Μετακίνηση στο κέντρο της Αθήνας

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Σου είπε αγόρι μου, στη Μενάνδρου είναι η αφετηρία του 051. Επιβιβάζεσαι και πας κατευθείαν στα ΚΤΕΛ. :)
Ευχαριστώ! Μη βαράς, ε. Αν ήξερα, δε θα ρωτούσα.:P
Μενάνδρου και Ζήνωνος είναι η στάση, η αφετηρία.
Μεγσί μαντάμ.
Βγαινεις απο τον ηλεκτρικό και κατευθύνεσαι προς μεταξουργείο.Στον Αγιο Κωσταντινο στριβεις αριστερα, οδος Μενανδρου.Εκει βρισκεται η αφετηρια για το 051.
Ξαναευχαριστώ. Νομίζω το έληξα.

Υπάρχει μία ακόμη απορία:

Όταν φεύγει από Κηφισό, σε αφήνει σε αυτή τη στάση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Ναι, αλλα μπορεις να κατεβεις στην προηγουμενη σταση ΕΦΕΤΕΙΟ, πιο κοντα στην Ομονοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν βαράω, σου έβαλα και χάρτη. :redface:

Αν γυρίζεις βράδυ, οπωσδήποτε κατέβα στην προηγούμενη που λέει κι ο αποπάνω, είναι πολύ πιο κοντά στο μετρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μενάνδρου και Ζήνωνος,οι δύο πιο ωραίοι δρόμοι της Αθήνας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μη τον αγριεύεις ρε! :P

Απάντηση τύπου, σε ερώτηση για οδηγίες για το πως βγαίνεις στη Μενάνδρου (βράδυ):
"Τι πας να κάνεις εκεί ρε φίλε, θες να σε σκοτώσουν;"

:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Μεσημεράκι θα περάσω από εκεί, και δε θα είμαι μόνος.
Δε θα την ξαναεπισκεφθώ τη στάση στο άμεσο μέλλον. Θα μου είναι αχρείαστη, εκτός κι αν κατεβαίνω για βόλτα από την Κομοτηνή στην Ομόνοια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στη Μενάνδρου έχει ένα μικρό μαγαζάκι, παίζει να είναι οι καλύτερες αραβικές πίτες της Αθήνας :P
Το πρωί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μενάνδρου και Ζήνωνος,οι δύο πιο ωραίοι δρόμοι της Αθήνας :P
Δε ξερω καν που ειναι αυτοι οι δρομοι, και ζω 8 χρονια στην Αθηνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μεσημεράκι θα περάσω από εκεί, και δε θα είμαι μόνος.
Δε θα την ξαναεπισκεφθώ τη στάση στο άμεσο μέλλον. Θα μου είναι αχρείαστη, εκτός κι αν κατεβαίνω για βόλτα από την Κομοτηνή στην Ομόνοια.:P

Εντάξει πρώτο έτος δεν μπαίνεις; Δεν θα σου λείπει το σπιτάκι σου; :P
Εγώ το Αθήνα - Κέρκυρα το έκανα συνολικά 5 φορές μέσα στον πρώτο χρόνο. :redface: Αν και δεν ξέρω πόσο σας βολεύουν τα αεροπορικά εσάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εντάξει πρώτο έτος δεν μπαίνεις; Δεν θα σου λείπει το σπιτάκι σου; :P
Εγώ το Αθήνα - Κέρκυρα το έκανα συνολικά 5 φορές μέσα στον πρώτο χρόνο. :redface: Αν και δεν ξέρω πόσο σας βολεύουν τα αεροπορικά εσάς.

1. Δε μένω Αθήνα, αλλά, για να πάω εκεί πάνω, πρέπει να περάσω από Αθήνα (ή Θεσ/νίκη, αλλά στην προκειμένη Αθήνα).
2. Μη μου λες τώρα τι θα μου λείπει, σε 3 ώρες αποχωρώ.:(
3. Αεροπορικά, αν τα κλείσει κανείς νωρίς, τότε βολεύει.
4. Μάλλον τσάμπα σας ταλαιπώρησα, γιατί τα πράγματά μου είναι, τελικά, ΠΟΛΛΑ, οπότε θα πάρω ταξί-και για μεγαλύτερη ασφάλεια. Ευχαριστώ, πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
1) Κουράγιο τότε, μακρύ το ταξίδι, να οπλιστείς με υπομονή (και μουσική).
2) Αν έχω μάθει κάτι αυτόν τον χρόνο είναι πως όλα συνηθίζονται. Και πως αν χρειαστεί να κάνεις ορισμένες υπερβάσεις για άτομα/καταστάσεις που αξίζουν, να τις κάνεις.
3) Να το ψάξεις, κυρίως για τις στάνταρ διακοπές, συμφέρει απίστευτα.
4) Αν ο ταρίφας σου ζητήσει παραπάνω απ'όσα λέει το ταξίμετρο, κάνε φασαρία, εμένα μου συμβαίνει πάντα όταν γυρίζω βράδυ και είμαι ψόφια και ντρέπομαι. :redface:

Καλό ταξίδι και καλό ξεκίνημα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
1) Κουράγιο τότε, μακρύ το ταξίδι, να οπλιστείς με υπομονή (και μουσική).
2) Αν έχω μάθει κάτι αυτόν τον χρόνο είναι πως όλα συνηθίζονται. Και πως αν χρειαστεί να κάνεις ορισμένες υπερβάσεις για άτομα/καταστάσεις που αξίζουν, να τις κάνεις.
3) Να το ψάξεις, κυρίως για τις στάνταρ διακοπές, συμφέρει απίστευτα.
4) Αν ο ταρίφας σου ζητήσει παραπάνω απ'όσα λέει το ταξίμετρο, κάνε φασαρία, εμένα μου συμβαίνει πάντα όταν γυρίζω βράδυ και είμαι ψόφια και ντρέπομαι. :redface:

Καλό ταξίδι και καλό ξεκίνημα! :)

Ευχαριστώ!:)
Εγώ και να μου ζητήσει παραπάνω, θα του δώσω όσα ακριβώς γράφει το ταξίμετρο. Θα εφοδιαστώ με ψιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
4) Αν ο ταρίφας σου ζητήσει παραπάνω απ'όσα λέει το ταξίμετρο, κάνε φασαρία, εμένα μου συμβαίνει πάντα όταν γυρίζω βράδυ και είμαι ψόφια και ντρέπομαι. :redface:

Τυχερή είσαι,εγώ όποτε μπαίνω σε ταρίφα μου λέει ότι στην ηλικία μου έπαιζε στον Ολυμπιακό αλλά αναγκάστηκε να αποσυρθεί λόγω τραυματισμού και ότι γ*** πολλά μ***
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Είναι που μπερδεύω τους 2 αγίους.
Άγιος Αντώνιος ή Άγιος Δημήτριος , Άγιος Δημήτριος ή Άγιος Αντώνιος ;;

Κάθε φορά καίω κάμποσα εγκεφαλικά κύτταρα .
Ντροπή σου,Πολύμνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Τυχερή είσαι,εγώ όποτε μπαίνω σε ταρίφα μου λέει ότι στην ηλικία μου έπαιζε στον Ολυμπιακό αλλά αναγκάστηκε να αποσυρθεί λόγω τραυματισμού και ότι γ*** πολλά μ***
Tι στο διαολο συνεννοημενοι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Παιδιάά βοήθεια!! Μένω Ταύρο και θέλω να πάω στα Κτελ Κηφισού.
Πώς μπορώ να πάω ΧΩΡΙΣ να χαθώ ? Μπορώ να πάω με ηλεκτρικό μέχρι κάπου και μετά αλλιώς?
Επίσης , αν τα καταφέρω μέχρι την ομόνοια και πάρω ταξί από εκεί χρεώνει πολλά ??:worry:
Please help me έχω καιρό να πάω στο κέντρο της Αθήνας και φοβάμαι πως αν αλλάξω λεωφορεία κλπ θα χαθώ...:redface:

Θενκς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Τυχερή είσαι,εγώ όποτε μπαίνω σε ταρίφα μου λέει ότι στην ηλικία μου έπαιζε στον Ολυμπιακό αλλά αναγκάστηκε να αποσυρθεί λόγω τραυματισμού και ότι γ*** πολλά μ***

Όπου Ολυμπιακό βάλε Ηρακή/Άρη και είμαστε τζιτζι:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.
Παιδιάά βοήθεια!! Μένω Ταύρο και θέλω να πάω στα Κτελ Κηφισού.
Πώς μπορώ να πάω ΧΩΡΙΣ να χαθώ ? Μπορώ να πάω με ηλεκτρικό μέχρι κάπου και μετά αλλιώς?
Επίσης , αν τα καταφέρω μέχρι την ομόνοια και πάρω ταξί από εκεί χρεώνει πολλά ??:worry:
Please help me έχω καιρό να πάω στο κέντρο της Αθήνας και φοβάμαι πως αν αλλάξω λεωφορεία κλπ θα χαθώ...:redface:

Θενκς!!
Παίρνεις Ηλεκτρικό, κατεβαίνεις Ομόνοια, βρίσκεις την έξοδο προς Αγ. Κωνσταντίνου, κατεβαίνεις την Αγ. Κωνσταντίνου, στρίβεις αριστερά στην Μενάνδρου (2ο ή 3ο στενό) κι εκεί είναι η αφετηρία του 051. Το παίρνεις και σε πάει στα ΚΤΕΛ όπου κάνει και τέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Απο Μοναστηρακι πως παμε Νερατζιωτισσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Παίρνεις τον ηλεκτρικό από το Μοναστηράκι με κατεύθυνση προς Κηφισιά. 4 στάσεις πριν τον τερματικό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top