Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,549 εγγεγραμμένα μέλη και 2,461,106 μηνύματα σε 78,104 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 494 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,433 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:11, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από dm1276
Ξεκίνησα να διαβάζω το Βορράς και Νότος της Ελίζαμπεθ Γκάσκελ. Κλασική ξένη λογοτεχνία. Η συγγραφέας πραγματεύεται τις αντιθέσεις ανάμεσα στον βιομηχανικό Βορρά και στον συντηρητικό Νότο, στη Βρετανία του 19ου αιώνα. Εμβλητικό, γλαφυρό και εύκολο στην ανάγνωση. Το συνιστώ!

Περιμένουμε εντυπώσεις!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dhmhgr (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Dhmhgr έγραψε: στις 02:27, Σήμερα:

Ας μπω και εγώ στο θέμα!

Πριν λίγες ημέρες τελείωσα το 'Η Τελευταία Μπλόφα' (τιμιότατο βιβλίο για όποιον ασχολείται με τα κοινά και κυρίως με την πολιτική) και έχω αρχίσει τώρα το βιβλίο 'Αλχημιστής' επειδή έχω ακούσει τρομερές κριτικές.
Παράθεση

Mind Traveller

Νεοφερμένος

H Mind Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Mind Traveller έγραψε: στις 11:38, Σήμερα:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmhgr
Ας μπω και εγώ στο θέμα!

Πριν λίγες ημέρες τελείωσα το 'Η Τελευταία Μπλόφα' (τιμιότατο βιβλίο για όποιον ασχολείται με τα κοινά και κυρίως με την πολιτική) και έχω αρχίσει τώρα το βιβλίο 'Αλχημιστής' επειδή έχω ακούσει τρομερές κριτικές.

Προσφατως διαβασα τον Αλχημιστη.Θα σε προικισει με μια διαφορετικη ματια για να αντιλαμβανεσαι τα πραγματα. Πολυ δυνατο βιβλιο.

Τωρα διαβαζω το "Ο δρόμος της ευτυχίας-Φύλλα πορείας ΙV" του Χόρχε Μπουκάι.. Στα φιλοσοφικα βιβλια θα το κατέτασσα,σε εκεινα της εσωτερικής αυτοβελτίωσης. Πραγματεύεται απλες καταστασεις της ζωης και πως μπορουμε να τις απλοποιησουμε καθως τεινουμε να πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο και να τις γιγαντωνουμε. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες