Τι γνώμη έχετε για το Πανεπιστήμιο Ρεθύμνου;

gkizella

Νεοφερμένος

Η gkizella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ποία είναι η γνώμη σας για το Πανεπιστήμιο στο Ρέθυμνο, τους καθηγητές, το κλίμα, αλλά και σχετικά με τις εστίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Σαν περιβάλλον, κτίρια και γενικότερα χώρος και υποδομές είναι υπέροχο πανεπιστήμιο!! Μπορείς να μπεις και στο σάιτ του πανεπιστημίου για περαιτέρω φωτοραφίες και πληροφορίες.
Για τους καθηγητές δεν μπορώ να σου απαντησω ικανοποιητικά, γιατί φοίτησα λίγους μήνες (ξαναέδωσα). Παρόλα αυτά όσους είδα και παρακολούθησα μου άρεσαν. Ήταν νέοι άνθρωποι κατα γενική ομολογία και ευχάριστο το μάθημα τους. Σίγουρα υπάρχουν και καλοί και κακοί καθηγητές, όπως σε όλα τα πανεπιστήμια όμως :)
Όσον αφορά τις εστίες, είναι καινούργια κτίρια και όμορφα εξωτερικά, αλλά δεν έχω δει πως είναι εσωτερικά για να σου δώσω μια περισσότερο ολοκληρωμένη εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadow25

Νεοφερμένος

Ο Shadow25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το Πανεπιστήμιο Κρήτης (και όχι Ρεθύμνου όπως λένε οι περισσότεροι) σαν πανεπιστήμιο γενικά είναι εξαιρετικό. Απ' ότι ξέρω βγήκε με βάση 2 ξένα περιοδικά το καλύτερο πανεπιστήμιο στην Ελλάδα. Όσον αφορά το θέμα των εγκαταστάσεων είναι καινούριες και σε Ηράκλειο (Βούτες) και σε Ρέθυμνο (με γυμναστήρια, κλειστά γήπεδα, beach volley, πισίνα -στις Βούτες- κλπ).Όπως είπε και πιο πάνω η φίλη, κάθε πανεπιστήμιο έχει καλούς και κακούς καθηγητές. Οι εστίες στην πανεπιστημιούπολη του Γάλλου (Ρέθυμνο) είναι πάρα πολύ καλές αφού είναι καινούριες. Έχω μπεί μέσα και είναι ωραία διαμορφωμένοι χώροι, πλήρως επιπλωμένοι με air condition. Το κάθε σπίτι έχει 3-4 δωμάτια και ένα κοινόχρηστο χώρο όπου είναι η κουζίνα και τραπέζι. Ορισμένα δωμάτια έχουν θέα το Ρέθυμνο και τη Φορτέτζα.
Γενικά αν σε ενδιαφέρει τμήμα του ΠΚ δήλωσέ το, έχει πολύ καλή φήμη σαν πανεπιστήμιο και στο εξωτερικό λόγω και της συνεργασίας του με το ΙΤΕ (FORTH).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top