Φροντιστήριο σε μαθητές από ...μαθητές!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ερωτησεις για ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ!
Ισλαμ: 1. Η ζωη του Μωάμεθ (super sos!)
2. Τι ειναι Εγιρα.
3. Τι ειναι το Κορανι.
4. Οι 5 στυλοι του Ισλαμ. (super sos!)
5. Νομοθεσία.
6. Σουνίτες, Σηίτες (μονο σαν ονοματα)
Ινδουισμος: 1. Τι ειναι: ατμαν, μπραχμαν, καρμα, σαμσαρα, μοξα, καστες, γιογκα
Βουδδισμος: 1. Η ζωη του Βουδδα.
2. Τα 4 θεαματα.
3. Τι ειναι: μπικου, μπικουνι, μποντι
4. χιναγιανα, μαχαγιανα (σαν ονοματα)
κεφαλαιο 4: 1. Τι ειναι φυσικη και τι υπερφυσικη αποκαλυψη;
2. Τι μπορουμε να γνωρισουμε απο το Θεο; (απαντηση: τις ενεργειες)
Μπορούμε να γνωρίσουμε την ουσία του Θεού και γιατί;
Τι είναι οι ενέργειες του Θεού;
3. Διατυπώστε το τριαδικό δόγμα.
Ποιες είναι οι σχέσεις των προσώπων μεταξύ τους;
κεφάλαιο 9: 1. Τι θέλει να πει το κείμενο της Γένεσης, που μιλάει για την Δημιουργία του κόσμου;
Γιατί είναι διαχρονικό; (απάντηση: Γιατί θέλει να εξισορροπήσει τη σχέση του ανθρώπου με τον Θεό και τον κόσμο)
2. Μπορεί ο επιστήμονας να πιστεύει στον Θεό ή τον εμποδίζει το κείμενο της Γένεσης; (απάντηση: θεολογία--->απαντάει στο πώς και γιατί δημιουργήθηκε ο κόσμος, επιστήμη---> στο πώς και το πότε)
κεφάλαιο 10: 1. Τι σημαίνει ότι ο άνθρωπος δημιουργήθηκε κατ'εικόνα και καθ'ομοίωση; (απάντηση: κατ'εικόνα-->λογική+ελεύθερη βούληση, καθ'ομοίωση-->θέωση)
2. Γιατί δίχνει το κείμενο ότι ο άνθρωπος πλάθεται ''από χώμα'' κ' του δίνει ''πνοή ζωής'';
3. Πώς ο άνθρωπος πρέπει να φέρεται στο περιβάλλον του; (απάντηση: να εργάζεται και να το διαφυλλατει)
Γιατί δίνει όνομα στα ζώα; (σελ. 96)
4. Γιατί δίχνει να δημιουργείται η γυναίκα από την πλευρά του άνδρα; Τι σημαίνει αυτό, αν λάβουμε υπόψην μας την εποχή που γράφτηκε το κείμενο; (απάντηση: ισοτιμια, φιλία, συνεργασία, αλληλεγγύη κ.α.) Πόσο δυνατή σχέση θα δημιουργηθεί μεταξύ τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
μια ερωτηση! τον πινακα με τους τριγωνομετρικους αριθμους τον μαθατε/θα τον μαθετε απεξω?? ή θα τον βγαλετε εκεινη την ωρα με τον μνημονικο κανονα?
Τι εννοείς? Ποια γωνία εχει ημίτονο 1/2 κτλ? Αυτό? Ποιον κανόνα? Εγώ αν δεν θυμάμαι μια γωνία κάνω τον κυκλο και τη βρίσκω...
Ερωτησεις για ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ!
Ισλαμ: 1. Η ζωη του Μωάμεθ (super sos!)
2. Τι ειναι Εγιρα.
3. Τι ειναι το Κορανι.
4. Οι 5 στυλοι του Ισλαμ. (super sos!)
5. Νομοθεσία.
6. Σουνίτες, Σηίτες (μονο σαν ονοματα)
Ινδουισμος: 1. Τι ειναι: ατμαν, μπραχμαν, καρμα, σαμσαρα, μοξα, καστες, γιογκα
Βουδδισμος: 1. Η ζωη του Βουδδα.
2. Τα 4 θεαματα.
3. Τι ειναι: μπικου, μπικουνι, μποντι
4. χιναγιανα, μαχαγιανα (σαν ονοματα)
κεφαλαιο 4: 1. Τι ειναι φυσικη και τι υπερφυσικη αποκαλυψη;
