Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,242 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,382 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 119 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Iταλικό Ινστιτούτο για εκμάθηση ιταλικών ή φροντιστήριο;

petrosnikaia

Φοιτητής

Ο petrosnikaia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O petrosnikaia έγραψε: στις 17:06, 27-08-11:

Καλησπερα! Πλησιαζει ο Σεπτεμβρης και ειμαι σε διλημμα για το που να γραφτω για μια καλη προετοιμασια για το celi3. Eκανα περυσι προετοιμασια σε καποιο φροντιστηριο και τελειωσα την υλη του Celi 2. Aλλα το φροντιστηριο μας προετρεψε να μη δωσουμε για celi2 και να παμε κατευθειαν στο Celi 3. Ωστοσο δεν εμεινα ευχαριστημενος απο το φροντιστηριο αυτο και σκεφτομαι φετος να γραφτω στο Ιταλικο ινστιτουτο. Ειναι καλη επιλογη? Εχει κανεις καποια εμπειρια να παραθεσει? Διαφορετικα εχει κανεις να προτεινει καποιο καλο φροντιστηριο στο Κεντρο της Αθηνας? Ευχαριστω εκ των προτερων.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aurea

Πτυχιούχος

H Aurea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιταλικής και Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας (Ιταλικής) Αθήνας . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Aurea Ciao! έγραψε: στις 23:29, 04-09-11:

Καλησπέρα! Εγώ προσωπικά δεν έχω διδαχθεί ποτέ στο Ιταλικό Ινστιτούτο, ένας παλιός μου μαθητής όμως, πριν κάνει μαθήματα μαζί μου είχε κάνει μαθήματα εκεί και δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιημένος όσον αφορά τον τρόπο διδασκαλίας. Μου έλεγε δηλαδή ότι το μάθημα για εκείνον ήταν βαρετό, δεν ήταν ευχάριστο κλπ. Ίσως να έτυχε, ίσως εκείνος να περίμενε κάτι διαφορετικό; Από την άλλη όμως, εκεί διδάσκουν Ιταλοί, αν δεν απατώμαι, πράγμα που μερικοί προτιμούν. Εκτός από το δίλλημα Ινστιτούτο ή Φροντιστήριο, έχω να σου προτείνω έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο για να προετοιμαστείς για τις εξετάσεις. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου με προσωπικό μήνυμα για να σου πω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Β2 Ιταλικών - Από Έφη35891
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-12-15 στις 09:01.
    • Φροντιστήρια για εκμάθηση Ιταλικών - Από Balthazor
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-05-15 στις 17:10.
    • Φροντιστήριο Ιταλικών στο Περιστέρι - Από marw27
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-13 στις 20:05.
    • Φροντιστήριο Ιταλικών - Από grotesque_mask
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-10-10 στις 18:52.
    • Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης - Από kotsis1
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-09-09 στις 16:38.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα