[30/5/2012] Ιστορία Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 27 49.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 17 30.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 8 14.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 3.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
αν ειναι δυνατον... δηλαδη ξερεις νερακι ολο το βιβλιο και δε ξερεις οτι οταν αναφερεται στον βασιλια Κων/νο ειναι ο Α' και οχι ο ΣΤ'?:P

μάλλον δεν καταλαβαίνετε τι απαντάτε...
Το ερώτημα δεν είναι αν ξέρω ότι δεν είναι ο Β', ή ο ΣΤ', αλλά το ότι το βιβλίο δεν το αναφέρει! Δεν είμαι υποχρεωμένος να γνωρίζω με βάση ποιά νοσηρή λογική προκύπτει η ονοματολογία των βασιλιάδων. Θα μπορούσε πχ να ξεκινάει η αρίθμησή τους από κάποια γενιά και μετά ή δεν ξέρω τι.

Και παραμένει το ερώτημα: Σε τι αποσκοπούσε η προσθήκη του Α' στο ερώτημα; Στο να δει αν γνωρίζω αυτό που το βιβλίο δεν αναφέρει ή που το σχολείο και φροντιστήριο επίσης παρέλειψαν; Ελάτε τώρα... Υπάρχουν εκατοντάδες ουσιαστικά ερωτήματα που θα μπορούσαν να ελέγξουν ουσιαστικά γνώσεις και κριτική σκέψη. Είναι προφανές ότι τους "ξέφυγε" διότι αν δεχτούμε ότι υπήρξε σκοπιμότητα τότε τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα για την επιτροπή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Παιδιά πιστεύω πως θα πέσει η Καικιλία και η οργή της μάνας........

Εγώ γουστάρω την οργή της κόρης! Χαχαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Για την υποτακτική
να προσβάλω

χωρίς να θέλω να σε προσβάλω. Όσον αφορά στην διατύπωση, από το 2010 έχουν πονηρέψει οι εκφωνήσεις των σ -λ όποτε πέφτουν τέτοιες προτασούλες. Πού να δεις στα μαθηματικά γενικής πόσο χειρότερες ήταν! Και με λάθος η Α4!

Δεν σχολιασα ομως για τις διατυπωσεις. Απαντησα κατι σε καποιον αλλο. Επομενως η απαντηση σου προς εμενα, περα απο το γεγονος του οτι ηθελες να τονισεις το λαθος που εκανα με τα δυο "λ", δεν ειχε καποιο αλλο νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έγραψα και την παράγραφο με το μοναστήρι. '
Εγραψα λάθος το όνομα 'ομως γαμώτο. Δε μου ερχοταν το ''κυδωνίας!'':P
Βέβαια αυτή την ερώτηση δεν τη θυμόμουν αυτολεξεί, όπως και το μεγαλύτερο -μην πω όλο- μέρος της ιστορίας γενικά.
Τι να κάνω; Προσπάθησα να τη μάθω απέξω δε μπόρεσα.. Ούτε εισαγωγές στα Αρχαία τα κατάφερα. Δεν είμαι του απέξω.

Τέλος πάντων, δεν έγραψα ημερομηνίες, γιατί ούτε αυτές τις θυμόμουν. :/
Ελπίζω να μη χάσω πολλά από κει.
Όλα τα άλλα οκ. Ελπίζω στις πηγές να πήγα καλά.Θα δείξει!

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΟΟΟΟΟ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
παιδια πειραζει που δεν εβαλα Α) β) γ) στο γ1;
Πόσο μεγάλο θέμα έγινε αυτό σήμερα; -.-
Μια κοπέλα ενώ γράφαμε, πάει και ρωτάει τους επιτηρητές ξέρωγω, πώς να απαντήσει και αυτοί δε ξέρανε [οκ, μεταξύ μας, αυτό δεν επιτρέπεται καν].
Μετά ήρθε ένας άλλος υπεύθυνος και λέει "αν θέλετε τη γνώμη μου, το θέμα είναι ξεκάθαρο, έχει α,β,γ, οπότε απαντάτε έτσι." και αρχίσανε μετα όλοι "ΟΥΥΥΥ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ' ΓΡΑΨΑ ΟΛΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ, ΜΑ, ΑΥΤΟ, ΜΑ, ΕΚΕΙΝΟ".
ΠΦφφφ.

Τεςπα.
Τα θέματα ήταν αρκετά καλά, μπορώ να πω πιο εύκολα από πέρυσι. Έτσι μου φάνηκαν.
Dr.House είσαι μεγάλος γρουζούσης ρε φίλε ειλικρινά. Να μιζεριάσεις κι εσύ και το κρητικό σου.:mad:
Κατα τ' άλλα, έγραψα καλά θέλω να πιστεύω.:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
μάλλον δεν καταλαβαίνετε τι απαντάτε...
Το ερώτημα δεν είναι αν ξέρω ότι δεν είναι ο Β', ή ο ΣΤ', αλλά το ότι το βιβλίο δεν το αναφέρει! Δεν είμαι υποχρεωμένος να γνωρίζω με βάση ποιά νοσηρή λογική προκύπτει η ονοματολογία των βασιλιάδων. Θα μπορούσε πχ να ξεκινάει η αρίθμησή τους από κάποια γενιά και μετά ή δεν ξέρω τι.

