Tμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Παιδιααα να σας ρωτησω κ εγω κατι αν ξερετε ! Στην εργασια για τις Βιολογικες Επιστημες Ι ρωταει αν ξερουμε σε ποια σχολη και περιοδο οφειλουμε την εμφανιση της επιστημονικης μεθοδου και δεν το βρισκω πουθενα!!! Ξερει κανεις? :P

..... δεν ξέρω καν αν το συμπλήρωσαν οι άλλοι. ξέρω κάποιους που το άφησαν ασυμπλήρωτο. Εγώ για την περίοδο έβαλα αυτό που έλεγε στην αρχή του powerpoint που ειχε ανεβασει που ελεγε για τον 16-17ο αιωνα. παιζει να ειναι λαθος αλλα το εψαξα και στο google και σε ολα αυτα που μας εδωσε και δεν υπηρχε πουθενα. απλως να ευχεσαι να ειμαστε απο αυτες που θα περασει τις εργασιες μας στο ντουκου :redface::P:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Να σας ενημερώσω, πως μέχρι πέρυσι τουλάχιστον, όλες τις εργασίες στο ντουκου τις περνούσε. :P Απλά κοιτά αν έχεις κάνει. Βέβαια, έχω δει ότι έχετε πει ότι έχει αλλάξει το σύστημα με τις εργασίες του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnIoann

Νεοφερμένος

Η AnnIoann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυυυυ!! Ναι ας ελπισουμε να τις περασει στο ντουκου! Εχετε καμια ιδεα για τα βιβλια? Εχει πει κανεις καποιο που να προτεινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυυυυ!! Ναι ας ελπισουμε να τις περασει στο ντουκου! Εχετε καμια ιδεα για τα βιβλια? Εχει πει κανεις καποιο που να προτεινει?

ε για να εχει ως πρωτη επιλογη το δικο του... :P λογικα θα παρουμε το δικο του...:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
κοριτσια καλησπερα! επειδη πλησιαζουν οι δηλωσεις μαθηματων (ειμαι α εξαμηνο- εχω ως επιλογης βασικες εννοιες μαθηματικων και ιστορια εικαστικων τεχνων). μου λειπει το τριτο επιλογης . θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο μαθημα που ειναι εντελως θεωρητικο και δεν απαιτει ουτε παρακολουθηση ουτε εργασιες. υπαρχει για να το δηλωσω? εστω και μεγαλυτερου εξαμηνου? ευχαριστω.

α! ποτε θα παρουμε βιβλια?? αργουν συνηθως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
κοριτσια καλησπερα! επειδη πλησιαζουν οι δηλωσεις μαθηματων (ειμαι α εξαμηνο- εχω ως επιλογης βασικες εννοιες μαθηματικων και ιστορια εικαστικων τεχνων). μου λειπει το τριτο επιλογης . θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο μαθημα που ειναι εντελως θεωρητικο και δεν απαιτει ουτε παρακολουθηση ουτε εργασιες. υπαρχει για να το δηλωσω? εστω και μεγαλυτερου εξαμηνου? ευχαριστω.

α! ποτε θα παρουμε βιβλια?? αργουν συνηθως?
Όσον αφορά τα βιβλία, οι δηλώσεις στον Εϋδοξο έχουν αρχίσει, μπορείς να κάνεις τη δήλωση και να αρχίσεις να τα παραλαμβάνεις.
Τώρα, σχετικά με το μάθημα "Εκπαίδευση παιδιών με κινητική αναπηρία και νοητική καθυστέρηση" έχει πει ότι δεν δέχεται άτομα που έχουν περάσει επιτυχώς μέχρι και πέρυσι το υποχρεωτικό μάθημα "Εισαγωγή στην ειδική αγωγή" του γ' εξαμήνου, οπότε λογικά, θα δέχεται άτομα του α' εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ειρηνη μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες για αυτο το μαθημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
ειρηνη μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες για αυτο το μαθημα???
Το παρακολούθησα μία μόνο φορά, γιατί τελικά δεν θα το πάρω, οπότε δεν ξέρω πολλά... Το μάθημα βασίζεται σε διαφάνειες, τις οποίες νομίζω δεν ανεβάζει στο e-class, φάνηκε ενδιαφέρον και μάλλον εύκολο, αν και δεν θα μπορούσα να καταλάβω και πολλά από το 1ο μάθημα... Η καθηγήτρια φάνηκε οκ. Δεν γνωρίζω κάτι άλλο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ειρήνη σε ευχαριστώ. να σε ρωτήσω στο σάιτ του τεαπή στην ύλη της γράφει από 4 βιβλία οτι είναι. είπε ποιό από αυτά παίρνουμε ή είναι πράγματι όλα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
ειρήνη σε ευχαριστώ. να σε ρωτήσω στο σάιτ του τεαπή στην ύλη της γράφει από 4 βιβλία οτι είναι. είπε ποιό από αυτά παίρνουμε ή είναι πράγματι όλα???
Παρακαλώ!
Για ποιο μάθημα λες; Η ύλες στο σάιτ της σχολής είναι από πέρυσι πάντως, οπότε ίσως να αλλάξουν φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
για το μαθημα εκπαιδευση παιδιων με κινητικη αναπηρια και νοητικη καθυστερηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Νομίζω δεν υπάρχει το συγκεκριμένο μάθημα στο σάιτ της σχολής, καθώς είναι νέο... Μπορείς να μου στείλεις το λινκ που βρήκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
πρεπει να εκανα λαθος και διαβασα την υλη για το ο προφορικος λογος στην αναπηρια απο το σαιτ της σχολης και οχι για το εκπαιδευση ατομων με νοητικη καθυστερηση... περιττο να σου πω οτι επειδη δουλευω κιολας τα εχω κανει αχταρμα..ελπιζω παντως ενα απο τα 2 μαθηματα αυτα να ναι εντελως θεωρητικο για να παρω ενα απο τα δυο να δωσω. ευχαριστω και σορρυ!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
πρεπει να εκανα λαθος και διαβασα την υλη για το ο προφορικος λογος στην αναπηρια απο το σαιτ της σχολης και οχι για το εκπαιδευση ατομων με νοητικη καθυστερηση... περιττο να σου πω οτι επειδη δουλευω κιολας τα εχω κανει αχταρμα..ελπιζω παντως ενα απο τα 2 μαθηματα αυτα να ναι εντελως θεωρητικο για να παρω ενα απο τα δυο να δωσω. ευχαριστω και σορρυ!:redface:
Χαχα, δεν πειράζει, καλέ!! Πάντως το "Εκπαίδευση παιδιών με νοητική καθυστέρηση και κινητική αναπηρία" μου φάνηκε αρκετά θεωρητικό, εργασίες δεν έχει ούτε υποχρεωτικές, ούτε προαιρετικές, οπότε νομίζω είναι μία καλή επιλογή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!!καλο βραδυ.θα κατσω να ασχοληθω πιο πολυ . Αυτο το φροντιστηριο που δουλευω μου τρωει χρονο αλλα δεν τ αλλαζω με τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!!καλο βραδυ.θα κατσω να ασχοληθω πιο πολυ . Αυτο το φροντιστηριο που δουλευω μου τρωει χρονο αλλα δεν τ αλλαζω με τιποτα.
Παρακαλώ!! Με λίγο προγραμματισμό θα ανταπεξέλθεις σε όλα μια χαρά!! ;) Καλή σου νύχτα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
καλησπερα στους τεαπιτες!!! θα ηθελα να ρωτησω στα παιδαγωγικη 1 και 2 του α εξαμηνου ποια ειναι τα βιβλια? εγω εχω ενα μικρο μπλε απο φιλη. μονο αυτο ειναι? επισης στην ιστορια της τεχνης ειναι ολο το βιβλιο? και στην αναπτυξη παιδιου 1 ειναι το πρωτο βιβλιο μονο ενω στην αναπτυξη παιδιου 2 στο αλλο εξαμηνο ειναι το δευτερο χοντρο βιβλιο? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnIoann

Νεοφερμένος

Η AnnIoann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας κ απο εμενααα! Εγω εχω αλλη ερωτηση! Ξερει κανεις αν το κτηριο μας θα μεινει κλειστο λογω επεισοδιων και πολυτεχνιου; Επισης, το site της σχολης εχει πεσει και εχουμε να στειλουμε εργασιες στο eclass και δεν μπρουμε! Ειχε συμβει ποτε κατι παρομοιο; Θα δωσουν παραταση ή παειιι;; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εμείς που είμαστε επίσης στο κέντρο, είμαστε κλειστοί μέχρι και την Παρασκευή, κάντε ένα κόπο να περάσετε από εκεί, γιατί την έχουν θυροκολλήσει την ανακοίνωση.

Σχετικά με το σύστημα που έχει πέσει, δεν πρόκειται να σας πουν τίποτα γιατί πολύ απλά δεν μπορείτε να κάνετε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Γεια σας κ απο εμενααα! Εγω εχω αλλη ερωτηση! Ξερει κανεις αν το κτηριο μας θα μεινει κλειστο λογω επεισοδιων και πολυτεχνιου; Επισης, το site της σχολης εχει πεσει και εχουμε να στειλουμε εργασιες στο eclass και δεν μπρουμε! Ειχε συμβει ποτε κατι παρομοιο; Θα δωσουν παραταση ή παειιι;; :p
Αν εννοείς τις εργασίες του Αθανασίου, το πιθανότερο είναι να δώσει παράταση. Δεν είχε συμβεί πέρυσι κάτι παρόμοιο με το σύστημα, αλλά έδινε παρατάσεις από μόνος του, χωρίς ιδιαίτερο λόγο, πόσω μάλλον τώρα, που υπήρχε και πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top