Γενικό - Ποιες οι εντυπώσεις σας από την Α' Γυμνασίου;

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Φέτος θα πάω πρώτη Γυμνασίου και για να πω την αλήθεια έχω ανχοθει λιγάκι με το θέμα αυτό :worry::worry::worry:!!!Για τον εξής λόγο δημιούργησα αυτή την συζήτηση.Θα ήθελα να μου πείτε της εντυπώσεις σας απο την Α Γυμνασίου.Ανεξερετος αν ειναι ευχάριστες η όχι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Γεια σου κολλητούλα μου!! Όπως ξέρεις και εγώ θα πάω φέτος Α' Γυμνασίου και μου φεναιται καπως περίεργο!! Για αυτό παιδιά οσοί μπορείτε πείτε μας απόψεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μην αγχώνεστε βρε παιδιά!! Μια καινούρια και όμορφη αρχή είναι!Θα γνωρίσετε καινούρια άτομα θα κάνετε πιο σοβαρές φιλίες!Ωστόσο δεν διαφέρει και τόσο σε σχέση με τα μαθήματα!! Εύκολα είναι και χαλαρά!!Απλά λίγο διάβασμα θέλει για να κάνετε μία καλή αρχή στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Μην αγχώνεστε βρε παιδιά!! Μια καινούρια και όμορφη αρχή είναι!Θα γνωρίσετε καινούρια άτομα θα κάνετε πιο σοβαρές φιλίες!Ωστόσο δεν διαφέρει και τόσο σε σχέση με τα μαθήματα!! Εύκολα είναι και χαλαρά!!Απλά λίγο διάβασμα θέλει για να κάνετε μία καλή αρχή στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση:)

Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Επίσης εσύ την πρώτη μέρα στο Γυμνάσιο είχες άγχος ;(αν θέλεις μου απαντάς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Επίσης εσύ την πρώτη μέρα στο Γυμνάσιο είχες άγχος ;(αν θέλεις μου απαντάς)
Πάρα πολύ!! Και έφαγα λίγο δούλεμα επειδή δεν ήμουν με φίλους αλλά μόνος!! όμως από την πρώτη μέρα έκανα φίλους που έχω ακόμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Μην αγχώνεστε βρε παιδιά!! Μια καινούρια και όμορφη αρχή είναι!Θα γνωρίσετε καινούρια άτομα θα κάνετε πιο σοβαρές φιλίες!Ωστόσο δεν διαφέρει και τόσο σε σχέση με τα μαθήματα!! Εύκολα είναι και χαλαρά!!Απλά λίγο διάβασμα θέλει για να κάνετε μία καλή αρχή στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση:)

Συμφωνώ απολύτως με όλα αυτά που λες... Όμως ένα άλλο θέμα... οι εξετάσεις ;; Απ'το άγχος μου τις πρώτες μέρες που θα γράφω εξετάσεις μπορεί να ξεχάσω αυτά που έχω διαβάσει ....:/:!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως με όλα αυτά που λες... Όμως ένα άλλο θέμα... οι εξετάσεις ;; Απ'το άγχος μου τις πρώτες μέρες που θα γράφω εξετάσεις μπορεί να ξεχάσω αυτά που έχω διαβάσει ....:/:!!:(
Απλα πρεπει να διαβασεις συγκροτημενα και νωρις!! Και ολα καλα θα πανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Και εγώ θα έχω το ίδιο πρόβλημα αφού φέτος μετακομίζουμε κάπου αλλού για μόνιμα και δεν φτάνει που θα αλλάξω και βαθμίδα δεν θα ξέρω και κανέναν !!!Για αυτόν τον λόγο αγχώνομαι περισσότερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Απλα πρεπει να διαβασεις συγκροτημενα και νωρις!! Και ολα καλα θα πανε..
Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λές!! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Μην ανησυχείς για τις εξετάσεις καθόλου.Ένας μύθος είναι κι αυτές.
Θυμάμαι το πρώτο μάθημα που γράφαμε στην α' γυμνασίου ήταν η ιστορία και ήταν σχετικά μεγάλη η ύλη.Ήταν και πρώτη φορά οπότε είχα πολύ άγχος.Πως θα τα γράψω όλα αυτά έλεγα;Αν τα μάθεις όμως πάρα πολύ καλά με το που θα δεις τα θέματα θα γράφει το χέρι σου από μόνο του.Έχεις επιλογή θεμάτων στα περισσότερα μαθήματα που είναι σημαντική βοήθεια και επιπλέον οι καθηγητές ξέρουν και βάζουν εύκολα και βαθμολογούν με επιείκια.Τα διαγωνίσματα στα τρίμηνα είναι πιο δύσκολα από τις εξετάσεις,να θυμάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Μην ανησυχείς για τις εξετάσεις καθόλου.Ένας μύθος είναι κι αυτές.
Θυμάμαι το πρώτο μάθημα που γράφαμε στην α' γυμνασίου ήταν η ιστορία και ήταν σχετικά μεγάλη η ύλη.Ήταν και πρώτη φορά οπότε είχα πολύ άγχος.Πως θα τα γράψω όλα αυτά έλεγα;Αν τα μάθεις όμως πάρα πολύ καλά με το που θα δεις τα θέματα θα γράφει το χέρι σου από μόνο του.Έχεις επιλογή θεμάτων στα περισσότερα μαθήματα που είναι σημαντική βοήθεια και επιπλέον οι καθηγητές ξέρουν και βάζουν εύκολα και βαθμολογούν με επιείκια.Τα διαγωνίσματα στα τρίμηνα είναι πιο δύσκολα από τις εξετάσεις,να θυμάσαι.

