[30/5/2012] Ιστορία Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 27 49.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 17 30.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 8 14.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 3.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Η βλακεία μου ήταν ότι στην πρώτη πηγή στο α δεν έβαλα αυτό που έλεγε για το συνέρχεσθαι και συνεταιρίζεσθαι γιατί σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή ότι δεν αφορά τους πολίτες... βλακεία μου μεγάλη... μουτζώνομαι...

Ηθελε απο την αρχη της παραγραφου για το 1844 μεχρι μια προταση λιγο πριν το τελος,εκει που αρχιζε για τις εξουσιες του Βασιλια.Καλα,2 λεξεις μωρε παρελειψες...οταν εγω λεω οτι κλαψουριζουμε αμα δεν γραψουμε 2 λεξεις σωστα :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Καλα αποτελεσματα σας ευχομαι1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
γιατι το δευτερο σ-λ ειναι σωστο;;το βιβλιο ελεγε σκετο κωνσταντινος οχι κωνσταντινος α΄.....αμαν πια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
γιατι το δευτερο σ-λ ειναι σωστο;;το βιβλιο ελεγε σκετο κωνσταντινος οχι κωνσταντινος α΄.....αμαν πια....

Γιατί όταν λέμε Κωνσταντίνος εννοείται το Α. Σα να λέω δηλαδή εγώ είμαι η Αναστασία η Α :P Αφού μία με έχουνε :P
Εξάλλου αν είχες ενδοιασμό, ο Κωνσταντίνος ο Β είναι ο τέως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Στο βιβλίο έλεγε σκέτο κωνσταντίνος και στα θέματα έλεγε κωνσταντίνος Α' όχι Β' άρα είναι σωστό. Το είδα και στις λύσεις ενός φροντιστηρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Nα ρωτήσω κάτι άσχετο; Μόνο εγώ έχω ένα κεφάλι λες και έχω ξυπνήσει από hangover?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Nα ρωτήσω κάτι άσχετο; Μόνο εγώ έχω ένα κεφάλι λες και έχω ξυπνήσει από hangover?

Nop! Κι εγώ έτσι νιώθω από το πρωί :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
γιατι το δευτερο σ-λ ειναι σωστο;;το βιβλιο ελεγε σκετο κωνσταντινος οχι κωνσταντινος α΄.....αμαν πια....

πολυ απλα για να μας μπερδεψουνε....οπως και το οτι τον σφακιανακη τον ανεφεραν σαν κρητικο και ας μην το ειχε το βιβλιο...παντως αν μας ειχανε κανει καμια παγιδα σχετικα με αυτα θα τους εκραζε η μιση ελλλαδα!!!



γενικοτερα τα θεματα ηταν σαφως πιο τσιμπημενα απο περισυ δεν επεσαν τα σος οπως σε κανενα μαθημα της θεωρητικης ως τωρα και οποιος διαβασε καλα μπορουσε καλα να γραψει!!!αυτο νομιζω ειναι το πιο δικαιο...να γραφουνε δηλαδη καλα οσοι το αξιζουνε κι εχουνε κοπιασει να τα μαθουνε ολα απ'εξω κι οχι αυτοι που διαβαζουνε μονο τα σος και πανε και γραφουνε το ιδιο με εμας....παντως για τα μαθηματα της κατευθυνσης μας τα θεματα νομιζω φετος ηταν ο,τι πρεπει!!!το μονο που με δυσαρεστησε ηταν η βιολογια γενικης οπου ηταν πραγματικα τραγικα αλλα κι εκει οποιος ειχε διαβασει μπορουσε να γραψει!!λοιπον καλη συνεχεια στα ΛΑΤΙΝΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnypapatz

Νεοφερμένος

Ο Johnypapatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ποσο λετε να μου κοψουν επειδη εγραψα καποια πραγματα παραπανς στ Γ1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν ξεκάθαρα και πολύ κατανοητά. Απο τα πιο εύκολα θέματα που έχουν μπει πιστεύω. Μόνο η ερώτηση απο το Κρητικό Ζήτημα με δυσκόλεψε γιατί ποτέ δε μ' άρεσε αρκετά το 4ο κεφάλαιο. Οι πηγές ήταν νορμάλ. 2 απ' αυτές τις κάναμε στο φροντιστήριο + έχω λύσει και στο παρελθόν τον πίνακα του βιβλίου με τα στατιστικά στοιχεία. Ήταν απ' τις σημαντικότερες πηγές και νομίζω οι περισσότεροι θα την είχαν λύσει αυτή είτε σε σχολειό είτε σε φροντιστήριο.
Κατά τ' άλλα, ειδικά στην πρώτη ερώτηση πηγής, γινόταν εύκολη σύνθεση.
Και οι ορισμοί ήταν απο τους πιο Sos. Ειδικά η φεντερασιόν που πέφτει αρκετά συχνά.

Γι' αυτό ψηφίζω πάνω Πολύ καλά 15-18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Γενικά τα θέματα δεν μου φάνηκαν δύσκολα, μάλλον αναμενόμενα θα τα έλεγα. Τα περισσότερα μάλιστα τα περίμενα και κατά την επανάληψη τα είχα τονίσει και στους μαθητές μου. Λίγο οι πηγές μπορούσαν να δυσκολέψουν τους υποψηφίους αλλά και πάλι όχι κάτι το τραγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
γιατι το δευτερο σ-λ ειναι σωστο;;το βιβλιο ελεγε σκετο κωνσταντινος οχι κωνσταντινος α΄.....αμαν πια....

και εγώ σε αυτή τη χαζομάρα κόλλησα και το άλλαξα τόσες φορες που τελικά δεν ξέρω τι έβαλα! :redface:

Πάντως εμένα οι πηγές μου φάνηκαν εύκολες σε σχέση με κάτι άλλες γκουμούτσες που έχω γράψει...απλά ήθελαν σωστή οργάνωση στη δομή...στους ορισμούς πρέπει να έχασα κανένα 10λεπτο για να θυμηθώ την σελίδα του βιβλίου πως ήταν προκειμένου να δω εάν είναι οι ορεινοί ή οι πεδινοί πρώτα:loltooth:... (ούτε εγώ ξέρω πως το κάνω αυτό κάθε φορά...απλά κοιτόντας την σελίδα μου μένει η δομή της ;) ) και από δική μου χαζομάρα έγραψα κάτι ελάχιστα στην ερώτηση με το Κρηικό γιατί το συγκεκριμένο το είχα κάνει απλά πολλές φορές ανάγνωση....:wall:

Τώρα ανυπομονώ να έρθει ο χειμώνας να κάψω το βιβλίο της ιστορίας στο τζάκι!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγω στην ερωτηση με το κρητικο εγραψα λιγο παραπανω απο οτι ζητουσαν οι απαντησεις...εγραψα και για τον Ζαιμη...λετε να μου αφαιρεσουν μοναδες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν αρκετά εύκολα,εγώ προσωπικά θέλω να πιστεύω οτι έγραψα αρκετά καλά.Δυστυχώς με δυκόλεψε εκείνη η βλακεία με την οικονομία κατά τον Μεσοπόλεμο που δεν την θυμόμουν καθόλου και αυτοσχεδίασα :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Γύρισα μες την καλή χαρά, για να συνειδητοποιήσω ότι έγραψα τον ορισμό των ορεινών, αντί για τους πεδινούς (epic facepalm!!)
Χαλάλι, άλλη μια φορά θα γίνω χορηγός άφθονου γέλιου των διορθωτών!