2. Τι μπορουμε να γνωρισουμε απο το Θεο; (απαντηση: τις ενεργειες)
Μπορούμε να γνωρίσουμε την ουσία του Θεού και γιατί;
Τι είναι οι ενέργειες του Θεού;
3. Διατυπώστε το τριαδικό δόγμα.
Ποιες είναι οι σχέσεις των προσώπων μεταξύ τους;
κεφάλαιο 9: 1. Τι θέλει να πει το κείμενο της Γένεσης, που μιλάει για την Δημιουργία του κόσμου;
Γιατί είναι διαχρονικό; (απάντηση: Γιατί θέλει να εξισορροπήσει τη σχέση του ανθρώπου με τον Θεό και τον κόσμο)
2. Μπορεί ο επιστήμονας να πιστεύει στον Θεό ή τον εμποδίζει το κείμενο της Γένεσης; (απάντηση: θεολογία--->απαντάει στο πώς και γιατί δημιουργήθηκε ο κόσμος, επιστήμη---> στο πώς και το πότε)
κεφάλαιο 10: 1. Τι σημαίνει ότι ο άνθρωπος δημιουργήθηκε κατ'εικόνα και καθ'ομοίωση; (απάντηση: κατ'εικόνα-->λογική+ελεύθερη βούληση, καθ'ομοίωση-->θέωση)
2. Γιατί δίχνει το κείμενο ότι ο άνθρωπος πλάθεται ''από χώμα'' κ' του δίνει ''πνοή ζωής'';
3. Πώς ο άνθρωπος πρέπει να φέρεται στο περιβάλλον του; (απάντηση: να εργάζεται και να το διαφυλλατει)
Γιατί δίνει όνομα στα ζώα; (σελ. 96)
4. Γιατί δίχνει να δημιουργείται η γυναίκα από την πλευρά του άνδρα; Τι σημαίνει αυτό, αν λάβουμε υπόψην μας την εποχή που γράφτηκε το κείμενο; (απάντηση: ισοτιμια, φιλία, συνεργασία, αλληλεγγύη κ.α.) Πόσο δυνατή σχέση θα δημιουργηθεί μεταξύ τους;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :inlove:
πολλά είναι ρε φίλε! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
τιποτα καλο μου:huglove:
αυτην την υλη δεν εχετε κι εσεις?
ναι ειναι πολλα...γραφω την τεταρτη μαζι με μαθηματικα κατευθυνσης:worry:
υπαρχει ενας μνημονικος κανονας...και επειδη ποτε δεν μπορω να θυμηθω αυτον τον κολοπινακα δεν το ρισκαρω..:/ στην αλγεβρα μας εχουν βγαλει εκτος το κεφαλαιο της τριγωνομετριας αλλα την χρειαζομαστε γεωμτερια και κατευθυνση και φυσικα του χρονου!:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανείς καμία σελίδα σαν αυτήν για την Ιστορία που να την έχει συνοπτικά αλλα περιεκτίκα συνχρόνος, γιατί απο το βιβλίο δεν βγένουν και έχουμε και κοντά 20 μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
λογικα αν βαλεις στο google κατι για σημειωσεις ολο και κατι θα σου βγαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανείς καμία σελίδα σαν αυτήν για την Ιστορία που να την έχει συνοπτικά αλλα περιεκτίκα συνχρόνος, γιατί απο το βιβλίο δεν βγένουν και έχουμε και κοντά 20 μαθήματα.
Εγώ έχω βρει αυτή τη σελίδα για την Ιστορία...https://lyk-peir-anavr.att.sch.gr/Lessons/01HUMANITIES/History/WorkSheets/04_Koleza_History_B.htm
Ελπίζω να σου φανεί χρήσιμη.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ έχω βρει αυτή τη σελίδα για την Ιστορία...https://lyk-peir-anavr.att.sch.gr/Lessons/01HUMANITIES/History/WorkSheets/04_Koleza_History_B.htm
Ελπίζω να σου φανεί χρήσιμη.. :)

