7DIMITRIS7

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έπρεπε ήδη να έχεις αποφασίσει ... Δηλαδή τόσο καιρό πορευόσουν χωρίς στόχο??
Απο τη αρχη πηγα με τη λογικη να βγαλω πρωτα τον βαθμο και αναλογα το τι θα βγαλω να αποφασισω.Συγκεκριμενο στοχο οχι δεν ειχα.Ασε μην το ψαχνεις ετσι ειναι ο χαρακτηρας, μου ποτε δεν μπορω να δουλεψω με στοχους:iagree:.Παντως πανω κατω για μια καλη σχολη στις επιστημες υγειας ενδιαφερομαι και βαθια στο μυαλο μου υπαρχουν τα παιδαγωγικα.Απλα υπο την ενοια οτι κανεις απο τους γονεις μου δεν εχει κατι το οποιο θα μπορουσα να συνεχισω (πχ φαρμακειο,ιατρειο)μου ειναι πολυ δυσκολο να επιλεξω.Αξιζει τον κοπο μια σχολη με πολλα χρονια αλλα μεσα στα ενδιαφεροντα μου(οπως πχ η ιατρικη) η ειναι προτιμοτερη επιλογη οι ακαδημιες στις οποιοες υπαρχει απορροφηση και επαγγελματικη αποκαταταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αν σου αρεσουν τα παιδαγωγικα πηγαινε παιδαγωγικο εχει και καλη αποκατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7DIMITRIS7

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αν η ιδέα και μόνο ότι στην Ιατρική χρειάζονται "ατελείωτα" χρόνια σε προβληματίζει, τότε καλύτερα να μην την επιλέξεις. Συνήθως, ιατρική πάνε όσοι το γουστάρουν πολύ όλο αυτό. Αν δεν έχει δηλαδή ιδιαίτερη κάψα, μην το πολυσκέφτεσαι. Όσον αφορά την οδοντιατρική, τα χρόνια είναι λίγα (4-5 δε θυμάμαι ακριβώς)... Για την αποκατάσταση δε γνωρίζω πολλά, ούτε για φαρμακευτική. Ποιό μάθημα αρέσει εσένα;
Απο τα μαθηματα του λυκειου στην κατευθυνση κυριως η βιολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Να σου πω..τη διατροφολογια δεν την εχεις σκεφτει;

Εγω αν ημουν στη θεση σου και δεν ημουν σιγουρη παντως θα διαλεγα παιδαγωγικο η διατροφολογια..σε καμια περιπτωση ιατρικη-οδοντιατρικη η φαρμακυτικη. Πολυ δυσκολη επαγγελματικη αποκατασταση.

εντιτ: παντως στην ιατρικη υπαρχει πολυ μεγαλο φασμα, σε σχεση με την οδοντιατρικη και την φαρμακευτικη. αν δεν εχεις προβλημα με τα χρονια σπουδων, σιγουρα εκει μεσα θα βρεις καποιον κλαδο που να σου αρεσει πολυ. αλλα εισαι διατεθειμενος να περιμενεις τοσο πολυ;

(παντως μη συγχεεις βιολογια και ιατρικη...τα μαθηματα που προσεγγιζουν τη βιολογια στην ιατρικη ειναι τα πρωτα χρονια κυριως, εκτος αν παρεις παρεμφερη ειδικοτητα. το ιδιο ισχυει και στην οδοντιατρικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Το τμήμα φυσικοθεραπείας το σκέφτηκες?εχει πολυ καλές προοπτικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ο καθένας σε προσανατολίζει κόντα με τα δικά του ενδιαφέροντα...το ίδιο θα κάνω και εγώ...για σίγουρη επαγγελματκή αποκατάσταη σε προτρέπω να ακολουθήσεις την Στρατιωτική Ιατρική που και επαγγελματική αποκατάσταση έχει αλλά και κοντά στην ιατρική είναι που έχεις κάποια κλίση. Η τελική απόφαση βέβαια είναι δική σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
για στρατιωτικη ιατρικη πρεπει να εχει κανει δηλωση για τα αθληματα ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δωστε ενα χερι βοηθειας και σε εμενα!σκεφτομουν για πληροφορικη,ωστοσο ειδα το προγραμμα σπουδων και απογοητευτηκα!θελω ΑΠΘ,για χελπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ε ποιες αλλες σχολες σκεφτεσαι εκτος απο πληροφορικη?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7DIMITRIS7

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
για στρατιωτικη ιατρικη πρεπει να εχει κανει δηλωση για τα αθληματα ομως...
Οχι,δεν εχω ασχοληθει με τα αθληματα αλλωστε δεν θελω στρατιωτικες σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δεν σκεφτομαι:p
ποτε δεν με απασχολουσε κατι τετοιο οποτε παντα το αφηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7DIMITRIS7

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν σκεφτομαι:p
ποτε δεν με απασχολουσε κατι τετοιο οποτε παντα το αφηνα...
κατι παρομοιο εχω παθει και γω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
δεν σκεφτομαι:p
ποτε δεν με απασχολουσε κατι τετοιο οποτε παντα το αφηνα...

