Πανελλήνιες 2012: Οι πρώτοι των πρώτων

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Παιδια,αυτα ειναι βλακιες.
Γνωριζω παιδι της θετικης το οποιο εγραψε κοντα στο 19 και καθε κυριακη ηταν στις προπονησεις,ΑΛΛΑ οταν τελειωσαν οι πανελληνιες κοιμοταν για μια εβδομαδα απο την κουραση το αγχος.
Συγχαρητηρια για την 1ια.Συγχαρητηρια στο συστημα που αναδεικνυει ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ!
Δε τα βαζω με το κοριτσι-καλα εκανε και πετυχε.Αλλα δεν ειναι και παραδειγμα σορρυ κιολας.Δλδ οι γονεις εμενα πρεπει
να μου λενε να ετσι να γινεις σα την κοπελιτσα.Να γινω παπαγαλος;σορρυ κιολας,αλλα δε θελω.Το θεμα ειναι
να σκεφτεσαι!Να διαβασεις ξερω εγω φιλοσοφια και να κατανοεις τους στοικους,το διογενη,να καταλαβαινεις σε τι κοσμο ηθελαν να ζησουν οχι
να ξερεις ποτε γεννηθηκε και τι εκανε.Υπαρχουν βιβλια και ιντερνετ που τα λεει ολα αυτα!Δε χρειαζεται να τα μαθαινεις!
τεσπα,ο σκοπος αγιαζει τα μεσα.Και του χρονου που δινω και εγω θα παπαγαλισω λιγο αοδε,λιγο απο εδω λιγο απο εκει.
Παπαγαλακια μας κανουν!

Με ανησυχει που δε διαβασα κανενα σχολιο παρομοιο με το δικο μου.το θεωρειται φυσιολογικο να γινομαστε ρομποτακια;

Καθόλου φυσιολογικό και προοδευτικό δεν είναι.
Μπορείς, όμως, να κινηθείς αλλιώς σε αυτό το σύστημα, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Το ότι έγινε κάτι τέτοιο (που υπερβολικά ονομάζεις "σκάνδαλο") δεν δικαιολογεί τη γενίκευση του προηγούμενου μηνύματός σου. Το γεγονός που αναφέρεις δεν διαφέρει και πολύ από το σκονάκι που κάποιος κατάφερε να χρησιμοποιήσει και φυσικά δεν αποτελεί τη "δικαιολόγηση" της ύπαρξης αριστούχων.


Ήταν ένα παράδειγμα του κατά πόσο αδιάβλητη είναι η όλη διαδικασία. Δεν είπα ότι συμβαίνει καθολικά αλλά αρνούμαι να πιστέψω ότι στην Ελλάδα του 2012 που τα πάντα χωλαίνουν η διαδικασία των Πανελληνίων είναι άμεμπτη και σου έφερα κάποια επιχειρήματα πάνω σ' αυτό. Τώρα λογικό είναι να έχεις ένα δείγμα και όχι ευρεία σκανδαλώδη γεγονότα: οι Πανελλήνιες είναι ένας θεσμός χρόνια ριζωμένος στην ελληνική κοινωνία, ο οποίος έχει αποτελέσει τελευταίο προπύργιο υποτιθέμενης αξιοκρατικής επιλογής επιστημόνων και του οποίου τη δογματικότητα ενστερνίζονται γονείς, μαθητές και πολλοί εκπαιδευτικοί. Φαντάσου τι θα γινόταν αν έβγαινε στη φόρα κάτι αντίθετο με αυτό που πιστεύουμε έως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι! :/ το συστημα μας αναγκαζει ναφαμεσκατα!!!χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Οχι! :/ το συστημα μας αναγκαζει ναφαμεσκατα!!!χαχαχα

:P

Μπορούμε, όμως, να παλεύουμε, για να το αλλάξουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Kαλά και στη δικιά μας συνέντευξη όλοι 3-4 ώρες διάβαζαν, και δε διάβαζαν μετά τις 10, κλασικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Kαλά και στη δικιά μας συνέντευξη όλοι 3-4 ώρες διάβαζαν, και δε διάβαζαν μετά τις 10, κλασικά:P

Τα γνωστά καλόπαιδα, ε;
Έλεος. Με τα ίδια μου τα αυτιά έχω ακούσει κανα-δυο από αυτούς να ξεστομίζουν τέτοια ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Kαλά και στη δικιά μας συνέντευξη όλοι 3-4 ώρες διάβαζαν, και δε διάβαζαν μετά τις 10, κλασικά:P

Υπάρχουν και πιο εποικοδομητικά πράγματα σε αυτή τη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Kαλά και στη δικιά μας συνέντευξη όλοι 3-4 ώρες διάβαζαν, και δε διάβαζαν μετά τις 10, κλασικά:P
Σε φώναξαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Υπάρχουν και πιο εποικοδομητικά πράγματα σε αυτή τη ζωή.

Δε διαφωνώ, αλλάζεις θέμα όμως.

