Είστε υπέρ των εντατικών μαθημάτων;

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Είστε υπέρ ή κατά των καλοκαιρινών μαθημάτων αγγλικών;;:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το καλοκαιρι ειναι ιερο! Κατω τα χερια απο τα καλοκαιρια!
Καταργηση πασης φυσης εργασιων και μαθηματων τα καλοκαιρια!

(μονο οι αγροτικες εργασιες που πρεπει να γινουν το καλοκαιρι να εξερεθουν! Μην μεινουμε και απο δουλεια οι μελισσοκομοι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Το καλοκαιρι ειναι ιερο! Κατω τα χερια απο τα καλοκαιρια!
Καταργηση πασης φυσης εργασιων και μαθηματων τα καλοκαιρια!

(μονο οι αγροτικες εργασιες που πρεπει να γινουν το καλοκαιρι να εξερεθουν! Μην μεινουμε και απο δουλεια οι μελισσοκομοι:P)

και παλι περνας μια ταξη!! αν αγαπας την γλωσσα μπορεις να θυσιασεις και το καλοκαιρακι!! ( και εγω αυτην την γνωμη ειχα στην αρχη :Pαλλα τωρα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
και παλι περνας μια ταξη!! αν αγαπας την γλωσσα μπορεις να θυσιασεις και το καλοκαιρακι!! ( και εγω αυτην την γνωμη ειχα στην αρχη :Pαλλα τωρα...)

Αν σ'αρεσει τοσο στην τελικη κανεις ιδιετερα και μεσα σε κανα 2 χρονια περνεις το lower... Προσωπικα εκανα 2 χρονια σε φροντιστιριο, μερικους μηνες ιδιετερα, πειρα το lower και σταματισα. Αν συνεχιζα για proficiency θα μου επερνε κανεναν χρονο ακομα.
Και ο καλητερος τροπος για να μαθεις μια γλωσσα δεν ειναι μεσα σε μια αιθουσα, αλλα με την καθημερινη επικοινωνια σε αυτην την γλωσσα. Στην ουσια αγγλικα δεν εμαθα απο τα μαθηματα αλλα απο το internet τα video games και τις ταινιες.
Και στην τελικη, πες οτι περνας μια ταξη... Οκ! Ξεμπερδευεις εναν χρονο νωριτερα. Το καλοκαιρι που εχασες ποτε θα το ζησεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi..!

Νεοφερμένος

Η evi..! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Είχα κάνει εντατικά μαθήματα το καλοκαίρι και για το lower και για το proficiency (μόνο στο lower ήμουν με ένα άλλο παιδί,μετά τελείως μόνη μου).Προσωπικά πιστεύω πως αν σου αρέσει η γλώσσα και θες πραγματικά αξίζει...Και αν το χειριστείς καλά δεν χάνεις και κάτι...Για παράδειγμα εγώ είχα πάει διακοπές κανονικά με την παρέα μου,και επειδή ξύπναγα πιο νωρίς από τους υπόλοιπους όσο καθόμουν διάβαζα από λίγο...Αλλά την υπόλοιπη μέρα την περνούσα κανονικά..Και τα πήρα και τα δυο με την μια...Και από τότε έχω ηρεμήσει από αυτά και είχα να ασχοληθώ μόνο με το σχολείο(και το φροντιστήριο φυσικά)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ωχ μεσα στην υπερβολη εισαι...δηλαδη αμα το καλοκαιρι εχεις ενα 2ωρο αγγλικα αυτο σημαινει πως χανεις το καλοκαιρι?ενω αμα εχεις 2ωρο γυμναστηριο το καλοκαιρι δε χανεται,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Έχω κάνει ιδιαίτερα πολλά καλοκαίρια, για αγγλικά, ιταλικά και φυσικά... πανελλήνιες! Είμαι της άποψης ότι βοηθούν πολύ και αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα για ένα μήνα να πηγαίνει για μάθημα και όχι για μπάνιο, τότε ναι, να το κάνει.
Στην περίπτωσή μου δούλεψε... πρέπει να λάβει κανείς υπόψιν του το αν θα είναι μόνος στο τμήμα, ή με πόσα άτομα και να σιγουρευτεί ότι με αυτά τα άτομα είναι στο ίδιο επίπεδο, ώστε κανένας να μην κρατήσει πίσω τον άλλον. Αυτή είναι και η μοναδική παγίδα κατά τη γνώμη μου. Κατά τα άλλα, προφανώς χρειάζεται διάβασμα, αλλά την ίδια στιγμή, αυτό καταρρίπτεται από μόνο του, γιατί αν έχεις καθημερινή επαφή με τη γλώσσα (εν προκειμένω) για ένα Χ χρονικό διάστημα και για αρκετές ώρες την ημέρα, ό,τι δουλειά είναι να γίνει, γίνεται μέσα στο μάθημα. Γι' αυτό και οι καθηγητές δεν "φορτώνουν" τους μαθητές με πολλή δουλειά για το σπίτι. Άντε να σας βάλουν δύο σελίδες ασκήσεις, ή μία έκθεση. Και τα δύο μαζί, αποκλείεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είστε υπέρ ή κατά των καλοκαιρινών μαθημάτων αγγλικών;;:hmm::hmm:
Ναι, είμαι υπέρ αλλά ως ένα σημείο. Μέχρι τώρα έχω κάνει ένα καλοκαίρι μάθημα αγγλικά ιδιαίτερα για το προφισενσι και θα κάνω και φέτος για τις πανελλήνιες. Ξέρω παιδιά που έκαναν 2-3 καλοκαίρια μάθημα στα αγγλικά στο φροντιστήριο που που πήγαινα γύρω στις 7 ώρες τη βδομάδα και δώσαμε μαζί το προφίσενσι ενώ εγώ το καλοκαίρι εναν σύνολο 3 ώρες μάθημα τη βδομάδα. Όταν κάνεις υπερβολικά πολλές ώρες μάθημα κάθε καλοκαίρι δεν είναι καλό γιατί κουράζεσαι. Θα πεισ εντατικό είναι δεν πρέπει να κάνουμε πολλές ώρες? Όχι! Μόνο αν έχεις να καλύψεις κενά! Εντάξει φέτος θα κάνω πολλές ωρες μάθημα αλλά είναι για τις πανελλήνιες και αφού όλη η παρέα θα κάνει το ίδιο χαλαρά, καλά θα περάσουμε. Σε αγγλικά-γαλλικά κτλ όμως πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις τα λιγότερα δυνατά καλοκαίρια μάθημα. Η ξεκούραση είναι πολύτιμη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathy25