Και παραμένει το ερώτημα: Σε τι αποσκοπούσε η προσθήκη του Α' στο ερώτημα; Στο να δει αν γνωρίζω αυτό που το βιβλίο δεν αναφέρει ή που το σχολείο και φροντιστήριο επίσης παρέλειψαν; Ελάτε τώρα... Υπάρχουν εκατοντάδες ουσιαστικά ερωτήματα που θα μπορούσαν να ελέγξουν ουσιαστικά γνώσεις και κριτική σκέψη. Είναι προφανές ότι τους "ξέφυγε" διότι αν δεχτούμε ότι υπήρξε σκοπιμότητα τότε τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα για την επιτροπή.

Αχου το, περίμενε να το πάρουν από το χεράκι και να το καθοδηγήσουν.

Αν σου περισσεύουν, ελεύθερα να προσφύγεις στη δικαιοσύνη. Μόνο μην απογοητευθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
οι πηγες μου φανηκαν λιγακι ζορικες...μπορει να χω γραψει κι 100:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnypapatz

Νεοφερμένος

Ο Johnypapatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ποσο μπορει να μου κοψουν για καποια παραπανω που εγραψα στο Γ1??? ειναι αυστοιροι σ αυτα τα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_xr

Νεοφερμένος

Η mar_xr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δηλαδή αν κάποιος στην πρώτη πηγή σχετικά με το σύνταγμα του 1844 αναφερθεί στις παραμέτρους που ζητούνται δηλαδή στα α,β γ αλλά δεν τα αριθμήσει στο κείμενο που γράφει αλλά αν τα διαβάσει κάπως διακρίνονται,είναι λάθος?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia 5555

Νεοφερμένος

Η sofia 5555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδια το σωστο λαθος ηταν Σ-Λ-Λ-Λ-Σ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στις πανελλαδικές ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ τίποτα!
Το ερώτημα πρέπει σαφώς να ακυρωθεί.
Από που προκύπτει ότι ο αναφερόμενος στο βιβλίο είναι ο Α';;;;;
και που στο βιβλίο αναφέρεται ότι ο Β είναι ο τέως;;;

Πολλοί μαθητές απάντησαν λανθασμένα διότι θεώρησαν ότι η επιτροπή εξετάσεων τους έστησε παγίδα...

Προβλέπω προσφυγές στη δικαιοσύνη.

*όσοι συμφωνείτε ανεβάστε μήνυμα στο esos, alfavita κλπ


Έιναι προφανές! Και Σε αυτό με τον Ι.Σφακιανάκη δηλαδή που έλεγε ο Κρητικός Ι.Σφακιανάκης ...;
Το βιβλίο δε λέει πουθενά ότι ήταν κρητικός...που ξέρω γω ότι ήταν γέννημα θρέμα κρης; Μπορεί η μάνα του να ταν από τα Σύβοτα ... so ?

Εμάς στο σχολείο ο καθηγητής μας είχε μιλήσει ακόμα για τον άλλο το διάδοχο τον Αλέξανδρο που τον δάγκωσε μαιμού και πέθανε χαχαχα φειλ
Ρε σοβαρευτείτε και μην ψειρίζετε τη μύγα. Μη δημιουργείτε θέματα επειδή πρέπει σώνει και καλά να γίνει κάποιο σούσουρο για τη θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleokasap

Νεοφερμένος

Η kleokasap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sofia 5555

Νεοφερμένος

Η sofia 5555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kleokasap

Νεοφερμένος

Η kleokasap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ναι μωρέ, έτσι το έβαλα κι εγώ. Μπερδεύτηκα...

Ααα πάλι καλά είπα κι εγω, ακριβώς το αντίθετο χααααχα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sofia 5555

Νεοφερμένος

Η sofia 5555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ααα πάλι καλά είπα κι εγω, ακριβώς το αντίθετο χααααχα!:P

Φαντάζεσαι να το έκανα έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδιά δεν μπορώ να πω ήταν σχετικά εύκολα, εμένα πολλοί φίλοι μου μπερδεύτηκαν στο Σ-Λ στο β που έλεγε οτι ο Κων/νος Α το 1915 κατάφερε την 2η παραίτηση του Βενιζέλου, τους μπέρδεψε το αν ήταν ο Κων/νος Α' ή Βου'.

Παιδιά η ιστορία που έχει συντελεστή 0.7 και μειώνεται δηλαδή αυτό μου μειώνει τα μόρια; με λίγα λόγια για να βγάλω 14 πρέπει να γράψω 20;

Υ.Γ. Sorryy, μιλάω ακαταλαβίστικα γτ νυστάζωωωω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ιδού ο Κωστάκης ο Β΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ιδού ο Κωστάκης ο Β΄

Εεεεμ έτσι τεσπα δεν με νοιάζει τωρα και ας είναι και ο Σάκης Ρουβάς αφου τελείωσε το μάθημα και τα έκανα και σωστά:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

kleokasap

Νεοφερμένος

Η kleokasap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top