Αξιωματικών Αστυνομίας ή Ιπτάμενων;

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα στις δύο αυτες σχολες.. Απο τη μία η αστυνομία μου φαινεται λιγο πιο ενδιαφερον ενώ στη ΣΥΔ φοβαμαι μήπως βαρεθω τη δουλεια μου μετα απο χρονια.. Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι ολα αυτα που συμβαινουν σημερα και λεω δεν παω ΣΥΔ για πιο σιγουρα μια χαρα θα ειναι... Ποια ειναι η αποψη σας;; Ευχαριστω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
για να θελεις αυτες τις σχολες εχεις βγαλει πολυ καλους βαθμους,εγω αν ειχα την δυνατοτητα να επιλεξω μια απο αυτες θα επελεγα ΣΥΔ διοτι ειναι τρελο ξυσιμο.Απο μισθους μην περιμενεις τπτ ιδιετερο διοτι εισαι στο ελληνικο δημοσιο :P αλλα για να ζησεις θα επαρκουν (μαλλον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostalas

Νεοφερμένος

Ο Kostalas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια κι εγώ θα επέλεγα την αεροπορία, επειδή έχω ακούσει ότι σε σχέση με την αστυνομία έχει καλύτερες συνθήκες εργασίας και υψηλότερους μισθούς. Νομίζω ότι δεν θα χρειαστεί να βαρεθείς τη δουλειά σου, επειδή συνταξιοδοτείσαι σχετικά νωρίς. Αλλά αυτό είναι μόνο μία θεωρία. Η δική μου συμβουλή είναι να ακολουθήσεις την καρδιά σου και να επιλέξεις αυτό που θα σε κάνει χαρούμενο. Έτσι θα είσαι καλός σε αυτό που κάνεις, ίσως πάρεις κάποια προαγωγή για καλύτερο μισθό και θα προσφέρεις και στην κοινωνία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIkolas99827

Νεοφερμένος

Ο NIkolas99827 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αν σου αρεσει η δραση ελα αστυνομια
αν θες μια ησυχη (οχι βαρετη) και χωρις κινδυνους σταδιοδρομια συδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
μηπως ξερετε αν βγαινοντας απο τη ΣΥΔ (ως υπαξιωματικος) μπορεις να εξελιχθεις σε αξιωματικος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
μηπως ξερετε αν βγαινοντας απο τη ΣΥΔ (ως υπαξιωματικος) μπορεις να εξελιχθεις σε αξιωματικος;;

Nαι, αν τελειώσεις ένα ΑΕΙ αντίστοιχο της ειδικότητας που θα πάρεις στη σχολή μπορείς με προκήρυξη να γίνεις Ανθυποσμηναγός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Θεε μου...
εκτος απο οτι φορανε και οι 2 στολη, ειναι και οι 2 δημοσιοι υπαλληλοι και ειναι και τα 2 , 5ο πεδιο
πες μου κατι που να τις κανει να μιαζουν ωστε να εισαι σε συγχυση?

πανε συδ, ξεκουραστα πραμματα, για τη βαρεμαρα υπαρχουν τα χομπυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
παντως αυτο που με προβληματιζει για τη ΣΥΔ ειναι οτι βγαινεις υπαξιωματικος.. Και πολλοι μου λενε '' καλα εβγαλες 19.000 μορια και θα πας να γινεις Υπαξιωματικος;; '' .. Αλλα ειμαι απο θεωρητικη και δν μπορω να δηλωσω αλλη σχολη αεροποριας .. Απο την αλλη ομως λεω δεν με νοιαζουν κ πολυ οι βαθμοι κ τα γαλονια, καλα ειναι κ υπαξιωματικος.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
το αν σε νοιαζουν θα το πεις ΜΕΤΑ που θα σου βγαινεις ο ποπος και θα σ εχουν στη γωνια με το ενα ποδι ψηλα

η ουσια ειναι οτι υπαξιωματικοι και αξιωματικοι ΚΑΘΟΝΤΑΙ (σε καιρος ειρηνης παντα)
οποιος λεει το αναποδο δεν εχει παει στρατο (ετσι απλα)
δουλευουν οσο θελουν για να σπανε τη βαρεμαρα και τη μονοτονια
το πιο χαρντ κορ που θα κανει ενας πεζικαριος (που ειναι απο τους "πολυ αντρες" στο πεζικο) ειναι να παρει μια βολτα στο βουνο τους φανταρουν να τους βγαλει την ψυχη να γελασει το χειλακι του (οι φανταροι φορτωμενοι μεχρι το λαιμο, αυτος εξαρτηση λοχου και κανα πιστολακι στην τσεπη)
η δουλεια ειναι ευκολη (αμα σ αρεσει ειδικα ειναι ακομα πιο ευκολη)
δεν εχει πολυ κουραση ουτε καταπονηση

(πιο πολλα παπουτσια λιωνει ενας επαγγελματιας να τρεχει απο εδω κ απο εκει, παρα ο στρατιωτικος)
η μονη βλακεια ειναι η σχολη και η ζωη εκει περα

αν θες τη ζωη μ υπαρχουν 3 ειδων κατηγοριες
1 αυτοι π εχουν μεινει στα "ενδοξα χρονια" (κυριως κατι παππουδες π οταν τους πεις οτι εισαι στρατιωτικος θα χοροπηδανε απο χαρα)
2 οι ξερολες που δεν εχουν ιδεα και θα στη λενε αμ γινεις υπαξιωματικος
3 αυτοι π το παιζουν φιλελευθεροι και μισουν το στρατο

σε καθε περιπτωση δεν σ νοιαζει η γνωμη του αλλου
αν θες να γινεις υπαξιωματικος ΓΙΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εμενα μ ελεγαν τετοια κ ψαρωσα και πηγα γ αξιωματικος
ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ
εχουν και οι 2 τα καλα κ τα κακα, πχ οι υπαξιωματικοι, ενα χρονο εχουν πιεση...μετα πιεζουν τους 1ετεις αυτοι, σαν φανταρος διαρκειας εισαι
ενω οι αξιωματικοι 2 χρονια στη νηλα ειναι και μετα αλλα 2 εκπαιδευση κ μεταααα διοριζονται

κανε οτι γουσταρεις , και μονο οτι λες στην ιδια φραση "δεν με νοιαζουν τα γαλονια" και λες " φοβαμαι τι θα πουν οι αλλοι"
για μενα δεν θες στρατο
κ απο προσωπικη πειρα ενος πρωην ευελπι θα σ πω

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΟΣ, ΧΟΝΤΡΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΣ ΜΕ ΓΥΑΛΙΝΟ ΜΑΤΙ
ΑΜΑ ΤΟ ΘΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ
αμα ομως δεν το θες εστω κ λιγο αστο


οπως επισης ΜΗΝ πας αν δν εχεις σταθερο χαρακτηρα, ειχα ενα παιδι που θελαμε μαζι να παμε (κ πηγαμε κ μαζι)
δε φανταζεσαι ποσο αλλαξε (προς το χειροτερο) ουτε σε ενα χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top