Νεοφερμένος

Η cathy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν σου αρέσουν πολύ τα αγγλικά και είναι αποκλειστικά δική σου απόφαση τότε να το κάνεις.Θα κερδίσεις χρόνο και θα καλύψεις τυχόν κενά αφου θα έχεις περισσότερο χρόνο για διάβασμα!!!!!!!!!!!Δεν θα χάσεις το καλοκαίρι σου με λίγες ώρες μάθημα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Αν σου αρέσουν πολύ τα αγγλικά και είναι αποκλειστικά δική σου απόφαση τότε να το κάνεις.Θα κερδίσεις χρόνο και θα καλύψεις τυχόν κενά αφου θα έχεις περισσότερο χρόνο για διάβασμα!!!!!!!!!!!Δεν θα χάσεις το καλοκαίρι σου με λίγες ώρες μάθημα!!!!

Αυτό ακριβώς έκανα.... :clapup::clapup: Έχω αρχίσει αγγλικά και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Είστε υπέρ ή κατά των καλοκαιρινών μαθημάτων αγγλικών;;:hmm::hmm:

Υπερ. Εντάξει, νομίζω 2 εβδομάδες ξεκούραση αρκεί το καλοκαίρι, μετά αρχίζεις και βαριέσαι να κάθεσαι όλη μέρα, οπότε τι μένει?? ΔΙΑΒΑΣΜΑ. Έχεις 3 ολόκληρους μήνες μπροστά σου, γιατί να μην τους εκμεταλλευτείς?? Άσε που με κατάλληλο πρόγραμμα μπορείς να τα συνδυάσεις όλα, και διάβασμα και ξεκούραση και μπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φυσικά υπέρ! Τελειώνεις μια ώρα αρχύτερα.. Βέβαια, υπό την προϋπόθεση ότι θα διαβάζεις, και δεν θα τα κάνεις με το ζόρι..Αλλιώς δεν έχει νόημα.. Σε ποια τάξη κάνεις εντατικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Είχα κάνει στην Ε μια χαρά θα τα καταφέρεις και δεν ξεκουράζεσαι ιδιαίτερα .Δεν έκανα καθόλου τον Αύγουστο οπότε είχα έναν μήνα να ξεκουραστώ να πάω στο νησί μου και να περάσω τέλεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Είστε υπέρ ή κατά των καλοκαιρινών μαθημάτων αγγλικών;;:hmm::hmm:
εγω εχω κανει 2 καλοκαιρια γερμανικα και 1 αγγλικα για προφισενσι.δεν το μετανιωνω καθολου.βεβαια πρεπει να το θελεις πολυ για να το κανεις και να μην σε εχει αναγκασει καποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
υπερ απο την μια αλλα απο την αλλη μεσω του φρο ακουγονται πολλες αποψεις και υπαρχει και αμιλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Φυσικά υπέρ! Τελειώνεις μια ώρα αρχύτερα.. Βέβαια, υπό την προϋπόθεση ότι θα διαβάζεις, και δεν θα τα κάνεις με το ζόρι..Αλλιώς δεν έχει νόημα.. Σε ποια τάξη κάνεις εντατικά;

Συμφωνώ απολυτα μαζι σου!!! την C'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Συμφωνώ απολυτα μαζι σου!!! την C'

Μια χαρά είναι τα εντατικά για την C! Είναι μια πολύ εύκολη τάξη και δεν θα ζοριστείς! Εγώ είχα κάνει για την D', επίσης δεν ζορίστηκα πολύ..Με την γραμματική μόνο, και τα διαγωνίσματα τα οποία ήταν πολύ τακτικά πρέπει να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Είμαι υπέρ των εντατικών μαθημάτων στα αγγλικά γιατί πιστεύω πως έτσι κερδίζεις πολύτιμο χρόνο!!!:) Αλλά και το καλοκαίρι ειναι για να το χαιρόμαστε οπότε δεν ειναι καλα να φορτωνόμαστε και πολύ !!!Αν όμως το αγαπάς τόσο πολύ θα είναι διασκεδαστικό για σένα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Εννοείτε πως είμαι υπερ! Αρκεί ο αντίστοιχος καθηγητής/τρια να μην δίνει πολύ χαρτούρα για το σπίτι!
Είναι αποδεδυγμένο με μελέτες ότι ο εγκέφαλος λειτουργεί πιο γρήγορα το καλοκαίρι και δέχεται πληροφορίες πιο εύκολα (αυτό δεν σημαίνει ότι δεν σε κάνει να τεμπελιάζεις.. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top