[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
αυτο με το προγραμμα ειναι φοβερα σπαστικο!δεν μπορεσα να το τηρησω ποτε!!:$ ελπιζω μες την χρονια να πιεσω λιγακι τον εαυτο μου, γιατι αλλιως θα ξεφευγω:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Μην ανησυχειτε για τα προγραμματα κανεις δεν τα τηρει (ακριβως):whistle:
Εγω μονο οταν ηταν να κανω επαναληψη εκανα προγραμμα και μονο στα μαθηματικα το τηρουσα:redface:
Παντως γενικα καλο θα ηταν να βαζετε ρεαλιστικα προγραμματα 1ον για να μην εξαντλειστε και 2ον για να μην απογοητευεστε οταν δεν το τηρειτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδια υπαρχει ενα μεγαλο λαθος με το προγραμμα
δεν ανταποκρινεται συνηθως στις αναγκες σας
πχ να λες καθε μερα θα διαβαζω απο τοτε μεχρι τοτε 3 ωρες μαθηματικα μπορει ειτε να ειναι λιγο για εσας ειτε πολυ.

θυμαμαι μαλιστα περυσι τους καλους μαθητες και καλα που τα χαν ολα σε προγραμμα , το πο*λο πηρανε !

εγω προτεινω χωρις προγραμματα και βλακειες να καθεστε να διαβαζετε οσο χρειαζεται για να μαθετε κατι
αν δειτε οτι το μαθατε τοτε δεν υπαρχει τιποτα αλλο να κανετε.

το πιο σημαντικο δεν ειναι να λετε "ουαου διαβαζω 4 ωρες την ημερα" και να το παιζετε και μαγκες μπροστα στους αλλους ( λεμε τωρα γιατι γινονται και αυτα...),αλλα να διαβαζετε συγκεντρωμενα και παντα να προσεχετε στο μαθημα!

το παραπανω για μενα τουλαχιστον ηταν το μυστικο της επιτυχιας
γιατι οταν ακουγα τους αλλους να λενε οτι διαβαζουν 5 ωρες τη μερα και γω διαβαζα 1-2 ωρες ,ειχα ενα πλεονεκτημα διαβαζα πραγματικα και συγκεντρωμενα!

α και κατι ακομα να ειστε αισιοδοξοι και χωρις ξενυχτια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Καλή δύναμη σ'αυτούς που ξεκινήσανε την θερινή προετοιμασία και καλές διακοπές σ'εμάς που δώσαμε φέτος! :D
Υπομονή παιδιά, ένας χρόνος είναι, θα περάσει.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Καλή δύναμη ,κουράγιο και καλή επιτυχία ευχομαι σε όλους σας ! :) Ολοι όσοι δώσαμε Πανελλήνιες σας καταλαβαίνουμε..
Η αλήθεια ειναι πως, σε συγκριση με ολους αυτους τους μηνες προετοιμασιας, οι δυο εβδομαδες των Πανελληνιων θα φυγει σαν νερό ! δεν θα το καταλαβετε ! Προσπαθήστε να έχετε όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος και όλα θα πάνε καλά ... :D
Είμαι απόφοιτη του 2011 και δήλωσα μηχανογραφικο με το 10% και αναμένω κι εγώ τις βάσεις...
Εχω πολύ αγωνία και αγχος .. Μακάρι όλα να πάνε καλά σε όλους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
εγω βασικα βαζω πιο πολυ προγραμμα(που δεν τηρω ομως ακομα:$) για να μην φαω πολυ χρονο σε κατι και να πιεστω λιγο(ασκησεις βασικα) και να μην φυγει ο χρονος γρηγορα και δεν εχω προλαβει να διαβασω κατι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Χαχα αν είναι καλοί γιατί όχι; :P
Γιατί έτσι βρε; Η θάλασσα ενισχύει το ανοσοποιητικό μας! ;) Περυσι που έκανα πολύ λίγα ήμουν άρρωστη όλο το χειμώνα και φέτος το πήρα απόφαση ότι και διάβασμα να έχω θα παίρνω τα βιβλία στη θαλασσα! Δεν χρειάστηκε βέβαια αλλά ντάξει.
Ουφ αγχώθηκα τώρα. :(

ε,ναι,έτσιι :P
λόγω του διαβάσματος,δεν προλάβαινα τίποτα άλλο σχεδόν...
δεν ξέρω γιατί,εγώ δεν αρρωσταίνω γενικώς..χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ε,ναι,έτσιι :P
λόγω του διαβάσματος,δεν προλάβαινα τίποτα άλλο σχεδόν...
δεν ξέρω γιατί,εγώ δεν αρρωσταίνω γενικώς..χαχα
Τοσο πολύ βρε? Ντάξει ούτε εμείς πηγαίναμε κάθε μέρα αλλά 3-4 φορές τη βδομάδα μπορούσαμε να πάμε για ένα 2ωράκι. ;)
Μέχρι φέτος ούτε εγώ αρρώσταινα. Είχα να το λέω ότι είχα να ανεβάσω πυρετό από την 3η δημοτικού αλλα φέτος μου άλλαξε τα φώτα... :P Να δούμε τώρα με τις πανελλήνιες τι θα κάνω. ;)
Έχω θωρακιστεί καλά πάντως. Και τις πορτοκαλάδες μου τις πίνω, και τα μπάνια μου τα κάνω. Ελπίζω το ανοσοποιητικό μου να τα πάει καλά φέτος. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Η γενιά του '93, πήρε τα 3. Η γενιά του '94, θα στηθεί συα 4. Η γενιά του '95, θα προσπαθεί να γράψε κάνα 15. Η γενιά του '96, με το καινούριο σύστημα θα τα 'χει παίξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Του 97' ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τοσο πολύ βρε? Ντάξει ούτε εμείς πηγαίναμε κάθε μέρα αλλά 3-4 φορές τη βδομάδα μπορούσαμε να πάμε για ένα 2ωράκι. ;)
Μέχρι φέτος ούτε εγώ αρρώσταινα. Είχα να το λέω ότι είχα να ανεβάσω πυρετό από την 3η δημοτικού αλλα φέτος μου άλλαξε τα φώτα... :P Να δούμε τώρα με τις πανελλήνιες τι θα κάνω. ;)
Έχω θωρακιστεί καλά πάντως. Και τις πορτοκαλάδες μου τις πίνω, και τα μπάνια μου τα κάνω. Ελπίζω το ανοσοποιητικό μου να τα πάει καλά φέτος. :clapup:
σ'εσένα καλά θα πάει...σε εμένα που επαναπαύομαι πολύ να δούμε :P
ναιι,τόσο πολύ..όταν λέω δεν προλάβαινα,δεν προλάβαινα όμως,ειλικρινάα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Μόλις είδα τα θέματα απο τις Παγκύπριες και σοκαρίστηκα λίγο.
Τους βάζουν στα λατινικά άγνωστο κείμενο να το μεταφράσουν στα ελληνικά, και ενα κείμενο (άγνωστο πάλι) απο τα ελληνικά στα λατινικά.

Το ίδιο ισχύει και στα αρχαία.
Τους βάζουν ενα κειμενο απ' τη νεα ελληνική να το μεταφράσουν στην αρχαία ελληνική.

Στη φυσική, τα θέματα είναι 15 σελίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μόλις είδα τα θέματα απο τις Παγκύπριες και σοκαρίστηκα λίγο.
Τους βάζουν στα λατινικά άγνωστο κείμενο να το μεταφράσουν στα ελληνικά, και ενα κείμενο (άγνωστο πάλι) απο τα ελληνικά στα λατινικά.

Το ίδιο ισχύει και στα αρχαία.
Τους βάζουν ενα κειμενο απ' τη νεα ελληνική να το μεταφράσουν στην αρχαία ελληνική.

Στη φυσική, τα θέματα είναι 15 σελίδες...
Επίσης, καταβάλλουν τέλη εξετασεων:whistle:

Οι υποψήφιοι καταβάλλουν τέλη για να παρακαθήσουν στις Παγκύπριες Εξετάσεις, τα οποία καθορίζονται για το 2012 σε €25.00 για κάθε εξεταζόμενο μάθημα πρόσβασης. Για την Πρακτική Δοκιμασία, την προφορική Εξέταση των Δραματικών Σχολών και την Εξέταση των Σχολών Καλών Τεχνών το τέλος εξέτασης ανέρχεται στα €50.00.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania96

Νεοφερμένος

Η Stefania96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγώ φέτος θα πάω δευτέρα λυκείου...αυτό που χρειάζεται για τις πανελλήνιες πιστεύω πως είναι συστηματικό διάβασμα να προσπαθούμε να μην αγχωνόμαστε πολύ και πάντα να έχουμε στο μυαλό μας τους στόχους μας!! :D Εύχομαι σε όλους να τους εκπληρώσετε και όλα καλά!!! Αυτό έχει σημασία!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Μόλις είδα τα θέματα απο τις Παγκύπριες και σοκαρίστηκα λίγο.
Τους βάζουν στα λατινικά άγνωστο κείμενο να το μεταφράσουν στα ελληνικά, και ενα κείμενο (άγνωστο πάλι) απο τα ελληνικά στα λατινικά.

Το ίδιο ισχύει και στα αρχαία.
Τους βάζουν ενα κειμενο απ' τη νεα ελληνική να το μεταφράσουν στην αρχαία ελληνική.

