Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Κινέζικα και γενικά γλώσσες που της μοιάζουν. Δεν θα μπορούσα ποτέ να μάθω μια γλώσσα που δεν έχει λατινικό αλφάβητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γερμανικά.
Κακόηχες λέξεις-σιδηρόδρομοι. :P Εδώ δεν μου αρέσει να τα ακούω θα πάω να τα μάθω? :confused:
55=φουνφουντφουνφτσικ
σ'αγαπω= ιχλιμπετιχ
Μπλιαχ!
χώστε αρνητικές οι γερμανόφωνοι :redface:

fünfundfünfzig
ich liebe dich!!!
oh meine liebe:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Την γλώσσα που δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ, δυστυχώς την έχω μάθει:Γαλλικά:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
-Γαλλικά:Τα θεωρώ πολύ σπαστική αλλά παράλληλα χρήσιμη γλώσσα.Εγώ πάντως δεν θα μάθαινα αυτή την περίοδο,αν αλλάξω γνώμη αργότερα μπορεί.
-Αλβανικά:Τα θεωρώ άχρηστα..Λες και πρόκειται να πάω ποτέ μου στην Αλβανία να τα μιλήσω:P
-Γερμανικά:Με εκνευρίζει η προφορά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Την γλώσσα που δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ, δυστυχώς την έχω μάθει:Γαλλικά:/:

Τα λάθη διορθώνονται, μαθαίνοντας πιο χρήσιμες γλώσσες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
-Γαλλικά:Τα θεωρώ πολύ σπαστική αλλά παράλληλα χρήσιμη γλώσσα.Εγώ πάντως δεν θα μάθαινα αυτή την περίοδο,αν αλλάξω γνώμη αργότερα μπορεί.
-Αλβανικά:Τα θεωρώ άχρηστα..Λες και πρόκειται να πάω ποτέ μου στην Αλβανία να τα μιλήσω:P
-Γερμανικά:Με εκνευρίζει η προφορά τους.

βλακειες....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
-Γαλλικά:Τα θεωρώ πολύ σπαστική αλλά παράλληλα χρήσιμη γλώσσα.Εγώ πάντως δεν θα μάθαινα αυτή την περίοδο,αν αλλάξω γνώμη αργότερα μπορεί.
Άσε, αρκετές ομόηχες λέξεις. Άτιμα προφορικά:/:
Τα λάθη διορθώνονται, μαθαίνοντας πιο χρήσιμες γλώσσες. :P
Μου έχουν μείνει τραύματα απο τα προφορικά.:P Γερμανικά δεν θέλω να μάθω προς το παρόν :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
-Γαλλικά:Τα θεωρώ πολύ σπαστική αλλά παράλληλα χρήσιμη γλώσσα.Εγώ πάντως δεν θα μάθαινα αυτή την περίοδο,αν αλλάξω γνώμη αργότερα μπορεί.
-Αλβανικά:Τα θεωρώ άχρηστα..Λες και πρόκειται να πάω ποτέ μου στην Αλβανία να τα μιλήσω:P
-Γερμανικά:Με εκνευρίζει η προφορά τους.
Τις άλλες γλώσσες τις καταλαβαίνω. Αλλά τα Αλβανικά που κολλάνε;

Συνέταιρε, Γερμανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μου έχουν μείνει τραύματα απο τα προφορικά.:P
Τα ακουστικά πού τα πας; :( Να 'ναι καλά η Σορβόννη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί? που κάνω λάθος?:hmm:
Έλεος! Δηλαδή αν κάποιος δε θέλει να μάθει γερμανικά, αυτό ωφείλεται στο γεγονός ότι έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ; Δεν μπορούν να υπάρχουν άλλοι λόγοι; Δηλαδήεσύ βρήκες το πιο αληθοφανή λόγο;

Προφανώς θεωρείς απίθανο κάποιος να μην θέλει να μάθει γερμανικά επειδή πολύ απλά έχει ακούσει κόσμο να τη μιλάει τη γλώσσα και να μην του άρεσε επειδή μπορεί να τη βρήκε παράξενη, "άγρια", με μεγάλες λέξεις και δύσκολους φθόγγους... Προφανώς για σένα είναι απίθανο να μην κάνουμε κάτι επειδή το αποφασίσαμε εμείς...:whistle: Λέω εγώ...

