Κανονισμός σχολείου

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κανονας-Οι μαθητές να επισκέπτονται χώρους κοινωνικής αντίληψης για να τους δοθεί η δυνατότητα να εκδηλώσουν όσα φιλάνθρωπα αισθήματα καλλιεργούν η οικογένεια και το σχολείο

Λετε να επαφιει σε αυτο και τις αναρχικες καταληψεις? :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
-Ο διδάσκων οφείλει να μην ειρωνεύεται μαθητή αλλά και ο μαθητής να σέβεται απόλυτα το διδάσκοντα και να μην τον προκαλεί.

άμα είναι παπάρας ο καθηγητής, δεν υπάρχει σεβασμός. ο σεβασμος κερδίζεται, δεν προϋπάρχει μεταφυσικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Δία δεν έχουν όλοι τη δική σου τύχη.Και δυστυχώς δεν υπάρχουν παντού προικισμένοι εκπαιδευτικοί.Ναι το ιδανικό θα ήταν να μην υπάρχει κανονισμός και απο μόνοι τους οι μαθητές και οι καθηγητές να τηρούν τα αυτονόητα.Κι όταν έχεις ένα τόσο ικανό διευθυντή όντως είναι άχρηστος ο γραπτός κανονισμός.
Αλλά έλα που υπάρχουν λύκεια όπως αυτό που τελείωσα εγώ,που ο διευθυντής κάθε άλλο παρα σεβαστός δεν ήταν.Και οι μαθητές κάθε άλλο παρα δεν σέβονταν.Εκεί δυστυχώς είναι αναγκαίος ο κανονισμός και οι ποινές.
Άρα? Αν το σχολείο λειτουργεί σωστά ο κανονισμός είναι περιττός. Αν το σχολείο είναι μπάχαλο ο κανονισμός είναι άχρηστος γιατί κανένας δεν θα τον τηρήσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salalala

Νεοφερμένος

Η παναγιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
-
Οι μαθητές δεν ανοίγουν την αυλόπορτα πατώντας το μπουτόν για όποιον θέλει να εισέλθει ή να εξέλθει του σχολικού χώρου.

Αυτό πάντως ισχύει και στα σχολεια της γκράβας που οι περισσότεροι (κάκιστα βέβαια) τα θεωρούν ''κακοφημα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
-Οι μαθητές δεν ανοίγουν την αυλόπορτα πατώντας το μπουτόν για όποιον θέλει να εισέλθει ή να εξέλθει του σχολικού χώρου.
Εδώ, ο διευθυντής αντί να γράψει κάτι τέτοιο στον κανονισμό, θα μπορούσε να καλέσει έναν ηλεκτρολόγο να μεταφέρει το μπουτόν σε θέση όπου οι μαθητές δεν θα είχαν πρόσβαση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Άρα? Αν το σχολείο λειτουργεί σωστά ο κανονισμός είναι περιττός. Αν το σχολείο είναι μπάχαλο ο κανονισμός είναι άχρηστος γιατί κανένας δεν θα τον τηρήσει.

Αν το σχολείο είναι μπάχαλο άρα τι προτείνεις εσύ?Να το αφήσουμε έτσι στη μοίρα του?
Εγώ ας πούμε θα πρότεινα αλλαγή διευθυντή και καθηγητών.Κάτι τέτοιο όμως δεν γίνεται εύκολα.Οπότε το πρώτο μέτρο που μπορείς να πάρεις είναι ο κανονισμός.Και τα πράγματα είναι ελαφρώς καλύτερα,χωρίς να επιδοκιμάζω τον μπαμπούλα της αποβολής.
Δεν ξέρω τι θα πρέπει να σε προβληματίζει περισσότερο.Ο διευθυντής που αναγκάζεται να γράψει τον κανονισμό ή οτι πλέον έχουμε χάσει κάθε αίσθημα σεβασμού και του πως πρέπει να συμπεριφερόμαστε έτσι ώστε να μας το γράφουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι θα πρέπει να σε προβληματίζει περισσότερο.Ο διευθυντής που αναγκάζεται να γράψει τον κανονισμό ή οτι πλέον έχουμε χάσει κάθε αίσθημα σεβασμού και του πως πρέπει να συμπεριφερόμαστε έτσι ώστε να μας το γράφουν.