Κατά τ' άλλα μια χαρά (όσο λιγότερος Βενιζέλος, τόσο το καλύτερο)

Και στις πηγές σκίσαμεε!! (δηλ. δεν λέω μεγάλα λόγια, αλλά είμαι ευχαριστημένη, έπεσαν κομμάτια που τα ήξερα)...! Οσο για τον πίνακα... πέρα από το ότι επιβεβαιώνει ότι τους ξαπόστειλαν όλους να εποικίσουν τη Β. Ελλάδα, ενώ στις υπόλοιπες περιοχές οι πρόσφυγες ήταν ελάχιστοι, τι άλλο μπορούσε να γράψει κανείς;



και εγω αυτα εγραφα στον πινακα..δεν ηξερα πωσ να γεμισω τις σειρες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Γαμώ τα θεματάκια! δεν πήγε τζάμπα τόσο διάβασμα! ναιιιΙ!!! :clapup:Βέβαια οι πηγές θέλανε μαεστρία και μπορούσες να συνδυάσεις πάααρα πολλά! για τη δεύτερη πήρα το τέλος εθνολογικής σύστασης, απο τη βιομηχανία τη μια σειρά με τα εγγειοβελτιωτικά έργα στη Μακεδονία, τους δυο ρόμβους κτλ κτλ! Μακάρι να γράψουμε και Λατινικά! :bigarmhug

Y.Γ. Δεν πρέπει να λέμε μεγάλες κουβέντες, βέβαια. You never know. :whistle:

Υ.Γ.2 Στον πίνακα η καθηγήτρια μου, μού είπε πως καλό θα ήταν να δικαιολογήσουμε με Λωζάννη. Μόνο αυτο δεν έγραψα(μέχρι τώρα.. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γύρισα μες την καλή χαρά, για να συνειδητοποιήσω ότι έγραψα τον ορισμό των ορεινών, αντί για τους πεδινούς (epic facepalm!!)
Χαλάλι, άλλη μια φορά θα γίνω χορηγός άφθονου γέλιου των διορθωτών!

Κατά τ' άλλα μια χαρά (όσο λιγότερος Βενιζέλος, τόσο το καλύτερο)

Και στις πηγές σκίσαμεε!! (δηλ. δεν λέω μεγάλα λόγια, αλλά είμαι ευχαριστημένη, έπεσαν κομμάτια που τα ήξερα)...! Οσο για τον πίνακα... πέρα από το ότι επιβεβαιώνει ότι τους ξαπόστειλαν όλους να εποικίσουν τη Β. Ελλάδα, ενώ στις υπόλοιπες περιοχές οι πρόσφυγες ήταν ελάχιστοι, τι άλλο μπορούσε να γράψει κανείς;

Εγώ πρόσθεσα οτι το έδαφος ήταν εύφορο και οι κλιματικές συνθήκες ευνοικές και μπλα μπλα..... Μακάρι να μην είναι άσχετο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Γαμώ τα θεματάκια! δεν πήγε τζάμπα τόσο διάβασμα! ναιιιΙ!!! :clapup:Βέβαια οι πηγές θέλανε μαεστρία και μπορούσες να συνδυάσεις πάααρα πολλά! για τη δεύτερη πήρα το τέλος εθνολογικής σύστασης, απο τη βιομηχανία τη μια σειρά με τα εγγειοβελτιωτικά έργα στη Μακεδονία, τους δυο ρόμβους κτλ κτλ! Μακάρι να γράψουμε και Λατινικά! :bigarmhug

Y.Γ. Δεν πρέπει να λέμε μεγάλες κουβέντες, βέβαια. You never know. :whistle:

ποιούς δύο ρόμβους????

Εγώ πρόσθεσα οτι το έδαφος ήταν εύφορο και οι κλιματικές συνθήκες ευνοικές και μπλα μπλα..... Μακάρι να μην είναι άσχετο :worry:

Με το θέμα μια χαρά σχετικό είναι... αλλά ουσιαστικά όλα αυτά που γράφουμε στη συγκεκριμένη πηγή, αποτυπώνονται και στον πίνακα... δεν είναι ότι προσθέτει κάποια επιπλέον πληροφορία, απλά επιβεβαιώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Τέλειααααα:)
Σίγουρα πάνω από 95. Ίσως και 100.:D

Άντε, άλλο ένα έμεινε και γεννάμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Αυτό που έλεγε στις αντικειμενικές συνθήκες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top