Στη φυσική, τα θέματα είναι 15 σελίδες...
κι εγω ειχα σοκαριστει.κοιτα βεβαια το αγνωστο στα λατινικα δεν ειναι πανδυσκολο απο οτι ειδα και οι περισσοτερες λεξεις του ειναι γνωστες απο κειμενα του γνωστου της βκαι της γ λυκειου.μαλιστα καποιες δυσκολοες λεξεις τους τις δινουν.οπως και η μεταφραση απο ελληνικα στα λατινικα που μας εβαζαν και εμας στο φροντιοστηριο και νευριαζα δεν ειναι τρομερα δυσκολη.απλα θεωρω οτι ενω εμεις παμε για 20 στα λατινικα σε εκεινους μπορει να θεωρειτε αριστα και το 18.σιγουρα παντως προτοτυπα τα θεματα τους και οχι τυποποιημενα οπως στις πανελληνιες που μετα απο 30 χρονια βλεπουμε να πεφτουν σχεδον ιδια θεματα ακομη και σε ασκησεις μετατροπης στο συντακτικι.παρα πολυ πρωτοτυπα τα θεματα και στα αρχαια.τους δινεται αγνωστο προς μεταφραση,ενω τους υπαγορευεται και ξεχωριστο αγνωστο κομματι για να ελεγχθει η ορθογραφια.απο οτι καταλαβαινω εχουν περισσοτερες απαιτησεςι στο αγνωστο ενω στο γνωστο πρεπει να ειναι πιο καλα τα πραγματα νομιζω τιθεται μια ερμηνευτικη.επισης υπαρχει και ασκηση μετατροπης απο ελληνικα-αρχαια ελληνικα η οποια μαλλον θα δυσκολευει τους υποψηφιους.κι αν δεν με τρομαξαν πολυ τα αρχαια και τα λατινικα των παγκυπριων με τρομαξαν η ιστορια και η εκθεση.νομιζω οτι στην ιστορια τους ζητουνται περβολικα πολλες ερωτησεις και πιστευω οτι ελαχιστοι τελειωνουν απαντωντας σε ολα τα θεματα.στην εκθεση παλι υπαρχουν επισης παρα πολλες ασκησεις,η περιληψη πιανει πολυ λιγες μοναδες και υπαρχουν απο οτι καταλαβα καποιες ερωτησεις πανω σε 4 αγνωστα λογοτεχνικα κειμενα-ποιηματα αυτο ειναι τρομακτικο.και οεισης θεωρω οτι παρα πολυ δυσκολα προλαβαινει καποιος να απαντησει σε ολα τα θεματα.αν και δεν μπορω να κρινω τα θεματα των μαθηματικων αυτο ας το κανουν οι θετικο-τεχνολογικοι και να το κανουν γιατι θελω τη γνωμη τους μου εκανε εντυπωση οτι ζητειται απο τα παιδια να κανουν γραφικη παρασταση συναρτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Νομίζω, δεν απαντάνε όλες τις ασκήσεις, αλλά διαλέγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά οποίος ξέρει ας μού απαντήσει είναι πολύ σημαντικό. Ξέρετε αν έχουν απομείνει βιβλία στα βιβλιοπωλεία ή αν γίνεται να τα παραγγείλεις? Γιατί άκουσα πως έκλεισε ο οργανισμός και δεν θα φέρουν άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Μόλις είδα τα θέματα απο τις Παγκύπριες και σοκαρίστηκα λίγο.
Τους βάζουν στα λατινικά άγνωστο κείμενο να το μεταφράσουν στα ελληνικά, και ενα κείμενο (άγνωστο πάλι) απο τα ελληνικά στα λατινικά.

Το ίδιο ισχύει και στα αρχαία.
Τους βάζουν ενα κειμενο απ' τη νεα ελληνική να το μεταφράσουν στην αρχαία ελληνική.

Στη φυσική, τα θέματα είναι 15 σελίδες...

Για αυτο η βαση της ιατρικης ειναι 9.

Ειναι αρκετα δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για αυτο η βαση της ιατρικης ειναι 9.

Ειναι αρκετα δυσκολα.
Στην Κύπρο το "Άριστα" είναι το 10, όχι το 20:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά οποίος ξέρει ας μού απαντήσει είναι πολύ σημαντικό. Ξέρετε αν έχουν απομείνει βιβλία στα βιβλιοπωλεία ή αν γίνεται να τα παραγγείλεις? Γιατί άκουσα πως έκλεισε ο οργανισμός και δεν θα φέρουν άλλα.

υπάρχουν ακόμα εγω βρήκα με παραγγελία βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top