[23/5/2012] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 102)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 60 58.8%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 19 18.6%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 9 8.8%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 6.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 3 2.9%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 4 3.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εντάξει ο καθένας βγαίνει και λέει ότι θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαα χανια

Νεοφερμένος

Η μαριαα χανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Σας χαντακωσαν δηλαδη και στα Μαθ Γεν?
εμενα μου φανηκαν δυσκολα για τους αλλους δεν ξερω!!..ασχετο εσυ ποια σχολη θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Salad your way απο τα μαθηματικα....Παραγωγισιμη σαλατα,σαλατα με εφαπτωμενες οτι θελετε εχει το μενου....3ο 4ο τα σκατωσα απο το αγχος...Κολλησα στο πινακα γιατι πηγαινα να βγαλω ο μαλακας το α απο το πλατος των κλασεων αν ειναι δυνατον!!!!!!Μετα απο 1 ωρα χαμενη συνειδητοποιησα τι εκανα και συμορφωθηκα...Ευχομαι στην εσχατη ενα 10....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minos_94

Νεοφερμένος

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
το φτάσαμε το 100.....
αν δεν μου κόψουν για το Γ1 που δεν έκανα απόδειξη για τα απλά ενδεχόμενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
στο β4 εγραψα : το ποσοστο που χρειαζεται μπλα μπλα ... ειναι ισο με 4/5 * f4% = 4/5 * 10 % = 8% ... Αρκει αυτο ? θα με το παρουν σωστο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
θεωρώ αρκετά πιο δύσκολα από πέρσυ....γύρω στο 16 υπολογίζω ενώ θα μπορούσα να πιάσω ενα 18αρι αλλά
έκανα κάτι βλακείες.
Στο θέμα 2 έβαλα την διάμεσο 15 αντί 25 γιατί μπερδεύτικα,θα χάσω και τις 4 μονάδες λογικά;
Αν κάποιος γνωρίζει παρακαλώ να μου πει..
ευχαριστώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Κοιτα πρεπει να χω γραψει πανω απο 18 αλλα ημουν αρκετα τυχερος επειδη ειχα λυσει ολοιδιο 4ο θεμα που ηταν αρκετα δυσκολο. Το 3ο ηταν ευκολο εβγαινε, το 2ο και αυτο πιστευω αν δεν ειχες λυσει αρκετες απο στατιστικη δυσκολα το βγαζες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Θεωρούνται πιο εύκολα από τα περσινά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xarakas

Νεοφερμένος

Ο Xarakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
AntonisR21 λογικα ναι και τις 4 θα χασεις :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μια απόρια που διακλαδίζεται σε 3:

1)Στο τελευταίο ερώτημα του θέματος 2 τελικά βγαίνει 8% όπως λέτε, και όχι 7,5% που έγραψα πιο πάνω. Αλλά εγώ έβγαλα 7,5% επειδή έκανα λάθος στην αναλογία, έβαλα λάθος τα άκρα των κλάσεων. Υπάρχει πιθανότητα να μην μου κόψουν και τα 5 απο κει;
2)Στο θέμα 4 έγραψα πως τελικά η φ είναι γν. φθίνουσα στο μειον άπειρο εως συν άπειρο, αλλά αυτή ορίζεται μόνο στο μηδεν εως συν απειρο, πόσο να μου κόψουν από κει;
3)Και στο 4ο θέμα πάλι, στο τρίτο ερώτημα έφτασα ότι το απόλυτο πρέπει να είναι μεγαλύτερο του 20, αλλά μετά που πήγα να το βγάλω, από απροσεξία, έκανα το 20 -> 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan0s19

Νεοφερμένος

Ο stefan0s19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν μετριας δυσκολίας.Ο χρόνος ήταν υπεραρκετος. Αρκετά ευκολότερα απο πέρισυ ειδικα σε θέμα πράξεων. Η θεωρία πολύ απλή. Το 2ο ήθελε μόνο λίγο εμπειρία. Το 3ο απλα πραγατα. Το 4ο ειχε το λεπτο σημείο με την απόλυτη τιμή αλλα όχι τίποτα σπουδαίο.. Σίγουρα για τα παιδιά της Θεωρητικής ήταν αρκετά δύσκολα.. Καλή επιτυχία σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
ολα τα εγραψα

απλα:

1ον δεν υπηρχαν πολλα δυσκολα κομματια τα οποια θα εκαναν εναν καλο μαθητη να ξεχωρισει.
2ον μου εκλεψαν το κινητο στο σχολειο το πρωι που το αφησα

οποτε δεν εχω ενθουσιαστει

μονο σε ενα ερωτημα δυσκολευτηκα στο οποιο εφαγα και 30 λεπτα.
δηλαδη σε αυτο με το α=8

ΕΝΤΙΤ: στο οποιο πιστεψα οτι ειναι κατι απιθανο (επηρεασμενος απο τις περσινες πανελληνιες στο β1), πηγα και πηρα οτι τα ν,ν1,ν2,ν3,ν4 ειναι φυσικοι κατα συνεπεια μονο >=0 και αφου το F αυξανει >0 : ν,ν1,ν2,ν3,ν4>0 οποτε πηρα περιορισμους με τα α, επισης ειπα οτι το α μπορει να ειναι μονο ακεραιος και μετα περιπτωσεις.....
που κατεληξα; να παρω τα @@ μου ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
2μιση ωρες ασταματητο γραψιμο.
συνολο: 13 σελιδες.
εχασα μονο στο Δ3 οπου δεν εβαλα το απολυτο και εχασα τη μια λυση.
εκανα την αποδειξη με τον γραμμικο συνδυασμο και αλοιμονο σε οποιον πει οτι δεν χρειαζοταν. δεν εχει το βιβλιο αυτο το πραγμα και δεν μπορουμε να στηριχτουμε στην εφαρμογη του βιβλιου. πιστευω οτι πρεπει να ανταμειφθουν οσοι εκαναν την αποδειξη.
οσο για το Δ4 τι να πω...
αμα το ψαξει κανεις σε βαθος, θα δει οτι ο ορισμος της γνησιως φθινουσας ειναι για χ1<χ2 και οχι για χ1<=χ2. αρα δεν γινεται να εφαρμοστει η λυση που πρωταγωνιστει στα φροντιστηρια. ηθελε αρκετο ψαξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εκανα την αποδειξη με τον γραμμικο συνδυασμο και αλοιμονο σε οποιον πει οτι δεν χρειαζοταν. δεν εχει το βιβλιο αυτο το πραγμα και δεν μπορουμε να στηριχτουμε στην εφαρμογη του βιβλιου. πιστευω οτι πρεπει να ανταμειφθουν οσοι εκαναν την αποδειξη.

Για ποιο λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Και εγω δευτερο θεμα εκατσα πανω απο 40 λεπτα... Παλι καλα που το 4ο το ειχα λυσει χθες παρομοιο με επανηπτικες, γιατι αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
για το Δ3 μιλαω.

Το βιβλίο το έχει σαν άσκηση οπότε μπορείς να τα πάρεις έτοιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan0s19

Νεοφερμένος

Ο stefan0s19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λογικά για το ότι y(μέση) = λχ(μέση) + β και s' = |λ|s. Απο όσο ξέρω οι εφαρμογές θεωρούνται στην ύλη και μπορούν να εφαρμόζονται χωρίς απόδειξη οπότε πιστεύω οτι δεν είναι απαραίτητη. Παρόλα αυτά εγω την έκανα για να ειμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στο β4 εγραψα : το ποσοστο που χρειαζεται μπλα μπλα ... ειναι ισο με 4/5 * f4% = 4/5 * 10 % = 8% ... Αρκει αυτο ? θα με το παρουν σωστο ?

Μια χαρά σωστό, έτσι απαντάει και ένα θέμα το υπουργείο στο διαγώνισμά του. :)

το φτάσαμε το 100.....
αν δεν μου κόψουν για το Γ1 που δεν έκανα απόδειξη για τα απλά ενδεχόμενα....

Κι εμείς! ;) Τι απόδειξη λες για απλά ενδεχόμενα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Το βιβλίο το έχει σαν άσκηση οπότε μπορείς να τα πάρεις έτοιμα.
το βιβλιο εχει σε εφαρμογη το γινομενο και την προσθεση. δεν εχει το γραμμικο συνδυασμο. οποτε (θεωρω οτι) δεν μπορουμε να το παρουμε ετοιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top