Διαμαρτυρία για τα θέματα της Φυσικής στις πανελλήνιες

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως πολλοί σύλλογοι γονέων, από διάφορα σχολεία της Αττικής, έχουνε κανονίσει να είναι στις 10.00 την Δευτέρα το πρωί, έξω από το Υπουργείο Παιδείας στο Μαρούσι, για να διαμαρτυρηθούν για την αδικία στο Γ4 στην φυσική κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
4 γαμημένα θέματα είναι να βγάλουν ΚΟΤΖΑΜ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΙ, και την πετάνε κάθε χρόνο τη μαλακία τους.

Να μας ξαναεξετάσουν, αι σιχτιρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ασε ρε που αδικηθηκατε αφου ειναι λαθος τι θελετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως πολλοί σύλλογοι γονέων, από διάφορα σχολεία της Αττικής, έχουνε κανονίσει να είναι στις 10.00 την Δευτέρα το πρωί, έξω από το Υπουργείο Παιδείας στο Μαρούσι, για να διαμαρτυρηθούν για την αδικία στο Γ4 στην φυσική κατεύθυνσης

Και τι αιτιματα θα εχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
ασε ρε που αδικηθηκατε αφου ειναι λαθος τι θελετε?

Nαι, είναι αδικία. Γιατί όταν βλέπεις ένα θέμα στις πανελλήνιες υποθέτεις ότι στο βάλαν για να το λύσεις, σωστά;
Και όταν το θέμα ΔΕ λύνεται, κάθεσαι και σπας το κεφάλι σου και χάνεις ΧΡΟΝΟ, άρα μονάδες από τ' άλλα ερωτήματα.

Γκεγκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Και ρωταω να διαμαρτυρηθουν γιατι και τι να ζητησουν?

Nαι, είναι αδικία. Γιατί όταν βλέπεις ένα θέμα στις πανελλήνιες υποθέτεις ότι στο βάλαν για να το λύσεις, σωστά;
Και όταν το θέμα ΔΕ λύνεται, κάθεσαι και σπας το κεφάλι σου και χάνεις ΧΡΟΝΟ, άρα μονάδες από τ' άλλα ερωτήματα.

Γκεγκε;
Αν δεν εισαι μαλακας το αφηνει τελευταιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν δεν εισαι μαλακας το αφηνει τελευταιο

Οταν δεν ειναι το μονο που δεν ξερεις χαλας χρονο γυριζοντας σελιδες αναμεσα σε 2-3 ερωτηματα ομως...
Σταματιστε να ψαχνετε πιος δεν το χειριστικε σωστα, πιος αδικιθικε πιο πολυ κλπ επιτελους! Ειναι αδικο για ολους! Τελος!
Δεν μπορεις να σκευτεις με καθαρο μυαλο οταν βλεπεις τετια θεματα, και το λανθασμενο Γ4 δεν ειναι το μονο που σε κανει να μην σκευτεις καθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Οταν δεν ειναι το μονο που δεν ξερεις χαλας χρονο γυριζοντας σελιδες αναμεσα σε 2-3 ερωτηματα ομως...
Σταματιστε να ψαχνετε πιος δεν το χειριστικε σωστα, πιος αδικιθικε πιο πολυ κλπ επιτελους! Ειναι αδικο για ολους! Τελος!
Δεν μπορεις να σκευτεις με καθαρο μυαλο οταν βλεπεις τετια θεματα, και το λανθασμενο Γ4 δεν ειναι το μονο που σε κανει να μην σκευτεις καθαρα.
Ωραια αυτο λεμε. Δε καταλαβαινω γιατι οι γονεις θα βγουν να διαμαρτυρηθουν?Πειτε μου το λογο κυριοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όντως, κουλάρετε λίγο, χαλαρώστε και κοιτάξτε το επόμενο. Στην τελική δεν πολυξέρεις τι είναι αδικία αν αυτό σου φαίνεται ακραίο.

Μιλάμε για λάθος εκφώνηση, αν θυμάμαι καλά, ναι? Δεν έχω δει τα θέματα, αλλά απ' ό,τι έχω καταλάβει απ' τα ελάχιστα εδώ κι εκεί η ερώτηση δεν έβγαζε επιστημονικά νόημα, μμ? Οπότε ο πραγματικά αδικημένος στη φάση είναι αυτός που το κατάλαβε, έγραψε αυτό στο χαρτί του (read: ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!) και σηκώθηκε κι έφυγε, όχι όλοι όσοι σκέφτηκαν τι μπορεί να εννοούσε ο ποιητής με τη λάθος εκφώνηση. Τι σκατά, πανελλήνιες είμαστε, ε? Λαθάκι στη διατύπωση θα 'ναι, θα καταλάβουμε αυτό που μας συμφέρει για να λύσουμε την άσκηση, σωστά?

WRONG. Ξανά, διορθώστε όποιος θέλει αν κάτι δεν έχω πιάσει καλά απ' όλο το σκηνικό, αλλά αν όντως έτσι είναι τα πράγματα, ο μόνος μαλάκας της υπόθεσης είναι αυτός που απάντησε αντικειμενικά: δεν βγάζει νόημα. Όλοι οι άλλοι σταματάτε να μιλάτε μπροστά του.

Και δεν το λέω αυτό για να το παίξω ξερωγώ ή κάτι, ήρεμα, απλά επειδή και σε μας είχε γίνει χειρότερη μαλακία πέρσι στη Βιολογία γενικής (θα το θυμούνται οι παπαγάλοι εύκολα φαντάζομαι, και οι δεν-ξέρω-να-διαβάζω-σωστά-διάγραμμα-μόνο-ό,τι-υπήρχε-στις-σημειώσεις). Εκεί είχες, τελευταίο υποερώτημα τελευταίου θέματος, 10 μονάδες που δεν τις έπαιρνες πίσω σε μάθημα που δεν δικαιολογείται το 19,5 (για μερικούς έστω, κι εγώ σ' αυτούς) και διάγραμμα που διαβαζόταν αντικειμενικά/πλήρως επιστημονικά με δύο τρόπους.

Είχαν παραιτηθεί διορθωτές επειδή αρνούνταν να κόψουν όσους τεκμηρίωσαν άλλα απ' τις επίσημες λύσεις (ψάξτε το λίγο, βαριέμαι να βρίσκω πηγές τώρα) και είχες και μια ένωση βιοεπιστημών να στηρίζει τις επίσημες, με τις λύσεις της και τη στάση της στα θέματα.

Αδικημένος λοιπόν, πραγματικά, σ' αυτή τη φάση ήταν αυτός που είχε ασχοληθεί με το μάθημα σοβαρά και λίγο πέρα απ' την παπαγαλία για τις πανελλήνιες κι όταν τελικά πήγε να κριθεί αντικειμενικά, υποτίθεται, σε αδιάβλητες επιστημονικά διαδικασίες, πήρε τα τρία γιατί σκέφτηκε (και) τη δεύτερη περίπτωση που βγαίνει απ' τα δεδομένα του (διάγραμμα), που, btw, guess what, είναι και ό,τι κάνουμε στην επιστήμη κανονικάαααα!! Yayyyy!!

Αράξτε λοιπόν και κοιτάξτε το επόμενο. Αυτός που έφτασε το Γ4/5/6/whatever anyway θα έλυσε και τα υπόλοιπα με μια στοιχειώδη προσοχή, που πάει να πει ότι απ' τη στιγμή που οι μονάδες θα μοιραστούν στ' άλλα, τζάπα αγχώνεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ωραια αυτο λεμε. Δε καταλαβαινω γιατι οι γονεις θα βγουν να διαμαρτυρηθουν?Πειτε μου το λογο κυριοι?

Ο λογος προφανος θα ειναι οτι ειναι ανεπιτρεπτω να φτανει μεχρι τους εξεταζομενους ενα λανθασμενο θεμα... Η δικη μου απορια ειναι αν θα κατεβουν με καποιο συγκεκριμενο αιτιμα (πχ για τον τροπο που θα διωρθωθουν τα γραπτα η να ξαναδιεξαχθουν οι εξετασεις, και σε αυτην την περιπτωση θεωρω πως μονο οι υποψηφιοι μπορουν να ζητησουν οτιδηποτε!), η αν επιρεασμενοι απο το κλιμα των αγανακτισμενων απλα να διαμαρτυρυθουν χωρις καποια αντιπροταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Τράτζικ.
Το Γ4 ήταν λάθος και δεν το θεωρώ επιτρεπτό να βαθμολογηθεί κανείς σ'αυτό.
Έτσι είναι η ζωή, συνηθίστε την.
Πάμε παρακάτω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Α, για 7 μόρια μιλάμε, στο τελευταίο υποερώτημα, που κοινή λογική ΑΠΑΙΤΕΙ στις πανελλήνιες να διαβάσεις ΑΦΟΥ έχεις λύσει τα υπόλοιπα?

Καλά είμαστε. :P

Ξανά, οι μάγκες πήγαν στο Γ4 αφού έλυσαν/πάλεψαν έστω τα υπόλοιπα κι άρα, αφού μοιράζονται οι μονάδες, no problem folks, to your dinners now. Τώρα όλοι οι άλλοι που ξεκίνησαν να λύνουν απ' το 4ο, OK, υπάρχουν κι αυτά φαντάζομαι. Εγώ πάλι είχα μάθει απ' τη Β να μην το κάνω αυτό μετά από ένα 60άρι σ' ένα διαγώνισμα (φυσικής, the irony!)

Good enough I guess, there's dinner for you too.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
παιδιά γιατί τόσο σκληροί?

όσοι δε πέρασαν από πανελλήνιες καλύτερα να κλείσουν το στοματάκι τους(φιλικά).
Οι υπόλοιποι που περάσαμε και ξέρουμε, ας σκεφτούμε τον εαυτό μας στη θέση των παιδιών που έδιναν φέτος φυσική κατ.
και μετά ας σκεφτούμε επίσης ότι όλοι οι άνθρωποι δεν είμαστε ίδιοι και όπως είναι προφανές δε σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο.
αυτό => πως δε σκέφτονται όλοι να πάνε παρακάτω και κολλάνε σε κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα, είτε λόγω άγχους είτε
λόγω κάποιου άλλου παράγοντα που δε μας αφορά
και επίσης => χάσιμο χρόνου και ένα γενικότερο μπλακ άουτ που πολύ εύκολα μπορεί να συμβεί.

Το πως λειτουργεί ο καθένας είναι θέμα δικό του και όχι δικό σας/μας ή του Υπουργείου.
Το σωστό είναι να δοθούν θέματα τα οποία να είναι σωστά.
Από κει και πέρα αν αυτό δε πραγματοποιήθηκε, τότε ΝΑΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και δε μένεις με χέρια σταυρωμένα.
Simple. Και αφήστε τα εκ του ασφαλούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ρε αντε από εδώ πέρα όλοι οι Ελληναράδες, ο καθένας κοιτάει το τομάρι του...
Νομίζετε πως είναι δίκιο επειδή σας συμφέρει....
Αν θέλετε πραγματικά δικαιοσύνη, επανάληψη της εξέτασης εδώ και τώρα.Υπο ίσους όρους για όλους!
Αλλιώς όλα όσα λέτε είναι @@@ και τα λέτε επειδή σας συμφέρει μόνο εσάς.
Ξυπνήσανε τώρα όλοι και μάχονται για το δίκιο τους, αγνοώντας ότι αυτό δε συμφέρει άλλους.
και στο κατω-κατω τα μορια αυτα δεν χαριζονται, ανακατανεμονται.
Για πείτε μου εσείς έξυπνοι;
Το παιδί που σκέφτηκε την ανακύκλωση, κόλλησε και δεν έλυσε τίποτα κια παράλληλα έχασε και 30', ποιος θα το δικαιώσει;;;
Και μάλιστα σας πληροφορώ ότι ο τύπος παιδιού που προανάφερα είναι πολυπληθέστερος από εσάς που το λύσατε
Για αυτό τώρα δικαιοσύνη είναι να δικαιώνεται η πλειοψηφία.
Αλλιώς επανεξέταση τώρα!
αντε μπραβο.. παρτακιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Και ποιος σας λέει πως έχω το κουράγιο να αντιμετωπίσω για 3η φορά τα θέματα τους (γιατί ήταν η ίδια επιτροπή και στη ΦΓ) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μπορουσαν να το δωσουν σε ολους και να ειχε λυθει το προβλημα. Ο αλλος που εχασε 30 λεπτα και το ελυσε γιατι να αδικηθει;; Και ναι αυτα τα 7 μορια μπορει να τον βγαλουν απο την σχολη του(μιλαω γενικα δεν αναφερομαι σε κανεναν συγκεκριμενα). Αλλα τωρα γιατι ασχολουμαστε αφου το θεμα εχει ληξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
παιδιά γιατί τόσο σκληροί?

όσοι δε πέρασαν από πανελλήνιες καλύτερα να κλείσουν το στοματάκι τους(φιλικά).
Οι υπόλοιποι που περάσαμε και ξέρουμε, ας σκεφτούμε τον εαυτό μας στη θέση των παιδιών που έδιναν φέτος φυσική κατ.
και μετά ας σκεφτούμε επίσης ότι όλοι οι άνθρωποι δεν είμαστε ίδιοι και όπως είναι προφανές δε σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο.
αυτό => πως δε σκέφτονται όλοι να πάνε παρακάτω και κολλάνε σε κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα, είτε λόγω άγχους είτε
λόγω κάποιου άλλου παράγοντα που δε μας αφορά
και επίσης => χάσιμο χρόνου και ένα γενικότερο μπλακ άουτ που πολύ εύκολα μπορεί να συμβεί.

Το πως λειτουργεί ο καθένας είναι θέμα δικό του και όχι δικό σας/μας ή του Υπουργείου.
Το σωστό και νόμιμο είναι να δοθούν θέματα τα οποία να είναι σωστά.
Από κει και πέρα αν αυτό δε πραγματοποιήθηκε, τότε ΝΑΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και δε μένεις με χέρια σταυρωμένα.
Simple. Και αφήστε τα εκ του ασφαλούς...

Καλές οι γενικά αποδεκτές απόψεις, κι εγκρίνω φυσιολογικά χωρίς πρόβλημα, αλλά εδώ είναι εντελώς άκυρες.

Ένα κι ένα δύο ρε φίλε, φίλη, whatever. Αν κάποιος περίμενε στις πανελλήνιες να μάθει ότι ΔΕΝ ξεκινάμε να διαβάζουμε ανάποδα τα θέματα κι άρα αν κάποιος έχασε χρόνο στο Γ4 ενώ δεν είχε λύσει κάτι απ' τα προηγούμενα, δυστυχώς καλά θα πάθει να γράψει χειρότερα απ' τους άλλους. Δυστυχώς, ευτυχώς βασικά, δε με νοιάζει. Αυτό είν' το παιχνίδι και το ξέρουμε όλοι πολύ πριν πάμε να παίξουμε. Ο καθένας έχει τον τρόπο του να λύνει και να μοιράζει το χρόνο του, προφανώς, αλλά πέντε πραγματάκια βασικά ισχύουν για όλους. Αν δεν τα τηρήσεις, θα πάρεις τα γνωστά.

Πολύ απλά τα πράγματα, και πολύ κακό για το τίποτα. Όλο το επιχείρημα του άγχους λόγω χρόνου στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι τέρμα εκτός. Μιλάμε για το τελευταίο υποερώτημα του τελευταίου θέματος.

Ξανά. Τελευταίο υποερώτημα, τελευταίο θέμα.

EDIT: τελευταίο ερώτημα, προτελευταίου θέματος. Yeah, you get the point.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ναι να ξαναγραψουμε. γιατι δεν ειναι τα 7 μορια (που δεν τα θεωρω και λιγα εδω που τα λεμε), ειναι ο χρονος που χαθηκε, και γενικοτερα ολη η αποδιοργανωση και η αναστατωση.
νομιζετε οτι δεν επηρεασε ψυχολογικα οταν δεν μπορεις να λυσεις το Γ θεμα που κλασσικα ξερεις οτι ειναι ευκολοτερο απο το Δ...
και το εχω πει παλι σε αλλο topic δεν με συμφερει εμενα προσωπικος η επανεξεταση, απο τη στιγμη που εγραψα 15-16 και στοχευω σε σχολες του 5ου πεδιου, αρα ειναι σουπερβαθμος.
αλλα επειδη θελετε να μιλαμε για δικαιοσυνη, αυτη ειναι η μοναδικη λυση, αλλιως να γινει αυτο που ειπε η επιτροπη, διοτι αυτο ειναι το δικαιοτερο για τους πιο πολλους μαθητες που δεν το ελυσαν.

πιστευω το θεμα ειναι ληξαν πια, και ολοι αυτοι οι γονεις και οι διαμαρτυριες θα καταντησουν σαν αλλη μια απο τις χιλιαδες ανουσιες διαδηλωσεις που γινονται καθημερινα εν' ελλάδι.
και οι "αδικημενοι" να διαβασουν να παρουν το 100 στα μαθ.κατ. και να στε σιγουροι οτι ο καλος θα ξεχωρισει απο τη μαζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

3anadinw

Νεοφερμένος

Ο 3anadinw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δε καταλαβαινετε ολοι εσεις που δε δωσατε πανελληνιες και μιλατε εκ του ασφαλους οτι τα θεματα ηταν απαραδεκτα .... προσωπικα δινω παλι φετος και μπορεσα να φτασω μεχρι το δ2 δε προλαβα να κοιταξω καν τα υπολοιπα 2 (δ3 δ4 ) εφαγα ολο το χρονο μου στο γ4 και μη με πειτε μαλακα που δε προχωρησα στο Δ ... τελικα θα βαθμολογηθω το ιδιο με καποιον που δεν ασχοληθηκε με το ερωτημα και εγραψε μονο τα προηγουμενα ευκολα ερωτηματα... το χρονο μου την ωρα της εξετασης ποιος μπορει να μου τον αναπληρωσει ...? κανεις φυσικα γιατι δε μπορουμε να εξεταστουμε ξανα .... οτι και να γινει καποιος θα αδικηθει ... αυτη δεν ειναι λυση ομως... θα επρεπε να παρει το υπουργειο καποια πιο υπευθυνη αποφαση ... για μενα θα πρεπε να δεχθει τη λυση για το πρωτο μεγιστο και τη 2κπ + π/3 .. η εστω να μειωθει ο συντελεστης βαρυτητας στη φυσικη για φετος .... κατι ...παντως οχι αυτο το χαλι ... αλλα το συστημα μπαζει απο παντου ... ισως και να ηταν σκοπιμο για να υποβαθμιστει το υπαρχων συστημα και να αναδειχθει καλυτερο το καινουριο .. παιδια παντως μην απογοητευεστε ...συνεχιζουμε μην ασχολειστε αλλο ...μονο κακο για τη συνεχεια μπορει να σας κανει πλεον ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Όταν εγώ ζήτησα διευκρίνηση για το συγκεκριμένο ερώτημα γιατί κατάλαβα οτι ήταν λάθος φυσικά αυτό που ζητούσε,μου είπαν οτι δεν γίνεται γιατί έχει περάσει ο χρόνος δυνατής αποχώρησης και να διαβάσω προσεχτικά το θέμα,οπότε και γω απάντησα αναλόγως.
Τον ΧΡΟΝΟ που σπατάλησα για να γράψω αυτό το ερώτημα,το ΑΓΧΟΣ που μου δημιουργήθηκε ποιός θα μου τα αξιολογήσει?
Εγώ το έλυσα το ερώτημα και έχασα απο το Γ3 επειδή δεν έβαλα το έργο του βάρους καθαρά επειδή το κεφάλι μου ήταν θολωμένο.Με ποιό δικαίωμα να χάσω εγώ αυτά τα μόρια?Με ποιό δικαίωμα με εξισώνουν με τους υπόλοιπους που δεν μπήκαν καν στη διαδικασία να σκεφθούν οτι η Στ σχετίζεται με την μέγιστη ταχύτητα?Δεν είναι τα 7 μόρια.Είναι το γαμώτο για όλα τα υπόλοιπα μόρια που χάθηκαν χάρη στο άγχος που μας δημιούργησαν και που εξισώνουν λύτες και μη λύτες.
Το πιο δίκαιο για όλους είναι να ξαναγράψουμε.
Kαταλαβαινε ομως εσυ και ολοι οσοι κανουνε συζητηση για αυτο το θεμα.Ποσο ψυχοφθορο ειναι για εμενα που εγραψα ΣΚΑΤΑ.Ειμαι που ειμαι δηλαδη βλεπω αυτα τα πραγματα και δεν μπορω να ξεχαστω καθολου!ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top