[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 18.7%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 20 22.0%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 16 17.6%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 6 6.6%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 2.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ήταν μπέρδεμα η G1 και
G2 περιμένω τις λύσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγω το εδωσα συνδυασμο τον ορισμο του πληθυσμου αλλα και του ειδους μαζι.Επρεπε να τους εξηγησεις οτι με την διαδικασια την παραπανω δεν δημιουργηθηκε ΚΑΝΕΝΑ καινουργιο ειδος.Απλα δημιουργηθηκαν ΠΛΥΘΗΣΜΟΙ με διαφορετικα απλα χαρακτηριστικα!Δηλαδη αν ενωθουν ξανα οι πεστροφες της μιας και της αλλης λιμνης σιγουρα θα μπορουν να κανουν γονιμους απογονους.Καταλαβες?
Είσαι φαουλ
Μπορεί να δημιουργηθεί νέο είδος
-10 μονάδες
Επιγραμματικά: Η συσσώρευση πολλών ευνοικών και κληρονομήσιμων χαρακτηριστικών μπορεί να οδηγήσει στην εμφάνιση νέου είδους
Δαρβίνος is speaking...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
ήταν μπέρδεμα η G1 και
G2 περιμένω τις λύσεις...
Και εγω απο εκει θελω λυσεις βασικα μονο απο Γ2 και Δ2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Και εγω απο εκει θελω λυσεις βασικα μονο απο Γ2 και Δ2


πλακα πλακα από αυτές θα κριθούν πολλά
η d2 μάλλον ήθελε απλά φωτοχημικό νέφος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να απαντησουμε στο γ1 γ2???θεωρια της φυσικης επιλογης ή το που δρα???εννοω τα συμπερασματα κ τις παρατηρησεις.....

προσωπικα τα βρηκα ζορικα τα θεματα....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Στο Δ2:
Χρειάζεται πρώτα να δημιουργηθούν οι πρωτογενής ρύποι (οξείδια του αζώτου) έτσι ώστε αυτοί στη συνέχεια να αντιδράσουν και να μετατραπούν σε δευτερογενής ρύπους (όζον).
Άρα χρονικά προηγείται η αύξηση της συγκέντρωσης των οδειδίων του αζώτου κι ακολουθεί η αύξηση του όζοντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να απαντησουμε στο γ1 γ2???θεωρια της φυσικης επιλογης ή το που δρα???εννοω τα συμπερασματα κ τις παρατηρησεις.....

προσωπικα τα βρηκα ζορικα τα θεματα....:mad:
Εεε το Γ1 ηταν απλο ελεγες απλα απο τα συμπερασματα τι γινεται γενικα ολη την φυσικη επιλογη θεωρια του Δαρβινου.Αφου στο ελεγε απο κατω καθαρα.Στο Γ2 ειναι αυτο που ειπε ο Τζιμ τζιμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ωραία θέματα ρε παιδιά :)
κοιτάχτε είναι φυσικά πολύ πιο εύκολα από πέρσι, αλλά πιο δύσκολα από το 2009 και το 2010 όπου τότε έγραφε 20 και ένας αδιάβαστος.

φυσιολογικά τα βρίσκω. :) φαίνεται είπαν να μην σας ταλαιπωρήσουν όσο τους περσινούς, αλλά επίσης να μην σας κάνουν σαν τους παλιούς που βγάζανε και 19900... αυτή είναι λογική για να βγάζεις θέματα νομίζω... θα ξεχωρίσουν οι αληθινοί αριστούχοι από τους επιπόλαιους πιστεύω φέτος...

όπως και νά χει δεν θέλω να λέω κατεβατά λες και είμαι κανένας ειδικός, οπότο το κόβω. Απλά είπα τη γνώμη μου.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ!!! 4 ΧΟΡΤΑΤΟΙ ΜΗΝΕΣ :) :) :) ΒΑΣΤΑΤΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
οι λυσεις που ειναι βρε παιδια??? στα διαγραμματα τι βαλατε? κανεις δεν ξερει? εγω εκει με το οξυγονο και τους αποικοδομητες στην καμπυλη που παει απο πανω προς τα κατω εβαλα οξυγονο και στην αλλη αποικοδομητες λογω ευτρουφισμου. ειναι δεν ειναι σωστο??? μετα με το φωτοχημικο νεφος στο τεταρτο θεμα την πρωτη την εβαλα οξειδια αζωτου και την αλλη οζον. ουτε εκει δεν ειμαι σιγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Στο Δ1:
Καμπύλη Α: Οξυγόνο
Καμπύλη Β: Αποικοδομητές

Στο Δ2:
Καμπύλη Α: Οξείδια Αζώτου
Καμπύλη Β: Όζον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Στο Δ1 ποιά είναι η σωστή απάντηση; Η καμπύλη Β είναι το οξυγόνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
οι λυσεις που ειναι βρε παιδια??? .

