Μετακίνηση στο κέντρο της Αθήνας

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Tέλεια!!!
Επισης αν θελω να παω μοναστηρακι και ανεβαινω με προαστιακο θα κατεβω δουκισσης πλακεντιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Tέλεια!!!
Επισης αν θελω να παω μοναστηρακι και ανεβαινω με προαστιακο θα κατεβω δουκισσης πλακεντιας?
Δες εδώ και θα σού λυθούν όλες οι απορίες;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Απο δουκισης πλακεντιας περνω την μπλε γραμμη δηλαδη του μετρο και παω μοναστηρακι που ειναι η τελευταια σταση..

Σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Απο δουκισης πλακεντιας περνω την μπλε γραμμη δηλαδη του μετρο και παω μοναστηρακι που ειναι η τελευταια σταση..

Σωστα?

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως μπορώ να πάω στο Θέατρο Λυκαβηττού;
Φυσικά, θέλω τον πιο εύκολο και οικονομικό τρόπο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως μπορώ να πάω στο Θέατρο Λυκαβηττού;
Φυσικά, θέλω τον πιο εύκολο και οικονομικό τρόπο.:P
Δοκιμάζεις εδώ και επανέρχεσαι με ό,τι απορία έχεις. H Σερβία πέφτει και λίγο μακριά.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το YouDrive ανταποκρίνεται έστω και λίγο στη πραγματικότητα ή όχι; Δεν υπάρχει κάποια στανταρ ώρα αναμονής στις στάσεις; Για παράδειγμα στη Θεσσαλονίκη στις στάσεις έχουν σε μία μικρή οθόνη σε πόσα λεπτά θα έρθει το επόμενο λεωφορείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποια στανταρ ώρα αναμονής στις στάσεις; Για παράδειγμα στη Θεσσαλονίκη στις στάσεις έχουν σε μία μικρή οθόνη σε πόσα λεπτά θα έρθει το επόμενο λεωφορείο.
Πολλά ζητάς. :P Μόνο στο τραμ και το μετρό αναγράφονται οι ώρες των δρομολογίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πολλά ζητάς. :P Μόνο στο τραμ και το μετρό αναγράφονται οι ώρες των δρομολογίων.
Tόσο καλά. Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά, απο το Γουδί δύο λεωφορεία δεν περνούν κοντά στην Ακαδημίας;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Tόσο καλά. Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά, απο το Γουδί δύο λεωφορεία δεν περνούν κοντά στην Ακαδημίας;:P
Το 622 και το 815 γνωρίζω. Ίσως να υπάρχουν και άλλα, αλλά δεν το έχω ψάξει. Μία φορά έχω κάνει τη διαδρομή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δοκιμάζεις εδώ και επανέρχεσαι με ό,τι απορία έχεις. H Σερβία πέφτει και λίγο μακριά.. :P

Σε ποια στάση του Μετρό θα κατέβω και τι να πάρω από εκεί για τον Λυκαβηττό; Έχω ακούσει ότι έχει μεγάλη ανηφόρα. Μπορώ να την ανέβω με τα πόδια; Ή πρέπει να πάρω άλλη συγκοινωνία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σε ποια στάση του Μετρό θα κατέβω και τι να πάρω από εκεί για τον Λυκαβηττό; Έχω ακούσει ότι έχει μεγάλη ανηφόρα. Μπορώ να την ανέβω με τα πόδια; Ή πρέπει να πάρω άλλη συγκοινωνία;
Aν θέλεις να δοκιμάσεις μπορείς να πας στο youdrive.gr.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Aν θέλεις να δοκιμάσεις μπορείς να πας στο youdrive.gr.:)

Δοκίμασα. Αλλά και πάλι συνάντησα κάποιες δυσκολίες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Σε ποια στάση του Μετρό θα κατέβω και τι να πάρω από εκεί για τον Λυκαβηττό; Έχω ακούσει ότι έχει μεγάλη ανηφόρα. Μπορώ να την ανέβω με τα πόδια; Ή πρέπει να πάρω άλλη συγκοινωνία;
Δυστυχώς δε γνωρίζω. Μόνο με αυτοκίνητο έχω πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τέλος πάντων, ευχαριστώ για την βοήθεια, θα την βρω την άκρη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Θέλω λίγο τη βοήθεια των Αθηναίων για τα δρομολόγια των ΜΜΕ. Θα φτάσω μέσω κτελ στο σταθμό του κηφισσού γύρω στις 12 το βράδυ. Το τελευταίο αστικό για κέντρο (ομόνοια) φεύγει στις 12 ( https://www.oasa.gr/xmap.php?id=p051 ) και υπάρχει η πιθανότητα να μην το προλάβω. Αν δεν το προλάβω, σκέφτομαι να πάω στο σταθμό Αγ. Αντωνίου που απέχει περίπου 15 λεπτά από εκεί και μετά με τη γραμμή Μ2 στην ομόνοια, που το έχω ξανακάνει. Στο ίντερνετ βρήκα ότι από τον άγιο αντώνιο το τελευταίο μετρό αναχωρεί στις 00:30 ( https://www.stasy.gr/index.php?id=67 ).
- Επειδή υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να μην προλάβω ούτε το μετρό, έχω κάποια άλλη επιλογή; (Μερικοί οδηγοί των κτελ πάνε σαν χελώνες :mad: )
- Μήπως έχουν γίνει αλλαγές; Αθήνα θα είμαι αρχές Ιουλίου, οπότε μήπως αλλάζουν για καλοκαίρι τα δρομολόγια και είναι πιο αργά το βράδυ?
- Αν χρειαστεί να πάρω ταξί, πόσο θα μου κοστίσει με τη νυχτερινή ταρίφα? Υπάρχουν καθορισμένες τιμές κτελ-κέντρο όπως στα αεροδρόμια;

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αν ειναι Παρασκευη ή Σαββατο το τελευταιο δρομολογιο φευγει απο την αφετηρια 2.30. Για ταξι τωρα, τα βραδια ισχυε οτι υπαρχει διπλη ταριφα. Αλλα επειδη εχω καιρο να παρω ας πει και κανας αλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Θα είναι καθημερινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top