Εισαγωγή Ειδικών Κατηγοριών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση για αποφοίτους 2011-2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδια για τους αποφοιτους του 2011 τι ισχυει ακριβως μπορει να μου πει καποιος?? ας μου απαντησει καποιος γιατι δεν βγαζω ακρη....ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εντάσσομαι σε ειδική κατηγορίααααα! :)

Αυτά,

Τι άλλα; :D :D

Σημείωση: Τα ποστ από εδώ και κάτω προήλθαν από το θέμα "Πανελλήνιες 2012"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Σε τι ειδικές κατηγορίες είστε παιδιά?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Σε τι ειδικές κατηγορίες είστε παιδιά?:hmm:

Εγώ σε αυτή:

iii) ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ
Α. Γι΄ αυτούς που έχουν αδελφό ή αδελφή, ενεργό φοιτητή του πρώτου κύκλου σπουδών, όπως ορίζεται στο άρθρο 2 του Ν.4009/2011 (ΦΕΚ 195 Α΄), εφόσον δεν είναι ήδη κάτοχος πτυχίου, μεταπτυχιακού ή διδακτορικού τίτλου, που φοιτά σε πανεπιστήμιο ή πολυτεχνείο ή ΤΕΙ ή στις Ανώτατες Εκκλησιαστικές Ακαδημίες ή στην Α.Σ.Κ.Τ. ή στην ΑΣΠΑΙΤΕ καθώς και στις ΑΣΤΕ του Υπουργείου Πολιτισμού και Τουρισμού, διαφορετικής πόλης της μόνιμης κατοικίας των γονέων τους. Η έννοια της διαφορετικής πόλης από αυτή της μόνιμης κατοικίας είναι οποιαδήποτε πόλη εκτός του νομού της μόνιμης κατοικίας.

Σημαίνει ότι: Διεκδικώ τις σχολές που θέλω (με χαμηλότερες βάσεις -ελάχιστα πιστεύω-) σε όλη την Ελλάδα, ανεξάρτητα από τον τόπο φοίτησης του/της αδερφού/-ής, αφού καταργήθηκε η "εντοπιότητα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
εγω στους τριτεκνους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veroniCa^

Νεοφερμένος

Η veroniCa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 75 μηνύματα.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Tυχεροι οσοι υπαγεσται σε ειδικες κατηγοριες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Καλα δεν πιστευω οτι η Πανελληνιες ειναι αυτος ο τρομακτικος μυθος που πουλανε ολοι...
Δε σημαινει οτι ειμαστε ατυχοι οσοι δεν ειμαστε σε ειδικη κατηγορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Είστε κατά κάποιο τρόπο.Σκέψου ότι υπήρξε άτομο πέρυσι που με 15900 μπήκε Ιατρική Αθήνας(πολύτεκνος) ενώ κάποιος που δεν υπαγόταν σε ειδική κατηγορία με 18300 όχι μόνο έχανε την Αθήνας αλλά και όλες τις περιφερειακές ιατρικές.Διαφορά 1400 μόρια, και δεν είναι τίποτα αυτό.Αν δεν κάνω λάθος πέρυσι είχαμε εισαχθέντες σε μαθηματικό και φυσικό με 5000 μόρια.Παράξενα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
2400 μορια θες να πεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Όντως, πέρυσι το είχαν παρακάνει με τις ειδικές κατηγορίες, και ιδιαίτερα με την κατηγορία των πολύτεκνων! Εκεί έγινε Ο χαμός...
Η αρχιτεκτονική ΕΜΠ είχε 4.500 και η φιλολογία Αθήνας, άκουσον-άκουσον, 1.800 μόρια.
Βέβαια, αυτές οι ηλιθιότητες έγιναν μόνο στην κατηγορία των πολυτέκνων... Στην κατηγορία με αδέρφια φοιτητές, π.χ., γίνεται μια "έκπτωση" 200-400 μορίων περίπου, και στους τρίτεκνους λίγο περισσότερο. Καμία σχέση, δηλαδή, με την άλλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλα και αυτος που θα μπει με 5 χιλιαρικα στο μαθηματικο , θα εχει καποια σταδιοδρομια . Σας πληροφορω πως θα ειχε την ιδια εξελιξη με το να εμπαινε στο τει ιχθυοκαλλιεργιας που λεει ο λογος δηλαδη θα την παρατουσε την σχολη στα 4 χροννια με περασμενα αντε 2 απο τα 60 μαθηματα το πολυ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Καλα δεν πιστευω οτι η Πανελληνιες ειναι αυτος ο τρομακτικος μυθος που πουλανε ολοι...
Δε σημαινει οτι ειμαστε ατυχοι οσοι δεν ειμαστε σε ειδικη κατηγορια

