το θεμα, για να δω αν και καποιος αλλος εχει βρεθει ποτε σε παρομοια θεση..!!

Πόσο χρονών είσαι; Στο σχολείο τι παιδί ήσουν; Συμμετείχες σε δραστηριότητες ή καθόσουν μόνος σε ενα παγκάκι πχ;

Οντως! Είδα αυτό το ροζουλιάρικο avatar και υπέθεσα οτι θα είναι κορίτσι
ε καινουργιος ειμαι ακομα...!! θα το αλλαξω που θα παει..!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καταρχήν καλησπέρα σε ολα τα παιδια του i-school..!! Eιμαι θα ελεγα σχετικα καινουργιο μελος εδω στο φορουμ και χωρις να το πολυσκεφτω ειπα να ανοίξω αυτο το θέμα..!! Η ερώτηση θεωρώ οτι ειναι σχετικα πολυ απλή.
Ειστε ντροπαλα ατομα? Χαμηλων τονων? Η συμπεριλαμβανεστε στην κατηγορια του τυπου: χαλαρά και μια χαρά? Εγω προσωπικα ανηκω στην πρωτη, δηλαδή ειμαι πολυ ντροπαλό παιδι, δεν ανοιγομαι ευκολα στον αλλο..!! Γενικα ειμαι κλειστος σαν χαρακτηρας, και πρεπει να το γνωρισω τον αλλο για να του ανοιχτω..!!:redface:
Μερικες φορες οταν μιλαω με κοπελες, χωρις να το θελω βεβαια νιωθω μια εξαψη, και αρχιζω και κοκκινιζω...!! Ειναι κατι που μου εχει κουσουρι..!! Το παλευω ειναι η αληθεια, αλλα...!!
Σας εχει συμβει ποτε να παθετε τιποτα απο τα παραπανω?

Βασικά, άλλο ντροπαλός και άλλο χαμηλών τόνων, όμως απ'ότι καταλαβαίνω για τη ντροπαλότητα θες να μιλήσεις.
Προσωπικά, ήμουν αρκετά ντροπαλός παλιότερα όμως ειλικρινά μόνο να χάσεις έχεις από αυτή τη συμπεριφορά.Δε νομίζω ότι κάποιος γεννιέται ντροπαλός, και έτσι προτείνω να προσπαθείς να είσαι κοινωνικός και ανοιχτός.Να μιλάς, να μη σκέφτεσαι πολύ όταν κάνεις ψιλοκουβέντα μήπως και πεις βλακεία.Η ντροπαλότητα δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης και χαμηλής αυτοεκτίμησης.Άλλο μεγάλο λάθος.Να μην πιστεύεις στις ικανότητές σου και να μην εκτιμάς την προσωπικότητά σου συνολικά.

Χρησιμοποιείς 2-3 φορές το ρήμα "ανοίγομαι".Τι σημαίνει αυτό;Τι σημαίνει ότι πρέπει να γνωρίσεις τον άλλο για του "ανοιχτείς";Τι περιμένεις να συζητήσεις με κάποιο άτομο που δε γνωρίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
παω στα 21...!! Κοιτα αυτο που λεω αρχισε να μου συμβαινει απο την το τελος της β' προς γ'΄λυκειου, παλιοτερα ουτε ειχα ολα τα θεματα και γενικα που ημουν οσα πανε και οσα ερθουν..!! Δεν ξερω ομως μεγαλωνοντας αρχισα να αποκτω ολες αυτες τις ανασφαλειες...!!! Απο μικρος ημουν παιδι, και μεσα σε ολα ημουν, και τις βλακειες μου εκανα, αλλα τωρα νιωθω περισσοτερη ανασφαλεια..!! Ορισμενες φορες και αμηχανα..!! δεν ξερω πως να το εξηγησω..!!! Γιάυτο και ειπα να ανοιξω το θεμα, για να δω αν και καποιος αλλος εχει βρεθει ποτε σε παρομοια θεση..!!

Κι εγώ βίωσα μεγάλες αλλαγές !:P Στην αρχή ήμουν τελείως στον κόσμο μου, στο γυμνάσιο κλείστηκα υπερβολικά στον εαυτό μου και στο Λύκειο όλα έφτιαξαν...Οι παρέες παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο....Μπορεί ακόμη να μην έχεις βρει την "κατάλληλη" παρέα για να νιώσεις άνετα!:hmm:
Α και γενικά, σε καταστάσεις που δεν αντέχεις απλά να φεύγεις, μην αλλάξεις για χάρη τους.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Βασικά, άλλο ντροπαλός και άλλο χαμηλών τόνων, όμως απ'ότι καταλαβαίνω για τη ντροπαλότητα θες να μιλήσεις.
Προσωπικά, ήμουν αρκετά ντροπαλός παλιότερα όμως ειλικρινά μόνο να χάσεις έχεις από αυτή τη συμπεριφορά.Δε νομίζω ότι κάποιος γεννιέται ντροπαλός, και έτσι προτείνω να προσπαθείς να είσαι κοινωνικός και ανοιχτός.Να μιλάς, να μη σκέφτεσαι πολύ όταν κάνεις ψιλοκουβέντα μήπως και πεις βλακεία.Η ντροπαλότητα δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης και χαμηλής αυτοεκτίμησης.Άλλο μεγάλο λάθος.Να μην πιστεύεις στις ικανότητές σου και να μην εκτιμάς την προσωπικότητά σου συνολικά.

Χρησιμοποιείς 2-3 φορές το ρήμα "ανοίγομαι".Τι σημαίνει αυτό;Τι σημαίνει ότι πρέπει να γνωρίσεις τον άλλο για του "ανοιχτείς";Τι περιμένεις να συζητήσεις με κάποιο άτομο που δε γνωρίζεις;
δεν ξερω η αληθεια οτι το ολο πραγμα ειναι πολυ μπερδεμενο..!! Εκει που νιωθω πως ειναι ολα καλα και ολα ωραια, εκει στο ξκαρφωτο μου βγαινουν ολες αυτες οι ανασφαλειες..!!θεωρω πως ειναι ολα στο μυαλο και δεν μπορω να κοντρολαρω την κατασταση..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Καταρχήν καλησπέρα σε ολα τα παιδια του i-school..!! Eιμαι θα ελεγα σχετικα καινουργιο μελος εδω στο φορουμ και χωρις να το πολυσκεφτω ειπα να ανοίξω αυτο το θέμα..!! Η ερώτηση θεωρώ οτι ειναι σχετικα πολυ απλή.
Ειστε ντροπαλα ατομα? Χαμηλων τονων? Η συμπεριλαμβανεστε στην κατηγορια του τυπου: χαλαρά και μια χαρά? Εγω προσωπικα ανηκω στην πρωτη, δηλαδή ειμαι πολυ ντροπαλό παιδι, δεν ανοιγομαι ευκολα στον αλλο..!! Γενικα ειμαι κλειστος σαν χαρακτηρας, και πρεπει να το γνωρισω τον αλλο για να του ανοιχτω..!!:redface:
Μερικες φορες οταν μιλαω με κοπελες, χωρις να το θελω βεβαια νιωθω μια εξαψη, και αρχιζω και κοκκινιζω...!! Ειναι κατι που μου εχει κουσουρι..!! Το παλευω ειναι η αληθεια, αλλα...!!
Σας εχει συμβει ποτε να παθετε τιποτα απο τα παραπανω?
Εγω ανήκω και στης δυο κατηγορίες ανάλογα με τα κέφια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Θα έλεγα πως και εγώ ειμαι ένα ντροπαλό άτομο και όταν με γνωρίζει για πρώτη φορά κάποιος του δίνω την εντύπωση πως ειμαι χαμηλών τόνων και κλειστός χαρακτήρας και όντως αυτό συμβαίνει όμως είναι ανάλογα το άτομο. Για παράδειγμα αν το άτομο που θα γνωρίσω είναι ομιλητικό και δείχνει ότι με συμπάθεια προς εμένα τότε είναι που ανοίγομαι πολύ εύκολα στον άλλο και του λέω τόσα για την προσωπική μού ζωή που αναρωτιέμαι μερικές φορές αν έπρεπε να πω τόσα πολλά για μένα :-P αυτό όμως με την ντροπή μού συμβαίνει μόνο όταν γνωρίζω πρώτη φορά κάποιον. Οποίος με ξέρει όμως ειμαι πολύ χαλαρή και άνετη. Αυτά ισχύουν για το ίδιο φύλο:-P γιατί με το άλλο ειμαι ντροπαλη όπως και να έχει. Πρέπει να ξέρω πολύ καιρό κάποιον και να τον γνωρίσω καλά για να ειμαι πιο άνετη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Προσπαθησε να αναλυσεις μεσα σου τους λογους που εισαι ντροπαλος(στην αναγκη γραψτους κι ολας καπου) και να σκεφτεις αν οντως υπαρχει λογος να εισαι! Δηλαδη τι? Ντρεπεσαι για αυτο που εισαι? κ.ο.κ.
(ανηκω στην 1η κατηγορια, παρολο που ανοιγομαι χωρις να ξερω παρα πολυ καιρο τον αλλον-κακο αυτο-μολις εχθες προσπαθησα κι εγω να σκεφτω τους λογους που ειμαι ντροπαλη ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι χαμηλών τόνων και δυσκολεύομαι στο να εμπιστευτώ ανθρώπους αλλά δεν θα έλεγα ότι είμαι και ντροπαλός. Τους περισσότερους τους βλεπω σαν βλάκες γι αυτό δεν ανοίγομαι :P
Θα σου πρότεινα να πας σε διάφορα παρτυ, σε μπαράκια μαζί με παρέα και θα δεις για πότε θα χαθεί η ντροπαλότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σε σχέση με πιο παλιά μπορώ να πω υπήρξα πιο ντροπαλή. Τώρα πιστεύω έχω βελτιωθεί αρκετά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ήμουν υπερβολικά ντροπαλή και μου κόστισε πάρα πολύ στο παρελθόν... με την πάροδο του καιρού συνειδητοποίησα πόσο κακό μου έκανε και κατάφερα να την περιορίσω... αλλά εξακολουθώ να είμαι αρκετά συνεσταλμένη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Θα έλεγα πως και εγώ ειμαι ένα ντροπαλό άτομο και όταν με γνωρίζει για πρώτη φορά κάποιος του δίνω την εντύπωση πως ειμαι χαμηλών τόνων και κλειστός χαρακτήρας και όντως αυτό συμβαίνει όμως είναι ανάλογα το άτομο. Για παράδειγμα αν το άτομο που θα γνωρίσω είναι ομιλητικό και δείχνει ότι με συμπάθεια προς εμένα τότε είναι που ανοίγομαι πολύ εύκολα στον άλλο και του λέω τόσα για την προσωπική μού ζωή που αναρωτιέμαι μερικές φορές αν έπρεπε να πω τόσα πολλά για μένα :-P αυτό όμως με την ντροπή μού συμβαίνει μόνο όταν γνωρίζω πρώτη φορά κάποιον. Οποίος με ξέρει όμως ειμαι πολύ χαλαρή και άνετη. Αυτά ισχύουν για το ίδιο φύλο:-P γιατί με το άλλο ειμαι ντροπαλη όπως και να έχει. Πρέπει να ξέρω πολύ καιρό κάποιον και να τον γνωρίσω καλά για να ειμαι πιο άνετη.

σαν να με περιγράφεις...!!! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γενικα ανηκω στην πρωτη κατηγορια πιστευω.Εχω ακουσει πολλους να με χαρακτηριζουν ντροπαλη , συνεσταλμενη και ειναι ανθρωποι που δε με γνωριζουν.Μιας και ειμαι σχετικα επιλεκτικη με τις παρεες μου δε δινω η ιδια την ευκαιρια σε πολλους ανθρωπους να με γνωρισουν και το αντιστροφο.Κατα τα αλλα ειμαι ατομο που δεν ανοιγς εται δυσκολα , ανοιγομαι στα καταληλα...η μαλλον σε αυτα που θεωρω εγω καταληλα.Γενικα στις παρεες ειμαι πολυ χαλαρη , αρκει να γνωριζω εστω και λιγο τα ατομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εγω ειμαι ντροπαλη..αλλα μερικες φορες δεν ειναι καλο αυτο..πρεπει να εισαι και ντροπαλος αλλα σε λογικα πλαισια γιατι μετα κοστιζει και σε πατανε.ειναι στον χαρακτηρα του καθενος πιστευω.δηάδη μπορει να ντρεπομαι και για παραμικρα πραγματα!κ μετα το μετανοιωνω:P..ανηκω κ γω λοιπον στην πρωτη κατηγορια αφου ειμαι συνεσταλμενη και δεν ανοιγομαι καθολου ευκολα σοτυς αλλους μονο αν τον γνωριζω καλα τον αλλο!αλλα κ παλι ειμαι πολυ παρα πολυ επιλεκτικη κ δυσκολη..ειμαι θα λεεγα κλειστη..μονο στους πολυ κοντινους μου ανοιγομαι ευκολα.εμενα μ αρεσει να ειναι ο αλλος λιγο ντροπαλος γιατι αν δεν ειναι κ καθολου μετα φτανει και σε αλλα ορια.αλλα αγορια ντροπαλα μεχρι τωρα δεν νομιζω να εχω βρει..αλλ φυσικα κ υπαρχουν κ μ αρεσει....μ' αρεσεις.!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top