Όλα στην ώρα τους.:P
Περιμένουμε να αναρτηθούν για να τις ανεβάσουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
παίδες πότε θα ανέβουν οι λύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ninio, νομίζω λάθος το πρώτο, σωστό το δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Η Δ2 ηταν για τον πεοντα.. την εκανα λαθος ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ την ειχα λυσει ΣΩΣΤΑ.. ευγε!

Μανι μανι επεσα στο 18, συν αλλα 1-2 λαθη στο 15-16

Απογοητευτηκα παααρα πολυ,εριξα διαβασμα τρελο στην βιολογια και ΧΩΡΙΣ ενα φροντηστηριο ουτε σε ενα μαθημα απο τα 6, και δηλωνω επισημα πως τα παραταω στα @@ μου οι πανελληνιες μλκια εκανα που νομιζα πως θα γραψω κιολας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Δεν μπορω να κρινω εγω ρε συ τζιμ τζιμ που δινω και δευτερη φορα.Καταλαβες??Μην μου δινετε σημασια εμενα..δεν επρεπε καν να γραψω αυτα που εγραψα.Ζηταω συγνωμη

Εγω το εδωσα συνδυασμο τον ορισμο του πληθυσμου αλλα και του ειδους μαζι.Επρεπε να τους εξηγησεις οτι με την διαδικασια την παραπανω δεν δημιουργηθηκε ΚΑΝΕΝΑ καινουργιο ειδος.Απλα δημιουργηθηκαν ΠΛΥΘΗΣΜΟΙ με διαφορετικα απλα χαρακτηριστικα!Δηλαδη αν ενωθουν ξανα οι πεστροφες της μιας και της αλλης λιμνης σιγουρα θα μπορουν να κανουν γονιμους απογονους.Καταλαβες?


Ρε σεις, μη τα λετε ετσι αποτομα και μου ερχονται εγκεφαλικα. Εγω το αντιθετο εβαλα. :/
Τα θεματα ηταν αρκετα δυσκολα πιστευω. Ενα 17 ομως το πιανω σιγουρα πιστευω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η Δ2 ηταν για τον πεοντα.. την εκανα λαθος ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ την ειχα λυσει ΣΩΣΤΑ.. ευγε!

Μανι μανι επεσα στο 18, συν αλλα 1-2 λαθη στο 15-16

Απογοητευτηκα παααρα πολυ,εριξα διαβασμα τρελο στην βιολογια και ΧΩΡΙΣ ενα φροντηστηριο ουτε σε ενα μαθημα απο τα 6, και δηλωνω επισημα πως τα παραταω στα @@ μου οι πανελληνιες μλκια εκανα που νομιζα πως θα γραψω κιολας..

Βρε μην απογοητεύεσαι. Εγώ πέρυσι είχα γράψει 13 Βιολογία, αλλά το στόχο μου τον έπιασα. Πάνε γερά για τα άλλα!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Ρε πόσο ηλίθια είμαι το κερατό μου!!!
έκανα ολόσωστα τα διαγράμματα και τις καμπύλες.... και έκανα λάθος σε ένα Πολλαπλης επιλογής
πωωωωωωω :( :(

για την Γ2 δεν είμαι σίγουρη για την αιτιολόγηση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ρε πόσο ηλίθια είμαι το κερατό μου!!!
έκανα ολόσωστα τα διαγράμματα και τις καμπύλες.... και έκανα λάθος σε ένα Πολλαπλης επιλογής
πωωωωωωω :( :(

για την Γ2 δεν είμαι σίγουρη για την αιτιολόγηση :(

Καλά τα πήγες! Δεν ήταν και εύκολα! Ποιο έχασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Βρε μην απογοητεύεσαι. Εγώ πέρυσι είχα γράψει 13 Βιολογία, αλλά το στόχο μου τον έπιασα. Πάνε γερά για τα άλλα!!! ;)

Θαλεια χεστηκα,γιατι εγω προσωπικα αν βιολογια γραψω 13 τοτε την εβαψα.. Λατινικα παω για μεταφραση τι προκειται να με σωσει? ΤΙΠΟΤΑ! Αγνωστο επισης ο θεος βοηθος. Η βιολογια ηταν μαθημα που στηριζομουν και σκατα τελικα.. Δεν υπαρχει τιποτα να περιμενω ουτε να ελπιζω σε κατι, τζαμπα διαβασμα..Τελος.

Και ειχα και τους επιτηρητες να σχολιαζουν το προχειρο μου..ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΙΑ ΠΟΣΟ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top