Νομίζω ότι αυτό είναι όλο το νόημα!:D
Και πρέπει να ψάξουμε να βρούμε ΠΟΥ χάσαμε τον σεβασμό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εμ δεν είχες βάλει τους κανονισμούς του δεύτερου ποστ σου από την αρχή, τώρα ναι....γέλασα!Ήταν τελείως παρατραβηγμένα!
Άλλα δεν έχω καταλάβει κάτι, το πρόβλημα μας είναι πως υπάρχουν γραμμένα?.... θέλω να πω, όλα τα σχολεία τους ίδιους κανονισμούς δεν έχουν? ή ο κάθε διευθυντής έχει το δικαίωμα να εφεύρει δικούς του? :hmm:

Γιατί θυμάμαι τον διευθυντή μας πολλές φορές όταν έκανε παρατήρηση για κάτι, να λέει "είναι κανονισμός του σχολείου, φανταστείτε όλοι οι μαθητές των λυκείων να το έκαναν αυτό, τι θα γινόταν οοοοοοχι πείτε μου εσείς τι θα γινόταν (δεν μπόρεσα να αντισταθώ στο όοοοοοοοχι πείτε μου εσείς!ήταν Η ατάκα του:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα, δεν έχετε ιδέα από αυστηρότητα σε σχολείο, αν αυτα που λέει σας φαίνονται αυστηρά. Εγώ, που είμαι και λίγο γριά (:P) και πήγα σε δημόσιο σχολείο, είχα πάντα διευθυντές κέρβερους. Αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι σε όλα τα σχολεία ήταν πιο αυστηρά τα πράγματα. Άρα δεν είχε να κάνει με τους ανθρώπους αλλά με την εποχή.

Σκουλαρίκι στη μύτη..; Καλά!!!
Κοντά σορτσάκια...;;; ΚΑΛΑ!!!

Κάπνισμα...;;; χαχαχαχαχαχαχα!!!!! ΚΑΛΑ!!!!

Πιστεύω πως είναι της εποχής λοιπόν...μερικά πράγματα έχουν ξεφύγει, αλλά αυτά δεν έχουν να κάνουν με το σχολείο. Έχουν να κάνουν με την οικογένεια...Επηρεάζεται ο άνθρωπος και από τον κύκλο του, αλλά σαν την επιρροή της οικογένειας, τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εμένα δεν μου φάνηκαν αυστηρά, μου φάνηκαν αστεία.....
Στο πρώτο ποστ με τους κανόνες συμφώνησα αλλά το δεύτερο, μου φάνηκε κάπως...
Και εγώ είχα αυστηρή.. ΔΙΕΥΘΎΝΤΡΙΑ που όχι μόνο κοντό σορτσάκι δεν άφηνε, αλλά και άνοιγμα να είχε η μπλούζα σου στα χέρια, σαν σχέδιο μέχρι τον αγκώνα, σε τραβούσε διακριτικά στην άκρη και σου ψιθύριζε "έχεις 1 τέταρτο άδεια να πας να αλλάξεις, και μη σε ξανά δω έτσι φοβάμαι ότι θα αναγκαστώ να πάρω τους γονείς του την επόμενη φορά"....εν το μεταξύ ήταν λίγο σκιαχτική και ψιλό χεσμεντέν όλοι μας.....

Την τελευταία χρονιά όμως μας έφεραν διευθυντή και είναι απίστευτο το πως άλλαξε κατευθείαν "αναπνοή" το σχολείο....
Με την άλλη ούτε εκδρομές δεν πηγαίναμε , ούτε τίποτα, και με τον καινούργιο να σου οι 5ήμερες και να σου οι Πορτογαλλίες, και να σου να γυρνάμε ταινία για να πάρουμε μέρος σε ένα διαγωνισμό, τόσα μα τόσα πολλά πράγματα (που δεν πήρα μέρος σχεδόν σε κανένα λόγο πανελλαδικών :wall:)..... ήταν τελείως διαφορετικά, αλλά και εμείς δεν ήμασταν ζώα, το σεβόμασταν αυτό....

