Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Να 'σαι καλά,θα τη χρειαστώ!;)Κι ό,τι χρειάζεστε κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας,ευχαρίστως να βοηθάμε οι παλιοί!:)
Παντως η ολη διαδικασια εξαιτιας του μεγαλου της μηκους και της προπαγανδας που εχει πεσει πανω της μοιαζει πολυ ψυχοφθορα μεχρι να φτασουμε στο τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παντως η ολη διαδικασια εξαιτιας του μεγαλου της μηκους και της προπαγανδας που εχει πεσει πανω της μοιαζει πολυ ψυχοφθορα μεχρι να φτασουμε στο τελος
Όπως το λες!Αυτή προπαγάνδα και το "πέπλο" που 'χουν στήσει γύρω απ' τις Πανελλήνιες είναι ο κύριος φταίχτης για την ψυχολογική πίεση που μας δημιουργούν...Αν μπορούσαμε με κάποιο τρόπο να το αποφύγουμε αυτό και να το δούμε σαν ενδοσχολικές εξετάσεις,πιστεύω θα είχαμε όλοι καλύτερο αποτέλεσμα!;)Και η μεγάλη διάρκεια της προετοιμασίας,τεστάρει τα νεύρα και τις αντοχές των υποψηφίων σ' αυτά που ακούνε και βλέπουν γύρω τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Πραγματικά θέλω να σκοτώσω όποιον μου λέει στρώσου φέτος,διάβασε και όλους όσους λένε ατάκες του στυλ "τιιιιι????μόνο 2μιση ώρες διάβασες?"κλπ κλπ!!!ΘΑΝΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!Ηθελα να ήξερα δεν καταλαβαίνουν ότι μόνο κακό μας κάνουν τέτοιες ατάκες??Χώρια του ότι δηλώνουν έλλειψη εμπιστοσύνης....τρομερό ψυχολογικό βάρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Πραγματικά θέλω να σκοτώσω όποιον μου λέει στρώσου φέτος,διάβασε και όλους όσους λένε ατάκες του στυλ "τιιιιι????μόνο 2μιση ώρες διάβασες?"κλπ κλπ!!!ΘΑΝΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!Ηθελα να ήξερα δεν καταλαβαίνουν ότι μόνο κακό μας κάνουν τέτοιες ατάκες??Χώρια του ότι δηλώνουν έλλειψη εμπιστοσύνης....τρομερό ψυχολογικό βάρος...
Ισχυει αυτο παρα πολυ οφειλουν να συνειδητοποιησουν πολλα ατομα οτι οι ωρες δεν μετρανε αυτες καθαυτες αλλα το ουσιαστικο διαβασμα εφοσον εισαι καλυμμενος και τελειωνεις τα μαθηματα του φροντιστηριου τοτε δεν χρειαζεται να ακους κανεναν ενταξει λογικο ειναι να υπαρχει και ενα οριο π.χ. με 2 ωρες καθημερινο διαβασμα δυσκολα βγαζεις αυτα που σου βαζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Και η μεγάλη διάρκεια της προετοιμασίας,τεστάρει τα νεύρα και τις αντοχές των υποψηφίων σ' αυτά που ακούνε και βλέπουν γύρω τους...
Και την ανοχή τους (μας). Ευτυχώς ή δυστυχώς, δεν μπορούμε να πορευόμαστε απλά αγνοώντας το περιβάλλον μας. Κατά κάποιον τρόπο αποτελεί μέρος της πραγματικότητας και, φυσικά, όποιος αρνείται να δεχθεί την πραγματικότητα, ή γίνεται ή φαίνεται στους άλλους τρελός/ ένα "μιάσμα" της κοινωνίας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (π.χ. κακολογία, καταστροφή καριέρας και οποιασδήποτε επαγγελματικής εξέλιξης, κ.λπ.)

Αυτή προπαγάνδα και το "πέπλο" που 'χουν στήσει γύρω απ' τις Πανελλήνιες είναι ο κύριος φταίχτης για την ψυχολογική πίεση που μας δημιουργούν...
Σωστά! Αλλά δεν πρέπει να εξαιρούμε τον εαυτό μας από τους υπεύθυνους της (κατα)πίεσης.

Καλά αποτελέσματα στους φετινούς υποψήφιους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδακια,ακουστε λιγο.

Οι πανελληνιες ειναι ενας σταθμος στη ζωη σας.Ο πρωτος σημαντικος και επομενως μη καθοριστικος.Πρεπει να συνειδητοποιηθειτε.Διαβαζετε ,για σας,δεν διαβαζετε, παλι για εσας.Κανεις δεν προκειται να νοιαστει περισσοτερο για εσας ουτε φιλος,ουτε αδελφος απο...εσας ,τον ιδιο.

Οποτε,αν θελετε μια υψηλοβαθμη σχολη,μαθετε να διαβαζετε.Αυτο θα κανετε για ενα σημαντικο χρονικο διαστημα μπροστα σας-πιθανοτατα και στη φοιτητικη ζωη-.Δεν διαβαζετε γιατι θα σουν στρωσου τωρα ουτε γιατι φοβοσαστε μην σας πουν τιποτα μετα απο χρονια.Επαναλαμβανω,διαβαζετε για εσας.Δικη σας η ζωη,δικη σας αποφαση.

Αν δεν θελετε να διαβασετε,σκεφθειτε το τι θελετε να κανετε στη ζωη σας.Δεν ειναι αναγκαιο καποιος να ζοριζεται με τα ολοκληρωματα και το στερεο αν δεν θελει να σπουδασει.Ολα προερχονται απο οικογενειακα καταλοιπα,προκαταληψεις κλπ.Και σαφως το παιδι αυτο δεν πρεπει να νιωθει κατωτερο ή ανασφαλεια.

