Γενικό -  Πώς νιώθετε που θα πάτε Α' Λυκείου;

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τρία χρόνια πέρασαν από τότε που πήγαμε για πρώτη φορά γυμνάσιο. Τώρα αλλά τρία χρόνια μας περιμένουν στο Λύκειο! Πώς νιώθετε και τι περιμένετε από τη νέα σχολική χρονιά;;; Ας γίνει αυτό το δικό μας θέμα για όσους θα πάμε Α Λυκείου:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγω προσωπικα ειμαι λιγο φοβισμενη! Μου αρεσε το γυμνασιο και δεν πεταω απο τη χαρα μου που θα παω λυκειο:worry:
Απο την αλλη ομως ειμαι περιεργη να δω πως θα ειναι, γιατι οσο να πεις, ειναι κατι διαφορετικο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ γουστάρω τρελά που φεύγω από το Γυμνάσιο. Είμαι ενθουσιασμένος και λίίγο αγχωμένος για το τι θα συναντήσω από εδώ κ πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε το γυμνάσιο, άλλο το βαρέθηκα, η αλήθεια είναι ότι θέλω να φύγω.
Θέλω να πάω στο λύκειο, γενικά μου αρέσει πιο πολύ η όλη κατάσταση εκεί αν και ξέρω ότι θα συναντήσω και κανά δυο καθηγητές περίεργους κτλ κτλ...
Γενικά πολύ καλύτερα, δεν απαιτεί κανείς να διαβάσεις το μάθημά του αν δεν θες να πας στην κατεύθυνσή του, δίνεις βάση δηλαδή σε τρία-τέσσερα μαθήματα και είσαι οκ. Απλώς του χρόνου θα έχω και αγγλικά proficiency oπότε προβλέπεται να πιεστώ κάπως αλλά εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε το γυμνάσιο, άλλο το βαρέθηκα, η αλήθεια είναι ότι θέλω να φύγω.
Θέλω να πάω στο λύκειο, γενικά μου αρέσει πιο πολύ η όλη κατάσταση εκεί αν και ξέρω ότι θα συναντήσω και κανά δυο καθηγητές περίεργους κτλ κτλ...
Γενικά πολύ καλύτερα, δεν απαιτεί κανείς να διαβάσεις το μάθημά του αν δεν θες να πας στην κατεύθυνσή του, δίνεις βάση δηλαδή σε τρία-τέσσερα μαθήματα και είσαι οκ. Απλώς του χρόνου θα έχω και αγγλικά proficiency oπότε προβλέπεται να πιεστώ κάπως αλλά εντάξει.

Κοίταξε αυτό που λες δεν ισχύει.Σίγουρα είναι διαφορετικά τα πράγματα,αφού θεωρείσαι πλέον πιο υπεύθυνος και καλά σε σχέση με το γυμνάσιο αλλά όχι και έτσι.Κανένας δεν "απαιτεί" να διαβάσεις το μάθημά του αλλά ας μην ξεχνάμε ότι η α' Λυκείου είναι τάξη γενικής παιδείας.Προφανώς το λες αυτό γιατί έχεις ήδη αποφασίσει τι σου αρέσει και τι κατεύθυνση θα ήθελες να ακολουθήσεις αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους.Για τους περισσότερους βασικά.Αλλά ακόμα και εσύ που νομίζεις ότι ξέρεις μπορεί να αλλάξεις ενδιάμεσα γνώμη.Δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για το πως θα ξυπνήσεις στη β' και τι διαφορετικό μπορεί να έχεις σκεφτεί να κάνεις.Γι αυτό καλό είναι να δώσεις βάση σε όλα τα μαθήματα,αλλιώς μετά(αν ξυπνήσεις αλλιώς που λέγαμε) θα τρέχεις να καλύψεις κενά και δε θα φτάνεις και φυσικά θα το μετανιώνεις.
Σίγουρα θα ξεχωρίσεις κάποια μαθήματα από την αρχή(τι να κάνουμε διαβάζεις τα μαθηματικά και τη φυσική με μεγαλύτερο μεράκι απ' ότι τα αρχαία) αλλά σε καμία περίπτωση μην αφήσεις τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Κοίταξε αυτό που λες δεν ισχύει.Σίγουρα είναι διαφορετικά τα πράγματα,αφού θεωρείσαι πλέον πιο υπεύθυνος και καλά σε σχέση με το γυμνάσιο αλλά όχι και έτσι.Κανένας δεν "απαιτεί" να διαβάσεις το μάθημά του αλλά ας μην ξεχνάμε ότι η α' Λυκείου είναι τάξη γενικής παιδείας.Προφανώς το λες αυτό γιατί έχεις ήδη αποφασίσει τι σου αρέσει και τι κατεύθυνση θα ήθελες να ακολουθήσεις αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους.Για τους περισσότερους βασικά.Αλλά ακόμα και εσύ που νομίζεις ότι ξέρεις μπορεί να αλλάξεις ενδιάμεσα γνώμη.Δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για το πως θα ξυπνήσεις στη β' και τι διαφορετικό μπορεί να έχεις σκεφτεί να κάνεις.Γι αυτό καλό είναι να δώσεις βάση σε όλα τα μαθήματα,αλλιώς μετά(αν ξυπνήσεις αλλιώς που λέγαμε) θα τρέχεις να καλύψεις κενά και δε θα φτάνεις και φυσικά θα το μετανιώνεις.
Σίγουρα θα ξεχωρίσεις κάποια μαθήματα από την αρχή(τι να κάνουμε διαβάζεις τα μαθηματικά και τη φυσική με μεγαλύτερο μεράκι απ' ότι τα αρχαία) αλλά σε καμία περίπτωση μην αφήσεις τα υπόλοιπα.

Ε ναι δεν λέω ότι όποιος δεν είναι σίγουρος πρέπει να αποφασίσει ντε και καλά.
Κοίτα να δεις εγώ ή θετική ή τεχνολογική θα πάω και πάντα αυτό ήθελα. Εκείνο που ξέρω είναι ότι απ την αρχή της χρονιάς οι καθηγητές ρωτάνε ποια κατεύθυνση θες να ακολουθήσεις και δείχνουν κατανόηση όταν δεν διαβάζεις κάτι που δεν σε ενδιαφέρει.
Πάντως και να θελα, δεν μπορώ να τα διαβάζω όλα του χρόνου που θα έχω τόσο διάβασμα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ε ναι δεν λέω ότι όποιος δεν είναι σίγουρος πρέπει να αποφασίσει ντε και καλά.
Κοίτα να δεις εγώ ή θετική ή τεχνολογική θα πάω και πάντα αυτό ήθελα. Εκείνο που ξέρω είναι ότι απ την αρχή της χρονιάς οι καθηγητές ρωτάνε ποια κατεύθυνση θες να ακολουθήσεις και δείχνουν κατανόηση όταν δεν διαβάζεις κάτι που δεν σε ενδιαφέρει.
Πάντως και να θελα, δεν μπορώ να τα διαβάζω όλα του χρόνου που θα έχω τόσο διάβασμα αγγλικά.

Aυτο μην το δενεις και κομπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όταν σκεφτόμουν πως θα πάω Πρώτη Λυκείου ένα ρίγος με διαπερνούσε κι ένας φόβος για τις Πανελλήνιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Όταν σκεφτόμουν πως θα πάω Πρώτη Λυκείου ένα ρίγος με διαπερνούσε κι ένας φόβος για τις Πανελλήνιες..

Κάτι παρομοιο με την περιπτωση σου ενιωθα και εγω. Ωστωσο,στην αρχη ειχα φοβο για τα μαθηματα αλλα τελικα καταφερα να περασω την ταξη :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ε ναι δεν λέω ότι όποιος δεν είναι σίγουρος πρέπει να αποφασίσει ντε και καλά.
Κοίτα να δεις εγώ ή θετική ή τεχνολογική θα πάω και πάντα αυτό ήθελα. Εκείνο που ξέρω είναι ότι απ την αρχή της χρονιάς οι καθηγητές ρωτάνε ποια κατεύθυνση θες να ακολουθήσεις και δείχνουν κατανόηση όταν δεν διαβάζεις κάτι που δεν σε ενδιαφέρει.
Πάντως και να θελα, δεν μπορώ να τα διαβάζω όλα του χρόνου που θα έχω τόσο διάβασμα αγγλικά.