Τι εννοείς επιλογή θεμάτων ;;(αν θες απαντάς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Τι εννοείς επιλογή θεμάτων ;;(αν θες απαντάς)

Ας πούμε στη βιολογία θα σας δώσουν 9 θέματα στις εξετάσεις και από αυτά τα 9 εσείς θα γράψετε μόνο τα 6.Όποια θέλετε.Όποια θυμάστε καλύτερα και όποια θεωρείτε πιο εύκολα.Στην ιστορία επίσης είναι δύο ομάδες θεμάτων.Στην πρώτη ομάδα γράφεις 3 από τα 4 θέματα και στη δεύτερη 2 από τα 3.Κάπως έτσι πάνε αν θυμάμαι καλά.Τα μαθήματα στα οποία δεν έχεις επιλογή είναι η γλώσσα,τα αρχαία και τα κείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Ας πούμε στη βιολογία θα σας δώσουν 9 θέματα στις εξετάσεις και από αυτά τα 9 εσείς θα γράψετε μόνο τα 6.Όποια θέλετε.Όποια θυμάστε καλύτερα και όποια θεωρείτε πιο εύκολα.Στην ιστορία επίσης είναι δύο ομάδες θεμάτων.Στην πρώτη ομάδα γράφεις 3 από τα 4 θέματα και στη δεύτερη 2 από τα 3.Κάπως έτσι πάνε αν θυμάμαι καλά.Τα μαθήματα στα οποία δεν έχεις επιλογή είναι η γλώσσα,τα αρχαία και τα κείμενα.

Ευχαριστούμε πολύ !!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Συμφωνώ με όσα λέτε αλλά σας έχει τύχει ποτέ στις εξετάσεις από το άγχος να ξεχάσετε τα πάντα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ευχαρίστω πολύ !!:)

Να 'σαι καλά:).Και μην έχεις άγχος.Θα δεις ότι θα σου αρέσει πολύ το γυμνάσιο.

Συμφωνώ με όσα λέτε αλλά σας έχει τύχει ποτέ στις εξετάσεις από το άγχος να ξεχάσετε τα πάντα ;

Όχι ποτέ.Δικαιολογία είναι αυτό.Άμα έχεις διαβάσει δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο.Να κάνεις ένα λάθος από άγχος ή βιασύνη συμβαίνει σε όλους οκ.Αλλά τέτοιο πράγμα τύπου πήγαν να γράψω και ξέχασα τα πάντα ή ξαφνικά μπλόκαρα και κόλλησε το μυαλό μου απλά δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ευχαριστώ!!! Τώρα αισθάνομαι λίγο καλύτερα!!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ευχαριστώ!!! Τώρα αισθάνομαι λίγο καλύτερα!!!:):):)

Παρακαλώ!Χαίρομαι και ό,τι άλλη απορία ή ανησυχία έχετε ρωτήστε :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ευχαριστούμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Παιδια μην αγχωνεστε!!Δεν ειναι τιποτα......Και οσο για τις εξετασεις ειναι τοοοσο μα τοοοσο νωρις για να τις σκεφτεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top