Οποτε,το καλυτερο που εχετε να κανετε φετος,ειναι να προσπαθησετε να δειτε τα πραγματα πιο ωριμα,να πηξει το μυαλο που λεμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Και ο ρυθμός μου αυξάνεται όλο και περισσότερο! :studying: :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Και ο ρυθμός μου αυξάνεται όλο και περισσότερο!
Δε λες και σ' εμάς το μυστικό; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Δε λες και σ' εμάς το μυστικό; :D
Χαχα ...αυτά δε λέγονται από εδώ ...προσωπικό μήνυμα παρακαλώ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Χαχα ...αυτά δε λέγονται από εδώ ...προσωπικό μήνυμα παρακαλώ!
Τότε θα φροντίσω να προβώ στις απαραίτητες ενέργειες, αλλά αφού εξαναγκάσω πρώτα τον εαυτό μου να διαβάσει ΤΩΡΑ αρχαία. Το τονίζω: ΤΩΡΑ (νομίζω πως είναι φανερές οι προσπάθειες αυθυποβολής :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Παιδακια,ακουστε λιγο.

Οι πανελληνιες ειναι ενας σταθμος στη ζωη σας.Ο πρωτος σημαντικος και επομενως μη καθοριστικος.Πρεπει να συνειδητοποιηθειτε.Διαβαζετε ,για σας,δεν διαβαζετε, παλι για εσας.Κανεις δεν προκειται να νοιαστει περισσοτερο για εσας ουτε φιλος,ουτε αδελφος απο...εσας ,τον ιδιο.

Οποτε,αν θελετε μια υψηλοβαθμη σχολη,μαθετε να διαβαζετε.Αυτο θα κανετε για ενα σημαντικο χρονικο διαστημα μπροστα σας-πιθανοτατα και στη φοιτητικη ζωη-.Δεν διαβαζετε γιατι θα σουν στρωσου τωρα ουτε γιατι φοβοσαστε μην σας πουν τιποτα μετα απο χρονια.Επαναλαμβανω,διαβαζετε για εσας.Δικη σας η ζωη,δικη σας αποφαση.

Αν δεν θελετε να διαβασετε,σκεφθειτε το τι θελετε να κανετε στη ζωη σας.Δεν ειναι αναγκαιο καποιος να ζοριζεται με τα ολοκληρωματα και το στερεο αν δεν θελει να σπουδασει.Ολα προερχονται απο οικογενειακα καταλοιπα,προκαταληψεις κλπ.Και σαφως το παιδι αυτο δεν πρεπει να νιωθει κατωτερο ή ανασφαλεια.

Οποτε,το καλυτερο που εχετε να κανετε φετος,ειναι να προσπαθησετε να δειτε τα πραγματα πιο ωριμα,να πηξει το μυαλο που λεμε :P
Τεραστιο ποστ σε ολα δικαιο ετσι εχουν τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά διαβάστε πολύ γιατί έτσι όπως πάει το πράγμα είναι κάθε χρόνο και χειρότερα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Το σπαστικοτατο της μανας μου! αυριο θα σε ξυπνησω νωρις να διαβασεις!
ναι....λες και 17 χρονων γαιδουρα δεν ξερω τι πρεπει να κανω!-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Niki K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
;)Παιδιά μην μασάτε...βάλτε τα δυνατά σας.....δεν θα καταλάβετε πόσο γρήγορα θα περάσει αυτή η χρονιά...το βασικό είναι η σταθερότητα και η συνέπεια στο διάβασμα...(χωρίς υπερβολές)...μην αφήνεται κενά...!:PΚαθημερινή επαφή με όλα τα μαθήματα...και όλα καλά...!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Το σπαστικοτατο της μανας μου! αυριο θα σε ξυπνησω νωρις να διαβασεις!
ναι....λες και 17 χρονων γαιδουρα δεν ξερω τι πρεπει να κανω!-.-

Εμένα τόσο καιρό έχει βαρεθεί να με βλέπει να διαβάζω που κάθε φορά που ξυπνάω το πρωί μου λέει "μην αρχίσεις να διαβάζεις από τώρα ...κάτσε να ανοίξει πρώτα το μάτι σου!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbieduck

Νεοφερμένος

Η debbieduck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγώ χημεία ξεκινάω από βδομάδα αλλά μπορώ να πω ότι έχω καλύψει ένα ικανοποιητικό μέρος της βιολογίας κατεύθυνσης σαν καμένο θετικούλι που είμαι:PΗ αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ λιγάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: To θέμα καθαρίστηκε και πολλά μηνύματα μεταφέρθηκαν στα θέματα των αντίστοιχων μαθημάτων, τα οποία σχολίαζαν. εδώ μπορείτε να αναζητήσετε τα θέματα των μαθημάτων που σας απασχολούν και να περιορίσετε σε αυτά τις συζητήσεις σας για απορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εμένα τόσο καιρό έχει βαρεθεί να με βλέπει να διαβάζω που κάθε φορά που ξυπνάω το πρωί μου λέει "μην αρχίσεις να διαβάζεις από τώρα ...κάτσε να ανοίξει πρώτα το μάτι σου!"

Το ίδιο λέει και σε εμένα μαζί με ένα ποτήρι χυμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αθάνατες Ελληνίδες μαμάδες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Παιδιά διαβάστε πολύ γιατί έτσι όπως πάει το πράγμα είναι κάθε χρόνο και χειρότερα !
Τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top