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Για όσους είναι θετική ζητώ την άποψή τους στο ακόλουθο θέμα που έπεσε στις εξετάσεις μας ως 3ο θέμα:

Ποτήρι που περιέχει αραιό υδατικό διάλυμα HNO3 ζυγίζει μαζί με το περιεχόμενό του 232 γρ. Προσθέτουμε 12 γρ. στερεού χαλκού. Όταν πάψει να εκλύεται αέριο το ποτήρι με το περιεχόμενο ζυγίζει 242,8 γρ. Να εξεταστεί αν αντέδρασε ολόκληρη η ποσότητα χαλκού και να υπολογιστεί ο αριθμός mol του HNO3 που υπήρχε αρχικά.

Η πλειοψηφία των μαθητών δυσκολεύτηκε πολύ και δεν το έγραψαν πλήρως, ή και καθόλου, παρόλο που υπήρχε υπόδειξη σχετικά με την αρχή ισοδυναμίας της μάζας . Η λύση μου ήρθε κατευθείαν και το έλεγξα με τον καθηγητή μου και το έχω σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
3ο θεμα??δυσκολακι δεν ειναι?!:/ δηλαδη 4ο θεμα τι ηταν?:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
3ο θεμα??δυσκολακι δεν ειναι?!:/ δηλαδη 4ο θεμα τι ηταν?:Ρ

To 4o θέμα ήταν το εξής:

Δοχείο χωρίζεται με διάφραγμα σε δύο ίσους χώρους Χ1 και Χ2 που περιέχουν ο καθένας σε ίδια θερμοκρασία Τ και ίδια πίεση 3 atm CO και Cl2.
1. Να βρεθεί η σχέση που συνδέει τα mol Cl2 και CO.
2. Αφαιρούμε το διάφραγμα και παρατηρούμε ότι η πίεση μειώνεται σταδιακά και σταθεροποιείται στην τιμή 2,5 atm. Τα αέρια CO και Cl2 αντιδρούν και παράγουν COCl2. Να εξηγήσετε τη σταδιακή μείωση της πίεσης και τη σταθεροποίησή της στην τιμή 2,5 atm.
3. Να υπολογίσετε την Κp. της αντίδρασης


Προφανώς στο 2) δεν ήθελε να αιτιολογήσουμε γιατί σταθεροποιείται συγκεκριμένα στην τιμή 2,5 atm.
Εμένα με δυσκόλεψε περισσότερο αυτό το θέμα. Πάντως το 3ο θέμα το έλυσαν 3,4 άτομα από τους 19 του τμήματος, μεταξύ άλλων κι εγώ.
Πιο δύσκολα θέματα δε γινόταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
[...]Πιο δύσκολα θέματα δε γινόταν...

Πραγματικά και νόμιζα ότι τα δικά μας ήταν δύσκολα. :wacko::wacko::wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πραγματικά και νόμιζα ότι τα δικά μας ήταν δύσκολα. :wacko::wacko::wacko:

Φαντάσου ότι παρ'όλο που η χημεία είναι το μάθημα που έχω τη μεγαλύτερη άνεση απ'όλα, όταν βγήκα έξω είχα υπερένταση...
Για να μην αναφέρω τι πολλαπλές επιλογές είχε, που ήθελαν το ξεψείρισμα του αιώνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Φαντάσου ότι παρ'όλο που η χημεία είναι το μάθημα που έχω τη μεγαλύτερη άνεση απ'όλα, όταν βγήκα έξω είχα υπερένταση...
Για να μην αναφέρω τι πολλαπλές επιλογές είχε, που ήθελαν το ξεψείρισμα του αιώνα..

