Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,242 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,382 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 120 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιταλικά

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O charriss έγραψε: στις 15:54, 19-05-15:

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να μάθω την ιταλική γλώσσα. Εχω την μέθοδο της ελληνοεκδοτικης metodo autodidattico della lingua italiana per stranieri) μελετησα λιγα το χειμωνα αλλα λογω πανελληνιων δεν τα συνεχισα. Εχω μαθει ελάχιστα. θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος καποιο καλο φροντιστηριο στη Θεσσαλονίκη.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 495 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε: στις 17:59, 24-08-15:

Καλησπερα παιδια....μολις ξεμπερδεψα κι επισημως απ τα αγγλικα (prof) και σκεφτομαι να ξεκινησω ιταλικα...σαν γλωσσα μου αρεσει απλα ο μονος ενδοιασμος μου ειναι σε ποσο χρονικο διαστημα θα μπορεσω να παρω το πρωτο πτυχιο (αντιστοιχο lower) καθως σε ενα χρονο αποφοιτω απ τη σχολη μου και μαλλον φευγω για εξωτερικο..Ειναι δυσκολη γενικα σαν γλωσσα?..Με ενα δυωρο διαβασμα την ημερα θα τα καταφερω σε ενα χρονο?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

atri32

Νεοφερμένος

Ο atri32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O atri32 έγραψε: στις 08:31, 25-08-15:

Για επιπεδο Β2 θες γεμάτα 2.5 χρονια για να μπορείς να
Πάρεις κάποιο δίπλωμα official αναγνωρισμένο όπως το celi 3 Perugia ή το plida B2 la sapienza Roma .
Εαν σε ενδιαφέρει κάποιο δίπλωμα που ειναι αναγνωρισμένο μόνο στην ελλαδα μπορείς να δώσεις το
ΚΠΓ Β1-Β2 η το diploma du lingua Italiana B2 του ιταλικού ινστιτούτο Αθηνών , τα οποία ισχύουν μόνο ελλαδα πουθενά αλλού . Για αυτά θες 2 χρονια γεμάτα . Εγω πέρασα το ΚΠΓ Β2 σε 2 χρονια το diploma di lingua Italiana c1 σε 2.5 χρονια, το ΚΠΓ Γ1 σε τρία χρονια . Και το plida c2 (proficiency) στα 4.5 χρονια. Τα ιταλικα δεν εχουν καμία σχέση με τα αγγλικά . Θέλει χρόνο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 23:58, 26-10-15:

Θα ξεκινήσω Ιταλικά από το επόμενο εξάμηνο. Δεν γίνεται να μην έχω πιάσει καθόλου την αγαπημένη μου γλώσσα! Αυτό.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 06:05, 27-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Θα ξεκινήσω Ιταλικά από το επόμενο εξάμηνο. Δεν γίνεται να μην έχω πιάσει καθόλου την αγαπημένη μου γλώσσα! Αυτό.

Κι εγώ ξεκίνησα πριν κάνα μήνα, είναι απλά τέλεια.
Ειδικά η χώρα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 14:05, 27-10-15:

Ναι κι εγώ θα το κάνω αυτό κάποια στιγμή, αλλά προηγούνται τα γερμανικά.
Παράθεση

MariaLoveItaly (Μαρία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H MariaLoveItaly έγραψε: στις 21:03, 23-11-15:

Γεια σας! Ειχα ενα οικογενειακο και τα διεκοψα, και επειδη κανω ιδιαιτερα στα Αγγλικα για Lower, μιας και τα οικονομικα δεν ειναι και τοσο ανθηρα σκεφτομαι να τα συνεχισω σε φροντιστηριο μετα τα Χριστουγεννα, επειδη απο ο,τι εχω ακουσει καπου Ιανουαριο δημιουργουνται ξανα τμηματα αρχαριων. Μηπως ξερετε κανενα καλο φροντιστηριο σε Πειραια, Νικαια, Κορυδαλλο?
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 19:22, 10-12-15:

Κι εσάς σας δυσκολεύουν οι προθέσεις ή να αρχίσω να αγχώνομαι ;
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,846 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 20:48, 10-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Κι εσάς σας δυσκολεύουν οι προθέσεις ή να αρχίσω να αγχώνομαι ;

Στην αρχη ναιιι,ειναι δύσκολες. Αλλα θα λυσεις μια,δυο,πολλες ασκησεις και θα τις συνηθίσεις καποια στιγμη.
Τον Ιούνιο δινω για το αντίστοιχο lower, πλησιάζει ο καιρος omg
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,348 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 09:59, 07-09-17:

Τι έγινε τελικά; Άρχισες τα μαθήματα;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    giannis , nena38

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μετάφραση στα Ιταλικά Help - Από CallOfDuty4
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-03-18 στις 19:37.
    • Ισπανικά ή Ιταλικά; - Από george1
      Το θέμα έχει λάβει 53 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-09-17 στις 23:47.
    • Απορίες στα ιταλικά! - Από panagiotists13
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-14 στις 10:18.
    • Ιταλικά: εξετάσεις - Από erinys
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-14 στις 14:55.
    • Τι συμβαίνει με τα ιταλικά; - Από Italikoulis
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-09 στις 15:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα