Φροντιστήριο σε μαθητές από ...μαθητές!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
σμρ γραψαμε φυσικη κατ...λοιπον, ασχετα απ αυτο τα στανταρ θεματα ειναι:1) κινηση ρευματοφορουαγωωου σε Μ.Π.)να βρεισ υ οριακη ρευμετα τασεισ επιταχυνση ισχυσ κτλ κτλ.. 9α πεσει 3ο η 4ο 9εμα... 2)κυκλικη μεταβολη σοσαρα μαζι με αποδοσεισ και εργα και τετοια...κι αυτο κινειται στο 3ο με 4ο θεμα(κυριως τριτο) ...τρ αν εχετε το 3οκαι το 4ο κεφαλαιο παιζει και συνδυασμενη κινηση σε ΜΠ και ΗΠ 2ο θεμαα
~.~
εμας παντως μας εβαλε 3ο θεμα αγωγο που κινειται προσ τα πανω και ζητουσε τισ γνωστες ερωτησεις, και 4ο θεμα κυκλικη μεταβολη (παλουκακι ηταν) .. 2ο ειχαμε αποδει3η του bul , συγκριση ακτινων περιοδων κτλ και κυκλινη μεταβολη μια ασκηση απ τισ ερω. κατανοησησ τ βιβλιου.
1ο θεματακι σωστα η λαθοσ, επιλογησ... κλασσικα!!
ΣοΣ ειναι και ο κ. λενζ!

OK ευχαριστώ! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Κανένα sos στα αρχαία στην μετάφραση στίχοι 332-780 υπάρχει γιατί όλη την χρονια με τα αρχαία..:whistle: και δεν παίζει να τα βγάλω όλα τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γράφω άυριο Δίκαιο και ψάχνοντας τίποτα σημειώσεις στο νετ βρήκα αυτήν τη σελίδα https://dikaio.weebly.com/index.html
Εμένα μου φάνηκε πολύ καλό καθώς τα λέει περιεκτικά, ωραία και παραστατικά και αν εξαιρέσω τα πολιτικά κόμματα έχει όλη τη ύλη μου. ;)
https://dikaio.weebly.com/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Ποιο καλό παιδάκι έχει γράψει Αντιγόνη? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
μαλλον κανενα Κατερινα.:P
Φυσικη Γενικης παιδειας
θεωρια
Να διατυπωθει ο νομος του Coulomb.Σωστο λαθος με ερωτησεις για πυκνωτες αντιστατες κλπ.
Πολλαπλης επιλογης
Ρωτουσε για παραδειγμα αν διπλασιαστει η Ταση στα ακρα ενος πυκνωτη τι θα συμβει.Η αν σε 2 φορτια q διπλασιαστει η αποσταση τους τι θα συμβει στην δυναμη F.
Aσκησεις
Στο θεμα 3 θα επρεπε να βρουμε την χωριτικοτητα ενος πυκνωτη.Πανευκολο.
Στο θεμα 4 μας εδινε δυο αντιστασεις συνδεδεμενες παραλληλα και την ταση και εμεις επρεπε να βρουμε i)Την ολικη αντισταση ii)την ενταση του ηλεκτρικου ρευματος)iii)Τα I1 και Ι2.iv)Την ισχυς για τον αντισταρη R1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
μαλλον κανενα Κατερινα.:P
Φυσικη Γενικης παιδειας
θεωρια
Να διατυπωθει ο νομος του Coulomb.Σωστο λαθος με ερωτησεις για πυκνωτες αντιστατες κλπ.
Πολλαπλης επιλογης
Ρωτουσε για παραδειγμα αν διπλασιαστει η Ταση στα ακρα ενος πυκνωτη τι θα συμβει.Η αν σε 2 φορτια q διπλασιαστει η αποσταση τους τι θα συμβει στην δυναμη F.
Aσκησεις
Στο θεμα 3 θα επρεπε να βρουμε την χωριτικοτητα ενος πυκνωτη.Πανευκολο.
Στο θεμα 4 μας εδινε δυο αντιστασεις συνδεδεμενες παραλληλα και την ταση και εμεις επρεπε να βρουμε i)Την ολικη αντισταση ii)την ενταση του ηλεκτρικου ρευματος)iii)Τα I1 και Ι2.iv)Την ισχυς για τον αντισταρη R1
αα τοοσο δυσκολα ε?:P
εμεις χημεια γενικης οο,τι να ναι! παρα πολυ θεωρια! εμεις οι θετικοι ξενερωσαμε την ζωη μας παντως! ελπιζω οι θεωρητικοι να μην εχουν κανενα παραπονο!-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
αα τοοσο δυσκολα ε?:P
εμεις χημεια γενικης οο,τι να ναι! παρα πολυ θεωρια! εμεις οι θετικοι ξενερωσαμε την ζωη μας παντως! ελπιζω οι θεωρητικοι να μην εχουν κανενα παραπονο!-.-

ξεχασα να αναφερω πως οσοι πανε ΕΠΑΛ πρεπει να τα κοιταξουν:PΝαι αρκετα ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
4ο Θέμα
P(x)= ln(x^2 + 2x +1)-2ln(-x)
α) πεδίο ορισμού
β) P(x)=2, στο διάστημα (-οο, -1)
γ) P(x)>2, στο διάστημα (-1, 0)
(άλγεβρα γενικής) :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
εε ευκολακια δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ποιο καλό παιδάκι έχει γράψει Αντιγόνη? :whistle:

Εγώ έγραψα! Έπεσε το μέρος που λέει ο Κρέοντας, ΣΚΑΣΕ ΠΡΙΝ ΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΘΥΜΟ!

Αν θες πιο πολλές λεπτομέρειες ρίξε προσωπικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εγώ έγραψα! Έπεσε το μέρος που λέει ο Κρέοντας, ΣΚΑΣΕ ΠΡΙΝ ΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΘΥΜΟ!

Αν θες πιο πολλές λεπτομέρειες ρίξε προσωπικό

όλοι αυτό λένε,ΟΛΟΙ μα όλοι :P και σ'εμάς αυτό αναμένεται...σκάσε λέει..χαχαχαχαχαχαχα πάψε δεν έλεγε; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Φυσική Κατεύθυνσης
  • Θέμα 1ο:
    Πολλαπλής επιλογής και Σ-Λ
  • Θέμα 2ο:
    1. Να συμπληρώσουμε έναν πίνακα βάση με ένα διάγραμμα p-V
    2. Την άσκηση 4.26 σελ. 173 του σχολικού βιβλίου.
  • Θέμα 3ο:
    Μας έδινε ένα ηλεκτρικό πεδίο τάσης 20000V στο οποίο αφίναμε ένα θετικά φορτισμένο σωματίδιο το οποίο βγαίνοντας έμπενε σε ένα μαγνητικό πεδίο.
    α. Να βρούμε την ταχύτητα με την οποία έμπενε στο μαγνητικό
    β. Το μήκος του ηλεκτρικού πεδίου
    γ. Αν τετραπλασιάσουμε την τάση θα αλλάξει η περίοδος που παραμένει στο μαγνητικό.
  • Θέμα 4ο:
    Η κλασσική άσκηση θερμοδυναμικής, που μας δίνει την κατάσταση Α και εκτελούνται κάποιες μεταβολές και ξανακαταλήγουμε στο Α.
    α. Να κάνουμε τον πίνακα
    β. Να κάνουμε το διάγραμμα p-V
    γ. Να βρούμε το έργο κατα την μεταβολή ΑΒΓΔΑ
    δ. Τι απόδοση θα είχε μία μηχανή Carnot αναμεσα στις δύο θερμοκρασίες που βρίσκαμε στο ερώτημα α.

Για το τρίτο θέμα αν και βρίκα τα δύο πρώτα ερωτήματα σωστα αποτελέσματα δεν είμαι σίγουρος για την μέθοδο την οποία ακουλούθησα και το τρίτο ερώτημα είναι λάθος. Και στο τέταρτο θέμα βρήκα λάθος απόδοση γιατί έκανα λάθος την διαίρεση :redface:.
Υπολογίζω απο 17,5 μέχρι και 18. Τώρα πάμε για Ιστορία που δεν την μπορώ καθόλου. 6 down 9 to go.