Εγώ την μεγαλύτερη άνεση την είχα στα Μαθηματικά και την λιγότερη στην Χημεία. Καλά συνίθως τα πολλαπλής πάντα θέλουν λίγο ξεψείρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
πραγματικά πολυ δυσκολα θεματα!!:/
μπραβο σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Γεια σας παιδια τι γινετε?
Λοιπον εμεις απο τοτε που εχω να γραψω εδω δωσαμε Χημεια Κατευθυνσης και Αλγγεβρα.
Λοιπον Χημεια Κατευθυνσης τα θεματα ηταν βατα αν και ειχαν ενα μικρο τσιμπημενο-εξυπνο θεματα που απ τα 40 ατομα που ειμασταν στις Θετικες το σκεφτηκε νομιζω μονο ενας(και το εραψε αλλος ενας που αντεγραφε)

Αλγεβρα δεν θα το πιστεψετε αλλα επεσαν δυσκολα.
Που ?στην Αλγεβρα γενικης!!!
Ειχαμε κουφαθει ολοι οοταν τα ειδαμε.
Τελος παντων περιμενω και στα δυο 90++++ και ειμαι και ευχαριστημενη.
Παμε αυριο για μαθηματικα κατευθυνσης να δουμε τι θα μας βαλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Γεια σας παιδια τι γινετε?
Λοιπον εμεις απο τοτε που εχω να γραψω εδω δωσαμε Χημεια Κατευθυνσης και Αλγγεβρα.
Λοιπον Χημεια Κατευθυνσης τα θεματα ηταν βατα αν και ειχαν ενα μικρο τσιμπημενο-εξυπνο θεματα που απ τα 40 ατομα που ειμασταν στις Θετικες το σκεφτηκε νομιζω μονο ενας(και το εραψε αλλος ενας που αντεγραφε)

Αλγεβρα δεν θα το πιστεψετε αλλα επεσαν δυσκολα.
Που ?στην Αλγεβρα γενικης!!!
Ειχαμε κουφαθει ολοι οοταν τα ειδαμε.
Τελος παντων περιμενω και στα δυο 90++++ και ειμαι και ευχαριστημενη.
Παμε αυριο για μαθηματικα κατευθυνσης να δουμε τι θα μας βαλουν.

40 άτομα θετικές????? Και νόμιζα ότι εμείς που είμαστε 19 είμαστε πολλοί! Αύριο κι εμείς μαθηματικά κατεύθυνσης γράφουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
40 άτομα θετικές????? Και νόμιζα ότι εμείς που είμαστε 19 είμαστε πολλοί! Αύριο κι εμείς μαθηματικά κατεύθυνσης γράφουμε.

Εμείς φέτος είμασταν 15 άτομα και του χρόνου μένουμε 4. Δλδ έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
παιδια ποια η γνωμη σας για το οτι αν εχεις κανει προετοιμασια για δυσκολα θεματα στα ευκολα δυσκολευσαι?!:Ρ
(ελπιζω να μην βγω οφφ-τοπικ:$)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Κοίτα εγώ πάντα κάνω κλιμακωτή προετοιμασία οπότε δεν έχω συναντίσει τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια το λογικό είανι αν μπορείς να λύσεις τα δύσκολα να μπορείς να λύσεις και τα εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
στο φροντιστηριο μου ειπαν οτι αν δεν μπορεις να λυσεις τα ευκολα σημαινει οχι πληρη κατανοηση....τελος παντων....νομιζω πως η κλιμακωτη προετοιμασια ειναι η καλυτερη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top