ΟΕΦΕ: Μαθηματικά κατεύθυνσης Γ' Λυκείου

γιουλακι

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπορει καποιος να με διαφωτισει πανω στο 3 γ κ δ κ 4 α???
ειναι επειγοοοοον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Korina 71

Νεοφερμένος

Η Korina 71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εντάξει,τα θέματα δεν είναι πολύ δύσκολα,αλλά ούτε κι εύκολα!..!
Εγώ κόλλησα λίγο στην αρχή στους μιγαδικούς!!Παρεμπιπτόντως,μήπως μπορεί κανείς να μας διαφωτίσει με μια υπόδειξη για τη λύση του Θέματος 2??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chalikio

Νεοφερμένος

Ο chalikio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Στο 3γ έχεις από το α και β την f γνησίως αύξουσα και f(A)=R, επομένως η f(x)=0, έχει μ.λ. έστω την Χο. Η g'(x)=f(x)/(x+2)2 (τετράγωνο) , κάνε πίνακα μεταβολής προσήμου της g' και βγαίνει...... Για το 3δ κάνε 2 φορές ΘΜΤ την f. Μία φορά στο [χ-2,χ+1] και την άλλη στο [χ+1,χ+4] . Για το 4α δες προηγούμενες απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γιουλακι

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
bano...σου λεει πως εχεις απο προηγουμενο ερωτημα πως η f εχει μια μονο ριζα...αρα η g' μηδενιζεται σε ενα χ (το ιδιο που μηδενιζει την f) κ μετα επειδη η g'' ειναι παντα θετικη εχεις πως το χ αυτο ειναι ελαχιστο της g κ βγηκε
-----------------------------------------
κ ευχαριστω πολυ παιδια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
bano...σου λεει πως εχεις απο προηγουμενο ερωτημα πως η f εχει μια μονο ριζα...αρα η g' μηδενιζεται σε ενα χ (το ιδιο που μηδενιζει την f) κ μετα επειδη η g'' ειναι παντα θετικη εχεις πως το χ αυτο ειναι ελαχιστο της g κ βγηκε
-----------------------------------------
κ ευχαριστω πολυ παιδια!!!!!

αυτο προσπαθουσα να σου πω και εγω αλλα δεν μπορουσα να στειλω αλλο προσωπικο μηνυμα (ουτε που το ηξερα οτι ειχε οριο).τελοσπαντων αφου βγαλαμε ακρη παλι καλα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliastel

Νεοφερμένος

Ο eliastel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
τα θεματα μαθηματικων κατ οεφε 2009
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗ ΜΑΘ ΚΑΤ ΓΛ 2009.pdf
    130 KB · Εμφανίσεις: 366

eliastel

Νεοφερμένος

Ο eliastel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
απαντησεις στα μαθηματικα κατ γλ οεφε 2009
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ 2009 ΜΑΘ ΚΑΤ ΓΛ.pdf
    74.5 KB · Εμφανίσεις: 355

Korina 71

Νεοφερμένος

Η Korina 71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
:thanks::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

siouris

Νεοφερμένος

Ο siouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
πολυ δυσκολο μου φανικε το 4α εσας τι σας δυσκολεψε???
ανεβαστε φυσικη πλζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Korina 71

Νεοφερμένος

Η Korina 71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εντάξει το 4α δεν ήταν πολύ δύσκολο,με την προϋπόθεση ότι έχει ξαναδουλέψει κάποιος ανάλογη άσκηση!Εγώ κόλλησα λίγο στο 3δ γιατί,ενώ έβγαλα τα 2 Θ.Μ.Τ,ξεκίνησα μετά την απόδειξη λίγο ανάποδα(!),αντί να πάρω κατευθείαν ξ1<ξ2!Όμως εντάξει μετά..!:)
-----------------------------------------
ανεβαστε φυσικη πλζ
Είναι ήδη ανοικτό στο Forum τέτοιο θέμα!Μπες στην αρχική και θα το δεις...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitricc

Νεοφερμένος

Ο dimitricc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
eliastel το 4ο σωστο λαθος ειναι λαθος κατα την γνωμη μου στο διαγωνισμα του οεφε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Korina 71

Νεοφερμένος

Η Korina 71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Κι εγώ λάθος το είχα βάλει...:iagree: Αλλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliastel

Νεοφερμένος

Ο eliastel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εχετε δικιο. εγω εχω γραψει την εκφωνηση λαθος. το δεύτερο ολοκληρωμα εχει αναποδα τα ακρα ολοκληρωσης οποτε ειναι σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_giag

Νεοφερμένος

Ο kwstas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος Ορεστικό (Καστοριά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια αν μπορειται σας παρακαλω να μου στειλετε τα θεματα κ τις απαντησεις asap αν γινεται!!!οποιος μπορεσει να τα στειλει στο msn μ!ας στειλει ενα pm και θα του το δωσω!ευχαριστω:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Τα έχουν αναρτήσει σε κάποια από τις προηγουμενες σελίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εμενα ο οεφε μου φανηκαν ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timothi21

Νεοφερμένος

Ο timothi21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αν τα εχει καποιος θα τον παρακαλουσα να μου τα δωσει αν θελει ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria5

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

timothi21

Νεοφερμένος

Ο timothi21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σε ευχαριστω παρα πολυ , αλλα αυτα ειναι τα μαθηματικα ΙΙ για το επα.λ
να εισαι καλα παντως , σε ευχαριστω και παλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelin19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evelin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
η αποδειξη παιδια τοθ οεφε πρεπει να ηταν φερμα ετσι????? ωραια ευτυχως δεν θα πεσει αυτη ουυυυυφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top