Σε φώναξαν;

Όπου γάμος και χαρά ο antwwwnis πρωτος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Όπου γάμος και χαρά ο antwwwnis πρωτος:D
Πού μπορούμε να δούμε τη συνέντευξή σου;:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δε διαφωνώ, αλλάζεις θέμα όμως.
Την ώρα που οι λοιποί συνεντευξιάζονταν λέγοντας μπούρδες για τα μάτια του κόσμου, απολάμβανα την παραλία. Άρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Την ώρα που οι λοιποί συνεντευξιάζονταν λέγοντας μπούρδες για τα μάτια του κόσμου, απολάμβανα την παραλία. Άρα;
Άρα είσαι γαμάτος, το έκανες σαφές σε όλους μας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Έχω να δηλώσω ότι έβγαλα 19.000+ και ναι ξεσκίστηκα φέτος όσο δεν πάει... Ήμουν με 4 ώρες ύπνου και όταν ακούω κάποιον να λέει "Έγραψα 19.999 αλλά όλα ήταν νορμάλ μωρέ" μου ανάβουν τα λαμπάκια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
antwwwnis,
Δε θα το έλεγα. Απλώς είμαι της άποψης ότι ο χρόνος μου είναι πολύτιμος για να τον σπαταλώ σε πεζά πράγματα. Γενικά η ορθή διαχείρισή του είναι μείζον θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
antwwwnis,
Δε θα το έλεγα. Απλώς είμαι της άποψης ότι ο χρόνος μου είναι πολύτιμος για να τον σπαταλώ σε πεζά πράγματα. Γενικά η ορθή διαχείρισή του είναι μείζον θέμα.

Ανάλογα πως αντιμετωπίζει κανείς αυτά που κάνει αξιοποιώντας το χρόνο του.
Θυσιάσα λοιπόν ένα μπάνιο, για να έχω ένα ενθύμιο από τα μαθητικά μου χρόνια να δείχνω στα εγγόνια μου. Είναι κακό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ανάλογα πως αντιμετωπίζει κανείς αυτά που κάνει αξιοποιώντας το χρόνο του.
Θυσιάσα λοιπόν ένα μπάνιο, για να έχω ένα ενθύμιο από τα μαθητικά μου χρόνια να δείχνω στα εγγόνια μου. Είναι κακό;

Το αντίθετο.

Αντιστρέφω την ερώτηση. Στο μέλλον τι θα συμβουλέψεις τα εγγόνια σου να πράξουν; Μπάνιο με τις όποιες δικές τους αναμνήσεις ή ενθύμιο μιας επίδοσης που σύντομα δε θα θυμάται κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ανάλογα πως αντιμετωπίζει κανείς αυτά που κάνει αξιοποιώντας το χρόνο του.
Θυσιάσα λοιπόν ένα μπάνιο, για να έχω ένα ενθύμιο από τα μαθητικά μου χρόνια να δείχνω στα εγγόνια μου. Είναι κακό;

Καλα εκανες ρε,αστους να λενε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Το αντίθετο.

Αντιστρέφω την ερώτηση. Στο μέλλον τι θα συμβουλέψεις τα εγγόνια σου να πράξουν; Μπάνιο με τις όποιες δικές τους αναμνήσεις ή ενθύμιο μιας επίδοσης που σύντομα δε θα θυμάται κανείς;
Εγώ θα τα συμβούλευα να κάνουν μπάνιο με τις δικές τους αναμνήσεις, αλλά ενδεχομένως το ενθύμιο μιας επίδοσης που σύντομα δεν θα θυμάται κανείς θα ανοίξει το δρόμο για νέες εμπειρίες που θα γίνουν αναμνήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ανάλογα πως αντιμετωπίζει κανείς αυτά που κάνει αξιοποιώντας το χρόνο του.
Θυσιάσα λοιπόν ένα μπάνιο, για να έχω ένα ενθύμιο από τα μαθητικά μου χρόνια να δείχνω στα εγγόνια μου. Είναι κακό;
Δωσε κανα λινκ να δουμε τι ειπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Το αντίθετο.

Αντιστρέφω την ερώτηση. Στο μέλλον τι θα συμβουλέψεις τα εγγόνια σου να πράξουν; Μπάνιο με τις όποιες δικές τους αναμνήσεις ή ενθύμιο μιας επίδοσης που σύντομα δε θα θυμάται κανείς;

Έχεις μηδενιστικές τάσεις.
Θα τους έλεγα πως οι κόποι ανταμοίβονται. Όχι με την έννοια της μάταιης φήμης που εμπορεύονται τα ΜΜΕ τέτοια εποχή, αλλά με την έννοια της επίτευξης των στόχων μας. Και τσουπ θα έβγαζα το απόκομμα να τους εμπνεύσω. Αυτό.

Ας μην το κάνουμε θέμα τώρα. Και συγνώμη για το ειρωνικό ύφος πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top