Και για να μην είμαι και εντελώς off topic, κι εγώ δε θα ήθελα να μάθω γερμανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και τι έχουν? Ωραία προφορά? Συγκρίνεις με ισπανικά-ιταλικά? :P

ε ρε παιδια αυτο με τα γερμανικα εχει παραγινει! Εμενα τα ιταλικα δεν με ενθουσιαζουν... Ναι ισπανικα θα ηθελα να μαθω και εχουν πολυ ομορφη προφορα δεν λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τις άλλες γλώσσες τις καταλαβαίνω. Αλλά τα Αλβανικά που κολλάνε;

Τα είχε στο πολλ αλλιώς ούτε που θα τα σκεφτόμουν...τα θεωρώ πολύ άχρηστη γλώσσα.:worry:

Και τι έχουν? Ωραία προφορά? Συγκρίνεις με ισπανικά-ιταλικά? :P

ΙΤΑΛΙΚΑ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τα ακουστικά πού τα πας; :( Να 'ναι καλά η Σορβόννη! :D
Εμένα στην αρχή μου άρεσαν τα γαλλικά. Μετά από κάποιο σημείο όμως δυσκόλεψαν πολύ απότομα και άρχισα να τα ψιλοαντιπαθώ.
Ευκολότερο αυτό ε? Μου είχε πει η καθηγήτρια μου να το δώσω και της είπα ότι εδώ σκέφτομαι να μην παω στο ντελφ θα δώσω κι άλλο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ε ρε παιδια αυτο με τα γερμανικα εχει παραγινει! Εμενα τα ιταλικα δεν με ενθουσιαζουν... Ναι ισπανικα θα ηθελα να μαθω και εχουν πολυ ομορφη προφορα δεν λεω...
Πολεμική γλώσσα. Λογική η απέχθεια πολλών όσον αφορά την προφορά. Προσωπικά, μ' αρέσει. Γούστα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολεμική γλώσσα. Λογική η απέχθεια πολλών όσον αφορά την προφορά. Προσωπικά, μ' αρέσει. Γούστα. :P

ναι ειναι πολεμικη... αλλα ομορφη ρε συ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τα ακουστικά πού τα πας; :( Να 'ναι καλά η Σορβόννη! :D
Τα ακουστικά είναι κι αυτά πονεμένη ιστορία. :/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ε ρε παιδια αυτο με τα γερμανικα εχει παραγινει! Εμενα τα ιταλικα δεν με ενθουσιαζουν... Ναι ισπανικα θα ηθελα να μαθω και εχουν πολυ ομορφη προφορα δεν λεω...
Όπως και να έχει τα γερμανικά είναι άγρια γλώσσα. Ακόμα και τα τούρκικα είναι πιο ήπια πιστεύω.
Μην θίγεσαι κοπέλα μου επειδή σου αρέσουν. :P
Γνώμες λέμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εμένα στην αρχή μου άρεσαν τα γαλλικά. Μετά από κάποιο σημείο όμως δυσκόλεψαν πολύ απότομα και άρχισα να τα ψιλοαντιπαθώ.
Ευκολότερο αυτό ε? Μου είχε πει η καθηγήτρια μου να το δώσω και της είπα ότι εδώ σκέφτομαι να μην παω στο ντελφ θα δώσω κι άλλο? :P
Εγώ στην αρχή τα αντιπαθούσα, αλλά λόγω καθηγήτριας. Στον δεύτερο χρόνο τη σούταρα. :devil:
Τα Σορμπόν έχουν δύο θετικά:
1. δεν έχουν ακουστικό (με εξαίρεση το Β2, που είναι όμως αρκετά εύκολο) και
2. έχουν λογοτεχνία. :D
Δεν είχες πάει για Dalf; Ή (πάλι) δε θυμάμαι σωστά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top