[28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 9 19.1%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 36.2%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 11 23.4%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 14.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 1 2.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
μα, δεν είναι μετοχή. :worry:

το συντακτικό της αναστασίας δεν το έχετε διαβάσει...για αυτό τα λέτε :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
μακαρι...και 5 να μου κοψουν οκ θα το δεχτω ..παρακατω με τιποτα...

υ.γ. μονο εμας δεν μας επετρεπαν να γρψουμε πανω στο αγνωστο...οταν μας το πε ο ειδικος της επιτροπης του ριξα ενα βρισιδι και μου λεει μπορεις να δεχτεις ο,τι σου λεω χωρις αντιλογο???????????
και φυσικα τον εγραψα και το κανα με μολυβι και μετα το'σβησα...γινεται αγνωστο χωρις συνταξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bable2

Νεοφερμένος

Η bable2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
βρε παιδια,εγω που στον πλαγιο λογο εβαλα ει κρατησοιεν αντι κρατησαιεν θα μου το παρουν λαθος λογω χρονου???????????:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση θα τονιζόταν! Τώρα είναι δεύτερος τύπος της αντωνυμίας τινί και λειτουργεί ως απλή δοτ. προσωπική που αν τραπεί σε αιτιατική γίνεται το υποκείμενο του απαρεμφάτου.

Εγραψα ότι είναι το υποκέιμενο του απαρεμφάτου και δεν έγραψα ότι πρέπει να πάει σε ΑΙΤΙΑΤΙΚΗ....(πρέπει να βγάλουν emoticon αυτομουτζώματος...αυτό κάνω από το πρωί...:mad::mad::mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
παιδια απο εισαγωγη αν γραψεις τα βασικα σημεια με διακ σου λογια ποσο σου κοβουν?
φοβαμαι να ρωτησωσ το φρντ...θα με κραξουν

Αν τα έχεις γράψει σωστά τα βασικά σημεία αλλά στο περίπου τότε θα πάρεις από 6-8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
βρε παιδια,εγω που στον πλαγιο λογο εβαλα ει κρατησοιεν αντι κρατησαιεν θα μου το παρουν λαθος λογω χρονου???????????:/:

εσύ τι λες? :) το ένα είναι ευκτική μέλλοντα και το άλλο ευκτική αορίστου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
μακαρι...και 5 να μου κοψουν οκ θα το δεχτω ..παρακατω με τιποτα...

υ.γ. μονο εμας δεν μας επετρεπαν να γρψουμε πανω στο αγνωστο...οταν μας το πε ο ειδικος της επιτροπης του ριξα ενα βρισιδι και μου λεει μπορεις να δεχτεις ο,τι σου λεω χωρις αντιλογο???????????
και φυσικα τον εγραψα και το κανα με μολυβι και μετα το'σβησα...γινεται αγνωστο χωρις συνταξη?

Οχι,δεν μπορεις να δεχθεις οτι σου λεει χωρις αντιλογο. Υπαλληλακος ειναι,μην πεφτεις θυμα του.Μονο φωνασκοι μπορουν να μεινουν,πρακτικα δεν μπορουν να σου κανουν κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
(πρέπει να βγάλουν emoticon αυτομουτζώματος...)
συμφωνώ. έτσι όπως πάω, θα τα χρησιμοποιώ σε κάθε post μου :redface: (όταν βγούν, ενημερώστε με :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά :D βλέπω πως οι περισσότεροι είστε ικανοποιημένοι και είναι πολυ σημαντικό αφού είναι το μάθημα βαρύτητας σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εγω ειμαι β λυκειου αν και ειδα τα θεματα για το γνωστο δεν ξερω γτ δεν εχω ασχοληθει αλλα το αγωνστο οι ασκησεισ του μου φανηκαν αρκετα ευκολες και τ κειμενο ειχε ενα μικροσ βαθμο δυσκιλιας οσον αφορα καποιες λεξεις και περιοδους. γενικα μου φανηκε καλο για πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όπου ακούς πολλά κεράσια πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Όπου ακούς πολλά κεράσια πάντως...

Οι λαικες παροιμιες σου εχουν κανει κακο...και οχι τιποτα αλλο,δεν ισχυουν κιολας,διοτι απλα ειναι λαικες :D
:hmm:

Το γνωμικο ακουγεται καλυτερα*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Λαικές παροιμίες = γνωμικά

obviously αλλά γνωμικά ακούγονται πιο σοφιστικέ...με κρέμα γάλακτος..
Επαναλαμβάνω, εγώ για να εκτιμήσω απλά θα περιμένω τους βαθμούς. Οι λαικές παροιμίες ισχύουν σχεδόν πάντα...η όχι σχεδόν...πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εκανα μια πατατα... ολη δικια μου... αντι εφοραν εγραψα επιοραν :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Λαικές παροιμίες = γνωμικά

obviously αλλά γνωμικά ακούγονται πιο σοφιστικέ...με κρέμα γάλακτος..
Επαναλαμβάνω, εγώ για να εκτιμήσω απλά θα περιμένω τους βαθμούς. Οι λαικές παροιμίες ισχύουν σχεδόν πάντα...η όχι σχεδόν...πάντα.



Εσυ και η μανα του Βιζυηνου...βλεπεις,ολα τα ''λαικα'' γιατροσοφια που εφαρμοσε επιασαν :D
Μπορεις να περιμενεις και την χρυσαλιδα να πεταξει πανω απο το νερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εσυ και η μανα του Βιζυηνου...βλεπεις,ολα τα ''λαικα'' γιατροσοφια που εφαρμοσε επιασαν :D
Μπορεις να περιμενεις και την χρυσαλιδα να πεταξει πανω απο το νερο :)

Άλλο δεισιδαιμονία και άλλο λαϊκές παροιμίες...
Εδώ και πολλάα χρόνια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εκανα μια πατατα... ολη δικια μου... αντι εφοραν εγραψα επιοραν :worry:

και γω :( εκείνη τη στιγμή δεν μου πέρασε πό το μυαλό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και γω :( εκείνη τη στιγμή δεν μου πέρασε πό το μυαλό !
ουτε εμενα... :/: πως σου φανηκαν τα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Άλλο δεισιδαιμονία και άλλο λαϊκές παροιμίες...
Εδώ και πολλάα χρόνια!;)

Ο λαος εξ'αρχης ''γενναει'' και γαλουχει μυθους και δεισιδαιμονιες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleokasap

Νεοφερμένος

Η kleokasap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ρεε παιδια αμα εχουμε γραψει σωστο τον τυπο και λαθος τον τονο φευγει ολο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top