Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά εγώ που έχω ψιλορίξει μια ματιά και στα επόμενα κεφάλαια βιολογία κατεύθυνσης,μπορώ να πω ότι το πέμπτο κεφάλαιο(μενδελική κληρονιμικότητα) μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.'Ισως φταίει που είμαι καμένο θετικούλι:p
αν αγαπήσεις την βιολογία, θα την αγαπήσεις για 5ο-6ο κεφάλαιο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbieduck

Νεοφερμένος

Η debbieduck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εμένα οι γονείς μου είναι από πέρυσι στο κλίμα γιατί έδινε η αδελφή μου και τώρα δίνω εγώ σερί.Βέβαια η αδελφή μου πέρασε ιατρική Θεσσαλονίκης και έχει ανεβάσει τον πήχη πολύ πολύ ψηλά!

Johnnaousa μιας και πέτυχα φοιτητή βιοχημείας και βιοτεχνολογίας λέω να το εκμεταλλευτώ.Επειδή με ενδιαφέρει η σχολή, μπορείς να μου δώσεις καμιά πληροφορία σχετικά με τα μαθήματα και τις προοπτικές για αποκατάσταση;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ έχω μπει για τα καλά στο κλίμα, όλη την μερα διαβάζω:-P εντάξει, σαφώς και κάνω ενδιάμεσα διάλειμματα άλλα γενικά έχω πολύ όρεξη για δουλειά, πράγμα πολύ καλό.
Στην ύλη ειμαι σε καλό δρόμο πιστεύω.
Γνωστό: 1η ενότητα πρωταγορα
Άγνωστο: 1 κείμενο και τώρα κάνουμε πλάγιο λόγο
Λογοτεχνία: αύριο θα μπούμε κρητικο
Έκθεση: τρόποι πειθους/συλλογισμοι
Λατινικα: 1 κείμενο
Βιολογία: ενότητα 1.3
Ιστορία: το εργατικό κίνημα
Να σημειώσω πως θερινή προετοιμασία ξεκίνησα την προηγούμενη δευτέρα χωρίς να διαβάσω όλο το καλοκαίρι κάτι ή να κάνω κάποιο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Και μια συμβουλη απο μενα που με εχει βοηθησει μην μετρατε τις ωρες διαβασματος που κανετε το θεμα ειναι ποτε θα τελειωσετε τα μαθηματα σας και ποτε θα ειστε εσεις ικανοποιημενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Και μια συμβουλη απο μενα που με εχει βοηθησει μην μετρατε τις ωρες διαβασματος που κανετε το θεμα ειναι ποτε θα τελειωσετε τα μαθηματα σας και ποτε θα ειστε εσεις ικανοποιημενοι

Συμφωνώ απολύτως! Δεν μπορώ να ρυθμίζω το πρόγραμμα μού λέγοντας πως θα διαβάσω π.χ 3 ώρες ιστορία σήμερα γιατί ποτέ δεν το τηρώ. Βάζω καθημερινούς και εβδομαδιαίους στόχους ανάλογα με τί κομμάτια της ύλης θα δουλέψω κάθε φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως! Δεν μπορώ να ρυθμίζω το πρόγραμμα μού λέγοντας πως θα διαβάσω π.χ 3 ώρες ιστορία σήμερα γιατί ποτέ δεν το τηρώ. Βάζω καθημερινούς και εβδομαδιαίους στόχους ανάλογα με τί κομμάτια της ύλης θα δουλέψω κάθε φορά.
Αυτη ειναι πολυ καλη μεθοδος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αυτη ειναι πολυ καλη μεθοδος

Και εγώ έτσι πιστεύω. Από και πέρα ότι βολεύει τον καθένα, πραττει αναλόγως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εγώ την πρώτη εβδομάδα έλεγα: «Θα κλείνω κάθε μέρα από ένα 6ωρο». :whistle:
Τώρα διαβάζω μέχρι να πω «Φτάνει.». :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Εγώ την πρώτη εβδομάδα έλεγα: «Θα κλείνω κάθε μέρα από ένα 6ωρο». :whistle:
Τώρα διαβάζω μέχρι να πω «Φτάνει.». :)
εμενα ενα 3-4 ωρες μου παιρνει κατα μ.ο. για 3 μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εμενα ενα 3-4 ωρες μου παιρνει κατα μ.ο. για 3 μαθηματα
Εγώ σταμάτησα να χρονομετρώ. Με άγχωνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Εγώ σταμάτησα να χρονομετρώ. Με άγχωνε.
ουτε εγω χρονομετρω αλλα αναγκαστικα ξερω ποσο διαβασα μιας και αρχιζω την ιδια ωρα παντα και οταν τελειωνω και ανοιγω τηλεοραση η ωρα ειναι μπροστα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Να ξέρετε. Τώρα χρόνος υπάρχει. Στη μέση της χρονιάς, αν παρακολουθείτε και την κατεύθυνση στο σχολείο, είναι πάρα πολύ δύσκολο να πεις σε 3 ώρες έχω κάνει 3 μαθήματα. Στην αρχή λες, μα τι στο καλό, 3 ερωτήσεις λογοτεχνίας, ε 1 ώρα θα αρκούσε! Δεν αρκεί. Αφήστε το χρόνο. Δεν κάνουμε αγώνα δρόμου. Πιο πολύ μαραθώνιος παρά σπριντάκι είναι. Συμφωνώ απόλυτα με τον λαμπερό-γκρενά. Μετά από ένα σημείο, απλά κοιτάζεις το βιβλίο χωρίς να μπαίνει τίποτα μέσα στο κεφάλι. Τότε είναι η ώρα για ύπνο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ουτε εγω χρονομετρω αλλα αναγκαστικα ξερω ποσο διαβασα μιας και αρχιζω την ιδια ωρα παντα και οταν τελειωνω και ανοιγω τηλεοραση η ωρα ειναι μπροστα μου
Ναι, το κατάλαβα.
Κι εγώ ξέρω στο περίπου, δε ζω σ' έναν φανταστικό κόσμο με σταματημένο χρόνο. :P
Απλώς μένω στο «περίπου». Αν δω ότι φτάνει, δε θα πιέσω τον εαυτό μου να διαβάσει περισσότερο, για να λέω ότι κλείνω 8ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
αφήστε παιδιά,εμένα οι γονείς μου από τώρα μπήκαν στο κλίμα...τους έχω ικανούς να πάνε από σεπτέμβρη να μου βρουν και σπίτι εκεί που θέλω να μπω..χαχα :P
ανυπομονούν (ελπίζουν περισσότερο) να με δούνε έτσι χαρούμενη και εμένα του χρόνου...αλλά πάνω απ'όλα για'μένα μου λένε να το κάνω..
τώρα έχω περισσότερη όρεξη από ποτέε :clapup: :clapup:
θελω κι εγω τετοιους!:P δεν ειναι πολυ περιεργη ορεξη αυτη?;):Dαγαπαμε ορεξηη:clapup:

Παιδιά εγώ που έχω ψιλορίξει μια ματιά και στα επόμενα κεφάλαια βιολογία κατεύθυνσης,μπορώ να πω ότι το πέμπτο κεφάλαιο(μενδελική κληρονιμικότητα) μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.'Ισως φταίει που είμαι καμένο θετικούλι:p
ναι πρεπει να ειναι πολυ πορωτικο:D (και σος αν δεν κανω λαθος?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
το πέμπτο κεφάλαιο(μενδελική κληρονιμικότητα) μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.
Είναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Να ξέρετε. Τώρα χρόνος υπάρχει. Στη μέση της χρονιάς, αν παρακολουθείτε και την κατεύθυνση στο σχολείο, είναι πάρα πολύ δύσκολο να πεις σε 3 ώρες έχω κάνει 3 μαθήματα. Στην αρχή λες, μα τι στο καλό, 3 ερωτήσεις λογοτεχνίας, ε 1 ώρα θα αρκούσε! Δεν αρκεί. Αφήστε το χρόνο. Δεν κάνουμε αγώνα δρόμου. Πιο πολύ μαραθώνιος παρά σπριντάκι είναι. Συμφωνώ απόλυτα με τον λαμπερό-γκρενά. Μετά από ένα σημείο, απλά κοιτάζεις το βιβλίο χωρίς να μπαίνει τίποτα μέσα στο κεφάλι. Τότε είναι η ώρα για ύπνο. :D
Σιγουρα οταν θα μπει το σχολειο θα αλλαξουν τα πραγματα απλως πιστευω οτι τα αφομοιωνω αρκετα καλητερα τωρα με την βοηθεια του μεσημεριανου υπνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σιγουρα οταν θα μπει το σχολειο θα αλλαξουν τα πραγματα απλως πιστευω οτι τα αφομοιωνω αρκετα καλητερα τωρα με την βοηθεια του μεσημεριανου υπνου

Η σιέστα είναι απαραίτητη ειδικά αν ξενυχτάτε το βράδυ διαβάζοντας. Εγώ κάθε βράδυ τέλειωνα κάπου στις 2. Είχα τα φροντιστήρια μεταξύ 4-9 και μετά διάβαζα φουλ το βράδυ. Το βραδυνό ωράριο μπήκε γιατί οι γειτόνισσές μου γλώσσα δεν έβαζαν όλη μέρα, οπότε κατέληξα νυχτερίδα. Στα καλοκαιρινά, δουλειά σας ήταν να βρείτε πότε έχετε την μεγαλύτερη απόδοση στο διάβασμα. Αυτή ήταν η πρώτη μικρή προσαρμογή. Η μεγάλη θα γίνει με το άνοιγμα των σχολείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Και επισήμα απο την Δευτέρα, ανήκω στο topic "Πανελλήνιες 2013" Καλή μας επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Και επισήμα απο την Δευτέρα, ανήκω στο topic "Πανελλήνιες 2013" Καλή μας επιτυχία :)


Mε το καλό και 'συ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Και επισήμα απο την Δευτέρα, ανήκω στο topic "Πανελλήνιες 2013" Καλή μας επιτυχία :)
Για ποια σχολή θα προσπαθήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top