μη σου πω οτι ειστε και τυχεροι... εγω ειμαι τριτεκνος και ειμαι ετοιμος να πηδηχτω απτο παραθυρο απτην φασαρια που κανουν τα αδερφια μου... φαντασου να μην ταχα ποσα μορια παραπανω θα εβγαζα... και φαντασου τη τραβανε οι πολυτεκνοι

btw εχει κανεις κανα site για να δω με τι τροπο εισαγονται οι τριτεκνοι κλπ στις σχολες? η μπορει κανεις να μου εξηγησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Tι λετε ρε? Εγω εχω μια φιλη που εδινε πανελληνιες προπερσι και εχει 7 αδερφια εκ των οποιων τα 4 ειναι στο δηματικο και ειναι αγορια... Φανταστειτε τι τραβουσε η κοπελα...
Καποια πλεονεκτηματα θα επρεπε να εχουν οι πολυτεκνοι! Ειδικα στην περιπτωση που τα υπολοιπα αδερφια ειναι μικροτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Είστε κατά κάποιο τρόπο.Σκέψου ότι υπήρξε άτομο πέρυσι που με 15900 μπήκε Ιατρική Αθήνας(πολύτεκνος) ενώ κάποιος που δεν υπαγόταν σε ειδική κατηγορία με 18300 όχι μόνο έχανε την Αθήνας αλλά και όλες τις περιφερειακές ιατρικές.Διαφορά 1400 μόρια, και δεν είναι τίποτα αυτό.Αν δεν κάνω λάθος πέρυσι είχαμε εισαχθέντες σε μαθηματικό και φυσικό με 5000 μόρια.Παράξενα πράγματα.
υπήρχαν και πιο ακραίες περιπτώσεις.. στη σχολή μου έχουμε σίγουρα μια κοπέλα με γύρω στα 10000!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Χεχε...ποτε δεν ειπε κανεις οτι το συστημα ειναι δικαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Καλα και αυτος που θα μπει με 5 χιλιαρικα στο μαθηματικο , θα εχει καποια σταδιοδρομια . Σας πληροφορω πως θα ειχε την ιδια εξελιξη με το να εμπαινε στο τει ιχθυοκαλλιεργιας που λεει ο λογος δηλαδη θα την παρατουσε την σχολη στα 4 χροννια με περασμενα αντε 2 απο τα 60 μαθηματα το πολυ .
Οφειλω να το ομολογησω οτι αυτο ηταν το πρωτο ποστ σοβαρο που βλεπω απο εσενα...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
καλησπερα!!!Ειμαι στη γ λυκειου και ειμαι δυδυμος με το αδερφο μου!!!Θα δώσουμε μαζι πανελλαδικες!!τι ισχύει για εμάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas55

Νεοφερμένος

Ο kostas55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα,Θα ήθελα να ρωτήσω για αυτούς που είναι ορφανοί από ένα γονιό μόνο τι ισχύει; άκουσα για 3.000 μόρια επιπλέον,είναι αλήθεια; Αλλιώς τι ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top