[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εγώ, πάντως, τέτοια εποχή μόνο στην ιδέα "πανελλήνιες" είχα κοιλόπονο.
Μπάι δε γουέι, τέτοια εποχή πάλι, πέρυσι, ζήτημα να είχα βγάλει το 1/8 της ύλης και, φυσικά, χωρίς επαναλήψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ, πάντως, τέτοια εποχή μόνο στην ιδέα "πανελλήνιες" είχα κοιλόπονο.
Μπάι δε γουέι, τέτοια εποχή πάλι, πέρυσι, ζήτημα να είχα βγάλει το 1/8 της ύλης και, φυσικά, χωρίς επαναλήψεις!

:D:D:D:D

:P:P:P:P:P

:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ane

Νεοφερμένος

Ο ane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι ναι... συνεχίστε το τρολινγκ μάγκες :-) . Εγώ θυμάμαι μέχρι 20 Αυγούστου είχα βγάλει τον ΑΟΔΕ που ξεκίνησα να τον διαβάζω από Β Λυκείου.... στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης τα 123/246 της ύλης και επανάληψη τους μιγαδικούς , Προγραμματισμό δεν είχα αγγίξει , διότι εως τότε δούλευα πάνω σε ένα Project της Google που μου είχαν αναθέσει , Φυσική την έπαιζα στα δάχτυλα και Έκθεση είχα γίνει ο επόμενος Τριβυζάς .......

ΕΝΤΑΞΕΙ??? Νομίζω τρόλαρα αρκετά για το υπόλοιπο του έτους! Τέσπα για να μιλήσουμε σοβαρά (επειδή φέτος τελείωσα).. μια χαρά
είστε και αυτοί που ξεκινάτε τώρα , αλλά και αυτοί που ξεκινήσατε από 20 Ιουνίου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ναι... συνεχίστε το τρολινγκ μάγκες :-) . Εγώ θυμάμαι μέχρι 20 Αυγούστου είχα βγάλει τον ΑΟΔΕ που ξεκίνησα να τον διαβάζω από Β Λυκείου.... στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης τα 123/246 της ύλης και επανάληψη τους μιγαδικούς , Προγραμματισμό δεν είχα αγγίξει , διότι εως τότε δούλευα πάνω σε ένα Project της Google που μου είχαν αναθέσει , Φυσική την έπαιζα στα δάχτυλα και Έκθεση είχα γίνει ο επόμενος Τριβυζάς .......

ΕΝΤΑΞΕΙ??? Νομίζω τρόλαρα αρκετά για το υπόλοιπο του έτους! Τέσπα για να μιλήσουμε σοβαρά (επειδή φέτος τελείωσα).. μια χαρά
είστε και αυτοί που ξεκινάτε τώρα , αλλά και αυτοί που ξεκινήσατε από 20 Ιουνίου..

Δε μπορω να καταλαβω την ειρωνια σου,πραγματικα.Δηλ. τι το παραλογο εχουν τα παραπανω σχολια;Σου φαινεται απιθανο να εβγαλε καποιος 62 μινι σελιδες μεσα σε 7 μηνες;;;Δεν τρολλαρουμε κανενα ουτε καναμε δηθεν επιδειξη.Το παιδι ρωτησε που ειμαστε στο αοδε κ αν το διαβαζουμε κ απλα απαντησαμε.Εξαλου αν τον τρολλαρα δε θα του ελεγα αυτα στο τελος.Οτι να ναι ετσι,επειδη σε αυτη τη χωρα οι μισοι ξινουν τα παπαρια τους σημαινει κ οτι οι υπολοιποι κανουν το ιδιο.(1η μ κ τελευταια απαντηση στο μηνυμα σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ane

Νεοφερμένος

Ο ane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
"φίλε" όταν ανακοινώνεις σε έναν νέο που ετοιμάζεται να περάσει αυτό το παλούκι ότι εσύ είχες βγάλει όλο το ΑΟΔΕ.. τί θελεις να σου πώ?? Μπράβο? Δεν έχει νόημα να το βγάλεις από πιο πριν... όπως είπε κι ένας παραπάνω,.. αυτό που χρειάζεται είναι σιγά- σιγά και πολλές επαναλήψεις. Δεν έχουν τουλάχιστον απο όσο ξέρω όλοι το ίδιο διανοητικό επίπεδο. Οπότε αν εσύ έχεις το χάρισμα και μπορείς να βγάζεις σε μια ώρα 5 σελίδες.. οκ πάω πάσο.. Ο μέσος μαθητής όμως μπορεί σε μια ώρα να αποστηθίσει 1,5 σελίδα και λιγότερο. Γι αυτό σταματήστε να αγχώνετε τα παιδιά...
Υ.Γ-- > εάν δεν θέλεις να απαντάς σε μηνύματα , τότε θα σου συνιστούσα να φύγεις από αυτό το φορουμ , μιας που δεν υπάρχει λόγος να βρίσκεσαι εδώ λέγοντας " 1η μου και τελευταία απάντηση στο μήνυμά σου" . Σιγά ρε υπεράνω όλων... κατέβα από τη σκούπα σου και βοήθα κανέναν από εδώ ή τουλάχιστον μην κάνεις τίποτα και φύγε...
Όσο φιλικά γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Στην ύλη σε θεωρητική κατεύθυνση έχω κάνει τα εξής:
Αρχαία= Όλο τον Πρωταγόρα
Κείμενα= Παυλόπουλος, Αναγνωστάκης, Εγγονόπουλος
Λατινικά= Μέχρι το κείμενο με το κοράκι και τον παπουτσή
Ιστορία= 1ο κεφάλαιο
Έκθεση= Πειθώ, συλλογισμούς και Βία-Φανατισμός, Διαφήμιση-Καταναλωτισμό και Παιδεία-Εκπαίδευση
Α.Ο.Θ.= 1ο κεφάλαιο με ασκήσεις
Μαθηματικά= Μέχρι τα όρια

Πώς σας φαίνονται;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Στην ύλη σε θεωρητική κατεύθυνση έχω κάνει τα εξής:
Αρχαία= Όλο τον Πρωταγόρα
Κείμενα= Παυλόπουλος, Αναγνωστάκης, Εγγονόπουλος
Λατινικά= Μέχρι το κείμενο με το κοράκι και τον παπουτσή
Ιστορία= 1ο κεφάλαιο
Έκθεση= Πειθώ, συλλογισμούς και Βία-Φανατισμός, Διαφήμιση-Καταναλωτισμό και Παιδεία-Εκπαίδευση
Α.Ο.Θ.= 1ο κεφάλαιο με ασκήσεις
Μαθηματικά= Μέχρι τα όρια

Πώς σας φαίνονται;;;
νομίζω πως είσαι σε αρκετά καλό δρόμο :D :D
βέβαια,δεν έχω μαθηματικά και αοθ,έχω βιολογία,αλλά στα υπόλοιπα μη σου πω ότι είσαι και λιγάκι μπροστά..:P ανετος δηλαδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Στην ύλη σε θεωρητική κατεύθυνση έχω κάνει τα εξής:
Αρχαία= Όλο τον Πρωταγόρα
Κείμενα= Παυλόπουλος, Αναγνωστάκης, Εγγονόπουλος
Λατινικά= Μέχρι το κείμενο με το κοράκι και τον παπουτσή
Ιστορία= 1ο κεφάλαιο
Έκθεση= Πειθώ, συλλογισμούς και Βία-Φανατισμός, Διαφήμιση-Καταναλωτισμό και Παιδεία-Εκπαίδευση
Α.Ο.Θ.= 1ο κεφάλαιο με ασκήσεις
Μαθηματικά= Μέχρι τα όρια

Πώς σας φαίνονται;;;

Όσον αφορά τα μαθήματα κατεύθυνσης, είσαι σε πολύ καλό δρόμο, για μαθηματικά και Α.Ο.Θ. δεν γνωρίζω γιατί είχα επιλέξει Βιολογία Γενικής Παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εγώ άλλες 5 μέρες έχω ελεύθερες..μετά πρέπει να ξεκινήσω επαναλήψεις....από 3 σεπτεμβρίου και μετά γράφουμε συνέχεια..
Με εσένα έχω το ίδιο πρόγραμμα! Θυμάμαι και μαζί είχαμε ξεκινήσει και τώρα τις ίδιες μέρες γράφουμε. :P

Και μετά από 5 μέρες που έγινα ένα με τη θαλασσα ξεκινάμε διάβασμα από Δευτέρα γιατί πλησιάζουν απειλητικά τα διαγωνίσματα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ουφφφ. Το είχα ένα άγχος γιατί ακούω κάτι τρελά ότι έχουν τελειώσει όλο το Γνωστό η τα Λατινικά και αγχώνομαι.
Στο φροντιστήριο μας είπαν ότι μέχρι αρχές Μαρτίου θα έχουν τελειώσει όλα τα μαθήματα( θα κάνω 17 ώρες την εβδομάδα γιατί έχω
και το Α.Ο.Θ.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ουφφφ. Το είχα ένα άγχος γιατί ακούω κάτι τρελά ότι έχουν τελειώσει όλο το Γνωστό η τα Λατινικά και αγχώνομαι.
Στο φροντιστήριο μας είπαν ότι μέχρι αρχές Μαρτίου θα έχουν τελειώσει όλα τα μαθήματα( θα κάνω 17 ώρες την εβδομάδα γιατί έχω
και το Α.Ο.Θ.).

Σου προτείνω να κλείνεις τα αυτιά σου όταν ακούς κάτι τέτοια.
Τα λατινικά θα τα τελειώσεις πολύ πιο πρίν απο τις αρχές Μαρτίου. Εγώ το γνωστό το τελείωσα την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου. Μετά είχα χρόνο να κάνω πολλές επαναλήψεις σε σημείο που έλεγα:''άντε να δώσουμε να τελειώνουμε''. Σημασία έχει να μην αφήσεις κενά και να κατανοήσεις την ύλη σου απο το πρώτο πέρασμα. Εξάλλου ενδιάμεσα υπάρχουν και τα διαγωνίσματα που είναι μία επιπλέον επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Με εσένα έχω το ίδιο πρόγραμμα! Θυμάμαι και μαζί είχαμε ξεκινήσει και τώρα τις ίδιες μέρες γράφουμε. :P

Και μετά από 5 μέρες που έγινα ένα με τη θαλασσα ξεκινάμε διάβασμα από Δευτέρα γιατί πλησιάζουν απειλητικά τα διαγωνίσματα. ;)

το μόνο που μένει είναι να γράψουμε και ολόιδιους βαθμους :P xDD ασχετα αν ειμαστε σε διαφορετικες κατευθυνσεις..
α,εγω 3 μπανια εκανα ολο το καλοκαιρι..τιποτα..τα αλλα καλοκαιρια κοντευα τα 60..
πραγματι,απειλητικα πλησιαζουν..και οι επαναληψεις ειναι υπερβολικα πολλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
H καλύτερη προετοιμασία που μπορείτε να κάνετε αυτό το καλοκαίρι για τις πανελλαδικές του 13 είναι να την αράξετε και να περάσετε όσο πιο καλά μπορείτε. Έχετε μια ολόκληρη χρονιά μπροστά για διάβασμα δε χρειάζεται να χαλάμε και το καλοκαίρι. Αποβάλλετε λοιπόν το άγχος και χαλαρώστε. Αν διαβάζετε σωστά μέσα στη χρονιά δεν έχετε να φοβάστε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
το μόνο που μένει είναι να γράψουμε και ολόιδιους βαθμους :P xDD ασχετα αν ειμαστε σε διαφορετικες κατευθυνσεις..
α,εγω 3 μπανια εκανα ολο το καλοκαιρι..τιποτα..τα αλλα καλοκαιρια κοντευα τα 60..
πραγματι,απειλητικα πλησιαζουν..και οι επαναληψεις ειναι υπερβολικα πολλες..
Χαχα αν είναι καλοί γιατί όχι; :P
Γιατί έτσι βρε; Η θάλασσα ενισχύει το ανοσοποιητικό μας! ;) Περυσι που έκανα πολύ λίγα ήμουν άρρωστη όλο το χειμώνα και φέτος το πήρα απόφαση ότι και διάβασμα να έχω θα παίρνω τα βιβλία στη θαλασσα! Δεν χρειάστηκε βέβαια αλλά ντάξει.
Ουφ αγχώθηκα τώρα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
αύριο ξεκινάν πολλοί υποψήφιοι την προετοιμασία για τις πανελλήνιες ΚΑΛΉ ΑΡΧΗ και για αυτούς που έχουν ήδη κάνει μαθήματα ΚΑΛΗ ΣΥΝΈΧΕΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Καλή επιτυχία στα παιδιά που ξεκινούν αύριο!!!!!Καλή δύναμη και όχι πολλές υπερβολές...Σαν χτες μου φαίνεται όταν ξεκινούσα πριν από δύο χρόνια φροντιστηρία τέτοια μέρα!!! Και να θυμάστε ότι σ' αυτήν την προσπάθεια δεν είστε μόνοι και βέβαια ούτε πρώτοι και τελευταίοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Έχω βσρεθεί να φτιάχνω προγράμματα μελέτης και να μην τα ακολουθώ. Πάντως είμαι αρκετά ευχαριστημένη από τη διαχείριση των διακοπών μετά το τέλος του φροντιστηρίου. Σε καμία περίπτωση, βέβαια, δεν έκανα όλα όσα ήθελα, αλλά τουλάχιστον έγιναν οι επαναλήψεις εκεί που έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Έχω βσρεθεί να φτιάχνω προγράμματα μελέτης και να μην τα ακολουθώ. Πάντως είμαι αρκετά ευχαριστημένη από τη διαχείριση των διακοπών μετά το τέλος του φροντιστηρίου. Σε καμία περίπτωση, βέβαια, δεν έκανα όλα όσα ήθελα, αλλά τουλάχιστον έγιναν οι επαναλήψεις εκεί που έπρεπε.

Τα προγράμματα είναι για να μην τηρούνται. :P

Καλή αρχή και καλή δύναμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Και γω δυσκολευόμουν να κρατήσω πρόγραμμα μελέτης του τύπου "7-8μιση μαθηματικά, 8μιση-10 φυσική κτλ".Πιο κυριλέ είναι το "7-10 τελειώνω μαθηματικά και φυσική", για να μη νιώθεις τόσο την πίεση του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top