Αχ να ξερες πόσες φορές με μάλωσε ο φιλόλογος που μας κάνει αρχαία.Και η βλακεία είναι ότι πάντα διάβαζα,πάντα ήμουν εντάξει αλλά έκανε μπαμ ότι δε με ενδιέφεραν και δε μου άρεσαν αυτά που διάβαζα.Εκτιμούσε την προσπάθεια και το ενδιαφέρον όμως.Όλοι οι καθηγητές μας ρώτησαν όπως είπες στην αρχή της χρονιάς για το τι σκεφτόμαστε αλλά και ενδιάμεσα.Αν δουν κιόλας ότι είσαι καλός στο μάθημά του,ο καθένας,φιλόλογος και μαθηματικός/φυσικός/χημικός αντίστοιχα θα προσπαθήσει να σε πάρει με το "μέρος" του.
Κι εγώ ήμουν σίγουρη για την επιλογή μου και ακόμα είμαι αλλά κράτα και μια πισινή.Όπως είπα ποτέ δεν ξέρεις.Γι'αυτό καλό είναι να μη λέμε ότι αν διαβάζουμε τα 4-5 μαθήματα που μας ενδιαφέρουν θα είμαστε οκ.
Μην ανησυχείς για τα αγγλικά.Ειδικά εσύ που έχεις αποφασίσει όπως είπες και ξέρεις που να δώσεις βάση θα τα πας μια χαρά!Φροντιστήρια θα κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Κάτι παρομοιο με την περιπτωση σου ενιωθα και εγω. Ωστωσο,στην αρχη ειχα φοβο για τα μαθηματα αλλα τελικα καταφερα να περασω την ταξη :D:D

Kι εγώ με 10,1.Ελπίζω φέτος να γράψω καλά και να μπω Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Μην εχεις αγχος καν.Θα περασεις,φαινεται και απο τον βαθμο :) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ε ναι δεν λέω ότι όποιος δεν είναι σίγουρος πρέπει να αποφασίσει ντε και καλά.
Κοίτα να δεις εγώ ή θετική ή τεχνολογική θα πάω και πάντα αυτό ήθελα. Εκείνο που ξέρω είναι ότι απ την αρχή της χρονιάς οι καθηγητές ρωτάνε ποια κατεύθυνση θες να ακολουθήσεις και δείχνουν κατανόηση όταν δεν διαβάζεις κάτι που δεν σε ενδιαφέρει.
Πάντως και να θελα, δεν μπορώ να τα διαβάζω όλα του χρόνου που θα έχω τόσο διάβασμα αγγλικά.
Δεν το κάνουν όλοι οι καθηγητές και δεν είναι και σωστό να το κάνουν. Σε εμένα δεν το έκανε κανείς.
Ξέρω παιδί που έλεγε στον μαθηματικό θετική και στον φιλολογο θεωρητική και ήταν ευνοημένος και ως προς τους βαθμούς και ως προς την εξέταση γενικότερα σε σχέση με μαθητές που προσπαθούσαν και να έχουν αξιοπρεπή εικόνα στα μαθήματα της άλλης κατευθυνσης και να βελτιώνονται στα μαθήματα που τους ενδιέφεραν.
Και εγώ θετική είμαι και είχα αποφασίσει από την β γυμνασίου 'οτι δεν μου αρέσουν τα φιλολογικά.
Στην α λυκείου έμαθα περισσότερα αρχαία από ποτέ κι ας ήξερα ότι δεν θα μου χρειαστούν για τις άλλες τάξεις χωρίς απαραίτητα να διαβάζω πάντα. Και 'εδωσα μαζί και το προφισενσι και το β2 στα γαλλικά.
Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEXANDROS_K

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ε ναι δεν λέω ότι όποιος δεν είναι σίγουρος πρέπει να αποφασίσει ντε και καλά.
Κοίτα να δεις εγώ ή θετική ή τεχνολογική θα πάω και πάντα αυτό ήθελα. Εκείνο που ξέρω είναι ότι απ την αρχή της χρονιάς οι καθηγητές ρωτάνε ποια κατεύθυνση θες να ακολουθήσεις και δείχνουν κατανόηση όταν δεν διαβάζεις κάτι που δεν σε ενδιαφέρει.
Πάντως και να θελα, δεν μπορώ να τα διαβάζω όλα του χρόνου που θα έχω τόσο διάβασμα αγγλικά.