ωραια!!!:P:P:P
ας το παρουμε αλλιως...:P
θελεις Θεσσαλονικη...ποσα μορια εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
συμπασχουμε:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αν σας πει μόρια ετοιμαστείτε να πάθετε σοκ.:p

Δώρα, το Μαθηματικό δε σου αρέσει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ωραια!!!:P:P:P
ας το παρουμε αλλιως...:P
θελεις Θεσσαλονικη...ποσα μορια εχεις?
βασικα ακουστε...θελω θεσσαλονικη μορια δεν εχω γτ εδωσα με το 3% δηλ θα μπω σε σχολη με το απολυτηριο το οποιο ειναι 19,8..
οι σχολες που θα δηλωσω θα παρουν τα παιδια με το εγαλυτερο απολυτηριο,οποτε τπτ δν ειναι σιγουρο...για καμια σχολη δεν μπορω να πω στανταρ οτι μπαινω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τι θελεις απο μια σχολη Δωρα; Δηλαδη οταν λες οτι σε απογοητευσε η πληροφορικη με ποια εννοια το λες; Και τι επαγγελμα θα σου αρεσε; (εγω το σκεφτομαι και αυτο τουλαχιστον)

Σαν πολλα ρωτησα. :P

Στανταρ μπαινεις οπου γουσταρεις ρε Δωρα, μην τρελαθουμε τελειως δηλαδης. :D Το θεμα ειναι να το εκμεταλλευτεις σωστα και να μην μετανιωσεις αργοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
βασικα ακουστε...θελω θεσσαλονικη μορια δεν εχω γτ εδωσα με το 3% δηλ θα μπω σε σχολη με το απολυτηριο το οποιο ειναι 19,8..
οι σχολες που θα δηλωσω θα παρουν τα παιδια με το εγαλυτερο απολυτηριο,οποτε τπτ δν ειναι σιγουρο...για καμια σχολη δεν μπορω να πω στανταρ οτι μπαινω..

Ομορφα:P:P
Λοιπον, επειδη ουτε με τα μορια βγαλαμε ακρη, ας το πιασουμε παλι απο αλλου:P
Πως φανταζεσαι τον εαυτο σου σε 5-10 χρονια; Σ ενδιαφερει να κανεις καριερα; Η μια κανονικη δουλεια για να εχεις χρονο για την οικογενεια σου; Τελος, ποια μαθηματα σου αρεσαν πιο πολυ στο σχολειο;

Πολλα ρωτησα κ εγω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι θελεις απο μια σχολη Δωρα; Δηλαδη οταν λες οτι σε απογοητευσε η πληροφορικη με ποια εννοια το λες; Και τι επαγγελμα θα σου αρεσε; (εγω το σκεφτομαι και αυτο τουλαχιστον)

Σαν πολλα ρωτησα. :P
με απογοητευσε το γεγονος οτι καθε εξαμηνο εχει προγραμματισμο,κατι με το οποιο δεν εχωκαλες σχεσεις και δν μ αρκει απλα να μπω σε μια σχολη ,πρεπει να βγω κιολας και γνκ δν θελω να ειμαι συνεχεια με βιβλια κτλ,αγχωνομαι αρκετα,δεν θελω να εχω εππλεον αγχος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
με απογοητευσε το γεγονος οτι καθε εξαμηνο εχει προγραμματισμο,κατι με το οποιο δεν εχωκαλες σχεσεις και δν μ αρκει απλα να μπω σε μια σχολη ,πρεπει να βγω κιολας και γνκ δν θελω να ειμαι συνεχεια με βιβλια κτλ,αγχωνομαι αρκετα,δεν θελω να εχω εππλεον αγχος..
Παιδαγωγικα; Βεβαια δεν εχω ασχοληθει ποτε, αλλα απο γνωστους μου που την εχουν βγαλει τη σχολη και φοιτητες, ειναι μια χαλαρη σχολη.

Και καλα λεει και η Αλεκα, ποια μαθηματα σου αρεσαν στο σχολειο;

Δικαιουσαι να δηλωσεις ολα τα πεδια η μονο 2ο/4ο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top