[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

janeee

Νεοφερμένος

Η janeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ενταξει σιγουρα θα ειναι πιεστικο αλλα υπομονη λιγοι μηνες ειναι τι να κανουμε...τι σας ενδιαφερει να περασετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
οι φιλοι πρεπει να καταλαβαινουν. αν οχι, μην ασχολεισαι;) καλο θα ηταν αυτην την χρονια να εχεις φιλους με κοινους στοχους που να σε καταλαβαινουν:)
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html
Δίκιο έχεις. Απλά είναι κάπως απότομη η προσγείωση όταν νομίζεις ότι έχεις χτίσει μια φιλία να σε ακυρώνουν και να βλέπεις διάφορες άλλες αδικίες προς άλλους.
τιποτα:) βαριουνται πολυ για να κατσουν να αλλαξουν και την υλη!;) (τουλαχιστον στην θετικη.)
Καλύτερα ρε! Σκέψου να έβαζαν και άλλα... :confused:Αμα ήτανε να αλλάξουν κάτι ας έβγαζαν κανένα κεφάλαιο από τη βιολογία και καμιά παράγραφο από τα μαθηματικά. Επειδή λοιπόν το ξέρω ότι ζητάω πολλά :P μια χαρά είμαστε και έτσι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δίκιο έχεις. Απλά είναι κάπως απότομη η προσγείωση όταν νομίζεις ότι έχεις χτίσει μια φιλία να σε ακυρώνουν και να βλέπεις διάφορες άλλες αδικίες προς άλλους.

Καλύτερα ρε! Σκέψου να έβαζαν και άλλα... :confused:Αμα ήτανε να αλλάξουν κάτι ας έβγαζαν κανένα κεφάλαιο από τη βιολογία και καμιά παράγραφο από τα μαθηματικά. Επειδή λοιπόν το ξέρω ότι ζητάω πολλά :P μια χαρά είμαστε και έτσι! ;)
αν δεν νοιαζονται εκεινοι, μην νοιαζεσαι ουτε εσυ;) (σκληρο αλλα αληθεια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Τι κανετε οταν προσπαθειτε να λυσετε ασκησεις, δεν σας βγαινουν, απογοητευεστε και αγχωνεστε και ολη η ψυχολογια σας παει στα ταρταρα?!:$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως μου φανηκε λιγη η υλη, αλλα εχουμε κανει ο,τι αναφερεται εδω;) https://www.alfavita.gr/exetasteaG2012_2013.pdf ή τουλαχιστον τα περισσοτερα:)

Τι κανετε οταν προσπαθειτε να λυσετε ασκησεις, δεν σας βγαινουν, απογοητευεστε και αγχωνεστε και ολη η ψυχολογια σας παει στα ταρταρα?!:$
αν και δεν ειμαι απο την κατευθυνση σου μπορεις να την αφησεις να λυσεις καποια αλλη για να σου ανεβει και η ψυχολογια και εκεινη να την κανεις αργοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
αν και δεν ειμαι απο την κατευθυνση σου μπορεις να την αφησεις να λυσεις καποια αλλη για να σου ανεβει και η ψυχολογια και εκεινη να την κανεις αργοτερα
ναι ειναι και αυτο μια σκεψη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
αεππ διαβαζετε πολλη θεωρια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Κι εγώ έκανα μόνο ασκήσεις απο το συγκεκριμένο βοήθημα. Θα μπορούσες να ζητήσεις απο κάποιο φίλο σου αρχικά να σε βοηθήσει, ώστε να μπείς στο ''πνεύμα'' των ασκήσεων. :P

Αν δυσκολευτώ θα ρωτήσω την κολλητή μου να με βοηθήσει που είναι θετική
αν και θα πάρει ώς μάθημα επιλογής φυσική. Είδα και το βοήθημα απο το
μεταίχμιο και μου άρεσε. Δεν ξέρω ποιο απο τα δύο να επιλέξω :P βασικά
ποιο έχει τις καλύτερες ασκήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αν δυσκολευτώ θα ρωτήσω την κολλητή μου να με βοηθήσει που είναι θετική
αν και θα πάρει ώς μάθημα επιλογής φυσική. Είδα και το βοήθημα απο το
μεταίχμιο και μου άρεσε. Δεν ξέρω ποιο απο τα δύο να επιλέξω :P βασικά
ποιο έχει τις καλύτερες ασκήσεις;

Θα μπορεί να σε βοηθήσει σίγουρα. Εγω πάντως έμεινα αρκετά ικανοποιημένη απο το συγκεκριμένο βοήθημα. Μάλιστα και 2 άλλοι συμμαθητές μου το χρησιμοποιούσαν και οι τρείς μας γράψαμε πολύ καλά. Βέβαια έκανα και μερικές ασκήσεις και ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής και απο ένα άλλο βοήθημα. Το βοήθημα απο το Μεταίχμιο δεν το έχω δεί, αλλα επειδή δεν μου άρεσε στην κατεύθυνση δεν το είχα ψάξει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Axου τα μωρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ody

Νεοφερμένος

Ο Ody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μια χαρά! Μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές μου αρέσουν όλα εκτός τα μαθηματικά κατ στα οποία το μόνο κομμάτι που συμπάθησα ήταν η σύνθεση. :P
Εκθεση έχω κάνει τρόπους πειθούς-συλλογιστική πορεία απο θεωρία και από θέματα εκπαίδευση, βια-τρομοκρατία και εργασία.
Μαθηματικά γπ είμαι στη διάμεσο από στατιστική και στα όρια από συναρτήσεις (παράλληλα τα κάνω)
Μαθηματικά κατ τελειώνω τους μιγαδικούς και κάνω ασκήσεις στη σύνθεση συναρτήσεων (και αυτα παραλληλα τα κάνω)
Φυσική σε λίγο θα γράψω διαγώνισμα στις ταλαντώσεις μέχρι τισ κρούσεις και στο επόμενο μπαίνω ηλεκτρικές
Χημεία είμαστε στον περιοδικό πίνανα (κεφ 5 από το σαλτερη)
Βιολογία επανάληψη και ασκήσεις στο 1ο κεφάλαιο. Στο επόμενο μπαίνουμε στο 2ο.
Αυτά! :)
Πριν λίγο σκεφτόμουν τι λέγαμε το χειμώνα για τα καλοκαιρινά. Λέγαμε ότι θα πηγαίνουμε στο μάθημα με μαγιό, μετα εισιτήρια και κατευθείαν θάλασσα. Το βράδυ διάβασμα. Και αυτό λέει θα ήταν το καθημερινό πρόγραμμα... Συμπληρώνονται αισίως 4 εβδομάδες μαθημάτων ( άλλες 2 μείνανε :clapup:) και αυτό δεν έχει γίνει ποτέ. Δεν λέω, θάλασσα πάω αλλά σπάνια παρεοκατάσταση. Δεν γίνεται να συμπίπτουν οι ώρες πάντα... Φέτος έχω βγει πολύ λιγότερες φορές από τα άλλα καλοκαίρια. :(

Πηγαίνεις φροντιστήριο ή κάνεις ιδιαίτερα ? Αν έγραψες το διαγώνισμα φυσικής είναι εύκολο να το ανεβάσεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Φετος θα δωσω :)
αα καλη επιτυχια!:)

Εχω να δηλωσω πως ειναι πολυ σπαστικο να εχεις ημικρανια ολη μερα και να σου περναει το βραδυ:mad:
Επισης ειναι τοοσο σπαστικη η φραση καθηγητων 'αφου ειναι πανευκολο' ή 'δεν ειναι δυνατον να μην το λυνετε αυτο' κ.ο.κ. Πραγματικα μου τη δινει στα νευρα αυτο το πραγμα!:redface: αυτα ειχα να δηλωσω!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
αα καλη επιτυχια!:)

Εχω να δηλωσω πως ειναι πολυ σπαστικο να εχεις ημικρανια ολη μερα και να σου περναει το βραδυ:mad:
Επισης ειναι τοοσο σπαστικη η φραση καθηγητων 'αφου ειναι πανευκολο' ή 'δεν ειναι δυνατον να μην το λυνετε αυτο' κ.ο.κ. Πραγματικα μου τη δινει στα νευρα αυτο το πραγμα!:redface: αυτα ειχα να δηλωσω!:whistle:
Ελα βρε μην αγχώνεσαι. Τα λένε αυτά για να μας πιέζουν. Το θέμα είναι να προσπαθείς εσύ και να μη αφήνεις κενά!
Σε εμένα εχει πει καθηγητής ότι αν θέλω θάλασσα να ανεβαίνω στην ταράτσα να τη βλέπω από απόσταση.
Μια φίλη μου, πήγε να κάνει άγνωστο, είχε διαβάσει τα πάντα τέλεια και τη ρώτησε ο καθηγητής γιατί είναι κουρασμένη.
Λέει ότι είχε πάει χθές χτο water city και της αρχίζει ενα μονόλογο του στυλ απο πότε οι σοβαροί υποψήφιοι των πανελλαδικών πάνε στις νεροτσουλήθρες και ότι δεν θα περάσει πουθενά αν συνεχίσει έτσι και πολλά άλλα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μετά από ένα διαγώνισμα προγραμματισμού ήρθε και επίσημα το τέλος των καλοκαιρινών:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Μετά από ένα διαγώνισμα προγραμματισμού ήρθε και επίσημα το τέλος των καλοκαιρινών:clapup:
Λοιπον τωρα επιβαλλεται μια εβδομαδα-10 μερες να αραξετε...ΤΕΛΕΙΩΣ ομως...Μετα πιαστε σιγα-σιγα για καμμια επαναληψη αλλα με ρεγουλα ε?:P
Ερχεται "βαρυς" χειμωνας και πρεπει ,οσο ειναι δυνατον, να εχετε γεματες τις μπαταριες σας!!!!;)
Κ Α Λ Η Ξ Ε Κ Ο Υ Ρ Α Σ Η!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Λοιπον τωρα επιβαλλεται μια εβδομαδα-10 μερες να αραξετε...ΤΕΛΕΙΩΣ ομως...Μετα πιαστε σιγα-σιγα για καμμια επαναληψη αλλα με ρεγουλα ε?:P
Ερχεται "βαρυς" χειμωνας και πρεπει ,οσο ειναι δυνατον, να εχετε γεματες τις μπαταριες σας!!!!;)
Κ Α Λ Η Ξ Ε Κ Ο Υ Ρ Α Σ Η!!!!!:)
Φυσικά τώρα προέχει μόνο η ξεκούραση και περίπου μια βδομάδα πριν την έναρξη τών φροντηστηρίων επαναλύψεις:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
μας εχουν βαλει πολλα! 4 διαγωνισματα μιγαδικων, 7 διαγωνισματα ταλαντωσεις, ενα σωρο 1α,2α θεματα ταλαντωσεις κ.αααα..!!!
και μας ειπαν να μην αφησουμε ενα μηνα κενο γιατι μετα θα θελουμε 1μισι μηνα να επανελθουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινα_95

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Λιγα πραγματα... παντως θεωρω πως χρειαζεται ξεκουραση γιατι θα τα φτυσεις στα μεσα της χρονιας:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
μας εχουν βαλει πολλα! 4 διαγωνισματα μιγαδικων, 7 διαγωνισματα ταλαντωσεις, ενα σωρο 1α,2α θεματα ταλαντωσεις κ.αααα..!!!
και μας ειπαν να μην αφησουμε ενα μηνα κενο γιατι μετα θα θελουμε 1μισι μηνα να επανελθουμε!
Εννοείς για τις διακοπές?
Ναι είναι όντως πολλά. Ξεκουράσου όσο χρειαζεσαι και μετά ξεκίνα τα σιγά σιγά. Έχεις πολύ χρόνο να τα κάνεις.
Έχεις και 1 γεμάτο μήνα. Εμείς 20 μετρημένες μέρες έχουμε... Μετά διαγωνίσματα και μετά σχολείο.:(:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top