[23/5/2012] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 102)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 60 58.8%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 19 18.6%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 9 8.8%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 6.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 3 2.9%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 4 3.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
2μιση ωρες ασταματητο γραψιμο.
συνολο: 13 σελιδες.
εχασα μονο στο Δ3 οπου δεν εβαλα το απολυτο και εχασα τη μια λυση.
εκανα την αποδειξη με τον γραμμικο συνδυασμο και αλοιμονο σε οποιον πει οτι δεν χρειαζοταν. δεν εχει το βιβλιο αυτο το πραγμα και δεν μπορουμε να στηριχτουμε στην εφαρμογη του βιβλιου. πιστευω οτι πρεπει να ανταμειφθουν οσοι εκαναν την αποδειξη.
οσο για το Δ4 τι να πω...
αμα το ψαξει κανεις σε βαθος, θα δει οτι ο ορισμος της γνησιως φθινουσας ειναι για χ1<χ2 και οχι για χ1<=χ2. αρα δεν γινεται να εφαρμοστει η λυση που πρωταγωνιστει στα φροντιστηρια. ηθελε αρκετο ψαξιμο.

Εχεις δικιο για το τελευταιο αλλα δε νομιζω οτι το ισον επηρεαζει κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εχεις δικιο για το τελευταιο αλλα δε νομιζω οτι το ισον επηρεαζει κατι...

δεν επηρεαζει αλλα το σωστο ειναι να το ψαξει κανεις αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan0s19

Νεοφερμένος

Ο stefan0s19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Η ισότητα απλά ισχύει μόνο για Α=Β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Η ισότητα απλά ισχύει μόνο για Α=Β.

οχι ακριβως.
δεν το θυμαμαι τωρα ξεκαθαρα και δεν μπορω να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex9494

Νεοφερμένος

Ο alex9494 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και δεν μπορουμε να στηριχτουμε στην εφαρμογη του βιβλιου

Καλά ποιος σου κάνει μάθημα; Εννοείται ότι μπορείς να στηριχτείς στην Εφαρμογή. Ο Νόμος λέει ξεκάθαρα ότι από την Γ' Γυμνασίου και ύστερα, οι εφαρμογές του σχολικού βιβλίου μπορούν να χρησιμοποιούνται σαν Θεωρήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλά ποιος σου κάνει μάθημα; Εννοείται ότι μπορείς να στηριχτείς στην Εφαρμογή. Ο Νόμος λέει ξεκάθαρα ότι από την Γ' Γυμνασίου και ύστερα, οι εφαρμογές του σχολικού βιβλίου μπορούν να χρησιμοποιούνται σαν Θεωρήματα!
πες καλυτερα εσενα ποιος σου κανει μαθημα.
αν υπαρχει εφαρμογη στο βιβλιο που να αλλαζουν οι παρατηρησεις με γραμμικο συνδυασμο τοτε μαλλον πρεπει να βαλω γυαλια.
στο βιβλιο υπαρχει μονο για το γινομενο και την προσθεση. οχι για τον γραμμικο συνδυασμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι 20 που έβαλαν άριστα έγραψαν το λιγότερο 19?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Οι 20 που έβαλαν άριστα έγραψαν το λιγότερο 19?
εγώ σου λέω οτι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό είναι από τρόλλινγκ:P Σίγουρα πράγματα.. οπότε μην αγχώνεστε και για αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εγώ σου λέω οτι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό είναι από τρόλλινγκ:P Σίγουρα πράγματα.. οπότε μην αγχώνεστε και για αυτό:)

Γιατί έγραψα 18 και κάτι και ξεκίνησα να αγχώνομαι :( Το μόνο θετικό είναι ότι όσο έχασα από εδώ, ελπίζω να κέρδισα από έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
στο Δ3 δεν έβαλα απολυτο ... την εφαπτομενη και τσ τυπουσ σωστα αλλα βρήκα μόνο τη λύση [30, +00) πόσο λέτε να μου κόψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xarakas

Νεοφερμένος

Ο Xarakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω που ψηφισα αριστα πιστευω εχω γραψει τουλαχιστον 19, γυρω στο 19.2 με 19.4

Παντως μην αγχωνεσαι απ' οτι φαινεται οι βασεις ιδιες θα μεινουνε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κυριάκος1204

Νεοφερμένος

Ο κυριάκος1204 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Λοιπόν δύσκολα θέματα για άτομα θεωρητικής κατεύθυνσης μέτρια για τους θετικούς και τεχνολογικούς.
Εγώ έγραψα πολύ καλά με εξαίρεση ένα απόλυτο που δεν έβαλα στο CV και βρήκα (β<10 ενώ είναι β<-10) ένα λανθασμένο αποτέλεσμα στο Δ3. οπότε πιστεύω άριστα.
Προσοχή κυκλοφορούν λύσεις στο ίντερνετ για το Δ3 που είναι λανθασμένες μην πανικοβληθείτε...
Το Δ4 για έναν της θεωρητικής πιστεύω ήταν άπιαστο. Καλά αποτελέσματα και συνεχίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εγω που ψηφισα αριστα πιστευω εχω γραψει τουλαχιστον 19, γυρω στο 19.2 με 19.4

Παντως μην αγχωνεσαι απ' οτι φαινεται οι βασεις ιδιες θα μεινουνε :D
χαλαρωσε ρε.. γινατε ολοι μαθηματικοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
μέτρια (μπορει κα ασχημα..) πράγματα και ενώ ξαναδίνω και ήθελα να γράψω 15+ έχω ξενερώσει την ζωή μου...
μου φάνηκαν δύσκολα σαν τα περσινά ένα πράγμα με την διαφορα όμως ότι ήταν σαφή σε αυτά που ζητούσαν..ήθελαν πολλές πράξεις και δεν έφτανε ο χρόνος..ναυάγιο η όλη φάση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Παιδιά ανέβηκαν οι επίσημες λύσεις του υπουργείου στο 1ο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ε ρε πουστη μου να ξερεις τις απαντησεις αλλα να μην σου φτανει ο χρονος...Τα Δ3 και Δ4 ηταν παρομοια με κατι ασκησεις απο οεφε/επαναληπτικες/study4exams δεν θυμαμαι απο που ακριβως που ειχα δει εχθες...Παντως για τους θεωρητικους τα θεματα ηταν απαγορευτικα.Ελπιζω στο 5ο πεδιο να πεσουν οι βασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eγω εχασα το Β1 και κατι αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εγω παντως που εγραφα μαθηματικα γενικης μου φανηκαν Βατα.Αμα κρατησεις τη ψυχραιμια σου γραφεις.Δεν ειχαν "παγιδες"...βεβαια στο Β3 αν θυμαμαι καλα ειχε ενα σωρο σπαστικες πραξεις για τη τυπικη αποκλιση.(2 σελιδες προχειρο μου πηρε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Έκανα την μεγαλύτερη μαλακία της ζωής μου στο Β1 αντί να βάλω 25 έβαλα 15.

Και νομίζω έχασα από θεωρεία. Στο Α3 ήθελε όλο το κομμάτι από το βιβλίο ή μόνο τον τύπο?
Και εγω Γιαννη 15 εβαλα! Α και στο ποσοστο, ξεχασα να το αφαιρεσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top