[28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 9 19.1%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 36.2%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 11 23.4%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 14.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 1 2.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
και εγω ..την εφραψα με δικα μου λογια..κοντευω να σκασω ρε γαμωτο

Εγω δεν την εγραψα καν,την ξεχασα :look:
Αγνωστο,καλα,οταν μας δινουν 2 γενικες και 1 δοτικη γινεται too kiddy
Το κειμενο παλι...τα μισα ηταν νεα ελληνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Στην εισαγωγή και εγώ σκάλωσα και δεν θυμόμουν λέξη...και έγραψα το ρεζουμέ της υπόθεσης...ξέρετε...ότι ο Τέλης ήταν στριμμένο άντερο και αντικοινωνικός και μέχρι και τον άνθρωπο που του άνοιξε τα μάτια ασχολίαστο δεν τον άφησε...φυσικά δεν έιχε φίλους πολλούς αλλά είχε πάρα πολλούς εχθρούς...και πως νόμιζε πως αυτά που έλεγε ήταν πιο κοντά στην αλήθεια...ευπρεπώς βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
στο αγνωστο εκανα τραγικοτατα λαθη......θελω να αυτοκτονησω...αμα εχει κανεις σας κανα οπλο στειλτε το μου...θα σας αφησω την διευθυνση μου.......................:knife::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
το τω γιατι δεν ειναι δοτικη προσωπικη κτητικη ????/ αφου εχει το εστι??????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicool

Νεοφερμένος

Η nicool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
μα να εχω ολοσωστο συντακτικο κ να χασω τη μετοχη ???!!!!! :mad: κατα τ αλλα πολυ καλαααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καλά πιστεύω έγραψα αν και δεν τολμάω να ανοίξω τις απαντήσεις. :P Στο Άγνωστο πρέπει να 'χω κάνει 2-3 μαλακιούλες..:redface:

ίσως το βρω το θάρρος να clickάρω αργότερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
στο αγνωστο εκανα τραγικοτατα λαθη......θελω να αυτοκτονησω...αμα εχει κανεις σας κανα οπλο στειλτε το μου...θα σας αφησω την διευθυνση μου.......................:knife::kill:

έλα μωρέ...και εγώ έχω κάνει και είμαι για σκότωμα...σιγά...γιατί νομίζεις πως όλη η ελλάδα είναι τόσο σαϊνια που έχουν γράψει ε? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
δεχομαι συγχαρητηρια!!!!απο εχθες σας ειπα για 5-6 Αριστοτελη...;)σχετικα με περισυ ευκολα ηταν το θεματα ευτυχως και το αγνωστο μετριο...με δυσκολεψε ο πλαγιος λογος!!!νομιζω ενα 18 το επιασα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
άκυρο αυτό που είπα πριν για τον πλάγιο λόγοι...κάτι σκέφτηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Γιατί δεν έχουμε δημοσκόπηση;
Έγραψα ικανοποιητικά. Γνωστό 11+ στην χειρότερη, 12 στην καλύτερη , και άγνωστο 5.8 στην χειρότερη, 6,5 στην καλύτερη. (με έφαγαν οι τόνοι στη γραμματική :/ )

Κατά τ'άλλα αρκετά ικανοποιημένος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
το τω γιατι δεν ειναι δοτικη προσωπικη κτητικη ????/ αφου εχει το εστι??????????????
Δ.Π.κτητική με το εστί όταν έχει υπαρκτική σημασία και όχι συνδετική.
κάτι πρέπει να παίζει με το "τω επιδειν" (έναρθρο απαρέμφατο; και τρέπεται σε αιτιατική "τό επιδειν" για να αποτελέσει το υποκείμενο του απαρεμφάτου επιδειν σε ετεροπροσωπία, το οποίο είναι υποκ. στο απρσ. εστί). αυτή είναι η σκέψη μου, αλλά δεν έχω ιδέα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
το ρημάδι το "τω"δεν μπορεί να είναι υποκέιμενο του έναρθρου απαρεμφάτου δλδ του επιδείν ? :rant::rant::rant: :angry::angry::angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδια απο εισαγωγη αν γραψεις τα βασικα σημεια με διακ σου λογια ποσο σου κοβουν?
φοβαμαι να ρωτησωσ το φρντ...θα με κραξουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ολα πολυ καλα
νομιζω εγραψα πολυ καλη μεταφραση,το συντακτικο ολο σωστο αλλα εκανα κατι ηλιθιοτητες στην γραμματικη........γιατι;;;;;;;;;;;;;να τραβαω τα μαλλια μου ειμαι..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
το ρημάδι το "τω"δεν μπορεί να είναι υποκέιμενο του έναρθρου απαρεμφάτου δλδ του επιδείν ?
μα, δεν είναι μετοχή. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Και θα μπει ο nafasskata που έλεγε και ξανάλεγε θα πέσουν ηθικά... πάντως ήταν βατά. Ήρθε και σε σας διευκρίνιση για την κουκίδα που είχε σε μια ερώτηση ; :P

:) :) :) :) :) :)

Θυμάσαι ότι χθες το βράδυ σου πρόβλεψα ακριβώς και το κομμάτι της εισαγωγής που μας έβαλαν, έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Δ.Π.κτητική με το εστί όταν έχει υπαρκτική σημασία και όχι συνδετική.
κάτι πρέπει να παίζει με το "τω επιδειν" (έναρθρο απαρέμφατο; και τρέπεται σε αιτιατική "τό επιδειν" για να αποτελέσει το υποκείμενο του απροπ. ρημ. εστί σε ετεροπροσωπία). αυτή είναι η σκέψη μου, αλλά δεν έχω ιδέα :redface:

Σε αυτή την περίπτωση θα τονιζόταν! Τώρα είναι δεύτερος τύπος της αντωνυμίας τινί και λειτουργεί ως απλή δοτ. προσωπική που αν τραπεί σε αιτιατική γίνεται το υποκείμενο του απαρεμφάτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Το τω νομίζω είναι η δοτική ενικού της αόριστης αντωνυμίας που λειτουργεί ως δοτική προσωπική του απροσώπου έστι και από αυτό βγαίνει σε αιτιατική το υποκείμενο του απαρεμφάτου επιδείν. Έτσι δεν είναι;; Πάω Β' Λυκείου και δεν είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
παιδια απο εισαγωγη αν γραψεις τα βασικα σημεια με διακ σου λογια ποσο σου κοβουν?
φοβαμαι να ρωτησωσ το φρντ...θα με κραξουν

Και ολη με δικα σου λογια να την γραψεις δεν σε κοβουν...μην ακους τις μαλακιες που λενε ορισμενα κομοδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση θα τονιζόταν! Τώρα είναι δεύτερος τύπος της αντωνυμίας τινί και λειτουργεί ως απλή δοτ. προσωπική που αν τραπεί σε αιτιατική γίνεται το υποκείμενο του απαρεμφάτου.
τινί, τω; σωστάαααα (δεν το σκέφτηκα :redface: )
πάω να κάνω μια διόρθωση σε δικό μου post... :whistle: :whistle: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top