ΟΕΦΕ: Μαθηματικά κατεύθυνσης Γ' Λυκείου

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βιολογια γενικης τι εβαλαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ξέρει κανείς αν μπορώ να τα κατεβάσω από κάπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ξερει κανεις για της 1ης λυκειου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Τι θεματα ηταν αυτα φιλακακι μου! Συνδιαστικο θεμα μιγαδικοι με ολοκληρωματα! Τι χειροτερο μπορουσε να πεσει; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τι θεματα ηταν αυτα φιλακακι μου! Συνδιαστικο θεμα μιγαδικοι με ολοκληρωματα! Τι χειροτερο μπορουσε να πεσει; :(

Μιγαδικοί μέσα σε ολοκλήρωμα;
Έχει πέσει και πανελλήνιες..... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Τα θέματα νομίζω θα ανέβουν στις 2/5

Στα μαθηματικά κατεύθυνσης έγραψα 89/100 (δε περίμενα τόσο...) Στο 4ο θέμα η αντίστροφη ήταν παλούκι ..αν είδατε τις υποδείξεις που λέει ο οεφε ότι να'ναι.. έπρεπε να βρεις και συνολο τιμών να κάνεις ελέγχος και άντε γεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Τα θέματα νομίζω θα ανέβουν στις 2/5.
Νομίζεις. :P


Τα θέματα τα βρήκα ανεβασμένα σε blog και τα ανέβασα εκ νέου στο mediafire σε περίπτωση που τα κατεβάσουν.


Μαθηματικά Γενικής
Μαθηματικά Κατεύθυνσης


Για download, click στα μαθήματα.
Τα γενικής είναι pdf, οπότε αρκεί το adobe reader. Τα κατεύθυνσης τα βρήκα σε .doc μόνο, οπότε χρειάζεται το ms office / openoffice.


Ένα σχόλιο για τα θέματα: Κλασσικά, ψαρωτικά θέματα ΟΕΦΕ. Τα βρίσκω παρόμοια με άλλων ετών, ίσως και λίγο ευκολότερα.
Have fun, anyway. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Νομίζεις. :P


Τα θέματα τα βρήκα ανεβασμένα σε blog και τα ανέβασα εκ νέου στο mediafire σε περίπτωση που τα κατεβάσουν.


Μαθηματικά Γενικής
Μαθηματικά Κατεύθυνσης


Για download, click στα μαθήματα.
Τα γενικής είναι pdf, οπότε αρκεί το adobe reader. Τα κατεύθυνσης τα βρήκα σε .doc μόνο, οπότε χρειάζεται το ms office / openoffice.


Ένα σχόλιο για τα θέματα: Κλασσικά, ψαρωτικά θέματα ΟΕΦΕ. Τα βρίσκω παρόμοια με άλλων ετών, ίσως και λίγο ευκολότερα.
Have fun, anyway. :D


ρε φιλε , μηπως εχεις και της εκθεσης τα θεματα (οεφε 2011)? γιατι δεν τα εγραψα . ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
το όριο στο τριτο θεμα πως το κανατε?εγω το εβγαλα πολυ απλα αλλα μου το πηραν λαθος...η8ελε εκει κατι τρελα :P κ στο τελευταιο θεμα το τελευταιο με ζορισε λιγοοοοο πιο πολυ...αλλα γενικα ελπιζω να μην εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση με τις πανελλαδικες...γιατι με βλεπω στο ΤΕΙ ζαμπονοκοφτικης(οχι οτι εχει κατι το εν λογω ΤΕΙ.. απλα εχω αλλους στοχους :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ρε φιλε , μηπως εχεις και της εκθεσης τα θεματα (οεφε 2011)? γιατι δεν τα εγραψα . ευχαριστω

κι εγω ψαχνω το θεμα της εκθεσης.. Αν θυμαται καποιος ας ενημερωσει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
το όριο στο τριτο θεμα πως το κανατε?εγω το εβγαλα πολυ απλα αλλα μου το πηραν λαθος...η8ελε εκει κατι τρελα :P κ στο τελευταιο θεμα το τελευταιο με ζορισε λιγοοοοο πιο πολυ...αλλα γενικα ελπιζω να μην εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση με τις πανελλαδικες...γιατι με βλεπω στο ΤΕΙ ζαμπονοκοφτικης(οχι οτι εχει κατι το εν λογω ΤΕΙ.. απλα εχω αλλους στοχους :P )

hθελε δυο τρεις αντικατασεις απ τις σχεσεις που σου εδινε και εβρισκες πιο πανω. βασικα εβγαζε στο τελος f'(0) και μπορουσες να την υπολογισεις απο : f(ημχ)+f(συνχ)=1 (δεν την θυμαμαι καλα τη σχεση) . εγω σε αυτο το οριο εβγαλα : lim(x->0) f(ημχ)-f(0)/x-0 , kai λεω οτι ειναι το f'(ημ0) (απο ορισμο) , δηλ . το f'(0) , και επειδη δν το δικαιολογησα θετωντας u ktl , εχασα 3 μορια :/ .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathen

Νεοφερμένος

Ο Mathen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ στο τέλος το έβγαλα: lim(x->0)= f(ημχ)-f(ημ0)/ημχ-ημ0. που είναι το f'(ημ0)=f'(0)=0 από την πρώτη σχέση. Το τέταρτο το κάνατε ρε παιδιά; Πολύ μπέρδεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Με τα 1000 ζορια το εβγαλα... η8ελε παίδεμα...και αν επαιρνεσ λα8ος δρομο......κολλουσες τελειιιιιιιιιιιως!ΞΑΝΑ λεω..ασ μην ειναι ετσι και στις πανελλαδικεσ ¨(

Bασικά αν είναι εύκολο να ανεβάσουμε ό,τι link έχουμε απο τα φετινά θέματα του OEFE..Σε ολα τα μαθηματα ¨)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγώ στο τέλος το έβγαλα: lim(x->0)= f(ημχ)-f(ημ0)/ημχ-ημ0. που είναι το f'(ημ0)=f'(0)=0 από την πρώτη σχέση. Το τέταρτο το κάνατε ρε παιδιά; Πολύ μπέρδεμα.

πηρα γυρω στα 19- 20/25 . καθαρα ψαρωτικο ... εβγαινε ολο , μονο λιγο προσοχη ηθελε η μονοτονια και η αντιστροφη ηταν λιγο παλουκακι . τα αλλα με λιγο υπομονη ,απλη σκεψη και χωρις πανικο εβγαιναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Το ξέρω ότι δεν ειναι το πρέπον thread, άλλα μήπως γνωρίζεται κάτι σχετικά με τα θεωρητικά θέματα του OΕΦΕ;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathen

Νεοφερμένος

Ο Mathen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τη μονοτονία και την αντίστροφη τις βρήκατε χρησιμοποιώντας τη σχέση από το B ii;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Για την μονοτονία έπρεπε να αξιοποιήσεις το πρώτο ερώτημα... αρκετοί την πάτησαν και πήγαν με πρόσημο πρώτης παραγώγου, πράγμα που είναι λαθος αφου δεν στη δίνει παραγωγίσημη... :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι... Αλλά όποιος μπορεί να ανεβάσει τα θέματα σε όλα τα μαθήματα ας το κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εντάξει δεν ήταν και τίποτα τρελό, μόνο το 4ο ήταν λίγο περίεργο, αλλά έβγαινε. ( το θέμα είναι να μη φας κάνα σκάλωμα, εγώ είχα ξεχάσει να φτιάξω τα άκρα ολοκλήρωσης και το κοίταζα μετά μισή ώρα σα χάνος :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top