Προτείνετε βιβλία!

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Έχουν αναφερθεί καταπληκτικοί συγγραφείς, όπως Κάφκα, Ντοστογιέφσκι, Πόε, Κρίστι, Μπουκάι (αδυναμία!) κ.ο.κ, αλλά το βιβλίο που μου έκανε εντύπωση είναι το "Μαθήματα για την τέχνη της πορνείας, της ρουφιανιάς και τις προδοσίες των ανδρών" του Αρετίνο Πιέτρο. Παρουσιάζει με έξοχο τρόπο τις μεσαιωνικές προκαταλήψεις, τις οποίες και γκρεμίζει. Είναι ένα από τα καλύτερα δείγματα ερωτικής λογοτεχνίας. Το προτείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
To αλογο του πολεμου.Καταπληκτικο απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ σαν φαν του Ντέξτερ (της Σειράς) θα προτείνω το
'H Σκοτεινή Αφοσίωση του Dexter-Jeff Lindsay' :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
To αλογο του πολεμου.Καταπληκτικο απλα

Το αλογο του πολεμου ειναι βιβλιο?
Ουαου. Η ταινια ηταν τελεια.

Εγω εχω να προτεινω Το τριανταφυλλακι της Ντονελι. Καταπληκτικο!
Εχει και συνεχεια Το τριανταφυλλο του χειμωνα (το λατρεψα) το διαβασα 3-4 φορες
και Το αγριο τριανταφυλλο που θα το αγορασω συντομα. Για αυτο θα σας πω εντωπωσεις μολις το διαβασω.
Μεγαλα βιβλια πανω απο 600 σελιδες. Ρομαντζο, δραση, υποκοσμος, βρωμικα παιχνιδια, εκδικηση,θλιψη.
Τα παντα ολα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
"Σκεψου εναν αριθμο" και "Κρατα τα ματια σου κλειστα". Απλα τρομερα βιβλια. Ειδικα το δευτερο εχει ενα απολυτα ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΟ τελος :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
ωραιο τοσκεψου εναν αριθμο.το κρατα τα ματια σου κλειστα τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Η συνεχεια του σκεψου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Η συνεχεια του σκεψου
ξερεις κανενα καλο για οργανωση?δλδ πως οργανωνεις το χρονο σου πως τον αξιοποιεις?
επισης κανενα ψυχολογιας για αρχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
αν σας αρέσουν τα αστυνομικά βιβλία με περίεργη πλοκή...εγω αυτό το καλοκαίρι διάβασα τη σειρά βιβλίων της lackberg camillia! ήταν υπέροχα και σε καθήλωναν απο την πρώτη έως τη τελευταία σελίδα!
το πρώτο της σειράς είναι η παγωμένη πριγκίπισσα,μετά ο ιεροκύρηκας και τέλος τα οικογενειακά μυστικά!!!
αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν πάντως το πρώτο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ξερεις κανενα καλο για οργανωση?δλδ πως οργανωνεις το χρονο σου πως τον αξιοποιεις?
επισης κανενα ψυχολογιας για αρχη?

Τα βιβλια τυπου ''πως να...'' δεν θα στα συνιστουσα,δεν εχουν κατι το αξιολογο μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
εγκλημα και τιμωρια ντοστογιεφσκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ξερει καποιος κατι σχετικο μ'αυτο το βιβλιο και αν αξιζει να το διαβασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • t216570-800x800.jpg
    t216570-800x800.jpg
    286.2 KB · Εμφανίσεις: 170

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Ξερει καποιος κατι σχετικο μ'αυτο το βιβλιο και αν αξιζει να το διαβασεις;
Aπο το 9gag που έχω δει posts έχω καταλάβει ότι ειναι βιβλιο αισθησιακού περιεχομένου με πολύ kinky πράγματα!:mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Aπο το 9gag που έχω δει posts έχω καταλάβει ότι ειναι βιβλιο αισθησιακού περιεχομένου με πολύ kinky πράγματα!:mastigio
Ααα μαλιστα και γω αυτο καταλαβα...:P οταν πηγα στα public και ιανο ολο μπροστα μου το εβλεπα αυτο το βιβλιο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Ααα μαλιστα και γω αυτο καταλαβα...:P οταν πηγα στα public και ιανο ολο μπροστα μου το εβλεπα αυτο το βιβλιο!!:D
Έχει πέραση σου λεω!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
εγκλημα και τιμωρια ντοστογιεφσκη .Απλα δεν μπορω να το αφησω απο τα χερια μου!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fagia ツ

Νεοφερμένος

Η Fagia ツ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γραφιστικής & Οπτικής Επικοινωνίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μερικα αρκετα καλα βιβλια ειναι :

1. αστεροσκονη ( δεν θυμαμαι συγγραφεαααα =/ )
2. Ο οικος της νυχτας ( σειρα ) -PC Cast and Kristin Cast
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν θα βρω στον Ελευθερουδακη βιβλία του Τσομσκι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top