[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος Θ.7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Θ.7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οκ τώρα το δέχομαι. :D
Δυσκολεύομαι να το συλλάβω αλλά το δέχομαι... :P
μεταξυ μας δεν τους εχω και σε μεγαλη συμπαθεια με τον τροπο που διδασκονται στο σχολειο.Αναλυση και ξερο ψωμι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
μεταξυ μας δεν τους εχω και σε μεγαλη συμπαθεια με τον τροπο που διδασκονται στο σχολειο.Αναλυση και ξερο ψωμι:clapup:
Καλά άστο αυτό. Πολλά δεν διδασκόμαστε σωστά στο σχολείο. Νομίζω και εγώ ότι θα προτιμήσω την ανάλυση. ;)
Από βδομάδα θα δείξει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Οι μιγαδικοι ειναι περιεργοι προσωπικα δεν τρελαινόμουν ομως την αναλυση την λατρευα.Αφου σου αρεσαν αυτα τα λιγα μαθηματα,στην πορεια είμαι σιγουρη θα την λατρέψεις.Απο τα καλύτερα μαθηματα της γ λυκειου τα μαθηματικά κατεύθυνσης,μαθαίνεις να σκέφτεσαι.Γιαυτο γενικά μην περιορίζεστε μόνο σε όσα σας δίνει το φροντιστηριο,να κάνετε και μονη σας εξασκηση σε ασκήσεις,ειδικά τώρα που έχετε χρόνο.(Το ίδιο ισχύει και για την φυσική)

Και ο καθηγητής μου στο φροντηστήριο το ίδιο λέει.

Εγώ μόνο μιγαδικούς έχω κάνει και ενώ μου φαίνονται σχετικά εύκολοι είναι ταυτόχρονα περίεργοι και άκυροι... Δηλαδή είναι ανάγκη να υπάρχει αριθμός που στο τετράγωνο κάνει -1? Αν δεν μάθουμε και την πρακτική τους εφαρμογή θα συνεχίσω να τους θεωρώ άκυρους-άχρηστους... :P
Συμφωνώ! +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
σε μια ωρα ξεκιναωω!! και δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχω αγωνια!:$ χΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
σε μια ωρα ξεκιναωω!! και δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχω αγωνια!:$ χΔ
χαλαρωσε ρ κατσε αρχη αρχη αρχη αρχη ειμαστε ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
δεν ειπα αγχος, αλλα αγωνια!;) :)

Πιο πολύ σαν ενθουσιασμός μου ακούγετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Eμένα πάντως οι μιγαδικοί είναι η μεγάλη μου αδυναμία. Τους λατρεύω. Η ανάλυση κι αυτή ωραία είναι αλλά εντάξει δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι. Γενικότερα μου αρέσουν τα μαθηματικά αλλά και η απουσία τους από τη ζωή μου δε θα με χάλαγε κιόλας. Σχετικά με τη φυσική, μου αρέσει πολύ περισσότερο από τις προηγούμενες χρονιές, ενώ τα κύματα τα έχω καραλατρέψει (ίσως είμαι λίγο βιτσιόζος). Βέβαια και η μηχανική στερεού που μόλις ξεκίνησα πολύ ωραία είναι (δεν το περίμενα από τον εαυτό μου να εκφραστώ ποτέ τόσο θετικά για τη φυσική, μόνο η θερμοδυναμική μου άρεσε από τόσα κεφάλαια που έκανα τόσα χρόνια). Τώρα για χημεία και βιολογία τι να λέμε, οι απόλυτες λατρείες. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eμένα πάντως οι μιγαδικοί είναι η μεγάλη μου αδυναμία. Τους λατρεύω. Η ανάλυση κι αυτή ωραία είναι αλλά εντάξει δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι. Γενικότερα μου αρέσουν τα μαθηματικά αλλά και η απουσία τους από τη ζωή μου δε θα με χάλαγε κιόλας. Σχετικά με τη φυσική, μου αρέσει πολύ περισσότερο από τις προηγούμενες χρονιές, ενώ τα κύματα τα έχω καραλατρέψει (ίσως είμαι λίγο βιτσιόζος). Βέβαια και η μηχανική στερεού που μόλις ξεκίνησα πολύ ωραία είναι (δεν το περίμενα από τον εαυτό μου να εκφραστώ ποτέ τόσο θετικά για τη φυσική, μόνο η θερμοδυναμική μου άρεσε από τόσα κεφάλαια που έκανα τόσα χρόνια). Τώρα για χημεία και βιολογία τι να λέμε, οι απόλυτες λατρείες. . .
Eσυ θα εχεις τελειωσει την υλη το νοεμβριο.Μετα θα βαριεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaktos

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ααα και κάτι άλλο όσοι θετικοτεχνολόγοι δεν ενδιαφέρεστε για ιατρική και πολυτεχνείο, δώστε έμφαση περισσότερο στα υπόλοιπα μαθήματα κατεύθυνσης, στην φυσική με μέτρο και λιγότερο στα μαθηματικά. Μην σκάτε με μαθηματικά και μαθηματικά είναι το πιο δύσκολο μάθημα όσο και να διαβάσεις μπορεί να γράψεις απο 5 μέχρι 20. Εγώ που δεν ενδιαφερόμουν για εξαιρετικά υψηλές σχολές, έγραψα μαθηματικά κατεύθηνσης 8,8 και έβγαλα 15700 στα 2ο/4ο και 17469 στο 5ο, για αυτό λέω μην κολάτε με τα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Eσυ θα εχεις τελειωσει την υλη το νοεμβριο.Μετα θα βαριεσαι.

Ναι αλλά εκτός από πανελλήνιες έχω κι άλλες εξωσχολικές ανειλημμένες δραστηριότητες/ υποχρεώσεις για την επόμενη χρονιά που δε γίνεται να διακόψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
σε μια ωρα ξεκιναωω!! και δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχω αγωνια!:$ χΔ
Πως πήγε? :)
Τι στο καλό εδώ κάτω τελευταίοι θα αρχίσουμε? Τουλάχιστον πήρα πρόγραμμα... Κάτι είναι και αυτό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Χαχα. Με αφορμή τα παραπάνω και άλλα διάφορα που ακούω από συμμαθητές / υποψήφιους, παρατηρώ κάθε χρονιά να βρίθει από σχόλια του τύπου "λατρεύω το θεώρημα Bolzano", "γουστάρω τρελά οξειδοαναγωγή", "είναι υπέροχη η ανάλυση", "και γαμώ τους νόμους είναι αυτοί του Μέντελ" κ.ο.κ. Μου θυμίζει λίγο-πολύ το δυσοίωνο μέλλον του 1984 (καλά, το βιβλίο αυτό πλέον το βλέπω παντού, σε ό,τι κάνω, ακούω, βλέπω), όπου η κυβέρνηση τρέφει τους πολίτες σκατά και μιζέρια, ενώ οι ίδιοι έχουν πλέον πιστέψει ότι αυτά είναι τα καλά και τα ιδανικά για αυτούς. Άμα κρίνω και από το τέλος, όλοι μαζί με μια φωνή θα λέμε "λατρεύουμε τα πανελληνίως εξεταζόμενα μαθήματα", "μας αρέσει η διαδικασία σχολείο-φροντιστήριο-διάβασμα", "αγαπάμε πανελλήνιες". :/:

Θα πει κανείς "νταξ θα φάμε που θα φάμε ένα εννιάμηνο αγγούρι, να μην το ευχαριστηθούμε κάπως, όσο γίνεται;" ΟΚ, ακόμα εντονότερη αναφορά στα γεγονότα του 1984.

Θα πει κανείς "κι αν μου αρέσει εμένα το μάθημα ούτως ή άλλως, είναι η παντοτινή μου αγάπη το συγκεκριμένο κεφάλαιο κλπ κλπ;". ΟΚ πάσο, πάντως δε θυμάμαι και στις υπόλοιπες τάξεις τόσο μαζική 'αγάπη' για τα εκάστοτε μαθήματα, μην πω κεφάλαια. Θα περίμενε επίσης κανείς από κάποιον λάτρη να μην περιοριστεί στα 2-3 κεφάλαια εντός ύλης και να ξεφύγει από το βιβλίο ποιότητας ΟΕΔΒ, ούτε αυτό το έχω δει μέχρι τώρα από κάποιον, αλλά οκ. :worry:

Γενικά θα πρότεινα λίγη ηρεμία, το να θεωρεί κάποιος τις πανελλήνιες ως το be all end all της (μαθησιακής) ζωής του στο τέλος τον ίδιο θα βλάψει. (δεν είμαι και ο κατάλληλος για να μιλήσω, μιας και φετινός σκοπός μου δεν είναι οι πανελλήνιες, αλλά θα τις περάσω, οπότε here's my two cents)

Καλοκαιρινά δεν θα κάνω, θα χαρώ (τρόπος του λέγειν) το καλοκαίρι όπως οι φετινοί απόφοιτοι που βρήκαν ευκαιρία τώρα να μας περιπαίξουν. Ούτε φροντιστήριο / ιδιαίτερο προβλέπεται να κάνω μέσα στη χρονιά.

Για να μη φανεί ότι πέφτω ανήξερος μες στην τρύπα, όμως, να πω ότι ξεφυλλίζω το βιβλίο των μαθηματικών και της βιολογίας και σχεδόν κάθε σελίδα την περνάω σε στυλ "το ξέρω" "και με αυτό είχα ασχοληθεί πιο παλιά" "επίσης γνωστό" "χιλιοδιαβασμένο", επειδή όντως ό,τι λέει το έχω περάσει ανά τα χρόνια, και σε πιο πολύ βάθος I daresay. Μαθηματικά έχω φτάσει κάπου στα μέσα του διαφορικού λογισμού με λίγο ολοκληρωματικό, βιολογία στις μεταλλάξεις (και δεν με συγκινεί κανένα μάθημα τρελά ως τώρα). Έτσι όπως το βλέπω θα φύγουν αυτά τα μαθήματα πριν τη σχολική χρονιά, οπότε θα βγάλω στο σχολείο Φυσική και Χημεία κατεύθυνσης, έτσι όπως υποτίθεται ότι βγαίνει ένα σχολικό μάθημα. :hmm:

Ο καιρός θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Χαχα. Με αφορμή τα παραπάνω και άλλα διάφορα που ακούω από συμμαθητές / υποψήφιους, παρατηρώ κάθε χρονιά να βρίθει από σχόλια του τύπου "λατρεύω το θεώρημα Bolzano", "γουστάρω τρελά οξειδοαναγωγή", "είναι υπέροχη η ανάλυση", "και γαμώ τους νόμους είναι αυτοί του Μέντελ" κ.ο.κ. Μου θυμίζει λίγο-πολύ το δυσοίωνο μέλλον του 1984 (καλά, το βιβλίο αυτό πλέον το βλέπω παντού, σε ό,τι κάνω, ακούω, βλέπω), όπου η κυβέρνηση τρέφει τους πολίτες σκατά και μιζέρια, ενώ οι ίδιοι έχουν πλέον πιστέψει ότι αυτά είναι τα καλά και τα ιδανικά για αυτούς. Άμα κρίνω και από το τέλος, όλοι μαζί με μια φωνή θα λέμε "λατρεύουμε τα πανελληνίως εξεταζόμενα μαθήματα", "μας αρέσει η διαδικασία σχολείο-φροντιστήριο-διάβασμα", "αγαπάμε πανελλήνιες". :/:

Θα πει κανείς "νταξ θα φάμε που θα φάμε ένα εννιάμηνο αγγούρι, να μην το ευχαριστηθούμε κάπως, όσο γίνεται;" ΟΚ, ακόμα εντονότερη αναφορά στα γεγονότα του 1984.

Θα πει κανείς "κι αν μου αρέσει εμένα το μάθημα ούτως ή άλλως, είναι η παντοτινή μου αγάπη το συγκεκριμένο κεφάλαιο κλπ κλπ;". ΟΚ πάσο, πάντως δε θυμάμαι και στις υπόλοιπες τάξεις τόσο μαζική 'αγάπη' για τα εκάστοτε μαθήματα, μην πω κεφάλαια. Θα περίμενε επίσης κανείς από κάποιον λάτρη να μην περιοριστεί στα 2-3 κεφάλαια εντός ύλης και να ξεφύγει από το βιβλίο ποιότητας ΟΕΔΒ, ούτε αυτό το έχω δει μέχρι τώρα από κάποιον, αλλά οκ. :worry:

Γενικά θα πρότεινα λίγη ηρεμία, το να θεωρεί κάποιος τις πανελλήνιες ως το be all end all της (μαθησιακής) ζωής του στο τέλος τον ίδιο θα βλάψει. (δεν είμαι και ο κατάλληλος για να μιλήσω, μιας και φετινός σκοπός μου δεν είναι οι πανελλήνιες, αλλά θα τις περάσω, οπότε here's my two cents)

Καλοκαιρινά δεν θα κάνω, θα χαρώ (τρόπος του λέγειν) το καλοκαίρι όπως οι φετινοί απόφοιτοι που βρήκαν ευκαιρία τώρα να μας περιπαίξουν. Ούτε φροντιστήριο / ιδιαίτερο προβλέπεται να κάνω μέσα στη χρονιά.

Για να μη φανεί ότι πέφτω ανήξερος μες στην τρύπα, όμως, να πω ότι ξεφυλλίζω το βιβλίο των μαθηματικών και της βιολογίας και σχεδόν κάθε σελίδα την περνάω σε στυλ "το ξέρω" "και με αυτό είχα ασχοληθεί πιο παλιά" "επίσης γνωστό" "χιλιοδιαβασμένο", επειδή όντως ό,τι λέει το έχω περάσει ανά τα χρόνια, και σε πιο πολύ βάθος I daresay. Μαθηματικά έχω φτάσει κάπου στα μέσα του διαφορικού λογισμού με λίγο ολοκληρωματικό, βιολογία στις μεταλλάξεις (και δεν με συγκινεί κανένα μάθημα τρελά ως τώρα). Έτσι όπως το βλέπω θα φύγουν αυτά τα μαθήματα πριν τη σχολική χρονιά, οπότε θα βγάλω στο σχολείο Φυσική και Χημεία κατεύθυνσης, έτσι όπως υποτίθεται ότι βγαίνει ένα σχολικό μάθημα. :hmm:

Ο καιρός θα δείξει...
ποιος ειπε οτι το συστημα δν ειμαι σκα..και ο τροπος εισαγωγης στα πανεπιστημια αλλα σκεψου και το αλλο αν δεν σ αρεσει τιποτα στην υλη που κανεις και κανενα μαθημα οχι μονο πως θα την περασεις στους υπολοιπους 10 μηνες αλλα ή εισαι σε λαθος κατευθυνση και αν συνεχισεις σε αυτην θα πας σε μια δουλεια οπου ουτε αυτη θα σ αρεσει μιας και οι πιο πολλες στηριζονται σε κατι απο αυτα που κανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Χαχα. Με αφορμή τα παραπάνω και άλλα διάφορα που ακούω από συμμαθητές / υποψήφιους, παρατηρώ κάθε χρονιά να βρίθει από σχόλια του τύπου "λατρεύω το θεώρημα Bolzano", "γουστάρω τρελά οξειδοαναγωγή", "είναι υπέροχη η ανάλυση", "και γαμώ τους νόμους είναι αυτοί του Μέντελ" κ.ο.κ. Μου θυμίζει λίγο-πολύ το δυσοίωνο μέλλον του 1984 (καλά, το βιβλίο αυτό πλέον το βλέπω παντού, σε ό,τι κάνω, ακούω, βλέπω), όπου η κυβέρνηση τρέφει τους πολίτες σκατά και μιζέρια, ενώ οι ίδιοι έχουν πλέον πιστέψει ότι αυτά είναι τα καλά και τα ιδανικά για αυτούς. Άμα κρίνω και από το τέλος, όλοι μαζί με μια φωνή θα λέμε "λατρεύουμε τα πανελληνίως εξεταζόμενα μαθήματα", "μας αρέσει η διαδικασία σχολείο-φροντιστήριο-διάβασμα", "αγαπάμε πανελλήνιες". :/:

Θα πει κανείς "νταξ θα φάμε που θα φάμε ένα εννιάμηνο αγγούρι, να μην το ευχαριστηθούμε κάπως, όσο γίνεται;" ΟΚ, ακόμα εντονότερη αναφορά στα γεγονότα του 1984.

Θα πει κανείς "κι αν μου αρέσει εμένα το μάθημα ούτως ή άλλως, είναι η παντοτινή μου αγάπη το συγκεκριμένο κεφάλαιο κλπ κλπ;". ΟΚ πάσο, πάντως δε θυμάμαι και στις υπόλοιπες τάξεις τόσο μαζική 'αγάπη' για τα εκάστοτε μαθήματα, μην πω κεφάλαια. Θα περίμενε επίσης κανείς από κάποιον λάτρη να μην περιοριστεί στα 2-3 κεφάλαια εντός ύλης και να ξεφύγει από το βιβλίο ποιότητας ΟΕΔΒ, ούτε αυτό το έχω δει μέχρι τώρα από κάποιον, αλλά οκ. :worry:

Γενικά θα πρότεινα λίγη ηρεμία, το να θεωρεί κάποιος τις πανελλήνιες ως το be all end all της (μαθησιακής) ζωής του στο τέλος τον ίδιο θα βλάψει. (δεν είμαι και ο κατάλληλος για να μιλήσω, μιας και φετινός σκοπός μου δεν είναι οι πανελλήνιες, αλλά θα τις περάσω, οπότε here's my two cents)

Καλοκαιρινά δεν θα κάνω, θα χαρώ (τρόπος του λέγειν) το καλοκαίρι όπως οι φετινοί απόφοιτοι που βρήκαν ευκαιρία τώρα να μας περιπαίξουν. Ούτε φροντιστήριο / ιδιαίτερο προβλέπεται να κάνω μέσα στη χρονιά.

Για να μη φανεί ότι πέφτω ανήξερος μες στην τρύπα, όμως, να πω ότι ξεφυλλίζω το βιβλίο των μαθηματικών και της βιολογίας και σχεδόν κάθε σελίδα την περνάω σε στυλ "το ξέρω" "και με αυτό είχα ασχοληθεί πιο παλιά" "επίσης γνωστό" "χιλιοδιαβασμένο", επειδή όντως ό,τι λέει το έχω περάσει ανά τα χρόνια, και σε πιο πολύ βάθος I daresay. Μαθηματικά έχω φτάσει κάπου στα μέσα του διαφορικού λογισμού με λίγο ολοκληρωματικό, βιολογία στις μεταλλάξεις (και δεν με συγκινεί κανένα μάθημα τρελά ως τώρα). Έτσι όπως το βλέπω θα φύγουν αυτά τα μαθήματα πριν τη σχολική χρονιά, οπότε θα βγάλω στο σχολείο Φυσική και Χημεία κατεύθυνσης, έτσι όπως υποτίθεται ότι βγαίνει ένα σχολικό μάθημα. :hmm:

Ο καιρός θα δείξει...
Εγώ πάντως τα κεφάλαια που μου ''αρέσουν'' τα διαβάζω, καταλαβαίνω, μαθαίνω, θυμάμαι πιο εύκολα. Οπως είπε και ο από πάνω αν τα αντιμετωπίζεις ως αγγαρία ποτέ δεν θα είσαι ικανοποιημένος και πιθανώς είσαι σε λάθος κατεύθυνση. Η ύλη των μαθημάτων για κάποιους θα αποτελέσει στο μελλον κομμάτι της δουλειάς τους οπότε καλό είναι να μας αρέσει.
Εγώ να νιώσω πολύ χαζή που ξεφυλλίζοντας το βιβλίο των μαθηματικών ένιωσα οτι διάβαζα κινέζικα?
Πως γίνεται ενώ μόλις έχεις τελειώσει την β λυκείου να ξέρεις από διαφορικό λογισμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Τα παιδάκια που σκοπεύουν να δώσουν Αγγλικά ως ειδικό μάθημα, τι έχουν κατά νου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Πως πήγε? :)
Τι στο καλό εδώ κάτω τελευταίοι θα αρχίσουμε? Τουλάχιστον πήρα πρόγραμμα... Κάτι είναι και αυτό! :P
μια χαρα πηγε μπορω να πω...2 ωρες μιγαδικους καναμε...και απο οτι εμαθα τελικα θα κανουμε την εβδομαδα 4 ωρες μιγαδικους και 2 ωρες συναρτησεις!
χαρηκα που οι σκεψεις περι οργανωσης που ειχα κατα νου συμπιπτουν με αυτες του οργανωμενου φροντιστη μου!χαχα
τις παραθετω, ως ιδεες για οργανωση;)
1 τετραδιο με 2 θεματα οπου το 1 θα ειναι μιγαδικοι και το αλλο συναρτησεις
1 τετραδιο για παλια θεματα πανελληνιων
και τις ασκησεις για το σπιτι(απο μπαρλα) σε χαρτι και μετα σε ντοσιε!
(νομιζω μονο για καλοκαιρι μας ζητησε αυτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Τα παιδάκια που σκοπεύουν να δώσουν Αγγλικά ως ειδικό μάθημα, τι έχουν κατά νου;
λογικα αγγλικη φιλολογια μεταφραστικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
* χαχα αναφορικά με την προετοιμασία εννοώ!
χαχαχα επειδη τ ειχα ψαξει λιγο το θεμα συνηθως μετα τα χριστουγεννα τα ξεκινας αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top