ΥΓ. μας αλλάξανε το πρόγραμμα για τις εκλογές και μας το κάνανε σκ*τα. Μας έβαλαν Φυσική Γεν. τελευταίο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
όλοι αυτό λένε,ΟΛΟΙ μα όλοι :P και σ'εμάς αυτό αναμένεται...σκάσε λέει..χαχαχαχαχαχαχα πάψε δεν έλεγε; :P:P
Λέει παύσαι, αλλά το πάψε στο συγκεκριμένο σημείο δεν αρκεί πιστεύω. Ο Κρέοντας είναι νευριασμένος, το σκάσε πιο λογική μετάφραση ακούγεται. Το πάψε απλά είναι πιο καθώς πρέπει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
εε ευκολακια δεν ειναι?
όχι, αν δεν πας φροντιστήριο, δεν έχεις βοήθημα και πας θεωρητική (όλο δικαιολογίες είμαι σήμερα :redface: μια φορά να παραδεχτώ ότι δεν στροφάρει το μυαλό μου... :P )
πέρα από την πλάκα, έχω γράψει κάτω από τη βάση. Και θέλω μαθηματικά Γ.Π. στις Πανελλήνιες τρομάρα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Εγώ έγραψα! Έπεσε το μέρος που λέει ο Κρέοντας, ΣΚΑΣΕ ΠΡΙΝ ΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΘΥΜΟ!

Αν θες πιο πολλές λεπτομέρειες ρίξε προσωπικό

ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΑΥΤΟΟΟΟΟ???!!!! :jumpy:
Βασικά δεν είχα διαβάσει το μήνυμα σου τώρα το είδα...!


Αλλά παιδιά αυτό το κείμενο έπεσε..ο πρώτος μονόλογος του Κρέων,πριν μαθευτεί ο δράστης! :)
Σε συνδυασμό με μεταφρασμένο κείμενο..να συγκρίνουμε κλπ.
Πως κρίνουμε το Κρέων ως άνθρωπο και ηγέτη ...
Τα κίνητρα για την τέλεση της ταφής κατά τον Κρέοντα...μετάφραση,γραμματική,συντακτικό,παράγωγα ..τα γνωστά..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
όχι, αν δεν πας φροντιστήριο, δεν έχεις βοήθημα και πας θεωρητική (όλο δικαιολογίες είμαι σήμερα :redface: μια φορά να παραδεχτώ ότι δεν στροφάρει το μυαλό μου... :P )
πέρα από την πλάκα, έχω γράψει κάτω από τη βάση. Και θέλω μαθηματικά Γ.Π. στις Πανελλήνιες τρομάρα μου :P
παω πασο τοτε!:redface: ειναι αληθεια πως εσεις οι θεωρητικοι ειστε λιιγο αδικημενοι! η αληθεια να λεγεται!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
παω πασο τοτε! ειναι αληθεια πως εσεις οι θεωρητικοι ειστε λιιγο αδικημενοι! η αληθεια να λεγεται!
Μπα... πάνω κάτω όλοι αδικούμαστε. :P
Φυσική δεν τό'χω,
Βιολογία δεν θα αντέξω την παπαγαλία (φτάνει από την κατ.),
Ιστορία με τίποτα (1: είμαι άσχετος, 2: θεωρείται από πολλούς πιο δύσκολη και από αυτή της κατ., 3: 1 ιστορία αρκεί και περισσεύει :P )...
άρα, τί απομένει; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
τι απομενει?:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
τι απομενει?:Ρ
Μήπως, λέω μήπως, τα μαθηματικά; :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
οχ!:ρ

μια ερωτηση! τον πινακα με τους τριγωνομετρικους αριθμους τον μαθατε/θα τον μαθετε απεξω?? ή θα τον βγαλετε εκεινη την ωρα με τον μνημονικο κανονα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top