Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,792 εγγεγραμμένα μέλη και 2,440,636 μηνύματα σε 76,684 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 290 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατερίνα Μουτσάτσου: ''Είμαι Ελληνίδα''

challenger

Φοιτητής

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 13:45, 24-04-12:

Πατωντας το CC υπαρχουν Ελληνικοι και αγγλικοι υποτιτλοι
10
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 13:48, 24-04-12:

να σαι καλα μου φτιαξες την διαθεση
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 13:52, 24-04-12:

Τι σκατά πήρε; Ο εθνικός ύμνος σαν background music είναι απίστευτος...

And btw, μόνο και μόνο επειδή "ανακαλύψαμε" κάποιες έννοιες, δε δημαίνει ότι είμαστε στο απυρόβλητο, Just sayin, δεν υπάρχει λογική στο video.
11
1
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 13:55, 24-04-12:

Πάντως καλά έκανε και πήρε θέση, είναι καλό οι διάσημοι να παίρνουν θέση σε τέτοια ζητήματα, γιατί στις χώρες του εξωτερικού έχει αναπτυχθεί έντονο ανθελληνικό κλίμα...
4
Παράθεση

asteraki29

Νεοφερμένος

H asteraki29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H asteraki29 :) έγραψε: στις 15:31, 24-04-12:

Καλά έκανε και τα είπε αυτά κατα τη γνώμη μου,αλλά είναι λίγο υποκριτικό ρε 'σεις...
Δεν μπορείς να φωνάζεις είμαι Ελληνίδα τη στιγμή που έχεις αλλάξει το ελληνικότατο σου επίθετο και το έχεις κάνει ξενικό (''Moutsatsos'')...
Μα με αυτό ήταν σαν να αποποιήθηκε τησ ελληνικότητά της (βλ.τίτλους έργων που ονομάζεται ''Moutsatsos'')
Και επιπλέον αφού μιλάει ελληνικά...γιατί το βίντεο είναι στα αγγλικά με ελληνικούς υπότιτλους και όχι το αντίθετο;;
Οι ξένοι που θα δούν αυτό το βίντεο μπορούν να διαβάσουν τα λεγόμενα της σε υπότιτλους δεν ήταν ανάγκη να μιλάει κιολας αγγλικά...
Εγώ τουλάχιστον έτσι τα βλέπω τα πράγματα...
4
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

O challenger έγραψε: στις 15:41, 24-04-12:

Εγω το Μουτσατσος πρωτη φορα το ακουω, δευτερον ειναι περισσοτεροι αυτοι που θα κατσουν να το ακουσουν απο αυτους που θα διαβασουν τους υποτιτλους....

γιατι οι γερμανοι/γαλλοι/αγγλοι και λοιποι ειχαν συνηθισει να βλεπουν τα παντα μεταγλωτισμενα...

Επισης το οτι μιλαει 5 ξενες γλωσσες δειχνει οτι εμεις σαν Ελληνες ξερουμε τουλαχιστον αγγλικα,
μαε τους αγγλογαλλογερμανους τι συμβαινει;
1
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 16:13, 24-04-12:

Εμένα μ άρεσε πάντως.
2
Παράθεση

stathis1214

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O stathis1214 έγραψε: στις 16:17, 24-04-12:

Καταρχην ωραιo ειναι (βεβαια παντα μου αρεσε αυτη) αλλα ενταξει ειναι κραυγαλαιο οτι το κανε για να τραβηξει προσοχη.
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 17:09, 24-04-12:

Που φθάσαμε!!!!!
1
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 1,109 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε: στις 20:59, 24-04-12:

μουτσάτσου..μου αρεσει πολυ!
και το σποτάκι πολύ καλο!
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 22:36, 24-04-12:

1
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,669 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:06, 24-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger
Εγω το Μουτσατσος πρωτη φορα το ακουω, δευτερον ειναι περισσοτεροι αυτοι που θα κατσουν να το ακουσουν απο αυτους που θα διαβασουν τους υποτιτλους....

γιατι οι γερμανοι/γαλλοι/αγγλοι και λοιποι ειχαν συνηθισει να βλεπουν τα παντα μεταγλωτισμενα...

Επισης το οτι μιλαει 5 ξενες γλωσσες δειχνει οτι εμεις σαν Ελληνες ξερουμε τουλαχιστον αγγλικα,
Η Μουτσάτσου είναι πολυ γνωστή ελληνιδα ηθοποιός με διεθνή καριέαρα είναι αρκετά γνωστή
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,535 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 23:18, 24-04-12:

θεωρω σωστη την ενεργοποιηση της ηθοποιου...Ενεργοποιηση απο την αποψη οτι κατι εκανε !
Παράθεση

pop corn

Φοιτητής

H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε: στις 23:18, 24-04-12:

καλή μαλακία και τούτη.
τι έχει να προμοτάρει η Ελλάδα στο εξωτερικό για να το παίξει επίπεδο;
τον αρχαιοελληνικό πολιτισμό. και τα αγάλματα.

...μ' αυτά μείναμε.
2
2
Παράθεση

asteraki29

Νεοφερμένος

H asteraki29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H asteraki29 :) έγραψε: στις 23:26, 24-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger

Κάνε search να δεις....αρκετά αποτελέσματα την ονομάζουν ''Moutsatsos''...
Αυτό και μόνο το γεγονός δείχνει πως η ίδια το επετρεψε γιατί δεν ξυπνάει κανείς άσχετος ένα πρωί και λέει ''Ααα ωραία!Ας της αλλάξουμε το όνομα...''
Δική της επιλογή ήταν κάνω λάθος....;;
Παράθεση

{~*1rèNe*~} (Ειρήνη)

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,012 μηνύματα.

H {~*1rèNe*~} έγραψε: στις 23:39, 24-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από asteraki29
Κάνε search να δεις....αρκετά αποτελέσματα την ονομάζουν ''Moutsatsos''...
Αυτό και μόνο το γεγονός δείχνει πως η ίδια το επετρεψε γιατί δεν ξυπνάει κανείς άσχετος ένα πρωί και λέει ''Ααα ωραία!Ας της αλλάξουμε το όνομα...''
Δική της επιλογή ήταν κάνω λάθος....;;
Στα ελληνικά τα γυναικεία επίθετα είναι η γενική πτώση του αρσενικού (Μουτσάτσος --> (του) Μουτσάτσου).
Αφού στα αγγλικά δεν υπάρχει η γενική πτώση, τότε όλα τα επίθετα αυτόματα γίνονται τα ίδια.
Δεν είναι ότι το άλλαξε, όπως π.χ. η Jennifer Aniston, που είναι κανονικά Ευγενία Αναστασοπούλου.
Το άφησε Katerina Moutsatsos, δεν το έκανε Cathrin Mootch ή δεν ξέρω κι εγώ πως.
Παράθεση

tabarly (Κ.)

Φοιτητής

H Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H tabarly έγραψε: στις 01:36, 25-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
And btw, μόνο και μόνο επειδή "ανακαλύψαμε" κάποιες έννοιες, δε δημαίνει ότι είμαστε στο απυρόβλητο, Just sayin, δεν υπάρχει λογική στο video.
ασχετο, αλλά
στο βίντεο λέει ότι είναι βασισμένο σε αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=BRI-A3vakVg

το δικό "μας" είναι πιο ωραίο, παρότι δεν ειναι πρωτότυπο!
1
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε: στις 01:48, 25-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~}
Στα ελληνικά τα γυναικεία επίθετα είναι η γενική πτώση του αρσενικού (Μουτσάτσος --> (του) Μουτσάτσου).
Αφού στα αγγλικά δεν υπάρχει η γενική πτώση, τότε όλα τα επίθετα αυτόματα γίνονται τα ίδια.
Δεν είναι ότι το άλλαξε, όπως π.χ. η Jennifer Aniston, που είναι κανονικά Ευγενία Αναστασοπούλου.
Το άφησε Katerina Moutsatsos, δεν το έκανε Cathrin Mootch ή δεν ξέρω κι εγώ πως.
ακριβως αυτο... και δε γινεται οταν εισαι στο εξωτερικο να γραφεις το ονομα σου με ελληνικους χαρακτηρες... το ονομα ειναι ιδιο... καμια αλλαγη δεν εχει υποστει..
1
Παράθεση

tabarly (Κ.)

Φοιτητής

H Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H tabarly έγραψε: στις 01:54, 25-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από pop corn
καλή μαλακία και τούτη.
τι έχει να προμοτάρει η Ελλάδα στο εξωτερικό για να το παίξει επίπεδο;
τον αρχαιοελληνικό πολιτισμό. και τα αγάλματα.

...μ' αυτά μείναμε.
δεν έχεις απόλυτο δίκιο, ούτε απόλυτο άδικο!
ακόμα και σήμερα βγάζουμε μερικά-οκ, όχι πολλά, ούτε καν αρκετά σε σχεση με αλλες χωρες- αξιόλογα έργα τέχνης και καλλιτέχνες.
και το πιο σημαντικό, πάρα πολύ καλούς επιστήμονες. θα μου πεις ότι φεύγουν στο εξωτερικό και γίνονται επιστήμονες, αλλά ακόμα και έτσι, από κάπου ξεκίνησαν.
Παράθεση

leuki kataigida

Φοιτητής

H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε: στις 02:31, 25-04-12:

νταξει το βρηκα αστειο.
Εβαλαν και τον εθνικο υμνο απο πισω.. ασ'τα

αυτη η καραμελιτσα με την δημοκρατια,τον αρχαιο πολιτισμο κλπ,κλπ ας αποσυρθει επιτελους!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος