[5/6/2012] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 36 69.2%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 25.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σακης25

Νεοφερμένος

Ο Σακης25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλημερα παιδια, πολυ νορμαλ τα θεματα σημερα. Απαιτιτικο 2ο θεμα, πολυ παπαγαλια...3ο θεμα αστειο για παιδακια νηπιαγωγειου και τεταρτο θεμα πονηρο που με ενα απλο σχηματακι κ με στοιχειωδεις γνωσεις 2ου κεφαλαιου εβγαινε για πλακα.... Καλα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
στατιστική τα πρώτα ποσοστά δείχνουν τα ίδια με πέρσι με μια βελτίωση βεβαια...
ΑΟΘ πάλι το Δ2 έκαψε πολύ κόσμο..

Kαι να έκαψε το 20 θα γίνει 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
η ελαστικοτητα προσφορας δεν εβγαινε -0,32 ή -0,23? (δεν θυμαμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σακης25

Νεοφερμένος

Ο Σακης25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κι εκεί πιο εύκολα από τα περσινά έβαλαν.Πω ρε,σκατά!

Καθολου πιο ευκολα φιλε, περυσι ηταν πιο ψαρωτικα...οχι πιο δυσκολα...Και μη ξεχνας οτι φετος εδιναν οι μισοι απ'οτι περυσι μαθηματικα κ ΑΟΘ, που σημαινει οτι εδιναν οι καλυτεροι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση πως το Δ2 ειναι παρομοιο με την ασκηση 7 του σχολικου (σελ. 106)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Καθολου πιο ευκολα φιλε, περυσι ηταν πιο ψαρωτικα...οχι πιο δυσκολα...Και μη ξεχνας οτι φετος εδιναν οι μισοι απ'οτι περυσι μαθηματικα κ ΑΟΘ, που σημαινει οτι εδιναν οι καλυτεροι....

Πιο ψαρωτικά,άρα τη πάτησαν πιο πολλοί,άρα εγραψαν χάλια πιο πολλοί.Φέτος δεν είχαν ασάφειες,αρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
εχουμε λυσεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια και καλα αποτελεσματα να εχετε.Καλο σας καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
έκανα αριθμητικό λάθος Ο Μι Τζι :wall: :wall: :wall:
αμα εχω εφαρμοση σωστα τυπο - αντικατασταση αριθμων - αλλα βγαλω λαθος αποτελεσμα,δεν πρεπει να με κοβουν πολυ ετσι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
η ελαστικοτητα προσφορας δεν εβγαινε -0,32 ή -0,23? (δεν θυμαμαι)
Η ελαστικοτητα προσφορας εβγαινε ο.6 δεν γινεται να βγαινει αρνητικη λογω του νομου της προσφορας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
έκανα αριθμητικό λάθος Ο Μι Τζι :wall: :wall: :wall:
αμα εχω εφαρμοση σωστα τυπο - αντικατασταση αριθμων - αλλα βγαλω λαθος αποτελεσμα,δεν πρεπει να με κοβουν πολυ ετσι ?



Και εγώ άσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Η ελαστικοτητα προσφορας εβγαινε ο.6 δεν γινεται να βγαινει αρνητικη λογω του νομου της προσφορας..
ναι εννοω σε απολυτη τιμη! και βγαινει ανελαστικη... βρηκα λαθος αποτελεσμα μαλλον :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elenikappa

Νεοφερμένος

Η Elenikappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Tα θέματα ήταν πολύ καλά αλλά ως συνήθως ανακυκλώνουν τα ίδια σε μεγάλο βαθμό! Χτες η τελευταία άσκηση που λύσαμε με τους μαθητές μου ήταν Δ ομάδα από τα επαναληπτικά θέματα του 2003.. Ήμουν σίγουρη πως θα βάζανε εισοδηματική ελαστικότητα..Για ρίξτε μια ματιά! Είναι ΟΛΟΪΔΙΑ! άλλαξαν μόνο τους αριθμούς.. Όποιος είχε δει αυτή την ασκηση έλυνε την σημερινή σε 10 λεπτα...Οπότε πάντα να λύνετε τα θέματα προηγούμενων ετών και κυρίως επαναληπτικών πανελληνίων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisda

Νεοφερμένος

Ο giannisda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μ απαντήσει??? Στο Δ θέμα.......έχω σωστο το Δ1
Το Δ2 έχω κάνει κατι πραγματα αλλα δεν βρήκα την Qd kαι έχω κάνει και σχήμα
Στο Δ3 έχω πάρει τύπο κανονικά εβαλα τουσ σωστους αριθμους αλλα βρήκα λαθος νουμερο
Στο Δ4 αφου δεν ειχα βρει την Qd εγραψα μόνο πως Qs-Qd=60..Αντικατέστησα την Qs και το αφησα..
Πόσο περιπου θα παρω σε καθε ερωτηση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ένα πρώτο σχόλιο για τα θέματα:

Θέμα Α και Θέμα Β: Δεν αντέχουν στην κριτική.

Θέμα Γ: Εύκολο και αναμενόμενο.

Θέμα Δ: Από τα ζόρικα συνδυαστικά θέματα, ειδικά το Δ2 και λίγο λιγότερο το Δ1. Τα Δ3 και Δ4 ήταν από τα εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μ απαντήσει??? Στο Δ θέμα.......έχω σωστο το Δ1
Το Δ2 έχω κάνει κατι πραγματα αλλα δεν βρήκα την Qd kαι έχω κάνει και σχήμα
Στο Δ3 έχω πάρει τύπο κανονικά εβαλα τουσ σωστους αριθμους αλλα βρήκα λαθος νουμερο
Στο Δ4 αφου δεν ειχα βρει την Qd εγραψα μόνο πως Qs-Qd=60..Αντικατέστησα την Qs και το αφησα..
Πόσο περιπου θα παρω σε καθε ερωτηση??
Αν βαθμολογουσα θα σου εδινα: Δ1(5) Δ3(4) Δ2(2-3) αναλογα τι εκανες και Δ4(1-2)το πολυ
Βεβαια περιμενε να ερθουν οι καθηγητες να σου απαντησουν οι ιδιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top