[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Προτίθεμαι και εγώ να βοηθήσω τα παιδιά που δίνουν του χρόνου σε ότι απορίες έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Αυτές τις δυνάμεις τις είχαμε κάνει το χειμώνα. Θυμάμαι και τότε άργησα να τα καταλάβω. Σήμερα μετά από μισή ώρα μαθήματος θυμήθηκα πως δουλεόυν... Δεν έκανα καθόλου καλή αρχή με τους μιγαδικούς.


Συναρτήσεις! :inlove: Αγαπάμε πεδία ορισμού! :clapup:
ελπιζω με την τριβη να μου φαινονται παιχνιδακι!;)

Μην το κάνεις αυτό σκέψου τι θα σου ταίριαζε καλύτερα, άκουσε γνώμες και από άλλους που έδωσαν το μάθημα αλλά και τη γνώμη του καθηγητού σου..
πραγματικα δεν εχω ιδεεα!!:confused::worry:

Προτίθεμαι και εγώ να βοηθήσω τα παιδιά που δίνουν του χρόνου σε ότι απορίες έχουν.
σε ευχαριστουμε πολυ!:)
τι κατευθυνση ησουν? φετος εδωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rovisonas

Νεοφερμένος

Ο Franco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εμείς μαθηματικά κατ. μπήκαμε σήμερα στις εξισώσεις μιγαδικών. Πάντως μόνο ένας διεστραμμένος μαθηματικός θα μπορούσε να σκεφτεί τους πλασματικούς μιγαδικούς αριθμούς. :crazy: Εσείς παιδιά κάνετε και γενικής μαθηματικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
αυτές οι θερινές προετοιμασίες είναι ένα φιάσκο για να βγάζουν οι φιλόλογοι κάποια λεφτά το καλοκαίρι !!! μια χαρά είναι να αρχίσετε 17 Αυγούστου όλα θα τα προλάβετε κοιτάξτε να ξεκουραστείτε αυτό το καλοκαίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ε
τι κατευθυνση ησουν? φετος εδωσες?

Φέτος έδωσα και ήμουν τεχνολογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εμείς μαθηματικά κατ. μπήκαμε σήμερα στις εξισώσεις μιγαδικών. Πάντως μόνο ένας διεστραμμένος μαθηματικός θα μπορούσε να σκεφτεί τους πλασματικούς μιγαδικούς αριθμούς. :crazy: Εσείς παιδιά κάνετε και γενικής μαθηματικά?
Εγω κάνω. Σήμερα ξεκίνησα βασικα με στατιστική γιατί είναι το πιο μεγάλο καινούριο κεφάλαιο και καλό είναι να το βγάλουμε τωρα το καλοκαίρι. Τις συναρτήσεις θα τις πιάσουμε μόλις τις βγάλουμε στην κατεύθυνση και θα βγουν εύκολα. ;)
Μετά μένουν οι πιθανότητες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εμείς μαθηματικά κατ. μπήκαμε σήμερα στις εξισώσεις μιγαδικών. Πάντως μόνο ένας διεστραμμένος μαθηματικός θα μπορούσε να σκεφτεί τους πλασματικούς μιγαδικούς αριθμούς. :crazy: Εσείς παιδιά κάνετε και γενικής μαθηματικά?
εμας μας ξεκινησε το μαθημα για τους μιγαδικους λεγοντας μας ''παλια δεν ειχαν υπολογιστες, τηλεορασεις κ.λ.π. βαριοντουσαν και δεν ειχαν τι να κανουν και σκεφτηκαν να φτιαξουν τους φανταστικους αριθμους'' (ή καπως ετσι) εδω κολλαει το ''οοταν βαριεται ο ανθρωπος.....'':P


αυτές οι θερινές προετοιμασίες είναι ένα φιάσκο για να βγάζουν οι φιλόλογοι κάποια λεφτά το καλοκαίρι !!! μια χαρά είναι να αρχίσετε 17 Αυγούστου όλα θα τα προλάβετε κοιτάξτε να ξεκουραστείτε αυτό το καλοκαίρι
εμεις δεν θα κανουμε τον αυγουστο. τελειωνουμε μαλλον τελη ιουλιου και αρχιζουμε παλι με τα σχολεια. με την λογικη που το λες, δεν εχει καποια διαφορα!;)

Φέτος έδωσα και ήμουν τεχνολογική.
πως τα πηγες?:) στοχος?

Εγω κάνω. Σήμερα ξεκίνησα βασικα με στατιστική γιατί είναι το πιο μεγάλο καινούριο κεφάλαιο και καλό είναι να το βγάλουμε τωρα το καλοκαίρι. Τις συναρτήσεις θα τις πιάσουμε μόλις τις βγάλουμε στην κατεύθυνση και θα βγουν εύκολα. ;)
Μετά μένουν οι πιθανότητες. :D
εμεις δεν θα κανουμε τωρα το καλοκαιρι ουσιαστικα μαθηματικα γενικης παιδειας. θα κανουμε 4 ωρες μιγαδικους και 2 ωρες συναρτησεις. (σε επιπεδο κατευθυνσης, οποτε αυτοι που θελουν μαθηματικα γενικης, δεν θα κανουν επιπλεον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια μήπως ξέρει κανείς αν η εξεταστέα ύλη θα αλλάξει για τις πανελλήνιες 2013 ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παιδια μήπως ξέρει κανείς αν η εξεταστέα ύλη θα αλλάξει για τις πανελλήνιες 2013 ;
απο οσο ξερω καθε χρονο αλλαζει. ή τουλαχιστον ανακοινωνουν την υλη και μπορει να μην υπαρχουν αλλαγες ή να ειναι ελαχιστες. νομιζω αυτο γινεται γυρω στον αυγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
απο οσο ξερω καθε χρονο αλλαζει. ή τουλαχιστον ανακοινωνουν την υλη και μπορει να μην υπαρχουν αλλαγες ή να ειναι ελαχιστες. νομιζω αυτο γινεται γυρω στον αυγουστο.
δηλαδη να μην ειμαι σιγουρη με την υλη που υπαρχει, ετσι; καποια δεν ειναι σιγουρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
δηλαδη να μην ειμαι σιγουρη με την υλη που υπαρχει, ετσι; καποια δεν ειναι σιγουρα;
δεν νομιζω:/: αλλα ας σου πει και καποιος πιο σιγουρος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δεν νομιζω:/: αλλα ας σου πει και καποιος πιο σιγουρος!;)
μακαρι να εβρισκα καποιον σιγουρο χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
πως τα πηγες?:) στοχος?

Δεν τα πήγα και πολύ καλά ωστόσο ο στόχος παραμένει ΗΜΜΥ. Το ότι δεν τα πήγα και πολύ καλά δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να σας λύσω και απορίες εξάλλου :P Ειδικά στα μαθηματικά όπου ασχολήθηκα πιο πολύ από όλα, και στο ΑΕΠΠ όπου το βρίσκω εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
αυτές οι θερινές προετοιμασίες είναι ένα φιάσκο για να βγάζουν οι φιλόλογοι κάποια λεφτά το καλοκαίρι !!! μια χαρά είναι να αρχίσετε 17 Αυγούστου όλα θα τα προλάβετε κοιτάξτε να ξεκουραστείτε αυτό το καλοκαίρι
ο ενας παραπανω μηνας το καλοκαιρι ειναι κακος δλδ που απο την πολυ βαρεμαρα πεθαινεις α και κανονικα δν θα επρεπε καθολου φροντιστηρια

μακαρι να εβρισκα καποιον σιγουρο χαχα
γυρω στο 90 και τα εκατο παραμενει ιδια τι κατευθυνση εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δεν τα πήγα και πολύ καλά ωστόσο ο στόχος παραμένει ΗΜΜΥ. Το ότι δεν τα πήγα και πολύ καλά δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να σας λύσω και απορίες εξάλλου :P Ειδικά στα μαθηματικά όπου ασχολήθηκα πιο πολύ από όλα, και στο ΑΕΠΠ όπου το βρίσκω εύκολο.
εννοειται αυτο. απλα ρωτησα;)
προσωπικα εχω καποια κενα στα μαθηματικα απο προηγουμενες ταξεις, αλλα προσπαθω να κανω παντα ολες τις ασκησεις και ελπιζω να μην εχω προβλημα...μιας που ειναι και το βαρητητας μου!:worry: (κατευθυνσης!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν τα πήγα και πολύ καλά ωστόσο ο στόχος παραμένει ΗΜΜΥ. Το ότι δεν τα πήγα και πολύ καλά δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να σας λύσω και απορίες εξάλλου :P Ειδικά στα μαθηματικά όπου ασχολήθηκα πιο πολύ από όλα, και στο ΑΕΠΠ όπου το βρίσκω εύκολο.
Φίλε johnny μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες σχετικά με το μάθημα της ΑΕΠΠ,θα το κάνω από Σεπτέμβρη αλλά θέλω να ξέρω κάποια πράγματα.Π.χ έχει πολύ θεωρία,χρειάζεται παπαγαλία, οι ασκήσεις είναι δύσκολες;Ευχαριστώ εκ τών προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φίλε johnny μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες σχετικά με το μάθημα της ΑΕΠΠ,θα το κάνω από Σεπτέμβρη αλλά θέλω να ξέρω κάποια πράγματα.Π.χ έχει πολύ θεωρία,χρειάζεται παπαγαλία, οι ασκήσεις είναι δύσκολες;Ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

Λοιπόν. Το ΑΕΠΠ έχει πολλή θεωρεία. Το μεγαλύτερο μέρος της θεωρίας εξετάζεται στην αρχή του έτους και προς το τέλος.

Παπαγαλία δεν θέλει παρά ελάχιστη, και αυτή είναι υπόθεση τελευταίων δυο μηνών. Όταν λέω θεωρεία εννοώ θεωρητικές ασκήσεις, μετατροπές, πινακάκια κλπ. Θα καταλάβεις μέσα στη χρονιά τι εννοώ. Εξετάζεται στη θεωρεία αλλά όχι γράφοντας σελίδες κειμένων ή παραγράφων.

Οι πανελλήνιες έχουν ερωτήσεις ανάπτυξης οι οποίες είναι μικρές συνήθως.

Οι ασκήσεις είναι από γελοίες έως απαιτητικές. Όμως η δυσκολία διαφέρει από μαθητή σε μαθητή. Αν έχεις ασχοληθεί με πληροφορική και προγραμματισμό παλιότερα, δεν θα έχεις πρόβλημα. Πολύ σημαντικό εδώ είναι η εξάσκηση, μέσα στην χρονιά πρέπει να λύσεις όσο πιο πολλές και απαιτητικές ασκήσεις μπορείς. Τους τελευταίους μήνες έλυνα ασκήσεις αρκετά μεγαλύτερης δυσκολίας από αυτής των πανελληνίων. Δεν θυμάμαι για παλιότερα, αλλά τα τελευταία δυο χρόνια οι ασκήσεις που πέφτουν τις πανελλήνιες δεν είναι δύσκολες. Αλλά και πάλι αυτό σχετικό...

Μπορώ να παραθέτω μέσα στην χρονιά ασκήσεις για όποιον θέλει, και να λύνω απορίες.

Υ.Γ. Καλά κάνεις και ξεκινάς από Σεπτέμβρη, δεν είναι μάθημα για το καλοκαίρι. Βγαίνει άνετα μέσα στην χρονιά. Διάβασε Φυσική και Μαθηματικά όσο μπορείς τώρα.

Υ.Γ. Θα κάνεις φροντιστήριο-ιδιαίτερο? Αν όχι να ξέρεις πως ένα βοήθημα θα το χρειαστείς σίγουρα. Το βιβλίο δεν έχει ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το «Παιχνίδι» της Γ΄ Λυκείου
Ελπίζω να μην σας άγχωσα......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

"Πόσα παιδιά έχει ο Bolzano?? Τουλάχιστον ένα!"

ΧΑΑΧΑΧαχαχαχαΑΧΑΧΑΧαχαχαχΑΑΧΑ ΑΚΟΜΑ ΛΙΩΝΩ χααχχαχαχαΑΧΑΑΧΑΧΑαχαχαΑΧΧΑΑΧ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
γαμαατο ηταν!! εχει λιγο Μπραφ στιλ??;)

"Πόσα παιδιά έχει ο Bolzano?? Τουλάχιστον ένα!"

ΧΑΑΧΑΧαχαχαχαΑΧΑΧΑΧαχαχαχΑΑΧΑ ΑΚΟΜΑ ΛΙΩΝΩ χααχχαχαχαΑΧΑΑΧΑΧΑαχαχαΑΧΧΑΑΧ
εγω γελασα με ολα αυτα!:whistle: μηπως να ανησυχησω??:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top