δεν ισχύει πάντα αυτό ή τουλάχιστον δεν έγινε σε εμάς(θα πάω τώρα Β' λυκείου) ούτε μας ρώτησαν τι κατεύθυνση θέλουμε ούτε κατανόηση έδειξαν. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως εσύ χρειάζεται να διαβάσεις τα πάντα τέλεια αν δεν ενδιαφέρεσαι για καλούς βαθμούς. Εγώ π.χ. διάβαζα μόνο μαθηματικά φυσική(θα πάω τεχνολογική) και έβγαλα ενα 17αρι . Μην έχεις πάντως την εντύπωση ότι οι καθηγητές σου στα θεωρητικά μαθήματα θα είναι ελαστικοί μαζί σου επειδή δεν θα πας θεωρητική. Ιδιαίτερα αυτή των αρχαίων μας είχε πρήξει να μάθουμε όλοι αρχαία γιατί λέει πρέπει να επιλέξουμε κατεύθυνση βάσει αυτού που μας αρέσει όχι επειδη δεν ξερουμε αρχαια και ήταν ίση με όλους. Πάντως γενικότερα σε αντιμετωπίζουν οι καθηγητές ως πιο ώριμο. Δεν θα φας δηλαδή μεγάλο βρίσιμο επειδή δεν τήρησες τις υποχρεώσεις όπως γινόταν στο γυμνάσιο. όμως οι επιπτώσεις θα φανούν στο βαθμό σου. Να έχεις όμως πάντα στο μυαλό σου ότι είναι μια τάξη γενικής παιδείας, πιο κοντά στη γ γυμνασίου παρά στη Β' λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παντως σιγουρα δε θα εχουν την απαιτηση να διαβαζουμε ντε και καλα τα μαθηματα που δε μας ενδιαφερουν τοσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
παντως σιγουρα δε θα εχουν την απαιτηση να διαβαζουμε ντε και καλα τα μαθηματα που δε μας ενδιαφερουν τοσο.
Και τότε οι καθηγητές τι ρόλο θα παίζουν μέσα στην τάξη; Αν δεν σε ενδιαφέρει κάποιο μάθημα, δεν θα έχεις τον ίδιο βαθμό με ένα άτομο που ενδιαφέρεται-αυτή θα είναι η μόνη επίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μα δε ζητησα τον ιδιο βαθμο. Το μονο που ζητησα ειναι η κατανοηση του καθηγητη οτι δε με ενδιαφερει το μαθημα του οποτε και να μην εχει την απαιτηση να διαβαζω παραπανω απο αυτο που μπορω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
μα δε ζητησα τον ιδιο βαθμο. Το μονο που ζητησα ειναι η κατανοηση του καθηγητη οτι δε με ενδιαφερει το μαθημα του οποτε και να μην εχει την απαιτηση να διαβαζω παραπανω απο αυτο που μπορω
Όταν ένας μαθητής δεν ενδιαφέρεται και κάθεται ήσυχος, δεν νομίζω ο καθηγητής να του πεί κάτι! Εκτός και αν ο καθηγητής αναγνωρίσει κάποιες ικανότητες σου για το συγκεκριμένο μάθημα, και θέλει να στο δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μα δε λεω..πχ στα αρχαια παντα προσπαθουσα και εγραφα παρ'ολο που δε μου αρεσαν αλλα η καθηγητρια ζητουσε παρα πανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω ειχα πει οταν μπηκα Λυκειο

''Α,ωραια,φετος θα πηδηξω'' :hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top