Τώρα που το σκέφτομαι, για τη σωστή λειτουργία του σχολείο δεν ευθύνονται οι μεν ή οι δεν.... χρειάζεται κοινή συνεννόηση και σεβασμός, ποιος το κάνει στα αλήθεια όμως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν θεωρώ ότι οι εκδρομές είναι προϋπόθεση για να είναι ωραίο το κλίμα στα σχολεία πάντως. Καλές είναι και αυτές φυσικά και οι δραστηριότητες και όλα, αλλά από πότε χρειάζεται "εξαγορά" για να είναι ήρεμα τα πνεύματα...; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Συνεχιστε να ζητατε σεβασμο,οταν αυτον τον ταυτιζετε με απολυταρχικες συμπεριφορες,προς ψωνισμενους υπερ-ηλικωμενους που την ειδαν διεθυντες σε ενα λυκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι υπερήλικες! Υπάρχουν και νέοι άνθρωποι που είναι πολύ δραστήριοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Είναι εξαγορά να βοηθάς τους μαθητές σου να αποδράσουν από κάτι που θεωρούν "φυλακή" και να τους ανοίξεις τα μάτια;Ιδιαίτερα για το σχολείο που πήγαινα εγώ που πραγματικά ούτε μικρό τζαμάκι δεν ήταν ελεύθερο χωρίς κάγκελα μέχρι και στο ισόγειο!! και σε συνδυασμό με την προηγούμενη διευθύντρια πίστεψε με μόνο τα πρόσωπα των παιδιών να έβλεπες κάθε πρώι, ήταν θαρρείς και τα πας σε σφαγή!
Εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ εξαγορά,από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου μένω Θεσσαλονίκη, και ποτέ μα ποτέ δεν είχα πάει στο αρχαιολογικό μουσείο, στο πολεμικό, στο βυζαντινό... και όμως όλα ήταν 30 λεπτά μακριά από το σπίτι μου....Πήραμε μέρος σε διαγωνισμούς, φύγαμε με προγράμματα σε άλλες χώρες και κάναμε εκεί μάθημα για τρεις βδομάδες σε ξένο σχολείο, κάναμε εθελοντικά χριστουγεννιάτικο μπαζάρ και δε μπορείς να φανταστείς τι συγκίνηση νιώσαμε όταν τα αυτιστικά παιδιά που βοηθήσαμε μας αγκάλιασαν και μας είπαν ένα τόσο μεγάλο και ζεστό ευχαριστώ, πραγματικά τόσα μα τόσα πολλά πράγματα....

Πιστεύω ότι πήρα αρκετές γνώσεις από αυτές τις εκπαιδευτικές δραστηριότητες που ΔΕΝ θα έπαιρνα μέσα στη τάξη....όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ, δεν ήμασταν τίποτα ζώα το σεβόμασταν, και σε κάθε περίσταση ήμασταν όπως "πρόσταζε" η λογική....! χωρίς βλακείες και παιδιαρίσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Βρε συ, δεν το λέω για σένα! :) Φυσικά και είναι πολύ καλά όλα αυτά, και απαραίτητα και από άποψη γνώσεων.
Αλλά τα ανταλλάγματα για να είναι ήσυχα τα παιδιά είναι συχνό φαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα, δεν έχετε ιδέα από αυστηρότητα σε σχολείο, αν αυτα που λέει σας φαίνονται αυστηρά. Εγώ, που είμαι και λίγο γριά (:P) και πήγα σε δημόσιο σχολείο, είχα πάντα διευθυντές κέρβερους. Αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι σε όλα τα σχολεία ήταν πιο αυστηρά τα πράγματα. Άρα δεν είχε να κάνει με τους ανθρώπους αλλά με την εποχή. Σκουλαρίκι στη μύτη..; Καλά!!! Κοντά σορτσάκια...;;; ΚΑΛΑ!!! Κάπνισμα...;;; χαχαχαχαχαχαχα!!!!! ΚΑΛΑ!!!!
Το θέμα είναι να είναι κάποιο σχολείο αυστηρό εκεί που πρέπει και όχι μόνο και μόνο για να δημιουργεί κλίμα Άουσβιτς. Σ' αυτό εκτιμώ τον διευθυντή που είχα.
Δεν ασχολιόταν με θέματα ένδυσης, κόμμωσης και ενώτια (=σκουλαρίκια, για όσους δεν το ξέρουν). Για το κάπνισμα είχε (άτυπα) ορίσει ειδικό χώρο στην αυλή (μη ορατό στον έξω κόσμο).
Όμως: Οποιαδήποτε φασαρία στην τάξη ή στο διάλειμμα, κάθε είδους ζημιά ή βανδαλισμός, κομπίνα με το απουσιολόγιο, καυγάς μεταξύ μαθητών, έξοδος από το σχολείο χωρίς άδεια, καθυστέρηση την 1η ή οποιαδήποτε άλλη ώρα, να φύγει τμήμα ενώ είχε μάθημα, να χαθεί ώρα μαθήματος χωρίς λόγο, κινητό την ώρα του μαθήματος, ήταν αδιανόητα στο σχολείο μου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δία, οι άνθρωποι πρέπει να προσαρμόζονται στις εποχές τους! :) Οι δικές μου ήταν άλλες εποχές. Όχι πολλά χρόνια πίσω αλλά άλλη γενιά.
Προφανώς, το να μπορεί να διοικεί κάποιος ένα σχολείο είναι ταλέντο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο όμως "πιάνουν" τα ανταλλάγματα....
Γενικά όμως και συγκεκριμένα για το λύκειο επειδή πρώτη τάξη πήγα σε ΓΕΛ και μετά συνέχισα σε ΕΠΑΛ έχω την εντύπωση ότι τα παιδιά σε ΕΠΑΛ είναι πιο φιλότιμα, από την άποψη ότι ασχολούνται αποκλειστικά με αυτό που τους αρέσει, αν σκεφτείς πως δύο με τρεις ώρες γίνονται μαθήματα γενικές, και τις υπόλοιπες μαθήματα της ειδικότητας που έχει επιλέξει ο κάθε μαθητής και έτσι δεν χρειάζονται ανταλλάγματα για να είναι "ήσυχα" ή για να "προσέχουν" ή για το οτιδήποτε από την στιγμή που ασχολούνται με ένα αντικείμενο που έτσι κι αλλιώς τους αρέσει.... Από εκεί και πέρα αναλόγως το "προφιλ" του σχολείου και τους διευθυντές ή τους καθηγητές που έχει βλέπεις κατά πόσο ασχολούνται και διευρύνουν τα ενδιαφέροντα των μαθητών....

Και είναι αναλόγως πως σου "επιβάλει" ο άλλος τους κανόνες, πχ για το τσιγάρο η διευθύντρια που είχαμε έβγαινε στην αυλή άρπαζε έναν από τους 100 που κάπνιζαν και έριχνε αποβολή για παραδειγματισμό, ο δεύτερος που είχαμε έβγαινε στην αυλή, μας μάζευε όλους σε μια άκρη, μας εξηγούσε πως ξέρει ότι το τσιγάρο είναι εξάρτηση και μετά από 90 λεπτά μέσα σε μια τάξη ένας καπνιστής το μόνο που θέλει είναι να κάνει τσιγάρο, αλλά είναι άσχημη εικόνα τόσο νέων σε μια αυλή με το τσιγάρο στο χέρι και να προσπαθήσουμε έστω να ήμαστε διακριτικοί...στις αρχές δεν τον ακούγαμε, και εννοείται πως έριχνε αποβολές,αλλά μας εξήγησε, παιδιά το και το πρέπει να σταματήσει αυτό, να βρούμε ένα τρόπο να επικοινωνούμε, εε στη τελική αποφασίσαμε ότι μια γωνία θα είναι μόνο για να καπνίζουμε, εξήγησε ότι δεν είναι σωστό ούτε αυτό, αλλά όσα "όχι μην καπνίζεται" και να μας πει εμείς θα το κάνουμε ξανά και ξανά...

Σε πληροφορώ ότι η πλειοψηφία των μαθητών που κάπνιζε σταμάτησε να καπνίζει στο σχολείο, ούτε καν στη γωνία που μας είχε πει ο ίδιος ότι μπορούμε...και αυτό μόνο και μόνο για το γ@μώτο, δεν τους πήγαινε καρδιά όταν είδαν πόσο μας σκέφτεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Δία, οι άνθρωποι πρέπει να προσαρμόζονται στις εποχές τους! :) Οι δικές μου ήταν άλλες εποχές. Όχι πολλά χρόνια πίσω αλλά άλλη γενιά.
Προφανώς, το να μπορεί να διοικεί κάποιος ένα σχολείο είναι ταλέντο!
Όπως ταλέντο είναι και οι 45 σελίδες του αρχικού ποστ;Από πότε τους φασιστικούς τρόπους διοίκησης τους ονομάσαμε ταλέντο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όπως ταλέντο είναι και οι 45 σελίδες του αρχικού ποστ;Από πότε τους φασιστικούς τρόπους διοίκησης τους ονομάσαμε ταλέντο;

Είπα εγώ κάτι τέτοιο..; Αυτό το είπα γενικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top