[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία

[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 14 25.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 33 58.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 5 8.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 5.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Την Β2 την έχω όλη λάθος. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πρέπει να γραψα κάπου στις 140 λέξεις. Θα με κατακεραυνώσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Πρέπει να γραψα κάπου στις 140 λέξεις. Θα με κατακεραυνώσουν;

Ουτε καν, σιγα μην σου μετρησουν και τις λεξεις ρε συ για 2.5 ευρω που περνουν.. Το νοημα να ναι κομπλε και εισαι οκ.. Και εγω στην εκθεση στην περιληψη ημουν κατω των λεξεων.. σιγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Eγώ έγραψα παραπάνω. 160-175 κάπου εκεί.
Δε μπορούσα να παραλείψω ορισμένα στοιχεία με τίποτα.:/:
Δεν έπρεπε να μπει περιορισμός. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Την Β2 την έχω όλη λάθος. :D

Εγω την Β2 εχασα στην λειτουργια των μεσων.. Εγραψα γενικα γλαφυροτητα παραστατικοτητα, και το μονο που εχω ακριβως και σωστο ειναι στην προσωποποιηση που ειπα οτι δινει αισθηση διαλογου αρα αμεσοτητα..
Ξεχασα να γραψω συνοχη κειμενου για την επαναληψη που βρηκα.. Ασε.

Εγω την Β2 εχασα στην λειτουργια των μεσων.. Εγραψα γενικα γλαφυροτητα παραστατικοτητα, και το μονο που εχω ακριβως και σωστο ειναι στην προσωποποιηση που ειπα οτι δινει αισθηση διαλογου αρα αμεσοτητα..
Ξεχασα να γραψω συνοχη κειμενου για την επαναληψη που βρηκα.. Ασε.



Λετε να μου κοψουν πολυ γιαυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ έβαλα σε αυτή με τα μέσα:
μεταφορα με την πληγή κ το μαχαίρι -> για έμφαση στο δράμα και την οδύνη
υπερβατό νάρκης άλγους δοκιμές -> για να τονίσει ότι η ανακούφιση της ποίησης είναι προσωρινή
αποστροφή-> επικοινωνία/ α' + β' ενικό σαν επίκληση στη μούσα
κύκλος-> εγκλωβισμός, τραγικότητα, έμφαση στο πόσο απίθανο είναι να ξεφύγει κανείς από το γήρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Εγώ έβαλα
μεταφορα με την πληγή κ το μαχαίρι -> για έμφαση στο δράμα και την οδύνη
υπερβατό -> για να τονίσει ότι η ανακούφιση της ποίησης είναι προσωρινή
αποστροφή-> επικοινωνία/ α' + β' ενικό σαν επίκληση στη μούσα
κύκλος-> εγκλωβισμός, τραγικότητα, έμφαση στο πόσο απίθανο είναι να ξεφύγει κανείς από το γήρας

το κυκλος που φαινοταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
σ αυτο το παραλληλο δεν τα πηγα και πολυ καλα!!!! αλλα στα υπολοιπα ενταξει!!!! πρεπει να εχω γραψει 16-17!!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
βλέπω αισιδιοδοξία εδώ πέρα, μπράβο παιδιά :D Το είπα χθες σε μια φίλη μου που δίνει ή Καβάφης ή Κρητικός(όχι ότι ήταν τα μονα 2 που ξέρω:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
και εγω το εβαλα αυτο!!! ελπιζω να το πιασουν για σωστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
υπάρχουν δύο κύκλοι ενας στο μαχαίρι-μαχαίρι και ένας με το στίχο πληγή-πληγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγω εβαλα το μαχαιρι που ειναι ο χρονος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
υπάρχουν δύο κύκλοι ενας στο μαχαίρι-μαχαίρι και ένας με το στίχο πληγή-πληγή

αα οκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μπράβο ρε παιδιά, μακάρι να τα πήγατε όλοι καλά. :D

Άντε και του χρόνου ένα Αμάρτημα για μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
τι ωραια θεματακια...επιτελους λυτρωση μετα τη βιολογια!! λατρευω τον καβαφη, αρκετα βατα για τους καλους κ τους αριστους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ μετά τα θέματα στη Βιολογια γενικής περίμενα πιο δύσκολα τυπου Ονειρο στο κύμα και απο ποιηματα ή Πολυδούρη ή Εγγονόπουλο-Αναγνωστάκη! Οταν είδα τα θέματα έπαθα σοκ!Αρχιζα και έκλαιγα! Εγώ νομίζω ότι έγραψα χάλια!Τώρα θα δείξει!Εγραφα ότι θυμόμουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εγω μολις ειδα οτι ηταν Καβαφης τρελαθηκα απο την χαρα μου:D
αντε σειρα εχουν τωρα τα αρχαια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγω ηθελα πιο δυσκολο κειμενο :/ Ισως προσφυγικους συνοικισμους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top